Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny na Tonsilach i Stx

tabaluszek 26 Maj 2006 21:00 3060 16
  • Moim nastepny zrealizowanym pomyslem jest kolumna centralna na 2x tonsil gdn 16/12 i na stx gdwk 9/150/4/Pj.

Obudowa:
    pojemnosc 13litrow wykonana z plyty 2,2cm skrecona wkretami i uszczelniona sylikonem. Całosc solidnie wytłumiona watolina. Obudowa zostala oklejona okleina.

Cena:
    stx gdwk-16zł
    Tonsile<odkupione od kolegi Roberta> do regeneracji
    membrany 8zł
    kopulki 3zł
    obudowa<stara szafka nie wiem z kad> free
    terminal 2zł
    10m kabla 10zł
    kondensatory bipolarne 5zł
    okleina 1m2 7zł
    srobki 3zł
    szpachla 5zł
    watolina<od kolegi Marcina> free
    klej 2zł

Regeneracja glosnikow.
    Glosniki zostały boddane wymianie membrany, zostały wklejone nowe kopulki> membrana na piance

Wrazenie:
    Nie spodziewałem sie ze to tak SUPER zagra pieknie czysto i głosnio> to jest to czego było mi potrzeba. Projek udany w 100% a nawet 200%

Co myslicie o moim projekcie prosze o opinie pozdrawiam :)

Fajne!
  • #2 26 Maj 2006 21:54
    PANCIO WIŁ
    Poziom 22  

Zrób maskownice i bedzie git...

• #3 26 Maj 2006 21:57
    Mc`sFrYcO
    Poziom 20  

Witam! z tego co widać to wykonanie ładne (tylko gdyby fotki były by w lepszej jakości i dał byś zdjęcia całego zmontowanego zestawu mugł bym sie więcej wypowiedzieć ) z tego co mi wiadomo to te tonsile po regeneracji mają 30W więc na twoją kożyść stare jak nazwa wskazuje miały 12W (GDN16/12) a tak pozatym to dużę te głośniki jak na centralny no ale to chyba dobrze mieć duże spl zapas mocy nigdy nie zaszkodzi :D

• #4 26 Maj 2006 22:03
    tabaluszek
    Poziom 23  

maskownicy nie bede robił zakupie obrecze na glosniki ;)

Dodano po 1 [minuty]:

jutro dodam foty;)

• #5 26 Maj 2006 23:10
    BARNI_GDYNIA
    Poziom 19  

nie podoba mi sie umocowanie tonsili - mam na mysli te sruby ;/ jakies pierscienie albo tak jak ktos wyzej wspomniał maskownice i będzie fajna kolumienka :)

• #6 27 Maj 2006 08:47
    marcin_rz1
    Poziom 9  

Fajnie wygląda :) jestem ciekawy jak zagra !! solidna robota !!!!
    Ogólnie fajny pomysł !!!!

• #7 27 Maj 2006 09:16
    tabaluszek
    Poziom 23  

Co do Marcina>wpadaj kiedy chcesz ;)
    Jeszcze raz powtarzam zadnych maskownic nie zrobie bo to nie podoba mi sie. Zostana zakupione obrecze na glosniki!!

Dodano po 11 [minuty]:

Tak jak chciałes>prosze

• #8 27 Maj 2006 11:05
    Armosus
    Poziom 26  

Na ostatnim zdjeciu to wyglada jak fornir, bo jeden pas jakby inny odcien.
    Bardzo dobra robota, teraz jakos golo czekam na fotke z pierscieniem :).

A jak oceniasz dzialanie tego STX'a? Mowia ze jest slaby, "sypie piaskiem" i ogolnie do kitu. A jakie jest twoje zdanie?

• #9 27 Maj 2006 11:22
    tabaluszek
    Poziom 23  

Moje zdanie jest odwrotne do tych bzdur co pisza. Ktos tak napisał a papugi za nim powtarzaja. Mi osobiscie prezypadł do gusto, gra naprawde dobrze!!!!!

• #10 27 Maj 2006 18:34
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sympatyczna kolumna ale ten gwizdek stx'a jest obrzydliwy. Te gdny naprawde ladnie potrafia zagrac:)

• #11 27 Maj 2006 21:11
    trebor_d
    Poziom 15  

Widzę, że efekt wykorzystania moich starych głośniczków okazał się naprawdę znakomity. Pomyślec, że leżały sobie w piwnicy i wyglądały tak smutno w tym kartonie a teraz proszę, elegancko zregenerowane w kolumience centralnej. Moim zdaniem świetnie wyszło. Teraz tylko czekam na zaproszenie na odsłuch.

Pozdrowienia dla konstruktora!

• #12 27 Maj 2006 21:16
    tabaluszek
    Poziom 23  

Alez bardzo dziekuje i zapraszam w poniedziełek na herbatke ;)

• #13 28 Maj 2006 00:24
    Caleb_
    Poziom 33  

az szkoda ze tonsile wspolgraja z tak cienka kopulka. wiem co mowie bo ja nieraz slyszalem - do gdwk 9/80 jej bardzo daleko, a ten tez za dobry glosnik nie jest uznawany... z wad to jeszcze glosniki za daleko od siebie. tak poza tym to dobra robota i nienajgorszy wyglad ;)

• #14 28 Maj 2006 09:16
    tabaluszek
    Poziom 23  

Pomiedzy jednym a drugim glosnikiem jest tylko 1,5cm odstepu ;)

• #15 28 Maj 2006 12:12
    Pytong
    Poziom 32  

:DDD jak zwykle moja wypowiedź w kierunku "tabaluszek" rozpoczna się od słowa: kosmos :P
    Po co ci tak duża centralna kolumna? Co to za wersja GDN-a 12W ... plus za regeneracje, minus za okleine (patrz ten słój jakoś u góry brzydko sie spasował - ciemny pas), minus za zdjęcia które jak zwykle są z mrówkami, minus za brak pierścieni. Ale za to ładnie sa ogólnie rozmieszczone.

tabaluszek napisał:

kondensatory bipolarne 5zł

Że co ???

• #16 28 Maj 2006 12:50
    tabaluszek
    Poziom 23  

2x 1uf 250V dokladnie 4,60zł

Dodano po 16 [minuty]:

Co do wielkosci glosnikow- byly takie w atrakcyjnej cenie to co znich mialem zrobic jak nie centrale??

• #17 22 Cze 2006 17:59
    trebor_d
    Poziom 15  

Udało mi się wkońcu odsłuchać kolumienki, teraz już z wsadzoną zwrotnicą z którą głośniczki oryginalnie współpracowały jako zestaw w kolumnach znanych niegdyś jako zg25-c. Dźwięk naprawdę przekroczył moje oczekiwania. Bas jest szybki niespodziewanie nisko schodzący, ale jednocześnie przyjemny do słuchania, bez podbarwień. Średnica wyraźna i daje o sobie znać, GDN 16/12 grają jak połączenie przyzwoitego średniotonowca z osobnym głośnikiem basowym. Poprostu niemal idealny głośnik średnio-niskotonowy (gdyby jeszcze zamiast 12W miał z 40 :P). I teraz trudna kwestia wysokich tonów. Nie są złe jak można by się spodziewać po nazwie firmy, ale niestety w niższych rejestrach wysokich tonów zdarzają się podbicia, przez co zapewne ten efekt "piaszczenia". Nie jest to jednak aż tak irytujące, żeby nie było do wytrzymania, kopułki z tonsila przenoszą bardziej liniowo, jednak za tą cenę trudno dorwać coś lepszego.

Podsumowując: bardzo udana konstrukcja, niezwykle budżetowa! A dźwięk taki, że tylko podłączyć do jakiegoś przyzwoitego amplitunera kina domowego, gdyż pomimo niepozornej mocy głośniki wytrzymują bardzo wiele i nawet przy dużych natężeniach dźwięku grają nadal czysto.

Tylko jakie pod to dobrać kolumny na front? Będą musiały być naprawdę wysokiej klasy, żeby dorównać centrali!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME