Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ford fiesta 1.1 zamiana gaźnika na monowtrysk pomocy!

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Ford fiesta 1.1 zamiana gaźnika na monowtrysk pomocy!
Autor
Wiadomość
mlodyele.19
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: krakow

Post#1 Post autora tematu 14 Maj 2006 14:51   

Witam wszstkich i prosze o jakiekolwiek schemtay elektrycznego polączenia układu zapłonowego z wtryskiem w fiescie 1.1i rok 93. Do fiesty rocznik 92 1.1 z gaźnikiem chce włożyć silnik 1.1i (jednopunktowy wtrysk paliwa z sondą lambda). Mam problem z połaczeniem podciśnienia nie wiem czy mozna zastosować do wtrysku moduł zapłonowy zespolony z podcisnieniem (edis IV ESC) czy trzeba go wymienic na nie zespolony(edis IV motorcraft) i dołozyć czujnik podcisnienia? a moze do edis ESC dołożyć czujnik podciśnienia i bedzie grało?? Pomóżcie!!

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Maj 2006 14:51   

Powrót do góry

Usunięty

Post#2 14 Maj 2006 14:57   

Oj,ale to co ty masz na zdjęciu to jest moduł ESC a nie EDIS4.
Ten moduł ze zdjęcia współpracuje z aparatem zapłonowyn (hallotronowym),natomiast EDIS4 z czujnikiem położenia wału.
Musisz też zdubyć sterownik układu wtrskowego EEC IV
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Maj 2006 14:57   

Powrót do góry

mlodyele.19
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 15 Maj 2006 15:35   

Re: Ford fiesta 1.1 zamiana gaźnika na monowtrysk pomocy!

sterownik ukladu etryskowego juz posiadam. czyli modul ESC musze zostawic bo czujnika polozenia walu nie dam rady zamontowac. ale czy dłozyc teraz czujnik podcisnienia? wytłumaczcie mi jak to teraz wszystko podlaczyc zeby grało?:(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Maj 2006 15:35   

Powrót do góry

Usunięty

Post#4 15 Maj 2006 16:17   

Generalnie jest tak-fiesta 1,1 i 1,3 ma ( jeżeli mówimy o układzie zapłonowym) czujnik położenia wału,sterownik,moduł EDIS4 i podwójną cewkę zapłonu bezpośredniego.
Cewka i moduł wyglądają tak:
http://img398.imageshack.us/my.php?image=img01706gv.jpg

fiesta 1,4 ma sterownik,aparat zapłonowy i wzmacniacz.Wzmacniacz (moduł innymi słowy) wygląda tak:
http://img49.imageshack.us/my.php?image=img01710qf.jpg

MAP-sensor mają wszystkie modele na wtrysku.To są rozwiązania fabryczne.
teraz pytanie-czy twój silnika ma aparat zapłonowy z czujnikiem halla?
Od tego trzeba zacząć aby ustalic dalszy tok postępowania jak to ożenić wszystko ze wszystkim.O ile wiem fiesta 1,1 na gaźniku,jeżeli nie miała aparatu miała też czujnik położenia wału.
Powrót do góry

mlodyele.19
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 15 Maj 2006 17:39   

moj silnik 1.1 nie ma "czujnika kątowego polożenia walu",ma "czujnik predkosci obrotowej walu korbowgo" usytuowany jest on pod kolekorem wydechowym po prawej stronie i odczytuje predkosc kola zamachowego(chyba ze ten czujnik jest "czujnikeim katowego polozenia walu", a "czujnik predkosci obrotowej" jest stosowany w innych modelach na skrzyni biegów) do tego jest moduł zaplonowy ESC i cewka zaplonowa (rozdzielacz) taka jak na twoim zdjeciu,na cewce w silniku z gaźnikiem jak i z wtryskiem jest numer:88SF-12029-A1A 12V. jesli mogł bys wyjaśnic co to jest czujnik halla?
Powrót do góry

bastian00
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Kraków

Post#6 24 Mar 2009 19:27   

a mógł by mi ktos pomóc :| .Chciałem zmienić monowtrysk na zwykły gażnik i troche się pogubiłem z przewodami od paliwa i powietrza . Jak ma to wyglądać ????
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Ford fiesta 1.1 zamiana gaźnika na monowtrysk pomocy!
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.091 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony