X

TV w komputerze? Co jest do tego potrzebne?

05 Apr 2006 22:00 PAPa7aK
  • #1 05 Apr 2006 22:00
    Pa7aK
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Nosze sie z zamiarem kupna Karty Telewizyjnej. Jestem w tym temacie kompletnie zielony dlatego prosze o rade. Co jest potrzebne by moc ogladac programy tv w komputerze? Jaki sprzet? Jakie programy? Czy dostep do stalego internetu moze w czyms pomoc (tzn. czy sygnal odbierany jest przez internet, ktory przekazywany jest do karty TV)?Bylbym wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam.

Dodano po 9 [minuty]:

Chcialbym jeszcze zgrywac filmy z kamery ANALOGOWEJ na komputer. Slyszalem ze potrzebna jest do tego karta TV i Wejscie S-Video lub wejscie koncentryczne (cinch)
  • #2 05 Apr 2006 22:02
    Edguy
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    To zalezy jaka karte chcesz kupic czy karte satelitarna czy tez analogowa na odbieranie kanałów z anteny naziemnej. Kupujac karte DVB masz mozliwosc edukowania czyli ogladania kanałów kodowanych lecz ogladanie takich kanałów jest nielegalne heheh :D:D obecnie dobrymi kartami sa SkyStar 2 mozesz ja kupic za okol 240 złotych :D Pozdrawiam
  • #3 05 Apr 2006 22:50
    makaroff
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    By móc oglądać programy telewizji (publicznej) potrzebna jast karta telewizyjna (tuner) i przewód antenowy podłączony oczywiście do anteny;) taki jak do zwykłego TV
  • #4 05 Apr 2006 23:16
    trzepiz
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    jesli chcesz zakupic Tuner TV - za nieduze pieniadze, polecam ci z całego serca ..

Karte WinFast TV 2000XP - http://sklep.benchmark.pl/pelny_7722.html
  • #5 05 Apr 2006 23:38
    Platon
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Winfast jest ok, poki nie masz z nim problemow - a zdarzaja sie, zwlaszcza z dzwiekiem.
  • #6 06 Apr 2006 07:58
    Rudolf_
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    ...jeżeli nie masz za dobrej karty graficznej, to zamiast niej zainstaluj ATi All-In-Wonder Radeon. Przykładowo w wersji 9000Pro. Będziesz miał grafikę lepszą ni jakikolwiek R9200 i GF4MX440, a na pokładzie masz zintegrowany tuner TV NICAM/A2 stereo. Zero konfliktów, jedna z najlepszych kart pod względem jakości obrazu TV, możliwość używania radiowego pilota ATi (np. sterujesz z kuchni głośnością w PC), i zgrywanie do wszystkich kodeków zainstalowanych w systemie (Divx, Xvid itd) a standardowo instaluje przechwytywanie do MPEG1, MPEG2 i ATI VCR

Ja mam takie co i nie namówi mnie już chyba nikt na kartę tunerka PCI na jakimś BT8xx.
  • #7 06 Apr 2006 08:32
    dave_19
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    witam. ja polecam krte DVB - S Vision DTV VP-1022A do odbioru satelitarnego, ale z nowszej rewizji, ktora sie tak nie grzeje. masz duzy wybor kanalow, rowniez tych w wersji "edukacyjnej" :P. zrezygnuj jedynie z oprogramowania dostarczonego z karta, a zainstaluj DVB Dream, Prog DVB lub MY theatre. mysle ze bedziesz zadowolony. cena karty ponizej 200 zl.pozdr
  • Helpful post
    #8 06 Apr 2006 09:28
    esiox
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    ja kupiłem stosunkowo tanią kartę na aukcji :
    http://www.allegro.pl/item86208935_86208935.html
    jak widać karta zrobiła prawdziwą furorę 88 sprzedanych na jednej aukcji,obraz czysty itp,o czymś takim jak odbiór obrazu za pomocą Internetu nie słyszałem ja mam podłączoną kablówkę,filmy można nagrywać za pomocą oryginalnie dołączonego oprogramowania,ale w internecie jest sporo innych umożliwiających nagrywanie
  • #9 06 Apr 2006 09:47
    Pa7aK
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dla mnie najwazniejsza sprawa jest podlaczenie kamery analogowej do karty TV. http://www.allegro.pl/item86208935_86208935.html
    Czy ta karta Philipsa ma mozliwosc odbioru telewizji satelitarnej? Czy ma wejscie cinch do podlaczenia kamery? Te same pytania kieruje do innej karty
    http://www.allegro.pl/item94826890_pinnacle_pctv_mediacenter_300i_super_cena_.html

Bardzo prosze o pomoc.

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam
  • Helpful post
    #10 08 Apr 2006 12:27
    Edguy
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    A wiec karta Philipsa ma mozliwosc podlaczenia kamery analogowej lecz nie bedziesz mogl na nmiej odbierac TV satelitarnej jest to karta analogowa na telewizje naziemna natomiast tenj drugiej karty nie polecalbym jest to trochu stara karta ta pierwsza moim zdaniem jest lepsza i ma wiecej mozliwosci. Pozdrawiam :D:D
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products