Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SUB KULA

witt 15 Kwi 2006 18:58 8737 27
  • Wit Wita

Przedstawiam suba który jest o niecodziennych kształtach .
    Głośnik który zastosowałem w subie to GDNN 20/120 firmy TONSIL .
    Obudowa ma pojemność około 15 L . Jest to obudowa typu zamkniętego
    Oto parametry zastosowanego przetwornika
    Efektywność 82 dB
    FS 35 Hz
    Re 6,6 Ohm
    Le 1.95 mH
    Sd 176 cm
    Mms 32 g
    Rms 0,88 kg/s
    bl 11 Tm
    Vas 30 dm
    Qms 6,8
    Qes 0,38
    qts 0,36
    wychylenie +- 6,5 mm lin +- 40 mm max
    moc nominalna 120 Wat

Fajne!
  • #2 15 Kwi 2006 19:02
    Bartas14pn
    Poziom 14  

Swietna konstrukcja niecodzienna ale czy wrazenia odsłuchowe takie jak wygląd??? Skąd miałes tę kule ???

Gratulacje

• #3 15 Kwi 2006 19:14
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Obudowa naprawde niebanalna:)
    Ale glosnik o takim qts powinien w br pracowac.
    Glosnik to perelka jak udalo Ci sie go zdobyc?

• #4 15 Kwi 2006 19:21
    ziomplock
    Poziom 10  

naprawde super ale jak zorbiłeś tą kule?

• #5 15 Kwi 2006 19:30
    Milenium Bass
    Poziom 16  

Tych głośników poszła limitowana seria :( widac go na stronie głównej Tonsila :)

A tą konstrukcje już widziałem na innej stronie albo, są idealnie do siebie podoble ;)

Pozdro

• #6 15 Kwi 2006 20:09
    Caleb_
    Poziom 33  

fajna konstrukcja. bardzo mi sie podoba. oryginalna :). przydalby sie jednak BR. postaraj sie o zdjecia lepszej jakosci :)

• #7 15 Kwi 2006 20:23
    witt
    Poziom 9  

wit wita

Panowie ten głośnik jest tylko do obudowy zamkniętej .
    tak jest napisane w nocie katalogowej tego głośnika i ma miec filtr 12dB/okt i cięcie 120 Hz.
    On ma bardzo duzy skok membrany

• #8 15 Kwi 2006 22:14
    oleczek1988
    Poziom 21  

hm.. No niezly pomysl. A ta kula to chyba od kregli ;)

• #9 15 Kwi 2006 22:38
    Armosus
    Poziom 26  

Swietnie wyglada :D ja bym to podwiesil przy suficie :P A jakbys mogl to podaj fotki wew. kuli.

Skoro taki duzy skok membrany to tak gdzies ile ma, tak jak w nocie 4cm?

• #10 15 Kwi 2006 23:35
    CaMIkaZEe
    Poziom 20  

ciekawe jeszce jak brzmi, witt opisz jakies doznania akustyczne :) wiesz wrazenie :)

• #11 15 Kwi 2006 23:44
    Caleb_
    Poziom 33  

ale jego EBP wynosi cos okolo 90, co go kwalifikuje do BR. zreszta sam zobacz jaki ma stosunek fs do qts...

• #12 15 Kwi 2006 23:45
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

Ja bym jednak sprobowal go dac do br.
    PS. SPLem to on powala;]

• #13 15 Kwi 2006 23:51
    marniu
    Poziom 25  

Witam

u mnie w mieście lezy w pewnym sklepie jakieś 4 lata spadł z 2000 pln na 299 pln , mam w tym sklepie znajomego i kręce sie wokół głosnika jak spadnie na 199 to zakupie , ale te 15 litrów to raczej stanowczo zamało
    kiedys ze znajomym wsadziliśmy go do obudowy po tonsil space 86 tam jest chyba około 20 litrów , po odłączeniu reszty głośników i podłączeniu pod wzmak blaupunkta gta 4100 chciał bude rozj...... ma potencjał hehehhe
    kiedyś 2000 pln >>> dziś 299 pln wciąż za dużo

Witt z kąd masz te parametry w mojej karcie są takie

Fs 28 Hz
    Qes 0,31
    Qts 0,30
    Vas 48 dm³
    częstotliwosc rezonansowa 28 Hz
    troche odbiegają od twoich hmmm

pozdr marniu

• #14 16 Kwi 2006 00:50
    witt
    Poziom 9  

wit wita

Parametry mam bezpośrednio z firmy TONSIL
    Te które masz są błędne Ja mam z 2004 .04 taka data na nich istnieje
    za tą cenę to chętnie bym go kupił coprawda mam juz 4 ale wzioł bym jeszcze jeden jeżeli mógł byś to podaj adres sklepu telefon.
    Jeżeli chodzi o brzmienie to nie lubię pisać poematów .
    Jak to w obudowie zamkniętej szybki bas a do tego potężny i jest wszędzie szkoda ze już go nieprodukują.

• #15 16 Kwi 2006 01:02
    marniu
    Poziom 25  

kolega chciałby zgarnąc wszystkie sztuki ehh
    przykro mi ale nie moge podac bo sam na niego poluje heheh
    pozdrawiam marniu

• #16 16 Kwi 2006 08:52
    klopot6
    Poziom 15  

co do tych kol to pamietam ze własnie tonsil robił takie dziwaki jakos naprzełomie lat 70/80, sam miałem 2 takie ale to strasznie grało, w srodku miał głosnik szerokopasmowy 20cm ,przerost formy nad trescia, i po jakims czasie wyladowały na smietniq
    pozdr

• #17 16 Kwi 2006 10:46
    djbolo
    Poziom 31  

Caleb_ napisał:
    ale jego EBP wynosi cos okolo 90, co go kwalifikuje do BR. zreszta sam zobacz jaki ma stosunek fs do qts...

Słowem sprostowania:

3$EBP=\frac{fs}{Qes}

• #18 16 Kwi 2006 17:46
    Bartas14pn
    Poziom 14  

Witam ponownie!!!
    Witt czy mógłbys napisac skąd tą kule wytrzasnąłes???

DziEki z góry za odpowiedz!!!

• #19 16 Kwi 2006 18:56
    witt
    Poziom 9  

wit wita

kule sam wystrugałem
    jest to element bardzo pracochłonny i drogi .

Pozdrawiam
    WIT

• #20 16 Kwi 2006 20:18
    kpodolak
    Poziom 15  

A długo strugałes tą kule? I z czego ją strugałes?

• #21 17 Kwi 2006 11:29
    Bartas14pn
    Poziom 14  

nie no to jestem PEŁEN UZNANIA!
    Sam kiedys próbowałem wystrugac cos o symetrycznych kształtach ( choć w miare) i nie zabardzo mi to wyszło

• #22 17 Kwi 2006 12:58
    saimon500
    Poziom 14  

Subik fajowy całkiem co innego niż większość widywanych, no i ten charyzmatyczny glośnik nigdzie (prawie) nie dostpny. Tylko chyba pojemność mogła by być większa ale tylko taką kulkę miałeś więc jak miał być okrągły to jest
    pozdrawiam
    saimon

• #23 17 Kwi 2006 17:36
    witt
    Poziom 9  

witt wita

Dziękuję za uznanie .
    Tylko widzę duzo słów krytyki bardzo dziękuję równierz za nią( mam nadzieję ,że konstruktywnej dla mnie) jeżeli chodzi o wielkość i rodzaj obudowy.
    Otóż zgodzę się ,że według parametru ebp jest on do obudowy br.
    Ale ten ogromny skok przypominam ze między szczytami max. wychylenie to +- 40 mm czyli jest ogromne.
    W nocie katalogowej producent wyraznie napisał ,że tylko obudowa zamknięta i maxymalne obciążenie 1200 W . U mnie dostawał on 250 dla 8 Ohm mocy nominalnej i dawał sobie z tym radę chodził jak tłok w aucie .
    Poduszka powietrzna w obudowie zamkniętej wyśmienicie zdała egzamin .
    Co do objętości w obudowie zamkniętej to z tą objętością parametr qtc= 0,7 a do tego cała obudowa jest wytłumiona takze dla głośnika jest ona większa .
    Jeżeli macie jakieś sugestie co do objętości i rodzaju obudowy proszę o sugestie tylko oparte o sensowne podstawy jak większa to o ile i dlaczego ?
    Proszę o sugestie tak jak napisał ją kolega dj bolo

Dziękuję i pozdrawiam
    WIT

• #24 21 Kwi 2006 21:26
    Paweł007
    Poziom 22  

Witam.
    Oddawna widziałem ta konstrukcje, ale dziś postanowiłęm cos napisać. Bardzo podoba mi się pomysł z kulą, a głośnik jest extra. Mógłbyś sprayem od szablony namalować usemke tak jak kula bilardowa, toby było nieziemskie.
    Pozdrawiam.

• #25 23 Cze 2006 01:42
    Tremolo
    Poziom 43  

W tym glośniku nie ma BR bo dla takich glośników kończa się prawidla T-S. BR musiałby byc bardziej zblizony do TL. T-S mają sens jak otwory BR są dużo mneijsze od obudowy. Glośnik ma niski Vas. Potrafi nisko zejść. Odtwarzać bardzo niskie czestotliwosci oczywiście z niskim poziomem.

Każdy BR w takiej obudowie byłby dla niego za wysoko strojony! Przez to obudowa jest zamknięta. Taki za wysoko strojony BR spowodował by fizjologiczne podbicie wyższych basów kosztem niższych. Chyba że ktos wie jak wsadzić BR wielkości metra do kuli o promieniu parunastu cm.

obliczenia dla takiego skoku Xmech=40mm dają 13 cm BR dlugi na 2 metry w obudowie 15 litrów

Co moze ktos jest odwazny zrobić w tej kuli dziure 30mm średnicy i tlugosci 21 cm - polecam gdzieś w gornej częsci kuli. Będzie to obracająca sie kula, tyle ze nie bilardowa a armatnia. A powietrze z wyjścia będzie miało dwie atmosfery.

• #26 29 Gru 2006 15:15
    krzysiekbass
    Poziom 12  

Witam!
    Znakomita konstrukcja, juz od dawna nosze sie z zamiarem wykonania sferycznej obudowy, swoja droga obudowa kulista jet mozna powiedziec "idealna" obudowa dla subwoofera. W zasadzie maszyny jakiej uzyje bedzie strugarka do powierzchni sferycznych, droga maszyna, bardzo duze zuzycie materiału.
    Pozdrawiam.

• #27 02 Sty 2007 15:58
    lord_blaha
    Poziom 33  

jak się struga taką kulę? Z czego? Bardzo gruby mdf, wydłubac go i z drugiej strony gładzić, czy co? :D

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme