Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Co to jest (DMX)? W jaki sposób można sterować urządzeniami typu laser?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Optoelektronika -> Co to jest (DMX)? W jaki sposób można sterować urządzeniami typu laser?
Autor
Wiadomość
beezer92
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Katowice

Post#1 Post autora tematu 20 Maj 2006 09:05   

??? Co To Jest (DMX) ???

witam.... mam pytanie proste dla niektórych lecz nie zabardzo zrozumiałe dla mnie. otórz chciałem zapytać co to jest DMX i w jaki sposób moż \na sterować urządzeniami typy Laser lub scaner poprzez DMX? czy jest mozliwość własnych kompozycji projekcji Lasera za pomocą DMX? chciałbym aby mi ktoś to w prosty sposób wytłumaczył,ponieważ niebawem chciałem zakupić urządzenie Laserowe które ma wejście DMX i chciałem go raczej także wykorzystywać. proszę o proste wytłumaczenie... dziękuję :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Maj 2006 09:05   

Powrót do góry

Dexter77
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Warszawa

Post#2 20 Maj 2006 12:09   

??? Co To Jest (DMX) ???

DMX to protokol cyfrowej transmisji danych. Stworzony dla urzadzen wykorzystywanych w technice scenicznej. Jednym kablem jest przesylana informacja cyfrowa 8 bitowa o 512 obwodach. Odbiornikiem moze byc np. sciemniacz i wtedy ruszajac suwakiem na sterowniku sciemniasz i rozjasnisz swiatlo. Moze to tez byc skaner ktory np. zabiera 8 kanalow(obwodow) DMX i na jednym masz np. ruch skanera w pionie na drugim w poziomie na trzecim przyslone itd az do osmiu. W polczeniach DMX mozna laczyc urzadzenia w lancuszek wiec na jednym kablu mozesz np. powiesic i zarowno skanery, dimmery, lasery i inne urzadzenia. Do tego zeby sie nie wyzwalaly jednoczesnie sluzy adres. Ustawiasz sobie np. dimmery od kanalu 1, skanery od adresu 100 a lasery od 200. Oczywiscie to przyklad, wszystko zalezy od ilosci posiadanych przez Ciebie urzadzen i efektu jaki chcesz uzyskac.
Pozdro
Dexter
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Optoelektronika -> Co to jest (DMX)? W jaki sposób można sterować urządzeniami typu laser?
Strona 1 z 1