Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

I następny subik na stx GDN-27-150-4-SS

Snakegd 12 Kwi 2006 20:27 5004 26
  • Więc tak, jest to moja pierwsza konstrukcja i nie obyło sie bez pomyłek :) sub jest do poprawki jednak wszystko zrobie w najblizszym czasie narazie brak środków pieniężnych :( głównie źle zrobiłem z bass-reflexem (zablisko tylnej scianki tylko 4cm) dla bass reflexu o srednicy 10 cm (kupie nowy bass-reflex i dam kolanko i sie to poprawi :), w srodku z tyłu dam tłumienie na tylnej sciance powyzej bass-reflexu wiecej wytlumienia dawac nie bede. Bude zrobiłem z desek mdf 1,8 cm pojemność koło 43 litrów netto, wymiary zewnętrzne 48/42/30 (wys/szer/głeb).Całość uszczelniona dokładnie sylikonem

W planach:
    -tłumienie na tylnej sciance ( powyzej ujscia bass reflexu )
    -wymiana bass reflexu (z tego juz nic nie zrobie bo jest przedluzany rurką PCV i jest to solidnie zrobione nic z tym nie zmienie musze kupic nowy)
    -wzmacniacz na tda7294 + filtr aktywny i subsonic (wszystko bedzie wmontowane w obudowe z tyłu bedzie zrobiony aluminiowy panel), wejscia bedą 2 wysoko i niskopoziomowe
    -oklejenie subwoofera okleiną drewnopodobną (żeby ładnie wyglądał) :)

Jak oceniacie moją konstrukcje ? biorąc pod uwage, że to moja pierwsza konstrukcja (włożyłem w nią wiele serca:)

Brzmienie jest nawet nienajgorsze lecz jak wykonam wszelkie poprawki bedzie o niebo lepsze, a i prezentować się bedzie dużo lepiej :)

-
    Pzdr. Snk

Fajne!
  • #2 12 Kwi 2006 22:29
    Armosus
    Poziom 26  

Jak dla mnie wyglad "ujdzie" widac wkrety i boki scian gole wiory :|
    zeby to bylo sztywne to wieeecej wkretow. Mowisz mdf? Na zdjeciach wyglada jak wiorowka w laminacie.

Mowisz ze:
    -srednica B-R 10cm
    -gleboskosc suba 30cm
    -odlegosc tunelu od sciany 4cm

wychodzi ze tunel ma 26cm dlugosci, na ile to jest strojone?

• #3 12 Kwi 2006 22:45
    Mietki
    Poziom 15  

Ułożenie tego wszystkiego jakos nie przemawia do mnie jednakże kwestia gustu ... powiedz jeszcze czym to zasilasz

• #4 12 Kwi 2006 22:51
    _Gothic_
    Poziom 12  

po co chcesz go jeszcz oklejac? przeciez te plyty wiorowe juz sa oklejone, daj tylko na boki plyt taka waska okleine samoprzylepna (a wlasciwie "zelazkoprzylepna") i bedzie dobrze, z tego co widze to kolorem nawet Ci do biurka pasuje

• #5 12 Kwi 2006 23:13
    Snakegd
    Poziom 11  

Racja mój błąd jest to wiórowka 1.8 cm grubości, co do bass-reflexu 30 cm to jest dlugosc zewnetrzna odejmij grubosc scian, bass-reflex ma 22 cm strojenie na około 45 Hz, co do ułożenia - mi ułożenie pasuje :) zasilane jest narazie zwykłą wieżą, wiec narazie lipa ale wzmak jest w trakcie budowy, wkrętów będzie więcej, a okleić chce jak wszystko będzie gotowe - właśnie żeby nie było widać wkrętów i ogulnie żeby było ładne :)

To co widać na zdjęciach to praktycznie zarys całego subwoofera, jeszcze mam dużo do zrobienia, być może zdecyduje sie zamiast oklejania na obszycie tego wykładziną, chodz nie wiem czy to dobry pomysł.

Gdy skończe to zamieszcze fotki jednak to tak za 2/3 tygodnie gdyż narazie brak finansów :(, mam nadzieje, ze dokoncze to jak najszybciej :)

• #6 13 Kwi 2006 00:01
    blade13
    Poziom 14  

Lepiej oklej, wykladzina to tak bardizej na estradowki, albo na jkies imprezy czy tez do auta... W domu ladnie wyglada w imitacji drzewa (podobnie jak jest teraz) Ale dodaj jeszcze nózki ładne! Ja u siebie wkrety dawalem az z przesadą, co 5cm :D hehe A co za wzmacniacz budujesz??

• #7 13 Kwi 2006 13:02
    Snakegd
    Poziom 11  

Co do wzmaka niestety tylko kostka tda7294 z kitu AVT2153 dotego filtr aktywny tez z kitu AVT2449, zasilane bedzie to toroidem 150VA 2x24, wszystko wmontuje w środek subwoofera i mam nadzieje ze jakos to zagra :)

• #8 13 Kwi 2006 13:12
    Armosus
    Poziom 26  

70wat to jak na ten glosnik troche malo, ale i tak przyjemnie zagra.

Zdal by sie mostek i wtedy masz moc i pelna kontrole :D

• #9 13 Kwi 2006 14:14
    Mietki
    Poziom 15  

Szczerze zgadzam sie z przedmówca 70 w zdecydowanie za mało !! Radził bym wyszpachlowac cała skrzynie i okleic bedzie bardziej estetyczniej !!

• #10 13 Kwi 2006 15:01
    Snakegd
    Poziom 11  

Moze pomysle nad konstrukcją mostkową tda :) tyle ze mam juz płytke pod tą kość a nie mozna łączyc 2 koncowek tda w mostek, wiec musialbym odrazu budowac mostek :) pomysle nad tym, dzis akurat przerabiam bass-reflex i mam pytanie czy wytłumiać tą bude ? czy zostawic tak jak jest ? myslalem nad tym zeby wytlumic tylko tylnią scianke powyzej bass reflexu i nie wiem czy to dobrze, moze ktos doradzi czy wogule to tlumic ? i jesli tlumic to ktore sciany i czym ?

-
    pzdr. snk

• #11 13 Kwi 2006 15:29
    Paweł007
    Poziom 22  

Witam.
    Dlamnie jak na piewszą konstrukcje jest ok. Z czasem przecież nabiera się doświadczenia i kolejne konstrukcje bendą robione z innej perspektywy. Jak na pierwszy raz jest dobrze.
    Pozdrawiam

• #12 13 Kwi 2006 15:59
    gregor10
    Poziom 27  

kostrukcja fajne , jedynie br w rogu mi sie nie podoba
    do tego glosnika to max 120W , bo przy 150W i ostrym technie dnb to glosni sie rozleci

• #13 13 Kwi 2006 16:17
    Snakegd
    Poziom 11  

Co do ułożenia .. na początku miałbyć głośnik na środku i mniejszy bass-reflex :) miałem juz powycinane deski bez dziur ... jednak jakby byl mniejszy zabardzo by swiszczal wiec kupilem taki a potem juz nie bylo jak tego upchnąć więc musiałem tak :( - ale sumasumarum wygląd mi sie podoba teraz nawet :)

• #14 17 Kwi 2006 21:44
    oczko85
    Poziom 12  

Fajny subik:) Wyglad to rzecz jasna kwestia gustu. Co do mostka tda to nie polecam wieksza moc od pojedynczej kostki ale jakosc dzwieku gorsza, to tylko moje odczucia. Lepiej jakies stk.

• #15 19 Kwi 2006 10:14
    bincar
    Poziom 12  

Witam
    Jak dla mnie to niezła konstrukcja.Na twoim miejscu ja bym tam włożył wzmacniacz około 150W to by dało niezłe brzmienie, to na granicy wytrzymałości tego głośnika.A mostek na tym tda to tylko 8ohm a ty masz głósnik 4ohmy.

• #16 20 Kwi 2006 20:53
    mariuszporęba
    Poziom 19  

konstrukja bardzo fajna, tylko b-r dał bym pod głosnikiem (ale to tylko kwestia gustu) poza tym troszke te wkręty mi przeszkadzają. Do zasilania podobnie jak kolega Oczko 85 polecam stk ok 150 W

• #17 20 Kwi 2006 21:19
    artczi
    Poziom 10  

Skończ tego subika i zrob poprawki to zobaczymy efekt końcowy. Narazie jest na 3-/6

Nie wiem czemu tylu ludzi decyduje sie na STX-y do subwooferóf...

• #18 20 Kwi 2006 22:41
    Armosus
    Poziom 26  

A chociazby ze wzgledu na stosunek cena/jakosc. Mozna powiedziec ze tesla tez ma podobnie, ale ich jedyny glosnik nadajacy sie na porzadny subwoofer kosztuje 200zl i ma tylko 100wat RMS. STX proponuje nam za 112zl 300wat RMS. Ten woofer tesli zagra raczej ladniej ale moca ustepuje.

Pokaz mi glosnik 25-30cm/200-300wat RMS do 120zl.

• #19 20 Kwi 2006 23:09
    postiga
    Poziom 25  

Nie za duza jest ta buda do tego glosnika ?

• #20 21 Kwi 2006 16:29
    Caleb_
    Poziom 33  

postiga napisał:
    Nie za duza jest ta buda do tego glosnika ?
    a ile powinno byc twoim zdaniem?

• #21 24 Kwi 2006 17:07
    janusz.rtv
    Poziom 9  

Ciekawie wyglada chociaz trochu estetyka siedzi
    ale moim zdaniem sprzet ma dobrze grac a pozniej zwraca sie uwage na wyglad
    Pozdrawiam

• #22 16 Maj 2006 12:37
    Lizak86
    Poziom 16  

Przepraszam ze troche wyskocze z innej beczki ale mialem pewny incydent ze wzmacniaczem i dal mi na ten glosnik stx 27 15 8 ss 39 stalego prze jaka minute lub ciut wiecej. glosnik zyje i smiga dobrze ale czy mam miec jakies powody aby martwic sie o ten glosnik. po zorientowaniu sie dotknelem kopulki glosnika, była ciepła. glosnik był polaczony poprzez zwrotnice.

• #23 16 Maj 2006 15:58
    Snakegd
    Poziom 11  

Lizak86 napisał:
    Przepraszam ze troche wyskocze z innej beczki ale mialem pewny incydent ze wzmacniaczem i dal mi na ten glosnik stx 27 15 8 ss 39 stalego prze jaka minute lub ciut wiecej. glosnik zyje i smiga dobrze ale czy mam miec jakies powody aby martwic sie o ten glosnik. po zorientowaniu sie dotknelem kopulki glosnika, była ciepła. glosnik był polaczony poprzez zwrotnice.

Jeśli żyje i "smiga" dobrze to chyba nie masz żadnych powodów żeby sie o niego martwić, jeśli gra jak grał to masz szczęście i nic sie nie uszkodziło

-
    pzdr. Snk

• #24 16 Maj 2006 20:57
    postiga
    Poziom 25  

Caleb_ napisał:
    a ile powinno byc twoim zdaniem?

Jak dobrze licze to jest jakies 60l. Moim zdaniem dobrzeby bylo cos w granicach 40 l

• #25 16 Maj 2006 22:57
    Snakegd
    Poziom 11  

wedlug moich wyliczen dobrze jest, jesli pojemnosc budy dla tego glosnika netto wychodzi od 40 do 45 litrow i napewno nie jest to zaduza buda

Dodano po 14 [minuty]:

Ja jak narazie z braku pieniędzy tylko poprawiłem narazie swojego suba :( poprawiłem klejenia dałem więcej wkrętów i poprawiłem bass-reflex na łamany i jego długość wynosi okoko 35,5 cm, strojenie przy takiej dlugosci bass-reflexie i przy obudowie o pojemnosci netto około 40 litrow wynosi koło 37 Hz i napędzam to na chwile obecną starym lecz bardzo solidnym wzmacniaczem BASFa o mocy 2x75(RMS) i obecnie jestem zadowolony z tego jak gra, potrafi tak zatrząść ze kumpel mieszkający 2 piętra wyżej w innym pionie pisze mi smsy ze mu wszystko w mieszkaniu chodzi :P

-
    Pzdr. Snk

• #26 19 Maj 2006 15:57
    Miki_13
    Poziom 12  

Jak gra ci ten głośnik w tej budzie pytam bo mam takiego samego :D . A co do wykończenia to taka tasiemka na żelazko i zaślepki
    (chyba się to tak nazywa :) są też na wkręty. Podaj koszty.

• #27 19 Maj 2006 17:18
    Snakegd
    Poziom 11  

Gra dobrze.. niskie zejscie mocny bass jednak efektywność zawodzi :/ a koszty to:

deski kupione i przyciete odrazu w Liroy'u - 25 zł
    głośnik i panel zamowiony z stx-a około 80 zł
    wkręty 10 zł
    bass-reflex 10 zł
    kabel 10 zł
    klej 5 zł
    silikon 10 zł

razem około 150 zł

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME