X

Toyota Yaris 1,1 2002r-wspomaganie elektryczne?

15 May 2006 17:05 TIticof
  • #1 15 May 2006 17:05
    ticof
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Mam Toyote Yaris 1.1 2002r(podobno wersja francuska) bez wspomagania kierownicy.Poniewaz kierowanie wymaga ogromnej si造,a samochodem tym jezdzi zona,postanowi貫m za這zyc jej elektryczne wspomaganie kierownicy.zakupi貫m taki zestawwraz z sterownikiem(komplet) i teraz mam obawy czy w tym modelu jest to mozliwe zamontowanie i czy elektryka jest przystosowana.Czy lokalny komputer to przyjmnie.gdzie moze byc wi您ka do pod豉czenia sterownika.Prosze o porady ,jesli ktos zak豉da taki zestaw
  • #2 15 May 2006 18:45
    kordel
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    "ogromnej sily?" Moze sproboj poprosto to przeczyscic. Jezdzilem ostatnio takim Yarisem bez wspomagania i kierownica naprawde lekko sie kreci.
  • #3 15 May 2006 18:57
    ticof
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    Ona ci瞛ko chodzi przy manewrowaniu.W serwisie Toyoty mi powiedzieli ze tak wszystkie chodza bez wspomagania.Wola豚ym jednak za這篡c to elektryczne wspomaganie tylko nie wiem czy" p鎩dzie".Prosze o porade.
  • #4 16 May 2006 08:17
    kordel
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Mozesz tu jakis schemat wrzucic? Chce dorzucic wspomaganie oryginalne?
  • #5 16 May 2006 11:10
    ticof
    Level 13  
    Nie mam schematu instalacji Yaris choc chetnie ch皻nie bym taki zdoby.Moze ktos ma?wie gdzie zdoby.
  • #6 16 May 2006 11:32
    kordel
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Chodzi mi o ten zestaw co kupiles. Masz schemat podlaczenia do tego? To jest z oryginalu? Pytam bo nie wiem czy tam wspomaganie jest elektryczne.
  • #7 16 May 2006 18:51
    ticof
    Level 13  
    Niestety nie mam schematu pod豉czenia tego wspomagania.Pochodzi ono z rozbitej Toyoty yaris i napewno jest elektryczne bo jest na nim silniczek i modu sterowania.jak sprawdzi czy moja toyota yaris ma wtyki w elektryce gotowe do pod豉czenia tego wspomagania?
  • #8 16 May 2006 19:21
    marac
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Schematy wi您ek instalacyjnych z Yarisa verso mo瞠 ci pomog. Ma這 robi貫m Yaris闚 i mia造 one wspomaganie hydrauliczne lub brak, ze wspomaganiem elektrycznym si nie spotka貫m
  • #9 21 May 2006 11:39
    robert56
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam. W yarisie nie ma problemu z zamontowaniem wspomagania, potrzebny jest komputer od wspomagania i kompletna kolumna kierownicza, instalacja w samochodach byla przygotowana do pod陰czenia. Nie ma z tym zadnych problemow.
  • #10 21 May 2006 14:21
    bandi21
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    wi您ka do pod豉czenia kompa od wspomagania jest pod deska rozdzielcz obok lewego glo郾ika.Musisz zdi望 wierzch deski i tam jest miejsce na to ustrojstwo oraz wszystkie kable,demontarz jest bardzo prosty
  • #11 29 May 2006 18:59
    ticof
    Level 13  
    Wraca ten temat ,poniewaz dopiero terazzamontowali mi mechanicy wspomaganie elektryczne.niestety nie podpieli sterownika ,bo nie wiedza gdzie.M闚i貫m im ze wtyki znajduja sie ko這 leewego g這snika,ale twierdza ze nie pasuja one.wysy豉ja mnie do elektryk闚 by cos wykombinowali.Niestety w Kaliszu nikt nie robi czegos takiego i nikt sie nie chce podjac jak to pod豉czyc.Pom霩cie mi jak ten sterownik pod豉czy .Ma on cztery gniazda 2 duze i dwa mniejsze.Jedno duze idzie do silniczka i jedno mniesze tez idzie do tego wspomagania.Natomiast dwa pozosta貫 ida do instalacji.Gdzie je pod豉czy? w za豉czniku zdj璚ie tego sterownika wraz z gniazdami
  • #12 28 Mar 2008 21:37
    382154
    Removed  
    Helpful post? (0)
    witam koleg闚 uda這 pod豉czyc to wspomaganie bo w豉snie bede mia taki montaz i jestem ciekawy czy te kostki sa czy nie ma i czy pasuja jak cos wiadomo to prose o kontakt
  • #13 17 Aug 2008 20:36
    rozik
    Level 13  
    Helpful post? (+1)
    uda這 si znale潭 jakie schematy? sam szukam ci庵le jakiego rozwi您ania tego problemu z pod陰czeniem uk豉du.
  • #14 29 Aug 2008 16:04
    robert56
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    panowie
    w yarisie niczego nie trzeba szuka i przerabia, wk豉dasz now kolumn z silnikiem i komputer pod desk i dzia豉, ca豉 instalacja jest na aucie fabrycznie
  • #15 27 Jan 2009 16:12
    emeryt
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Witam szanownych koleg闚... mam kilka pyta w temacie wspomagania elektrycznego do Yarisa.
    - do koleg闚 ticof i JockerCar- czy uda這 Ci si za這篡 to wspomaganie ? (wiem, 瞠 to by這 dawno, ale mo瞠 jeszcze pami皻acie...),
    - do koleg闚 robert56 i bandi21 - nie wiem czy s逝sznie si domy郵am, ale macie koledzy co wsp鏊nego z Toyotami (do鈍iadczenia przy monta簑 lub wiedz zawodow) - je郵i tak, to prosi豚ym o jakie bardziej szczeg馧owe wskaz闚ki na ten temat.
    Koledzy, pom騜cie - nie jestem mechanikiem samochodowym ale musz sobie poradzi z tym monta瞠m, bo mojej 穎nie ma這 r璚e nie odpadn od kr璚enia kierownic.
    Pozdrawiam i oczekuj wsparcia.

PS.
    Je郵i nie chcecie "za鄉ieca" forum, o篡wiaj帷 ten nieco stary temat - zapraszam do kontaktu via priv.
  • #16 19 Mar 2009 18:36
    bankowy111
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Yarisy by造 fabrycznie przygotowane do wspomagania i wszystkie wi您ki s w gotowo軼i. Monta to 豉twizna, g鏎a 2 godziny. Po zamontowaniu przek豉dni na kolumnie kierownicy, trzeba jeszcze tylko zdj望 g鏎 deski rozdzielczej i powpina wtyczki (pasuj "na g逝piego jasia", wi璚 nie ma najmniejszych problem闚 dla kogo, kto w dzieci雟twie bawi si klockami). Po wszystkim na wy鈍ietalczu pojawi si po przekr璚eniu kluczyka, czerwona ikona "P/S" (Power Steering), kt鏎a po kilku sekundach od uruchomienia silnika ga郾ie. Tyle.
  • #17 06 Apr 2009 23:27
    toyotowy
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam, widze ze temat prawie 3-y letni ale aktualny. Nie widzac sensu zakladania nowego tematu mam pytanie. Toyota jak wyzej: poj. i rocznik tylko ze wspomaganiem elektrycznym, zakupiona w salonie w kraju. Od okolo 1/2 roku nie odbija kierownica po skreceniu. Trzeba samemu pomagac w cofnieciu. Obojetnie lewo - prawo tak samo. Lampka P/S jest ok, po uruchomieniu gasnie po paru sek.
    Ten objaw jest na zimnym i cieplym silniku. Serwis twierdzi ze to normalne. Jak mowie ze tak nie bylo, odpowiadaja pewnie hydraulika. Tak se mysle co to za nowy wynalazek "elektryczna hydraulika". Moze ktos ma jakies pomysly czego i gdzie szukac. Tylko propozycje typu dolej plynu lub zmien bezpiecznik prosze podac na innym forum. Ja nie lykne tego. Z gory dziekuje.
    Sporo czasu min窸o od mojego zapytania, nie dosta貫m 瘸dnej odpowiedzi ale upora貫m si z problemem. Wymieni貫m ca陰 maglownic i wszystko wr鏂i這 do normy. Mo瞠 komu si przyda. Jest grudzie 2015 i yariska nadal je寮zi. :D :D
  • #18 14 Mar 2010 07:50
    borysiu5
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    zamontowa貫m co takiego w Yarisa 2004. Trzeba pami皻a aby kolumna ze wspomaganiem mia豉 w zestawie wa貫k krzy瘸kowy do wpi璚ia do przek豉dni, bo t cze嗆 mo積a odpi望. Mam inny sterownik ni pokaza ticof. Wszystkie gniazda s w poziomie w jednej linii. Nie mog znale潭 w豉軼iwych wtyczek. S jakie ale nie pasuj do tych gniazd. Podobno, 瞠 jest dodatkowy jeszcze jeden sterownik. Prosz o podpowied
  • #19 18 Sep 2010 13:52
    wiktorrm2
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Koledzy mam Yarisk 1,0 VVTi bez wspomagania czy mo瞠cie powiedzie czy oby napewno mo積a zamontowa wspomaganie elektryczne - patrzy貫m na alegro ale elektryczne jest tylko do yarkisk闚 II. Prosz o pomoc
  • #20 19 Dec 2010 20:06
    majerlodz
    Level 1  
    Helpful post? (+1)
    posiadam wspomaganie elektryczne do yarisy 2002 ,w mojej yarisie 2004 s ju
    inne kostki w instalacji. potrafie sam zainstalowa(mog pom鏂)
    kontakt :pawelmajchrowski@wp.pl
  • #21 01 Feb 2011 16:22
    jammroz19
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    toyotowy wrote:
    Witam, widze ze temat prawie 3-y letni ale aktualny. Nie widzac sensu zakladania nowego tematu mam pytanie. Toyota jak wyzej: poj. i rocznik tylko ze wspomaganiem elektrycznym, zakupiona w salonie w kraju. Od okolo 1/2 roku nie odbija kierownica po skreceniu. Trzeba samemu pomagac w cofnieciu. Obojetnie lewo - prawo tak samo. Lampka P/S jest ok, po uruchomieniu gasnie po paru sek.
    Ten objaw jest na zimnym i cieplym silniku. Serwis twierdzi ze to normalne. Jak mowie ze tak nie bylo, odpowiadaja pewnie hydraulika. Tak se mysle co to za nowy wynalazek "elektryczna hydraulika". Moze ktos ma jakies pomysly czego i gdzie szukac. Tylko propozycje typu dolej plynu lub zmien bezpiecznik prosze podac na innym forum. Ja nie lykne tego. Z gory dziekuje.

Mam ten sam problem a yaris 1,4 d4d z2005r nie wiem co robi czy kto mi pomo瞠,napisz arnold1907(malpa)op.pl
  • #22 11 Jun 2011 09:45
    iro1000
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam. Panowie mam ma造 problem, w Toyocie Yaris 1,0 VVTi 2003r. bez wspomagania zak豉dam w豉郾ie wspomaganie El. i oto stan掖em przed zaj...bistym problemem zakupi貫m kompletn kolumn kierownicy i jest ona oko這 3cm kr鏒sza od starej i nie wchodzi mi na czpie w maglownicy czy jest to jaki standartowy problem czy trzeba jako sztukowa? PROSZ O POMOC BO CHYBA JESTEM W CZARNEJ D...PIE
  • #23 25 Jun 2011 10:27
    逝kasz 1
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    do kolumny ze wspomaganiem jest inny wa貫k 陰cz帷y reszta pasuje bez problem闚
  • #24 25 Jun 2011 11:44
    iro1000
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Fajnie dzi瘯i. Ale mam nowy problem za這篡貫m to cholerna wspomaganie, pod陰czy貫m i .... nie dzia豉 plus do tego straci貫m klakson i poducha zacz窸a 鈍ieci.Czy jest do tego jaki bezpiecznik czy co i Czy jest realne 瞠 to fatum si kiedy sko鎍zy i zacznie wszystko chula jak trza.. ???
  • #25 25 Jun 2011 11:57
    逝kasz 1
    Level 16  
    Helpful post? (+1)
    kolumna by豉 uzywana czy nowa bezpiecznik trzeba w這zyc pod maska w miejsce emps lub ps dobrze tasme w這zy貫s jak zle to ja zerwa貫s
  • #26 29 Jun 2011 22:01
    tomjey
    Level 16  
    Helpful post? (+1)
    Poducha 鈍ieci bo pewnie ta鄉 ukr璚i貫 - gdy mia貫 zdj皻 kierownic to ta鄉a si ustawi豉 w z貫j pozycji a po za這瞠niu si urwa豉. Wspomaganie nie dzia豉 bo pewnie nie w這篡貫 bezpiecznika w odpowiednie gniazdo.
  • #27 29 Jun 2011 23:00
    yaaro
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    Do ca貫go kopletu dodaj jeszcze kontrolke na desce P/S ja pamietam.
    Jak dalej nie dzia豉 odezwij si na PW to pomoge.
  • #28 30 Jun 2011 10:08
    逝kasz 1
    Level 16  
    Helpful post? (+1)
    kontrolke w liczniku trzeba uzupe軟i i jeden bezpiecznik montowa貫 duzo takich wspomagan i dzia豉 bez problemu
  • #29 12 Oct 2011 13:51
    Adam S.
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam !!!
    Mam nast瘼uj帷e pytanie odno郾ie tego rozwi您ania czy trzeba w jaki specjalny spos鏏 ustawia wa貫k kierownicy 瞠by by r闚no do jazy na wprost i jak to po這瞠nie rozpozna na wymontowanej cz窷ci.
    Druga sprawa to czy trzeba jako to wspomaganie dostosowywa,adaptowa, po zamontowaniu.
  • #30 12 Oct 2011 20:23
    逝kasz 1
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam
    wa貫k pasuje tylko w jedno miejsce ma wyci璚ie pod 鈔ub monta穎w najlepiej demontowac jak ko豉 sa na wprost nalezy pamietac o tasmie zeby nie zerwac. adaptacja jest tylko wymagana jak jest fabrycznie nowa kolumna lub sterownik to wtedy nalezy wpisac pkt.zero
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products