Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Koszty rejestracji auta sprowadzonego

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Samochody Archiwum -> Koszty rejestracji auta sprowadzonego
Autor
Wiadomość
mehanic02
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: przeworsk

Post#1 Post autora tematu 06 Kwi 2006 19:34   

Nie wiem czy dobrze trafilem z tematem, ale mam jedno bardzo ważne pytanie, mianowicie jakie są koszty rejestracji auta sprowadzonego z Francji, około 10-15 letniego z silnikiem benzynowym o pojemności do 1600ccm, interesowało by mnie również jakie dokumenty są niezbędne i czy opłaty za auto należy uiścić bezzwłocznie czy można po jakimś miesiącu-dwóch

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź
Mehanic
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Kwi 2006 19:34   

Powrót do góry

damkoz
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Szczecin

Post#2 06 Kwi 2006 19:52pomocny post - solucja   

Re: Koszty rejestracji auta sprowadzonego

Nie pamiętam czy francja jest w unii??
Jeżeli tak to:
akcyza 10-1000zł w zależności od wartości auta
Urząd skarbowy 150zł
Środowisko - 500zł
Tłumacz ok 100zł
przegląd - 150zł
Karta pojazdu po 15.04 75zł
Dowód rejestracyjny ok 200zł
i to chyba wszystko
jeżeli auto z poza unii dolicz cło
najlepiej popatrz jeszcze w internecie.
Powrót do góry

mehanic02
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 06 Kwi 2006 21:13   

to jeszcze pobierana jest akcyza??
Powrót do góry

damkoz
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 06 Kwi 2006 21:52   

no z tego co słyszałem to myśją nad jej zniesieniem pod koniec roku. Ale biorąc pod uwagę co oni planują wprowadzić to ta akcyza jest najlepszym rozwiazaniem.
Powrót do góry

mehanic02
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 06 Kwi 2006 22:36   

z tego co sie orientuje to miałby być stały podatek od pojemnosci i roku, nie od wartości. Stawki akcyzy na samochody powyżej 8 lat wynosza około 65 procent wartości, to dopiero jest masakra
Powrót do góry

kaminero
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Tarnowskie góry

Post#6 07 Kwi 2006 00:57pomocny post - solucja   

wartosci wpisanej na umowie kupna auta, czyli jakies ..... 10 euro ;)
Powrót do góry

sMaD
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Wrocław

Post#7 07 Kwi 2006 01:23pomocny post - solucja   

kupa tam :)

ja sprowadzam samochody, kilka rejestrowałem, najlepiej jak kupisz auto od kogoś sprawdzonego to ci na umowie napisze z 200 i zapłacisz akcyzy grosze, od 15 tego miesiąca ksiażka pojazdu będzie kosztować 74zł, ale nic za darmo wprowadzili coś ze środowiskiem związane i to kosztuje 500zł tyle co ksiązka do 15 więc oni tak wykombinowali że zamiast mniej to 74zł więcej wychodzi...ale dobra mniejsza z tym, jako że ta opłata środowiskowa weszła w tym roku samochody wymeldowane do końca grudnia ubiegłego roku są zwolnione z tej opłaty, jest dopiero początek kwietnia więc bez problemu powinnes znales taki samochód zagranicą,

bądź co bądź co kraj to obyczaj, jeżdże i widze że tylko u nas taka h..jnia z tymi samochodami, w niemczech, włoszech, francji itp, nie ma samowolki jak tutaj tam samochody nie stoją na ulicach z kartkami SPRZEDAM, tam nie ma giełd samochodowych, oni chcą sprzedać samochód to go wymeldowywują i wstawiają do komisu, komisy płacą za zamochód od ręki więc niektóre stoją tam baaardzo długo, a komis sobie dolicza małą prowizje, lub poprostu wyciągnie radio zdejmnie alufelgi sprzeda osobno i to ich zarobek jest, chyba że w jakiejś dzielnicy polskiej bo polak potrafi i nawet nie u siebie burdel zrobi :D,

to co kolega wyżej napisał że jakieś 65% od pojemności bla bla bla, to w tamtym roku to podbijali i nie przeszło i ich szczęście bo bym wszytkich tam wykosił chyba bo oni sobie zaliczyli 2,45 za 1ccm podatku środowiskowego co wychodzi ponad 4tyś. zł za silnik 1800ccm plus inne opłaty to rejestracja by wychodziło z 6tyś co było nie małą głópotą że oni wogóle nad tym mysleli ale dobra,

ja swoim klijentom pisze bezpośrednie umowy z komisem na kwote zazwyczaj 100-200euro z czego płacą nie całe 200zł akcyzy i akcyzje musisz opłacić w ciągu 14dni, bo puźniej odsetki i grzywnym jak nie opłacisz akcyzy przez ponad miesiąc to urząd skarbowy może ci dowalić mandat konsumenta w wysokości na polskie od 5tyś. zł w góre,

wogle to teraz nie ma sie co zastanawiać nad rejestracją pojazdu po co ma stać pod domem miesiąć?? jak ci zawiną bez tablic to zapomnij że go znajdą, teraz usprawnili to całe rejestrowanie aż sam byłem w szoku, na dowód nieraz czekałem i 3 tygodnie i miesiąć nieraz, a teraz składasz papiery 3 dni i masz dowód !!!!

aha pytanie było ile?
jak mało na umowie to niewiele, max 1500zł
ale to nie wszystko bo samochód tu na chmurce nie przyfrunie więc albo ubezpieczenia na miesiąc (tych zagranicą stać a nas??) 400-600zł z blahami próbnymi, i paliwo pewnie z 500zł stukniesz albo laweta od 1 000tyś w góre, jak chcesz se coś tańszego sprowadzić to nie wiem czy jest warto
Powrót do góry

vitonew
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: z kosmosu

Post#8 07 Kwi 2006 09:51pomocny post - solucja   

sMaD napisał:
jako że ta opłata środowiskowa weszła w tym roku samochody wymeldowane do końca grudnia ubiegłego roku są zwolnione z tej opłaty,

ja słyszałem że podobno nie jest brana pod uwagę data wymeldowania tylko data z umowy kupna

Rzeczpospolita napisał:
z wyjaśnień resortu transportu wynika, że płacić powinni ci, którzy rejestrują importowane auta po 1 stycznia, niezależnie od tego, czy zostały one sprowadzone po tym dniu, czy też jeszcze w roku 2005

a na tej nie może być grudniowej gdyż teraz jest kwiecień i za akcyze dostałby taka karę że na drugi wóz by starczyło, przypominam że akcyze trzeba opłacić w ciągu 5 dni od daty na umowie bo później można dostac karę która wynosi jakieś 100 zl za pierwsze 3 dni a kazdy nastepny to kolejna 100 (zaznaczam ze MOŻNA ją dostac choć niekoniecznie) ja zmykam za tydzień na rejestracje wiec sie dowiem dokladnie jak jest bo swoj samochod mam wymeldowany w 2005 a rejestruje go w 2006 co do oplat to potrzebujesz:

- akcyza (65 % od umowy i czekasz 7 dni na odbiór) jak bedziesz kupowac od niemca czy tam francuza to najlepiej dogadaj sie z nim zeby ci wpisal chocby 1 euro urzad nie ma prawa przyczepic sie do ciebie za to ze ci za tyle sprzedal co najwyzej moga wystapic do niego droga pisemna o potwierdzenie ale i wtym przypadku on nie zawsze moze udzielic odpowiedzi
- tłumaczenie dokumentów (zaplacilem 150 zl za komplet)
- przegląd techniczny (150 zl)
- urząd skarbowy ~VAT-25 (150 zl) --> czekasz 7 dni na odbiór
- opłata środowiskowa ( 500 zł)
- rejestracja (200 zl)
- karta pojazdu (500 zl od 15 kwietnia 75 zl)

i radze się pośpieszyć bo jak wprowadzą podatek ekologiczny to sprowadzanie tańszych fur przestanie być opłacalne :cry:
Powrót do góry

sMaD
Poziom 18
Poziom 18

Post#9 07 Kwi 2006 11:52   

vitonew napisał:

ja słyszałem że podobno nie jest brana pod uwagę data wymeldowania tylko data z umowy kupna

dwa tygodnie temu rejestrowałem samochód wymeldowany we wrześniu 2005 za granicą, chciałem to opłacić to oni sami mi powiedzieli w okienku że jestem zwolniony z tej opłaty, date na umowie maiłem normalną z marca tego roku, podarowiali mi 500zł ??
Powrót do góry

mehanic02
Poziom 3
Poziom 3

Post#10 Post autora tematu 07 Kwi 2006 12:16   

akurat koszty lawety odpadają bo wujek jedzie tirem kupić lawete :D, nawet jak auto przyjedzie na lawecie to trzba blachy nowe zagranicą wykupić??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Kwi 2006 12:16   

Powrót do góry

sMaD
Poziom 18
Poziom 18

Post#11 07 Kwi 2006 12:32pomocny post - solucja   

nie auto na lawecie nie musi mieć ubezpieczenia i tymczasowych blach, bo nie jedzie o własnych siłach,
Powrót do góry

mehanic02
Poziom 3
Poziom 3

Post#12 Post autora tematu 07 Kwi 2006 13:18   

dzięki wszystkim za odpowiedź, bardzo mi pomogliście :D
Powrót do góry

vitonew
Poziom 6
Poziom 6

Post#13 07 Kwi 2006 16:36   

sMaD napisał:
dwa tygodnie temu rejestrowałem samochód wymeldowany we wrześniu 2005 za granicą, chciałem to opłacić to oni sami mi powiedzieli w okienku że jestem zwolniony z tej opłaty, date na umowie maiłem normalną z marca tego roku

a jak w takim razie wygląda u ciebie sytuacja z kartą pojazdu ? zaplacisz po staremu czy tylko 75zl
Powrót do góry

sMaD
Poziom 18
Poziom 18

Post#14 07 Kwi 2006 17:09   

vitonew napisał:
sMaD napisał:
dwa tygodnie temu rejestrowałem samochód wymeldowany we wrześniu 2005 za granicą, chciałem to opłacić to oni sami mi powiedzieli w okienku że jestem zwolniony z tej opłaty, date na umowie maiłem normalną z marca tego roku

a jak w takim razie wygląda u ciebie sytuacja z kartą pojazdu ? zaplacisz po staremu czy tylko 75zl

ten co rejestrowałem dwa tygodnie temu to zapłaciłem normalnie za książke pojazdu 500zł bo opłata 75zł wchodzi od 15 tego miesiąca, mam jeszcze mazde 323 z 98 roku wymeldowaną w marcu 2005 tzn, jade po nią w poniedziałek, i będe rejestrował po 15 kwietnia żeby zapłacić za karte pojazdu tylko 75zł to mi będzie raczej całkiem na ręke, zdam relacje po 15 kwietnia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Kwi 2006 17:09   

Powrót do góry

m4ni4
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Lubin

Post#15 08 Kwi 2006 00:04   

Do 15-stego tego miesiaca obowiązuja jeszcze stare przepisy, znaczy to ze po 15-stym powinnismy zaplacic mniej, ale nie! bo trzeba czekac do pierwszego maja az nowa ustawa sie uprawomocni, wiem bo pytalem juz kilka razy w wydziale komunikacji, za kazdym razem inną osobe i zawsze mi tak opodwiadali. Ja czekam, auto kupilem 6-go marca , oplacilem akcyze i urząd skarbowy i w sumie jestem spokojny, ale powiedzieli mi ze zgodnie z przepisami mam miesiac czasu na to zeby zarejestrowac auto(od daty podanej na umowie) ale mila pani w urzedzie, powiedziala że "można czekac nawet do dwóch miesiecy, bez zadnego ryzyka bo to i tak za krotko zeby oplacalo sie zakladac sprawe o odsetki"
Powrót do góry

damkoz
Poziom 17
Poziom 17

Post#16 08 Kwi 2006 00:41   

m4ni4 napisał:
Do 15-stego tego miesiaca obowiązuja jeszcze stare przepisy, znaczy to ze po 15-stym powinnismy zaplacic mniej, ale nie! bo trzeba czekac do pierwszego maja az nowa ustawa sie uprawomocni, w"

Co ty za niemondre rzeczy wypisujesz ;) przecież to już jest dawno uprawomocnione ale wydziały komunikacji miały czas na wprowadzenie zmian do 15.04 i wszędzie w Polsce od tego dnia karta pojazdu kosztuje 75zł. Nie słuchaj bab w wydziale komunikacji, oni nie mają żadnych wytycznych na ten temat a informacje dostają dopiero w dzień wprowadzenia zmiany. To co teraz opowiadają petentom to informacje które albo usłyszały w radiu albo jedna drugiej mondrości opowiada. Pozatym oni nie wiedzą nawet dokładnie jakie dokumenty sa potrzebne do rejestracji samochodu i na ogół wołają o papiery które do rejestracji nie są wymagane.
Powrót do góry

Piotr Pajkert
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Poznań

Post#17 08 Kwi 2006 00:59   

Witam!
sMaD napisał:
kupa tam :)

ja sprowadzam samochody, kilka rejestrowałem, najlepiej jak kupisz auto od kogoś sprawdzonego to ci na umowie napisze z 200 i zapłacisz akcyzy grosze,

aha pytanie było ile?
jak mało na umowie to niewiele, max 1500zł
ale to nie wszystko bo samochód tu na chmurce nie przyfrunie więc albo ubezpieczenia na miesiąc (tych zagranicą stać a nas??) 400-600zł z blahami próbnymi, i paliwo pewnie z 500zł stukniesz albo laweta od 1 000tyś w góre, jak chcesz se coś tańszego sprowadzić to nie wiem czy jest warto

No, myślę że 200 PLN, tzn. ok. 50 Euro. Przy starszych można się potargować (chodzi o kwotę w umowie). W końcu państwo też robi nas "w konia", każąc za kupowanie auta za granicą, a nie w ojczystym kraju (najlepiej nowego u dealera). Przecież w końcu jesteśmy w tej Unii, czyli w jednym kraju?
Oczywiście na przegląd techniczny, musisz pojechać lawetą, nie wspomnę też o lawecie do mechanika i wulkanizatora, żeby usunąć drobne usterki.
Ja w każdym razie tak powinienem zrobić .
:D
Cześć!
Powrót do góry

damkoz
Poziom 17
Poziom 17

Post#18 08 Kwi 2006 10:58   

Cytat:
Oczywiście na przegląd techniczny, musisz pojechać lawetą, nie wspomnę też o lawecie do mechanika i wulkanizatora, żeby usunąć drobne usterki.

Nie koniecznie. Nie wiem dokładnie ale możesz pobrać z wydziału komunikacji tablice przejazdowe (takie czerwone). Wydają je wtedy, gdy trzeba zrobić np przegląd. Minus taki że to dodatkowy koszt ok 100zł ale jeżeli zatrzymali by cię bez tablic zapłacił byś więcej, podobnie jak za lawete.
Powrót do góry

m4ni4
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Lubin

Post#19 08 Kwi 2006 12:08   

"Co ty za niemondre rzeczy wypisujesz"

Nie wiem czy są mądre czy nie mądre, ale mowie to co slyszalem, lepiej sie mile zaskoczyc wczesniejszą zmianą niz nie mile rozczarowac puzniejsza, dla tego lepiej sie nie napalac.
Powrót do góry

damkoz
Poziom 17
Poziom 17

Post#20 08 Kwi 2006 18:02   

Nikt się nie napala ale to są oczywiste dawno temu publikowane informacje.
Powrót do góry

brvw
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Chełm

Post#21 14 Kwi 2006 14:57   

Witam
Mam takie pytanie czy umowa zkupu ata może byc napisana na inną
osobe niż ostatni właściciel w brifie ?
Powrót do góry

emka3
Poziom 2
Poziom 2

Post#22 14 Kwi 2006 17:20   

A pierwszy przegląd nie jest droższy niż te 150zł :?:
Powrót do góry

vitonew
Poziom 6
Poziom 6

Post#23 14 Kwi 2006 19:14   

no masz racje 154 zl ... przynajmniej ja tyle placilem w lutym (podobno jeśli samochód ma instalację gazową to 50 zł więcej)
Powrót do góry

damkoz
Poziom 17
Poziom 17

Post#24 14 Kwi 2006 19:17   

Jeżeli ma hak, to też ileśtam więcej.
Powrót do góry

polpio3
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: toruń

Post#25 17 Kwi 2006 14:00   

wtam.
Mam pytanie.mogę kupic samochód z francji,tylko ze kupuje go od goscia,który go kupił pod koniec lutego. Ma umowe kupna z i wszystkie papiery.Dodam ze ma zameldowanie we francji.jednak na dowodzie rejestracyjnym widnieje stare nazwisko tego poprzedniego wlasciciela.jest z rodziny i moze mi go przyprowadzić do polski jako obywatel francji.
Czy mogę umowę kupna podpisać w Polsce?
co z tym dowodem rejestracyjnym??nie trzeba wyrejestrować we Francji tego pojazdu.W ogóleproszę mi pomóc co musi być żebym nie miał problemów z cłem i zarejestrowaniem.
Powrót do góry

matel01
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: radom

Post#26 17 Kwi 2006 20:38   

ja mam autko sprowadezone przez kogoś innego data na umowie 30.12.2005 mam wszystkie opłaty ide jutro rejestrować mam nadzieje ze bedzie tanio opłata za karte 75 i recyklingowa nie bedzie dotyczyc bo jeszcze przed 1.01.2006 czy mam racje?????
Powrót do góry

vitonew
Poziom 6
Poziom 6

Post#27 17 Kwi 2006 20:48   

no tak powinno byc mam podobna sytuacje tylko ze ja ide pojutrze (zaloze sie ze jutro beda straszneee kolejki bo wszyscy czekali na tansza karte)

ps. daj znać jak wrócisz ;)
Powrót do góry

matel01
Poziom 10
Poziom 10

Post#28 17 Kwi 2006 20:55   

beda albo nie kady moze myśleć ze beda i przyjda pojutrze,ale troche ludzi na pewno bedzie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2006 20:55   

Powrót do góry

matel01
Poziom 10
Poziom 10

Post#29 18 Kwi 2006 22:25   

obyło sie bez kolejek choc jak odchodziłem to już była nie mała, zapłaciłem 247zł w sumie:karta tylko 75zł a utylizacja mnie tez nie dotyczyła bo auto sprowadzone 30.12.2005takze koszty niewielkie
Powrót do góry

vitonew
Poziom 6
Poziom 6

Post#30 19 Kwi 2006 15:56   

u mnie tez kolejek nie bylo i mimo ze mam wyrejestrowanie z listopada 2005 to musialem oplacic utylizacje , umowe kupna mam z lutego wiec raczej to biora pod uwage a ty matel01 umowe kupna masz z kiedy?

sMaD napisał:

dwa tygodnie temu rejestrowałem samochód wymeldowany we wrześniu 2005 za granicą, chciałem to opłacić to oni sami mi powiedzieli w okienku że jestem zwolniony z tej opłaty, date na umowie maiłem normalną z marca tego roku, podarowiali mi 500zł ??

a date na umowie kupna z ktorego miales?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Samochody Archiwum -> Koszty rejestracji auta sprowadzonego
Strona 1 z 1