X

Powiększanie zdjęć bez utraty jakości?

12nala34 21 Apr 2006 14:30
  • #1 21 Apr 2006 14:30
    12nala34
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    witam,

czy jest dostępny jakiś program, przez który można powiększać zdjęcie - np. mam 220x320, a chcę mieć 660x960. Mogę to zrobić Adobe Photoshop, ale będzie niewyraźne.

pozdrawiam
  • #2 21 Apr 2006 14:37
    aldr1c
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    raczej nie mozliwe jest za bardzo zeby powiekszyc zdjecie w malej rozdzielczosci na wieksze bez utraty jakosci jednak skoro robisz zjdecie a malej rozdzielczosci takie jest w oryginale, a programow do tego jest duzo nawet najrpostszy do przegladania grafiki infraview moze to zrobic ale wtedy bedzie zdjecie nie ostre ..... takze moje zdanie jest takie że nie da się tego zrobic bez utraty jakosci pozdrawiam
  • #3 21 Apr 2006 18:08
    paweliw
    Spec od komputerów
  • #4 21 Apr 2006 20:10
    silverpen
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    Pozwolę sobie zacytować Scotta Kelby z jego wspaniałej książki "Fotografia Cyfrowa". W rozdziale "Jak z małego zdjęcia zrobić wielki plakat" opisuje on ciekawą metodę w Photoshopie.
    Otóż poleca on, by korzystając z opcji "wielkość obrazka" powiększać go z zaznaczeniem metody ponownego próbkowania, jednorazowo nie więcej niż o 10% i powtarzać operację do uzyskania oczekiwanego rozmiaru.
    Nie wierzyłem, aż sam nie sprawdziłem. Owszem zdjęcia nam na bilboardzie nie wywieszą ale efekty są naprawdę zadowalające.
  • #5 21 Apr 2006 22:08
    Robert B
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Nawet darmowy Irfan View ma opcję przeprobkowania przy zmianie rozmiaru.
  Search 4 million + Products
Browse Products