Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Daewoo Tico - gaśnie silnik na wolnych obrotach

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Daewoo Tico - gaśnie silnik na wolnych obrotach
Autor
Wiadomość
epolet1
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Siemianowice

Post#1 Post autora tematu 26 Kwi 2006 10:20   

Może komuś już to się przytrafiło?
Sillnik po rozgrzaniu się do właściwej temperatury (czyli po wyłączeniu się automatycznego ssania) po każdym zdjęciu nogi z "gazu" wyłącza się. Potem bez żadnego problemu zapala znowu, ale jak tylko wyłączę bieg i zdejmę nogę z "gazu" silnik gaśnie. Jest strasznie wkurzające, a poza tym wzrosło zużycie paliwa o jakieś 20%. Spec od diagnostyki gaźnika za samą diagnozę chce prawie 200zł, niezależnie od kosztów usunięcia przyczyny. Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki, byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Kwi 2006 10:20   

Powrót do góry

andk1eltd
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: pieścirogi

Post#2 26 Kwi 2006 10:35   

Re: Daewoo Tico - gaśnie silnik na wolnych obrotach

Wymień filtr paliwa, zajrzyj też do filtru powietrza, sprawdź czy coś się nie przytkało w układzie zasilania. Może być również banalna sprawa z linką gazu. Jeśli nic nie znajdziesz to nie żałuj tych 200 zł. Uszkodzenie raczej nieelektryczne.
Powrót do góry

Albercik 321
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Tychy

Post#3 26 Kwi 2006 10:49   

Witam.Mialem malo do czynienia z Fiatem Uno,wiec nie pamietam czy masz na gazniku elektrozawor,choc powinien byc.Jezeli tak jest,sprawdz czy dziala.Sprawdz tez jego bezpiecznik.
Powrót do góry

Heroses
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: SGL

Post#4 26 Kwi 2006 21:24   

Co prawda z włoch do korei jest kawałek drogi ale może tico z uno ma coś wspólnego.

Zrób jak radzą koledzy najpierw filtry ew później regulacja na gaźniku.

Temat poruszany na forum.
Powrót do góry

Mare61
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#5 02 Maj 2006 23:04   

Tico ma kanal wolnych obrotow w kolektorze ssacym .Mialem przypadek ze sie przytkal. Auto mialo przejechane 145000 tys. Musialem zdjac gaznik i kolektor.Ale najpierw sprawdz luz zaworowy ,punkt zaplonu,regulacje skladu mieszanki.
Powrót do góry

Slawek J
Poziom 21
Poziom 21

Post#6 03 Maj 2006 10:27   

Gaznik do regulacji. Jestem prawie w 100% pewien ze on jest winny calego zamieszania.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

woooojtek
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: okolice Lublina

Post#7 03 Maj 2006 10:51   

Polecałbym zacząć od kopułki rozdzielacza i wyczyszczeniu styków. Świetnie śniedzieją szczególnie w nieorginalnych kopułkach. Miałem to samo sprzęt palił OK a po nagrzaniu gasł i był problem żeby zatrybił. Regulacja gaźnika przy sterowaniu podciśnieniowym odradzałbym na własną rękę. Można mu podnieść obroty ale to też ostateczność. Proponuję zacząć od układu zapłonowego.
Powrót do góry

Vinicjusz
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Pruszków

Post#8 16 Lip 2006 12:31   

Miałem to samo.
Na przyszłość:
Jedna osoba niech zatka ręką wlot powietrza.
Druga osoba niech ze trzy razy mocno przegazuje.
Kanał wolnych obrotów zostanie przedmuchany.
Po co rozbierać gaźnik ?????

Szkoda że mu nie poradziliście, żeby zmienił samochód he he he.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lip 2006 12:31   

Powrót do góry

looco5
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Lublin

Post#9 16 Lip 2006 21:20   

dobre tico nie jest złe a z tym przedmuchaniem to popieram umnie terz pomodło
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lip 2006 21:20   

Powrót do góry

Vinicjusz
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Pruszków

Post#10 31 Lip 2006 18:49   

Miałem jeszcze jeden przypadek:

Koło śruby do regulacji niskich obrotów znajduje się kostka z trzema przewodami. Dwa czerwone i jeden czarny (ale tego ostatniego koloru nie jestem pewien). Otóż jeden z czerwonych, od czujnik podciśnienia miał przerwę i silnik gasł na niskich obrotach. Nie pomagało przedmuchiwanie zaworu wolnych obrotów, bo ten był sprawny. Dopiero zarobienie tego czerwonego przewodu pomogło - jak ręką odjął. Silnik chodził wzorowo na niskich obrotach. Te przewody są bardzo cienkie i stąd łatwość ich uszkodzenia.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Yupikayey
Poziom 13
Poziom 13

Post#11 16 Sie 2006 19:16   

Vinicjusz, jak możesz zrobić foto tej kostki to umieść na forum, ja też mam podobny problem z Tico, dodatkowo podczas jazdy (od czasu do czasu) też mi nierówno pracuje jakby chciał zgasnąć, ale głównie gaśnie na luzie.
Powrót do góry

Yupikayey
Poziom 13
Poziom 13

Post#12 17 Sie 2006 19:04   

Dziś mi mechanik powiedział, że przyczyną tego gaśnięcia jest silnik krokowy. Czy ktoś to może potwierdzić? Do czego służy ten silniczek? W którym miejscu jest umieszczony i czy trudno go wymontować samemu?
Powrót do góry

ANDRZEJ R
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: GORZOW

Post#13 19 Sie 2006 08:13   

zmien mechanika w tico niema zadnego silnika krokowego a pozatym to nie forum od gaznikow
Powrót do góry

Yupikayey
Poziom 13
Poziom 13

Post#14 19 Sie 2006 16:16   

Ok, silnika krokowego nie ma w TICO. Ale coś jest, co jest zepsute i nie podtrzymuje obrotów jałowych, zarówno na ssaniu jak i już podczas normalnej jazdy kiedy silnik się nagrzeje.
Powrót do góry

ANDRZEJ R
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: GORZOW

Post#15 21 Sie 2006 08:40   

pisales ze na ssaniu chdzil wiec sprawdz jak Ci juz koledzy sugerowali wolne obroty nie piszesz czy sprawdziles zawor wolnych i jego zasilanie a zregulacjami si wstrzymaj takie moje skromne zdanie. mam tez ticolca i przez 90000 regulowalem tylko zawory. pozdrawiam
Powrót do góry

Yupikayey
Poziom 13
Poziom 13

Post#16 21 Sie 2006 13:44   

A gdzie jest ten zawór wolnych i jego zasilanie ?
Powrót do góry

woooojtek
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: okolice Lublina

Post#17 21 Sie 2006 22:18   

Zawór wolnych obrotów jest podciśnieniowy. Polecam poszukać klubu TICO. Widziałem dość dokładne opisy gaźników do Tico jak miałem podobny problem. Ale u mnie padał rozdzielacz zapłonu. Polska podróbka.
Powrót do góry

Yupikayey
Poziom 13
Poziom 13

Post#18 23 Sie 2006 20:38   

Dzięki woooojtek
Nie mogę Ci dać pkt bo to nie mój wątek ale pomogłeś.
W klubie Tico (zlosnik.pl) jest coś takiego, co idealnie pasowało do mojej sytuacji i się potwierdziło:
Niejaki modo pisze: "Witam wszyskich bardzo serdecznie.
Chciałbym opisać pewną przygode jaką miałem z moim Tictakiem w tydzień po jego zakupie.Z początku chodził pięknie.Później-raz na jakiś czas - zaczął gasnąć na wolnych obrotach.Na światłach,przy wjeździe w boczną uliczke itp.Ale co najfajniejsze tak zdiało się tylko na trasie.W garażu mogłem go nie wiem jak sprawdzać i za każdym razem zchodził z wysokich obrotów i spokojnie sobie chodził na wolnych.Z czasem działo się tak coraz częściej do tego stopia,że przy zmianie biegu z IV na V też gasł.Jeździłem po kilku warsztatach serwiowych których adresy znalazłem w książce od Tico.Za każdym razem(słono za to płacąc) ustawiali mi mieszanke ,wymieniali świece a w jednym już prawie rozkręcili gaźnik na czynniki pierwsze-i nic to nie pomagało.Wszystko działało do pierwszego skrzyżowania.W końcu ktoś polecił mi jednego mechanika.Facetmieszka na peryferiach wioski naprawia auta w starym garażu i nie ma nic wspólnego z serisem jakiejkolwiek marki.Podniusł maske popatrzył i spokojnie powiedział "tu jest usterka" Urwał się przewód od elektrodyszy od wolnych obrotów.Założył nową wsówke i wszystko DZIAŁA SUPER -Pozdrawiam zatem wszystkie warsztaty serwisowe.

Sorrka że się tak rozpisałem. "

Od siebie dodam, że majster w warsztacie oczywiście usterki nie potrafił zlokalizować, i wymyślił wymianę uszczelek, jakiś przewodów, bo pewnie gdzieś lewe powietrze szło. Z drugiej strony się nie dziwię mu bo to bardzo trywialna usterka.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Sie 2006 20:38   

Powrót do góry

kamrat27
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: sosnowiec

Post#19 13 Lis 2007 16:52   

mam taki problem z tico i nie wiem co jest grane gdy jest zimny i odpalam go to pali od razu ale chodzi z 10 sek i gasnie a jak daje mu gaz zaraz po odpaleniu to dławi sie tak jak by nie dostawal paliwa taka sytuacja jest na gazie i benzynie powymienialem filtry kable WN, swiece i dalej to samo.Miał moze ktos podobny przypadek?
Powrót do góry

Yupikayey
Poziom 13
Poziom 13

Post#20 13 Lis 2007 21:36   

Mi się zawsze dławi TICO po odpaleniu jak jest zimny silnik. Ale nie gaśnie.
Powrót do góry

looco5
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Lublin

Post#21 14 Lis 2007 20:25   

Możliwe że ssanie sie wam przycina albo kturoś z podćićnień jest neszczelne lub membranka przepuszcza, Ale powiem tak że we waszych przypadkach to nie jest raczej problem z WN czy zapłonem ale raczej z zasilaniem silnika tzn gaźnikiem , sprawdz cie też te przewody od podciśnień.
pozdrawiam
Powrót do góry

wot2007
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: łódz

Post#22 09 Lut 2008 12:22   

kamrat27 napisał:
mam taki problem z tico i nie wiem co jest grane gdy jest zimny i odpalam go to pali od razu ale chodzi z 10 sek i gasnie a jak daje mu gaz zaraz po odpaleniu to dławi sie tak jak by nie dostawal paliwa taka sytuacja jest na gazie i benzynie powymienialem filtry kable WN, swiece i dalej to samo.Miał moze ktos podobny przypadek?

Polecam sprawdzenie styków w kopułce i palec rozdzielacza w jakim są stanie.Jeżeli są mocno wypalone to spróbować przeczyścić , ale jeżeli jeden jest tylko wypalony to problem tkwi jeszcze w przewodach wysokiego napięcia.Konieczna będzie wymiana kopułki, palca
.
Powrót do góry

stefans100
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: jastrzębie-Zdrój

Post#23 10 Wrz 2009 08:30   

Vinicjusz tak u mnie było to.. z tym kabelkiem przy kostce , super trafienie . płaciłem mechanikom i nic nie pomagało dalej gasł . Żaden nie sprawdził tych kabli ...to gałgany.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Daewoo Tico - gaśnie silnik na wolnych obrotach
Strona 1 z 1