Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moja pierwsza konstrukcja

AraseK00 07 Kwi 2006 10:00 5906 11
  • Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowy wiec prosze o wyrozumiałosc.
    Ta konstrukcja powstała jakieś 3 miesięce temu w mojej piwnicy i dodam ze jest to moja pierwsza przygoda z własna konstrukcja.

Załozenia
    W miare tani głosniczek basowy do muzyki, gier i filmów

Przetworniki:
    Głosnik niskotonowy firmy Hi-Sound

Zwrotnica
    Obecnie brak-zbieram fundusze

Obudowa
    Obudowa ma wymiary 40cm-wysokosc 33cm-szerokosc i 35cm-głebokosc
    Objetosc wewnetrzna to 40 litrów. Obudowa została wykonana z 20mm płyty wiurowej. Obudowa została delikatnie wzmocniona wewnatrz.
    Całosc została najpierw skrecona wkretami o długosci 6 cm a nastepnie klejona i uczszelniona. Nierównosci zostały pokryte szpachlówka i wyszlifowane papierem sciernym.
    Wnetrze obudowy zostało delikatnie wygłuszone a na kolumne została nalożona została gabka o grubosci 2mm,na gabke zostal przyklejony material skoropodobny 'skaj'
    Jako podstawek uzyłem kolców antywibracyjnych-które ładnie wygadaja

Koszty
    Tak jak wszesniej pisałem miała to byc konstrukcja mozliwie tania i
    jak narazie cały koszt-bez filtra doloprzepustowego to około 220zł

Wrażena z odsłuchu
    Jak dla mnia to Ok. Bas jest szybki, mocny i w miare głeboki. nie słychac zadnych swistów i takich tam. Jak na mój pokoik to w zupełnosci wysarczy. Poprostu jestem zadowolony

Zdjecia
    http://img52.imageshack.us/my.php?image=10075114ix.jpg
    http://img61.imageshack.us/my.php?image=10075180ip.jpg
    http://img95.imageshack.us/my.php?image=10075144gg.jpg
    http://img217.imageshack.us/my.php?image=10075128bc.jpg

Fajne!
  • #2 07 Kwi 2006 10:17
    poeta5
    Poziom 23  

Hmmmm....... ta gąbka mi się nigdy nie podobała........ale jak kto lubi, a poza tym to mi się podoba i ma fajne kolory. Powiedz jeszcze ile kosztował sam głośnik i gdzie go kupiłeś??

Pozdrawiam!

• #3 07 Kwi 2006 11:01
    AraseK00
    Poziom 10  

Głośnicze przywiozłem sobie z niemiec i kosztował mnie 130zł Mam jeszcze jeden ktury narazie lezy i sie kurzy-moge sprzedac

• #4 07 Kwi 2006 13:18
    conQeror
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam

Widzę że zaczyna panować moda na wykończenie skajem ;] i bardzo dobrze. Ogulnie fajna konstrukcja, jedynie skaj trochę źle naciągnięty i ładniej by wyglądało jakby gąbka była tylko pod głośnikiem.

Obudowę robiłeś na oko czy miałeś parametry głośnika i liczyłeś w programie? Jakiej wielkości jest głośnik?

Pozdrawiam

• #5 07 Kwi 2006 14:39
    Mis_Audio
    Poziom 11  

Bardzo fajna ta konstrukcja:D A w jakiej cenie ten głośnik masz do sprzedania?
    :P
    pozdro:)

• #6 07 Kwi 2006 17:37
    AraseK00
    Poziom 10  

No głośnik ma 25 cm srednicy. a obudowa zrobiona jest przy zastosowaniu parametrów które były dołączone. No sam głośnik to sprzedam za 100zł(Bo leży nie uzywany-tylko sprawdzony a z cała obudowa to za 160zł

• #7 07 Kwi 2006 21:38
    Zumo
    Poziom 21  

Witam
    Głośnik bardzo ładny , życzę więcej takich konstrukcji !
    Pozdrawiam

• #8 07 Kwi 2006 22:13
    Mietki
    Poziom 15  

Ciekawe Ciekawe głosnik bardzo bije po oczach ta biela :) Jednakże brak filtra duzo psuje załóż go STX juz ma za 20 zł ( na poczatek )warto zainwestowac

• #9 07 Kwi 2006 22:26
    AraseK00
    Poziom 10  

No nie wiem czy jest sens poniewaz i tak zamiezam głośniczek sprzedać-jak ktoś kupi i stworzyc dwie kolumny podłogowe-3 drożne (raczej będę siegał po produkty STX-a)

• #10 07 Kwi 2006 22:48
    oleczek1988
    Poziom 21  

nawet nawet. Ale widac troche niedociagniety skaj. Ale ogolem jest dobre 5

• #11 08 Kwi 2006 10:28
    Mietki
    Poziom 15  

No to uważam tą konstrukcje za zbedna :/ pozdrawiam

• #12 08 Kwi 2006 13:45
    SiLeNt_hUnTeR
    Poziom 21  

Konstrukcja bardzo ładna. Wykonanie estetyczne, choć pomyślałbym nad zrobieniem duo-tone - w dwóch kolorach. Głośnik biały, pierścień tunelu biały i np. nóżki białe. Myślę że to by też konkretnie wyglądało. Uważam, że jak na pierwszą konstrukcję to wyszło Ci to bardzo dobrze! Sam też zacząłem konstruować i doceniam Twoje starania. 5/6!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME