Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

jaki RAM do Asus A8N-E ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> jaki RAM do Asus A8N-E ?
Autor
Wiadomość
Barth666
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Vienna

Post#1 Post autora tematu 23 Kwi 2006 20:44   

jaki RAM do Asus A8N-E ?

Witam.

Kupiłem mobo Asus A8N-E, niestety nie moge nigdzie znaleźć listy wspieranych przez tą płytę pamięci DDR. Chodzi mi o 2 x 512 (chcę ją puścić w dualu) Jaki model i jakiej firmy wybrać ? Próbowałem znaleźć coś na ten temat na stronie producenta, ale lipa. Doradźcie koledzy (coś w granicach do 400 zł.) .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Kwi 2006 20:44   

Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#2 23 Kwi 2006 20:55   

jaki RAM do Asus A8N-E ?

W zasadzie to nie ma większego znaczenia, większość pamięci będzie działać, szansa trafienia na niedziałającą jest niewielka. Na prawdę nie mogę się nadziwić po co ludzie tak kombinują z tymi pamięciami "specjalnie dla Dual-DDR".
Powrót do góry

Barth666
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 23 Kwi 2006 21:12   

Re: jaki RAM do Asus A8N-E ?

Cytat:
Na prawdę nie mogę się nadziwić po co ludzie tak kombinują z tymi pamięciami "specjalnie dla Dual-DDR".

Właściwie to muszę się z tobą zgodzić. Sam niewiem dlaczego chcę kupić dual DDR :wink: ,być może jest to spowodowane tym, że akurat ta płyta to obsługuje a ja uległem sugestii że dual jest lepszy, chociaż mam małe pojęcie na ten temat. Pewnie nawet nie zauważe różnicy pomiędzy 2 x 512 a 1024 w jednej kości :D. Więc do rzeczy, co proponujecie?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Kwi 2006 21:12   

Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#4 23 Kwi 2006 21:30   

jaki RAM do Asus A8N-E ?

Nie mam nic przeciwko Dualowi ale poza przypadkami ekstremalnego overclockingu wystarczy kupić najzwyklejsze dwa moduły o takiej samej pojemności a najlepiej też timingach, natomiast płacenie 30% za specjalnie "parowane" moduły to już przesada.
Jakie pamięci? DDR-400 CL-2.5 spokojnie mogą być "polskie" GoodRAMy. Mogą być registered/buffered ale nie muszą, chyba tylko A64 FX-51 wymagał pamięci registered i do tego nie obsługiwał chyba nawet Dualu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Kwi 2006 21:30   

Powrót do góry

Orochimaru
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Warszawa

Post#5 23 Kwi 2006 21:40   

Jestem podobnego zdania.
Zysk z duala będzie znikomy, ale jeśli płyta na to pozwala, to czemu nie.
Sam kupiłem ram w dualu mimo, że moja płyta go nie obsługuje, ale dałem za 2x512 tyle samo co za dwie kostki nieparowane, więc się skusiłem.
Powrót do góry

Barth666
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 Post autora tematu 23 Kwi 2006 22:20   

Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem.

Mam już teraz pewien punkt zaczepienia. Jestem prawie zdecydowany na zakup takiej pamięci : Corsair TwinX DDR 2x 512MB 400MHz CL 2 black.
Więcej o niej :http://sklep.benchmark.pl/pelny_21543.html
Dodam, iż mogę ją kupić za około 370 zł. więc to chyba dobry zakup i mam nadzieję że będzie kompatybilna z moją mobo.
Co Wy, drodzy koledzy o tym sądzicie ?
Powrót do góry

Platon
Spec od komputerów
Spec od komputerów

Miasto: Białystok

Post#7 23 Kwi 2006 22:42   

jaki RAM do Asus A8N-E ?

Jak juz zostalo słusznie powiedziane, do duala wystarcza bez problemow "zwykle kosci". Pamieci "dual" to wymysl marketingowy.

Ale co do dwoch modulow - nie wiem czy sie to tak bardzo oplaca w przypadku kosci 512MB. Rozmieniasz sie na drobne. Nie wiem czy nie lepszym rozwiazaniem bedzie kupno kosci 1x1GB. Wydajnosc niby bedzie nizsza (ale niewiele nizsza. IMO nie ma o co walczyc, chyba ze te zastosowania gdzie dual sie przydaje sa dla Ciebie kluczowe) bo bez duala, ale na przyszlosc zostawiasz sobie szanse na bezproblemowa rozbudowe pamieci - nie kazda kombinacje uzyjesz w pozostalych dwoch gniazdach. Procesor ma ograniczenia. Rowniez modul 1GB latwiej sprzedasz w przyapdku zmiany platformy.
Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Łódź

Post#8 23 Kwi 2006 22:47   

Barth666 napisał:
niestety nie moge nigdzie znaleźć listy wspieranych przez tą płytę pamięci DDR

Baaaardzo dziwne! A tabelka w manulau płyty głównej na stronie 1-16 pt. DDR400 Qualified Vendors List?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Kwi 2006 22:47   

Powrót do góry

Barth666
Poziom 9
Poziom 9

Post#9 Post autora tematu 23 Kwi 2006 23:55   

Cytat:
Baaaardzo dziwne! A tabelka w manulau płyty głównej na stronie 1-16 pt. DDR400 Qualified Vendors List?

Owszem, zapoznałem się wcześniej z tą tabelką, jednak ten manual jest ze stycznia 2005 i w tej tabelce jest wymienione zaledwie 7 producentów ramu.
Wydaje mi się, że to troche mało i jak na dzień dzisiejszy zapewne doszło kilka innych modeli. Jest tam wymieniony b. podobny model pamięci jaki chcę kupić, jednak jest to 2 X 256 MB (CMX256A-3200C2PT) a ja chcę 2 X 512 (CMX512A-3200C2)
A np. o GoodRam Które polecił mi kolega tzok, ta lista wogóle nie wspomina.

Czy to oznacza, że jedynie kości z tej listy w manualu będą wspólpracować z tą mobo czy też mogą być inne, np. te Corsair o których napisałem? (jestem na nie zdecydowany, gdyż odpowiadają mi cenowo)

Proszę o wyrozumiałość, ale niebardzo znam się na tym i niechciałbym kupić przysłowiowego kota w worku.

Pozdrawiam
Powrót do góry

jankolo
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Łódź

Post#10 24 Kwi 2006 00:05   

Gigabyte gwarantuje poprawną pracę pamięci wymienionych w manualu od płyty, co nie znaczy, że inne pracowac poprawnie nie będą. Proszę nie wymagać od producenta płyty, aby prowadził testy wszystkich pamięci produkowanych na świecie.
Barth666 napisał:
o GoodRam Które polecił mi kolega tzok, ta lista wogóle nie wspomina.

To znaczy, że Gigabyte niezbyt przejmuje się się istnieniem polskiego producenta pamięci ( http://www.goodram.pl/about_company_pl.htm ), a biorąc pod uwagę zasięg dystrybucji tych pamięci, chyba ma rację.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> jaki RAM do Asus A8N-E ?
Strona 1 z 1