Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Windows Messenger - Deinstalacja

tom1eczek 22 Kwi 2006 20:51
  • #1 22 Kwi 2006 20:51
    tom1eczek
    Poziom 20  

Ano mam Windowsa XP SP2, po jakimś czasie od instalacji pojawił sie komunikat o tym ze w/w program wymaga rejestracji. Nie uzywam go bo mam skype i gadu, chce go ZDEINSTALOWAC.
    Nie ma go w panelu sterowania, jak wezme wyszukaj "messenger" znajduje folder, z nim, ale opcji deinstalacji niema.
    Nma go róniez autostarcie.

co w takim razie zrobić, a jak sie nie da wywalić to jak go uciszyc zeby nie psul mi widoku i nie draznił chmurkami??

Czy może być to trojan podszywający się po messengera?? bo jak wpiszę w SZUKAJ na elektrodzie to wychodza same wirusy. Jak klikam na ikonkę to odpala sie normalny messenger nie jakis tam spysherif czy ostreznie o trojanach.

POZDR

• #2 22 Kwi 2006 20:59
    MasterTomster
    Poziom 14  

Zanim go zarejestrujesz (wogóle tego nie bedziesz robił), wejdz w opcje ustawienia messengera i tam ustaw opcje nie uruchomiania automatycznego przy starcie okien. Od tej pory możesz o nim zapomnieć.

• Pomocny post
    #3 22 Kwi 2006 21:01
    tronic1
    Spec od komputerów

Windows-Inf-sysoc.inf.Jak znajdziesz ten plik to edytuj go np.w notatniku i usuń wpisy Hide nie usuwając nawiasów.Jak to zrobisz to zapisz plik pod tą samą nazwą.Wtedy z panelu sterowania-dodaj usun programy-dodaj usun składniki Windows bedziesz mógł go odinstalować.Na wszelki wypadek zrób kopię oryginału sysoc.inf w innej lokalizacji.

• Pomocny post
    #4 22 Kwi 2006 21:03
    *mondzio*
    Poziom 30  

Jak się pozbyć Windows Messenger

a) narzędzia -> opcje folderów -> widok - > odznaczamy "ukryj chronione pliki systemu operacyjnego" oraz zaznaczamy "pokaż ukryte pliki i foldery"

b) Usuwamy wpis HIDE z pliku C:\WINDOWS\inf\sysoc.inf z linijki msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,HIDE,7"

c) dodaj usuń programy -> dodaj usuń składniki systemu -> Windows Messenger

d) restartujemy komputer i po kłopocie

innym sposobem jest :
    win + r ->gpedit.msc. -> Szablony administracyjne -> Składniki systemu Windows -> Windows Messenger -> "Na początku nie uruchamiaj programu Windows Messenger" ustawiamy na Włączone

można i na siłę >zakończyć działanie i usunąć cały katalog i przeczyścić rejestr

lub
    by usunąć Windows Messenger z systemu należy z lini poleceń wykonać następujące polecenie:

RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\inf\msmsgs.inf,BLC.Remove

Efektem ubocznym dla użytkowników programu Outlook Express jest długie uruchamianie się tego programu po usunięciu Windows Messenger w przypadku gdy w OE widoczny jest panel kontaktów. Efekt ten można zlikwidować poprzez wprowadzenia następującego wpisu do rejestru systemu:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Outlook Express
    Typ: DWORD
    Nazwa: Hide Messenger
    Wartość: 2

• #5 22 Kwi 2006 22:04
    tom1eczek
    Poziom 20  

punkty poleciały, pozbyłem sie ustroistwa DZIEKI

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty