X
  • #1 25 Apr 2006 21:33
    marianja
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Od pewnego czasu - jakis tydzien - ma nastepujacy problem. Autko jak zapala i chodzi na "wolnych" obrotach to wszystko jest ok. Natomiat podczas jazdypotrafi przerwac (szarpnac) i oslabic przyspieszenie. Cewki,kable i filtry sa nowe. Sytuacja dzieje sie przede wszystkim na gazie (jesli dzieje sie na benzynie to w stopniu bardzo slabo wyczuwalnym).
    Pozdrawiam:?:
  • #2 25 Apr 2006 21:44
    MakroSerwis
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Jest to jakieś niekontaktujące miejsce w instalacji elektrycznej, być może w okolicach centralki LPG, czyli tam, gdzie gazownicy grzebali. Proponuje podjechać do serwisu i zgłosić taką usterkę, jezeli gaz masz jeszcze na gwarancji. Możliwe jest również zanieczyszczenie czujnika położenia wału korbowego. Spróbuj poprawic złączki elektryczne silnika, najlepiej prysnąć do ich środka preparatem "Kontakt" itp. Takie usterki są trudne do zlokalizowania.
    Pozdr.
  • #3 11 Jun 2006 22:04
    toito
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Sprawdź masę na sądzie lambda czarny przewód. Miałem podobne objawy okazało się że na masie sądy jest 1 V.
  • #4 11 Jun 2006 22:38
    7323824
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    czarny to sygnał a szary to masa ale w tych renówkach są 3kablowe i masę bierze z wydechu.
  • #5 16 Jun 2006 21:33
    wozniak.j
    Level 17  
    Helpful post? (+1)
    Bardzo często za takie objawy są odpowiedzialne świece. W takich przypadkach silnik potrafi pracować wręcz ideanie na bęzynie,a na gazie przerywa,strzela itp. Miałem dokładnie taki przypadek w Fordzie.
  • #6 23 Jun 2006 08:43
    pik-pok
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Jeśli silnik jest zagazowany i opisane objawy pojawiają się gdy silnik jest nagrzany to winne są zawory. Trzeba dokonać regulacji zaworów.
  • #7 23 Jun 2006 09:50
    omanbik
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    a moze to sonda siada sprawdz czy sie nie wiesza i bedziesz mial pewnosc
    w przypadku siadania sady samochod na gazie szybko to odczowa
  • #8 29 Jun 2006 00:50
    kaldach
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Miałem taką samą sytuację w swojej lagunie (wyczuwalne szarpanie w okolicach 1500-2000obr) i powodem tego okazały się świece.
  Search 4 million + Products
Browse Products