Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piecyk gitarowy dla Karoliny

manski 19 Maj 2006 21:41 5188 12
  • Witam , tym razem chciałem sie pochwalic nastepną konstrukcją , sprawa zaczęła się rok temu gdy moja córka Karolina ( 14 lat ) kupiła sobie gitarę elektryczna i zaczęła na niej brzdąkac na wzmacniaczu 2x50W i kolumnach alton50 , co prawda wzmacniacz miał małą czułośc ( wejście magnetofonowe ) ale kolumny i tak wykończyła , w trakcie tego brzdąkania zaczęła mnie męczyc o piecyk do gitary no i w ten sposób przy jej niedużej pomocy ( znaczyła gdzie wkręcic śrubki ) powstała konstrukcja którą prezentuję .Całośc wykonana ze sklejki 16 mm ( z podstaw od BTSów , od kolegi ) wysokośc ok 58 cm , obudowa podzielona na dwie komory w dolnej jest głośnik , w górnej szufladka z elektroniką , oklejone jak widac "kocykiem" z allegro . Układ elektroniczny zrobiony na podstawie artykułu z PE "combo gitarowe" ( jedna płytkę malowała Karolina ) dwa wejścia symetryczne : mikrofon i gitara , wzmacniacz na TDA 1514 ( ok 50 W sinus ) , głośnik basowy to GDS 30/30 z eltrona , piezaki po 6 zł z allegro ( tak na wszelki wypadek ) , całośc kosztowała w sumie ok 250 zł ( sklejke i głośnik miałem darmowe ) , jak sie porówna do najtańszych piecyków z allegro wychodzi drożej , ale one są prawie trzy razy mniejsze . A jak gra , w sumie na muzyce gitarowej to ja się nie znam , ale hałas potrafi zrobic duży , i Karolina jest zadowolona .

Fajne!
  • #2 19 Maj 2006 22:22
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

Wzmacniacz ładny, porzadnie wykonany :).

A opis naprawde naprawde wzbudza uśmiech sympati :).

Jak sprawdza sie ten koniec mocy jako gitarowy?

• #3 19 Maj 2006 22:39
    Gibon007er
    Poziom 22  

no bardzo fajnie wykonane

panel jest bardzo fajnie zrobiony ;)

pozdrawiam ;)

• #4 19 Maj 2006 22:49
    kalach666
    Poziom 17  

Witam
    Konstrukcja bardzo udana, podoba mi sie, widac ze włozyłes w ten piecyk sporo pracy.
    ocena 5/5

zmien tylko te piezaki na gdwt 9/40 lub tuby stxa i bedzie jeszcze lepiej

Pozdrawiam

• #5 19 Maj 2006 23:12
    djsebartus17
    Poziom 15  

witam
    super konstrukcja!!
    jak dla początkującego gitarzysty wyśmienita (czasami aż chce sie narobic hałasu:D)

pozdrawiam
    Bartosz

• #6 20 Maj 2006 01:01
    _Gothic_
    Poziom 12  

kurcze bardzo fajnie Ci to wyszlo, calosc estetyczna i z ladnym panelem, ode mnie masz 5 :)

btw. brak najwazniejszego zdjecia - grajacej Karoliny :)

pozdrawiam

• #7 20 Maj 2006 01:20
    Tremolo
    Poziom 43  

Wymontuj Piezaki. Są niepotrzebne przy 30/30 będzie mniej szumiało przy ostrych przesterach.

Wogule przy gitarze elektrycznej wysokotonowce nie sa potrzebne.

konstrukcja widac że porządna. Szkoda, żeby to grąlo z piezakami.
    Skoro nieźle gra moze by jej kupić Eminenca V12?

• #8 20 Maj 2006 10:05
    żarówka rtęciowa
    Poziom 36  

Konstrukcja jest dobrze wykonana, estetyka też.

Zamiast tego marnego TDA 1514 można dać porządny wzmacniacz tranzystorowy o takiej samej mocy, który lepiej sprawdza się w piecach gitarowych i jest wytrzymalszy.

• #9 20 Maj 2006 10:24
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Piecyk wykonany naprawdę ok. Tylko przydałby się jakiś mocniejszy wzmacniacz np. altron 100 a nawet 200w (można dać trochę niższe napięcie), przynajmniej by się ten wiatrak do czegoś przydał :) no i głośnik lepszy np Celestion jakiś (np taki 100w montowany w piecach LDMa i nie tylko - wtedy to by dopiero grało). Poza tym bez tych piezaków :).
    Co do obudowy to naprawdę solidnie i ładnie zrobiona. Zarówno obicie jak i panel. Jedyna moja uwaga to: ja bym umieścił przednią sciankę z głosnikiem nieco głębiej i oddzielił listewką od panelu, tak by listewka była na równi ze ściankami bocznymi - choć i teraz można taką jeszcze dodać) i zamiast grilla dać kratę na całą powierzchnię. Wyszłoby ładniej. Do tego jeszcze czarny lub jak wolisz srebrny panel z napisami. Można by też dać tylny panel z gniazdami i ewentualnie jakiś większy radiator np 100x190mm zamiast wiatraczka. Do mocy 100w ideał.

• #10 20 Maj 2006 10:44
    manski
    Poziom 21  

Dzięki za ocenę , i rady , w sumie zrobiłem trochę z tego co miałem , dlatego jest jaki jest , końcówka mocy była z przewalającego sie od 10 lat scalaka , wiem że na tranzystorach byłby lepszy , ale wymagałoby to więcej czasu przy produkcji, głośnik też był z odzysku , jak Karolina wykończy wszystkie cztery ( tyle mam z eltronów ) to włożę lepszy , wysokotonowe dałem troche na zapas , bo piecyk ma także wejscie mikrofonowe i na wokalu trochę wysokich sie przyda , a piezaki bo tańsze . A i zapomniałem o najważniejszym panel przedni ( ta blacha aluminiowa ) też był szlifowany przez Karolinę . Grającej Karoliny niestety nie uwieczniłem na zdjeciu , bo jeszcze sie trochę wstydzi i twierdzi że na razie nie umie grac na gitarze .

• #11 20 Maj 2006 11:50
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

No to scalak pewnie oryginalny jeśli ma z 10 lat :). Więc pogra dłużej. Co do głośników to nie tak łatwo uszkodzić taki szerokopasmowy. A zamiast wiatraczka było dać radiator z tyłu - przecież to tylko 50w. Trafo widzę duże i solidne. Cały piec przypomina trochę eltrona 50jp. Moc 50w, podobny na wielkość, głośnik GDS i 2 gwizdki oraz 2 wejścia i układ potencjometrów. Możnaby dać lepszy głośnik jeszcze i wypuścić deskę spod szuflady z elektroniką do brzegów bocznych ścianek i wstawić tam kratę - grill jakoś się z "t u b ą" do samochodu kojarzy.

• #12 20 Maj 2006 12:49
    Tremolo
    Poziom 43  

Można BR wymontować swobodnie, Na przednią scianke o ile sie ją jeszcze da wymontować założyć taki materiał maskujący jaki się stosuje w Fenderach czy Marshallach.

• #13 20 Maj 2006 15:24
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Żeby założyć kratę czy materiał trzeba by wysunąć ldeskę pod szufladą ze sprzętem tak żeby była na równi z bocznymi listwami obudowy i w tę wnękę wmontować kratę (rzeczywiście materiał taki jak w "zawodowych" piecach byłby lepszy, myślałem o wykończeniu tego jak typowej kolumny estradowej). Jeśli chodzi o głośniki to możnaby dać 4 Tesle ARZ połączone w układ szeregowo-równoległy. Da to impedancję taką jak dla pojedyńczego głośnika. Możnaby dac 4 8ohmowe i końcówkę 200w z Altrona (120w przy 8R) lub 4 4 ohmowe i końcówkę Altrona 100w. Można też pokusić się o głośnik gitarowy lepszej klasy np Celestion 100w lub Eminence V12. Są 8ohm. możnaby dać końcówkę 200w (120w dla 8R). Wtedy to przynajmniej zagra jak należy. Tylny panel by się przydał też no i napisy na jednym jak i drugim panelu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME