Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Skuter i dziwny czujnik obrotów

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Skuter i dziwny czujnik obrotów
Autor
Wiadomość
techrys
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Southampton

Post#1 Post autora tematu 29 Kwi 2006 20:04   

Skuter i dziwny czujnik obrotów

Nie jestem specem od elektryki "pojazdowej", więc mam pytanie co to jest, co znajduje się na zdjęciach nad wentylatorem. To coś posiada jeden przewód (drugi to pewnie masa skuta). Na kole znajduje się jeszcze jakaś blaszka (chyba magnes), ale ta duża czarna kostka raczej nie wygląda na czujnik halla...
Skuter i dziwny czujnik obrotów Skuter i dziwny czujnik obrotów
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Kwi 2006 20:04   

Powrót do góry

smyk01
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Siennica

Post#2 29 Kwi 2006 20:50   

Re: skuter i dziwny czujnik obrotów

ta czarna kostka razem z tą blaszką na magneto odgrywa rolę przerywacza (takiego co jest np w motorynce :)...... tzn. daje w odpowiednim momencie iskrę...
pozdro...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Kwi 2006 20:50   

Powrót do góry

oloolo
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Wariatkowo

Post#3 29 Kwi 2006 21:03   

Potwierdzam , Standartowe rozwiązanie w moto , takze japońskich dużych ścigaczy np. Kawasaki GPZ500, ZZR600 i wielu innych
To nie jest czujnik obrotów
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Kwi 2006 21:03   

Powrót do góry

techrys
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 Post autora tematu 29 Kwi 2006 21:09   

skuter i dziwny czujnik obrotów

A dokładniej co to jest i jak to działa (tzn. wiem jak działa przerywacz, ale jak działa to cudo)? I tam jest magneto a nie alternator?(to 4suw)
Powrót do góry

oloolo
Poziom 19
Poziom 19

Post#5 29 Kwi 2006 22:04   

Nieszkodzi że czterosuw , te moto co wspomniałem to też czterosuwy i też mają magneta.
Ten czujnik ma w sobie magnes , powinien przyciągać metal (przyłóż srubokręt) a blaszka na wentylatorze czy na magnecie kręcąć sie i przechodząć minimalnie od czujnika powoduje w nim impuls który jest przekazywany na cewke a potem na swiece i przeskakuje iskra.

W moto dwucylindrowym jest dwa takie czujnki , a w czterocylindrowym cztery umieszczone w odpowiednich miejscach na deklu od prądnicy. Na magnecie jest taka wypustka (zgrubienie) z metalu i ona powoduje wytworzenie sie w nich impulsu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Kwi 2006 22:04   

Powrót do góry

techrys
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 Post autora tematu 02 Maj 2006 20:40   

skuter i dziwny czujnik obrotów

Zgadza się, przyciąga metal. Interesuje mnie jak to dokładnie działa - jak wygląda ten impuls itd., bo jak rozumiem, jeśli wychodzi z tego jeden przewód, który idzie do modułu zapłonowego, to jako drugi robi masa skuta? Ew. gdzie można poczytac o tym ustrojstwie - potrzebne mi te informacje bo chcę sobie sam zrobić nieblokowany moduł zapłonowy :)
Powrót do góry

oloolo
Poziom 19
Poziom 19

Post#7 02 Maj 2006 21:23   

Jeśli jest jeden kabel to masa jest na deklu. Ja w kawie miałem 2 kable od czujnika, gdzie można poczytać nie wiem , popytać mozna na forach motocyklowej braci, wyczuwam że kolega kombinuje żeby jakiś tuning skuterka zrobić :D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Skuter i dziwny czujnik obrotów
Strona 1 z 1