Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

suB 100W NA visaton W200SC

ATPAW 19 Maj 2006 12:25 3993 22
  • #2 19 Maj 2006 12:37
    Gibon007er
    Poziom 22  

ladnie sie prezentuje.....

tylko ten przod trzeba bylo dac tak jak caly...Fornirem
    wygladaloby to ladniej ;)

co to za wzmacniacz...

i jaki koszt :?:

pozdrawiam

• #3 19 Maj 2006 13:05
    ATPAW
    Poziom 20  

przod jest ciemno szary, na fotce jest rozjasniony przez lampe..
    Co do wzmaka, to też go robilem sam. jest to końcówka na mosfetach 100Wrms@4OHm., niestety jeszcze nie ma limitera, ale myœlę o tym .
    Koszt hmm, pewnie jakieœ 800PLN. Nie oszczędzałem na wydatkach. Chodziło by wygłšdał jak z fabryki.

Dodano po 2 [minuty]:

przod jest ciemno szary, na fotce jest rozjasniony przez lampe..
    Co do wzmaka, to też go robilem sam. jest to końcówka na mosfetach 100Wrms@4OHm., niestety jeszcze nie ma limitera, ale myœlę o tym .
    Koszt hmm, pewnie jakieœ 800PLN. Nie oszczędzałem na wydatkach. Chodziło by wygłšdał jak z fabryki.

• #4 19 Maj 2006 14:09
    PANCIO WIŁ
    Poziom 22  

Mi sie wydaje, ze wyglada lepiej niz z fabryki. Tylny panel tez zrobiłes sam?
    Opisz jego brzmienie i napisz z czym go mozesz porównac.
    Generalnie to zawodostwo...

• #5 19 Maj 2006 14:28
    ATPAW
    Poziom 20  

Panel tylny wykonany jest z aluminiaum grubosci 5mm , sam wiercilem otwory wszystkie, dałem do malowania proszkowego.
    Mam w domu siatke do sitodruku formatu A4. Więc zrobiłem projekt w Corelu sita na panel. Płytke CD z projektem zaniosłem do biura poligraficznego tam wykonali mi kliszę , 6PLN. Z siatką i kliszą udałem się do pani która to scala w jedno . Potem już samodzielnie nanosłem sito na panel.
    A porównanie, ...... mało słuchałem innego sprzętu tego typu, ale chyba jest o.k.

Dodano po 1 [minuty]:

Panel tylny wykonany jest z aluminiaum grubosci 5mm , sam wiercilem otwory wszystkie, dałem do malowania proszkowego.
    Mam w domu siatke do sitodruku formatu A4. Więc zrobiłem projekt w Corelu sita na panel. Płytke CD z projektem zaniosłem do biura poligraficznego tam wykonali mi kliszę , 6PLN. Z siatką i kliszą udałem się do pani która to scala w jedno . Potem już samodzielnie nanosłem sito na panel.
    A porównanie, ...... mało słuchałem innego sprzętu tego typu, ale chyba jest o.k.

• #6 19 Maj 2006 15:04
    kiepol
    Poziom 16  

Fajny, fajny, ładnie wyglada, tylko ten przód mi nie podchodzi... Taka dziwnamieszanka dwóch różnych styli: klasycznego, eleganckiego (fornir) z takim bardzie nowoczesnym, marketowym (ten przód). Według mnie nie bardzo to do siebie pasuje, ale jak mówią: "O gustach się nie dyskutuje"

• #7 19 Maj 2006 15:11
    ATPAW
    Poziom 20  

Zastanawiałem się nad wykonaniem całości z forniru, ale wtedy by wyszła zwykła skrzynka, a Ja chciałem czegoś "nowego". A tak jak pisałem wcześniej to jest bardzo ciemny szary tylko felesz rozświetlił , to naprawdę do siebie pasuje.
    W poniedziałek zamieszcze fotki elektroniki.

• #8 19 Maj 2006 16:30
    coolombo
    Poziom 29  

Rzadko trafia się coś w zalewie stxa na forum.
    Ogólnie piękna robota, fornir jest 1klasa, panel wygląda jak fabryczny. Jeżeli dzwięk cie stasfakcjonuje to nie potrzeba nic więcej.

• #9 22 Maj 2006 08:16
    ATPAW
    Poziom 20  

Fornir to amerykański orzech, trochę kosztował . Ale efekt jest naprawde ładny. A co do limitera, to przydał by się naprawdę. Bardzo łatwo jest go przesterować , napędzam suba z wieży gdzie wyjście po niskiej ma +4dB. A filtr(wejście) robiłem na 0dB(bardziej powszechne).Dlatego już niechcę zmieniać czułości na mniejszą.

• #10 22 Maj 2006 09:28
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Jaka jest objętość obudowy? Jakie strojenie BRa? Czy sugerowałeś się gotowymi zestawieniami objętość+rura ze strony Visatona?
    Jeśli chodzi o brzmienie to jak jest z zejściem basu? Szczegółowość dźwięku pewnie świetna (ta seria gra dobrze pod tym względem). Czy głośnik dałeś ekranowany z powodu zakłóceń magnet. czy ma po prostu lepsze parametry?
    Co do wzmacniacza: ile on oddałby przy 8R? Jakby tak do tego dodał satelitki na tym: http://www.allegro.pl/item105418816_glosniki_visaton_w_100_sc_8_ohm.html . Ciekawe jakby to grało. Są 8ohmowe tylko dostępne więc jakby końcówka dawała z 50w przy 8R byłoby w sam raz.

• #11 22 Maj 2006 09:53
    ATPAW
    Poziom 20  

Strojenie jest na 40Hz. Jaka obietość teraz nie powiem, nie pamiętam a nie chcę strzelać. Oddzielna jest komora na suba i na wzmacniacz.Co do projektu, na początku sam wyliczyłem, póżniej wpadły mi gotowce i zasugerowałem się bassreflexem od visatona i wyszło mi za niskie BR. No i musiałem ciąć rure od środka,masakra. BR to rura gotowa z obu stron profil 75mm srednicy. Na początku profil był tylko na froncie ale przy 40Hz,za bardzo chałasowało powietrze,więc dodałem profil z drugiej strony.Najlepszym rozwiązaniem było by większe fi ale nie było z profilem.

Dodano po 11 [minuty]:

A , jeszce to- głośnik z ekranem , ma lepsze parametry lepsze zejście.

• #12 22 Maj 2006 12:03
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Wygląda na koło 40 litrów - z jakich gotowców korzystałeś? Te ze strony visatona? co znaczy na niskie BR - za nisko grał? Czy za niskie strojenie?
    Jak jest w czasie grania z najniższymi rejestrami? Jak z głębią i potęgą brzmienia?
    Symulowałeś może wersję 8ohm? Lepsza jest?
    Jeśli chodzi o elektronikę to jakim trafem jest zasilana końcówka? Czemu jest jakaś blaszka zamiast radiatora? Ileby oddawała przy 8R. Czy dałoby się tam wepchnąć jeszcze dwie do satelitek 8R na tych w100s o których wspominałem już wcześniej. Czy filtr aktywny ma też drugie wyjście na resztę pasma?

• #13 22 Maj 2006 12:14
    ATPAW
    Poziom 20  

Wygląda 40L, ale jak pisałem wcześniej jest oddzielna przegroda na wzmacniacz. Nie testowałem 8OHm, dlatego że miałem już zrobioną końcuwke na 4OHm. Ten głośnik ma 20cm , więc po co schodzić do 30Hz.
    Tak przynajmniej ma teraz wyższą efektywność o te 5Hz w górę . Najlepiej gra od 50Hz

• #14 22 Maj 2006 12:25
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Bardzo podoba mi sie fornir - dodam, ze loza do broni wygladaja przepieknie w wykonaniu z tego wlasnie orzecha...

Polerowales i lakierowales? Powierzchnia wyszla idealnia bez polerki lakieru po malowaniu? Mysle, ze warto tutaj pokusic sie o politure... Szkoda takiego forniru na lakier...

• #15 23 Maj 2006 08:24
    ATPAW
    Poziom 20  

Nie, nie polerowałem po lakierowaniu, myślę o tym by to zrobić. Tylko zabardzo nie wiem jak za to się zabrać i czym. Politura było by super ale brakuje mi chyba techniki a by to wykonać.

• #16 23 Maj 2006 08:58
    dado00
    Poziom 19  

bardzo ladnie wykonany projekt gratuluje
    a ja mam pytanie o kolce
    gdzie kolega kupil ile kosztowaly i jakiej sa wysokosci
    pozdrawiam

• #17 23 Maj 2006 10:37
    ATPAW
    Poziom 20  

Kolce wykonane są z mosiądzu.

Zakupiłem w METALPOLU w Łodzi pręt -koszt 40PLN za 30cm !!! to w końcu jest kolorowy metal. Zrobiłem projekt i dałem do tokarza ten zabrał mi 20PLN (po znajomości). Kolce mają wysokość 35mm(od spodu obudowy) +podstawki 5mm, ale myślę żeby to razem skleić . Przy przestawianiu jest to problematyczne.

• #19 27 Maj 2006 10:44
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Możesz jeszcze wrzucić fotki wyjętego głośnika? Chodzi o foto z przodu i z tyłu.
    Co do elektroniki: widać, że trafo więcej jak 150W nie ma. Poza tym z jakiego projektu pochodzi płytka końcówki? Wygląda na jakiś własny projekt - elementy mocy schowane pod płytką?
    Czy ten kawałek blaszki wystarcza do schłodzenia 100w koncówki?

• #20 27 Maj 2006 11:07
    Armosus
    Poziom 26  

To jest chyba miedz, a miedz lepiej oddaje cieplo niz aluminium, wiec wystarczy go mniej. A to jest wzmaniacz na tranzystorach czy na jakiej koncowce i gdzie ona jest schowana?

• #22 29 Maj 2006 08:12
    ATPAW
    Poziom 20  

Tak dokładnie tak jest, to jest końcówka na tranzystorach mocy mosfet. Są to dwa tranzystory mocy punkty lutowań zaznaczono na czerwono , a śruby mocujące widać gołym okiem. Płytkę sam projektowałem .Co do schładzania to niema problemu , tranzystory są przykręcone przez podkladkę mikową bezpośrednio do płyty aluminiowej a ta ma naprawdę dużą powierzchnię by wystudzić całość. Miałem problem by ją przegrzać na sinusie(jest ustawione zabezpieczenie termiczne na 83') , więc z muzyką nie ma problemu. Na tomiast to niejest miedz tylko mosiądz, niespełnia on roli radiatora a raczej maskownicy do śrub i elementów czynnych wchodzących w płytę, przyklejona jest na silikon na wysoką temperaturę. A fotki głośnika wedle życzenia zamieszcze niebawem.

• #23 29 Cze 2006 15:10
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Wszyscy czekają na fotki a tu nic...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME