Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WinISD - czyli jak zaprojektowac samemu skrzynie do woofera

raveland 16 Sty 2007 20:41 168523 37
  • #31 16 Sty 2007 20:41
    DeeJayBzyQ
    Poziom 13  

destro, ale przecież w zakładce 'drivers' możesz wybrać ilość głośników w obudowie! :D
    A po co liczyć obudowę do średnio i wysokotonowych głośników skoro one bez niej radzą sobie bardzo dobrze? :D W niskotonowych chodzi o rezonans obudowy i otworu bas reflex :]

• #32 15 Lut 2007 12:21
    qscgu
    Poziom 34  

!!!UWAGA!!!
    WINISD NIE JEST PROGRAMEM DO LICZENIA OBUDOWY! SŁUŻY ON JEDYNIE SYMULACJI CHARAKTERYSTYKI GŁOŚNIKA W ZADANEJ OBUDOWIE I EW. DO LICZENIA DŁUGOŚCI RURKI BR.

moze ludzie przestana zadawac te glupie pytania odnosnie liczenia obudów

• #33 17 Lut 2007 20:42
    raveland
    Poziom 28  

do tego sluzy kazdy program
    to jest symulacja a nie program ktory liczy idelanei obdowe
    moze wkoncu ktos to zauwazy

• #34 18 Lut 2007 01:56
    DeeJayBzyQ
    Poziom 13  

A zakładka 'box'? Przecież jak się wybierze grubość ścian i zadaną pojemność w litrach to podaje wymiary zewnętrzne lub wewnętrzne. Potem tylko ODPOWIEDNIO policzyć każdy bok (każdą deskę) i mamy kolumnę jak się patrzy. Program liczy nawet jedną niewiadomą wymiarów! Wiem że to symulacja, ale nie wypuściliby chyba bezużytecznego programu symulacyjnego, no nie?

• #35 20 Lut 2007 01:29
    qscgu
    Poziom 34  

obliczanie obudowy a obliczanie litrażu z podanych wymiarów to calkiem inna bajka. ON ci nie poda LITRAŻU ROZUMIESZ?! a jesli poda to w 80% przypadkach zły. Litraż mozesz sobie policzyc mając kalkulator i głowę na karku a zadnego programu do tego nie bedzie ci trzeba

• #36 20 Lut 2007 10:55
    DeeJayBzyQ
    Poziom 13  

hmm... używam 0.44 beta... program najpierw podaje po kliknięciu na "Optimum" wymiary wewnętrzne (inner dimensions) ale po uwzględnieniu grubości płyty (board thickness) podaje wymiary zewnętrzne (zmienia się na outer dimensions) no i do docięcia samemu każdego boku trzeba, zależnie od boku, spodu lub frontu (deski x2 ) odjąć grubość płyty x2 ze względu na to że mają na siebie zachodzić (taka konstrukcja).
    A propo kalkulatora... wg programu obudowa 40 litrów, deska 0,0018m, wymiary zewnętrzne to 55,5 x 34 x 29 (zmieniłem nieco proporcje a wymiary wewnętrzne po odjęciu płyt to 51,9 x 25,4 x 30,4 ) i wpisałem to do kalkulatora windowsowego i otrzymałem 40,075104 litra. Więc nie rozumiem w czym błąd...
    No chyba że Ci chodzi o propozycje programu co do wielkości obudowy :D

• #37 20 Mar 2007 16:56
    Marcin161
    Poziom 9  

Witam wszystkich forumowiczów!!! Mam problem z utworzeniem danych dla mojego głośnika w WINSD. Mianowicie nie wiem co oznaczają skróty w zakładce drive editor. Znalazłem dane do mojego głośnika na stronce tonsila i zdołałem wpisać je tylko w cztery rubryki. Czy mógł by ktoś napisać co oznaczają te skróty Qts, Qms, Vas, Re itd?? A może ma ktoś dokładne dane dla głośnika Tonsil GDN 30/60/3 8 OHM-owego??

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME