Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Tworzenie plików ISO

robi4 28 Maj 2003 12:01
  • #1 28 Maj 2003 12:01
    robi4
    Poziom 17  

Jakim programem mozna tworzyc obrazy płyt CD-ROM w formacie ISO?

• #2 28 Maj 2003 12:57
    pc486
    Poziom 15  

np. Nero ; w ustawieniach nagrywarki wybierasz Image recorder ,a potem normalnie wypalasz cd ,tylko ze podajesz sciezke na hdd gdzie ma nagrac :)

• #3 28 Maj 2003 12:59
    Gorgoroth
    VIP Zasłużony dla elektroda

WinISO

• #4 28 Maj 2003 13:23
    Gall
    Poziom 13  

Polecam mkisofs. Duże możliwości, i do tego całkiem darmowy :)

• #5 28 Maj 2003 14:57
    olcha0098
    Poziom 28  

Nero, WinIso i dużo innych programów np. do wypalania cd.

• #6 28 Maj 2003 16:25
    safelock
    Poziom 9  

Ja polecam program CDRWIN, opcjonalnie CloneCD ale on zrobi ci w ISO RAW obraz płyty CD.

• #7 28 Maj 2003 17:35
    robi4
    Poziom 17  

Dzięki za odpowiedzi.
    Nero odpada.On robi obrazy płyty ale z rozszerzeniem.nrg a tego formatu nie rozpoznaje Demon Tools (wirtualny CD-ROM) a rozpoznaje tylko iso, cue,ccd, bwt, mds. cdi.
    Musze sprawdzic wszystkie wasze propozycje.

Pozdrawiam
    Robert

• #8 28 Maj 2003 19:29
    pc486
    Poziom 15  

hmmm nero tez robi iso ,wystarczy przy zapisie pliku kliknac w taka zakladke na dole i wybrac iso :)

• #9 28 Maj 2003 20:03
    scypior
    Poziom 11  

siemanko
    co Ty mowisz ze Demon nie obsluguje .nrg ?
    oto zalacznik z opiski programu :
    "Program umożliwia utworzenie wirtualnego napędu CD-ROM bezpośrednio z obrazów płyt CD w formatach

.bin/.cue (tworzone np. przez CDRWin'a, BlindWrite'a)
    iso (również tworzone przez program Easy CD Creator)
    .ccd (CloneCD)
    .nrg (format programu Nero Burning ROM) w przypadku gdy w systemie jest zainstalowany program ImageDrive
    .mds (format emulatora FantomCD
    Przy jego pomocy można bezproblemowo uruchamiać oprogramowanie w którym użyto powyższych zabezpieczeń (np. Diablo2). Program pracuje poprawnie pod Windows9x, NT, 2000, XP i umożliwia zamontowanie do 4 wirtualnych napędów CD-ROM/DVD-ROM. Dodatkowo program umożliwia zmianę nazw emulowanych napędów. "
    Moze masz jakiegoś starego Demona?
    jak by co to masz tutaj tego demona ktorego ja mam on na pewno obsluguje ISO i masz po problemie

plik usunięto - proszę podać link

• #10 28 Maj 2003 20:25
    olcha0098
    Poziom 28  

Po co wrzucałeś plik jak pare postów niżej dawałem link do tego programu i to najnowszego. 3.32 lub 3.33 wystarczyło wpisać szukaj :)

• #11 28 Maj 2003 20:35
    Alarmus
    Poziom 13  

robi4 napisał:
    Dzięki za odpowiedzi.
    Nero odpada.On robi obrazy płyty ale z rozszerzeniem.nrg a tego formatu nie rozpoznaje Demon Tools (wirtualny CD-ROM) a rozpoznaje tylko iso, cue,ccd, bwt, mds. cdi. Robert

Alkohol dobry na wszystko! Nie tylko spożywczy :)
    Ściągnij sobie Alcohol 120% i mozesz już wywalić Daemon tools, gdyż alcohol również tworzy wirtualne napędy CD (chyba do 31 szt) Poprawnie kopiuje zabezpieczone płyty, jest po Polsku i wiele, wiele zalet których opisywac tu nie ma sensu.

Pozdrawiam -=A l a r m u s=-

• #12 28 Maj 2003 20:37
    pc486
    Poziom 15  

Alcohol ma jedna duza wade ,nie "zrobisz" sobie w nim cd tak jak w nero po prostu przeciagajac pliki z hdd :P

• #14 29 Maj 2003 00:39
    elektryk
    Poziom 42  

WinOnCD ma taką opcje żeby zrobić płyte bootowalną na podstawie bootowalnej dyskietki (dorzuca te dyskietke do płyty) NERO pewnie ma też taką opcje.

• #15 29 Maj 2003 09:21
    Alarmus
    Poziom 13  

pc486 napisał:
    Alcohol ma jedna duza wade ,nie "zrobisz" sobie w nim cd tak jak w nero po prostu przeciagajac pliki z hdd :P
    Osłabiasz mnie, za Tobą przemawia szczyt lenistwa !

• #16 29 Maj 2003 10:53
    olcha0098
    Poziom 28  

Tremolo napisał:
    hmm a kto mi poradzić jak zrobic takie CD w Nero, żeby działało jak dyskietka startowa WIN 98, gdyz mam problemy z odpaleniem prosto z CD systemów innych niz LINUX.

Robisz obraz dyskietki np. windowsa me w programie winimage. Potem w Nero wybierasz CD-ROM Startowy i zaznaczasz tam ten obraz dyskietki i jak chcesz to sobie na płytke dorzucasz jakieś programy.

• #17 29 Maj 2003 11:00
    robi4
    Poziom 17  

Mam Nero v5.5.10.28 - robi obraz tylko z rozszerzeniem nrg,nie ma do wybory iso.
    Daemon mam w v3.29 - nieobsługuje plików nrg chyba że bym doistalował ImageDrive
    WinISO - to program którego szukałem.Jest ok.
    Nero potrafi robić płyty bootowalne.Trzeba wybrać CD-ROM Startowy i mieć dyskietkę startową w napędzie A:/

Dzieki za pomoc.
    Pozdrawiam
    Robert

• #18 29 Maj 2003 11:10
    olcha0098
    Poziom 28  

robi4 napisał:
    Mam Nero v5.5.10.28 - robi obraz tylko z rozszerzeniem nrg,nie ma do wybory iso.
    Daemon mam w v3.29 - nieobsługuje plików nrg chyba że bym doistalował ImageDrive
    WinISO - to program którego szukałem.Jest ok.
    Nero potrafi robić płyty bootowalne.Trzeba wybrać CD-ROM Startowy i mieć dyskietkę startową w napędzie A:/

Dzieki za pomoc.
    Pozdrawiam
    Robert

Po pierwsze jest wybór obrazu iso w Nero - czyli można zrobić iso w nero
    Po drugie Daemon Tools obsługuje pliki .nrg
    Jak nie wierzysz zobacz zrzut.

• #19 29 Maj 2003 19:32
    scypior
    Poziom 11  

Tremolo napisał:
    hmm a kto mi poradzić jak zrobic takie CD w Nero, żeby działało jak dyskietka startowa WIN 98, gdyz mam problemy z odpaleniem prosto z CD systemów innych niz LINUX.

link do opisu jak zrobic cd startowy z PARTITION MAGIC:

http://www.cdrinfo.pl/software/artykuly/artykul_w.php?ID=20030513231338

drive image a botable cd:

http://www.cdrinfo.pl/software/artykuly/artykul_w.php?ID=20030513231338

XP+SP1 - Krok po kroku bootable cd:

http://www.cdrinfo.pl/software/artykuly/artykul_w.php?ID=20021018181447

pozdrawiam
    Scypior

• #20 29 Maj 2003 20:16
    pc486
    Poziom 15  

Alarmus napisał:
    Osłabiasz mnie, za Tobą przemawia szczyt lenistwa !

A owszem pod tym wzgledem jestem "leniwy" ,nie mam czasu na zabawe paroma programami 8) . A co do lenistwa ,to dzieki niemu masz jakis postep ,gdyby nie ono to nie mial bys : samochodow , telefonow , komputerow ,... :twisted:

• #21 30 Maj 2003 02:31
    Tremolo
    Poziom 43  

co do nero to po wrzuceniu dyskietki (obrazu na CD) nie działa, to znaczy oczywiscie zwykłe kopiowanie nie działa. Mam po prostu zjechanego FDD (stacja dysków) i chciałbym miec startówke czegokolwiek na ISO najlepiej, i wgrac na płyte na CD - bo coraz więcej szpiegów mi się walęsa po systemie bezpośrednio wiążących się z windą 98 i nie można ich ot tak sobie kasnąć. No bo z tego co widze to trzeba mieć i tak stacje dyskietek w porzadku,. ja jak wsadze dysk do stacji to mam zwis kompa i w dodatku nieżłe szmery ze szpary w napędzie. Jeszcze popróbuje z nero ale ... nic nie wiadomo.

• #22 03 Cze 2003 00:31
    devolt
    Poziom 21  

hej mam pytanko jezeli mam pliki z filmem z koncówką bin to po rozpakowaniu w iso buster obraz jest czrny z kilkoma kropkami a dzwiek bardzo słąby zniekształcony czy to moze byc wina złego rozpakowania, czy lepiej przekonwertować ten plik na iso i nagrać na płyte??

• #24 03 Cze 2003 17:54
    wowka
    Poziom 28  

co do winiso to:
    -jest wolny - lepiej clone cd
    -nie kopiuje plyt na ktorych sa dane i audio (mialem kiedys taka gre)

polecam clona do robiernia obrazow

jeszcze sprawdze sobie tego alcohola

• #25 03 Cze 2003 18:12
    baranek21
    Poziom 14  

Tez polecam clona, jest uniwersalny. Alkohola nie znam. Z opisow wydaje sie byc calkiem niezlym programikiem. Sprawdze to!

• #27 05 Cze 2003 23:59
    Richi
    Poziom 39  

:arrow: Tremolo,
    użyj programu bbie10, który ci odczyta każdy Bootsektor (Dyskietka, CD)i zapisze w postaci .bin na twardzielu a potem nerówką wyciągniesz go na płytę którą tworzysz.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty