Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub na STX 30-300-4AP by Koks & Elvis

Elvis18 06 Cze 2006 21:51 12659 66
  • Witam wszystkich forumowiczów!

Chciałbym przedstawić naszą pierwszą konstrukcję, która powstała na bardzo popularnym i zachwalanym na forach przetworniku Stx 30-300-4AP.

ZAŁOŻENIA
    Chcieliśmy złożyć tani, dobrze grający zestaw, głównie do muzyki rozrywkowej i techno, nie zajmujący całego bagażnika. Subwoofer miał uzupełniać przody na Tonsilach, ponieważ z głośników o średnicy 10 cm praktycznie nie ma basu i przy słuchaniu muzyki czuło się ogromny niedosyt.

NAPĘD
    Głośnik napędzany jest wzmacniaczem Monacor Carpower HPB-602, który oddaje do głośnika moc 225w rms po zmostkowaniu. Wzmacniacz jest bardzo dobrej jakości i jak za tak niską cenę to jest on wręcz rewelacyjny na dobry początek w zabawie w niskobudżetowe car audio dobrej jakości:) Jest on zbudowany bardzo solidnie w odróżnieniu od jakichś firstów,alphardów,boschmannów w podobnych cenach. Zapewnia dość dobrą kontrolę głośnikowi i uważam że za taką kasę nie można oczekiwać nic więcej. Poprostu polecam

JEDNOSTKA STERUJĄCA
    Wszystko sterowane jest niskobudżetowym radyjkiem pioneera na CD zapewniającym bardzo dobrą jakość. Model radia to Pioneer DEH 1630R. Radyjko świetnie się sprawuje, nie przerywa i nie przeskakuje nawet na bardzo dużych dziurach. Za 200 zł polecam z czystym sumieniem to radyjko jak ktoś chciałby też zbudować niskobudżetowy sprzęt do auta bo nie warto wydawać kasy na tanie radia z mp3 np.Clatronic, Elta, Sydney itp. no chyba że ktos chce mieć ciągłe problemy z laserem bo bardzo często w takich radiach padają lasery. Radyjko jest podłączone bezpośrednio pod akumulator kablem z miedzi beztlenowej o przekroju 2,5mm, ponieważ standardowe kabelki z radia nie wyrabiały i przy głośniejszym graniu radio przeskakiwało, a nawet czasami potrafiło się samo wyłączyć, dlatego zdecydowaliśmy się je podłaczyć bezpośrednio pod akumulator i teraz takie zjawiska nie występują.

GŁOŚNIK
    Głośnik to tak jak już pisałem powyżej znany i ceniony STX GDN 30-300-4AP. Wybraliśmy go ze względu na znakomitą jakość w porównaniu do ceny. Nad wyborem głośnika w znacznym stopniu pomogły nam opinie z forum elektrody, audiomanii i diyaudio. Wybraliśmy go także ze względu na to że kolega ma malutki bagażnik w swoim seicento a ten Stx dobrze gra już w małych obudowach oczywiście kosztem zejścia. Głośnik kupiliśmy z allegro. Po wyciągnięciu z dobrze zabezpieczonej paczki naszym oczom ukazał się potężny i solidny głośnik z potężnym układem magnetycznym. Po tym przystąpiliśmy do robienia obudowy dla tego potworka:D

OBUDOWA
    Obudowa ma 33 litry netto i jest strojona na 45hz. Obudowa jest wykonana z 18mm płyt wiórowych, poskręcana wkrętami do płyt kartonowo-gipsowych oraz klejona wikolem a następnie uszczelniona sylikonem bezbarwnym. W obudowie znajduje się na każdej ściance (oprócz przedniej) cienka gąbka po to by bas nie był taki "tępy",lecz żeby nabrał trochę miękkości i szybkości. Z boku obudowy znajduje się potężny, profilowany port bass reflex o średnicy 102mm oraz długości 28,5cm. Terminal głośnikowy jest bardzo dobrej jakości i akceptuje grube kable. Wszystko jest podłączone kablem z miedzi beztlenowej o przekroju 2,5mm. Obudowa została obita wykładziną, taką jaka jest stosowana w sprzęcie estradowym o kolorze niebieskim. Obudowa jeszcze zostanie wykończona srebrnymi kątownikami, żeby nie było widać łączeń na krawędziach.
    Przepraszam, że nie ma zdjęć, na których jest pokazane jak wszystko krok po kroku było robione, ale nie mieliśmy poprostu w tym czasie dostępu do aparatu.

ODSŁUCH
    Gdy poraz pierwszy włączyliśmy sprzęt byliśmy trochę rozczarowani, ponieważ głośnik zaczął wydawać z siebie jakieś dziwne dźwięki i przy nawet cichym graniu coś trzeszczało. Długo zastanawialiśmy się nad tym stanem rzeczy, aż wkońcu doszliśmy do tego, że bas reflex w kilku miejscach był słabo przyklejony i dlatego pojawiały się te niepożądane odgłosy. Wylatujące powietrze potrafiło po paru minutach dosłownie wypchać bas reflex z obudowy! Po porządnym przyklejeniu bas reflexu i uszczelnieniu go sylikonem bezbarwnym usłyszeliśmy potężny, niczym nieskrępowany, monumentalny bas! Byliśmy w szoku, że taka mała skrzyneczka może narobić tyle zamieszania! Na subwooferze odgrywaliśmy różne utwory począwszy od spokojnej muzyki po mocne techno. W spokojnej muzyce daje się zauważyć dość niski basik, spokojnie wystarczający do przyjemnego odsłuchu muzyki. W muzyce techno ten zestaw pokazuje pazury, co objawia się bardzo szybkim, kopiącym i zróżnicowanym basem sprawiającym, że ciężko wysiedzieć w tak małym autku, szczególnie jak się siedzi z tyłu. W środku ciśnienie akustyczne jest poprostu potężne i czuć na sobie każde uderzenie basu. Jednak największą frajdę sprawia nam jazda po mieście, ponieważ mało jest ludzi, którzy by się nie obejrzeli za jadącym seicentem:D

KONKLUZJA
    Uważam, że za tak małą kasę jest to naprawdę bardzo dobrej jakości sprzęt wystarczający dla przeciętnego zjadacza chleba, który czasem lubi sobie spokojnie posłuchać muzyki, a czasem mocniej zagrać i posłuchać muzyki z najbliższą okolicą:D W przyszłości wzmacniacz zostanie zastąpiony swoim mocniejszym bratem, który ma 500w rms w mostku i wtedy dopiero stx powienien pokazać pełnię swoich możliwości. Mogę powiedzieć, że cel został osiągnięty, ponieważ kolega jest bardzo zadowolony z tego sprzętu i nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na ten sprzęt, a mi jako jego pomocnikowi przy robieniu instalacji, także bardzo podoba się ten sprzęt i niedługo planuję zrobić u siebie w ibizie podobną instalację, tylko ja dam na stxa od razu 500w carpowerka i dla podtrzymania napięcia będzie dodatkowo kondensator.

KOSZTY
    Wzmacniacz Carpower HPB-602 - 208zł we Wrocławiu
    Radio Pioneer DEH 1630R - 200zł
    Kable sygnałowe ekranowane przekrój 10mm + bezpiecznik z UV - ok. 55zł
    Obudowa samoróbka wykładzina 8m^2 10zł od znajomego dziadka handlarza wykładzinami:D ,szpachla 7zł,wkręty 3zł,butapren 7zł,sylikon 10zł, wikol miałem, bas reflex 5zł, terminal 4zł
    Głośnik STX 30-300-4AP 155zł + przesyłka = ok. 170zł

PODZIĘKOWANIA
    Podziękowania dla naszego kumpla Michała za porobienie fotek sprzętu, oraz nagranie filmików:) ,dla kumpla Łukasza za pożyczenie wyżynarki i dla wszystkich którzy przyczynili się do powstania tego świetnego sprzętu oraz dla ludzi z audiomanii i diyaudio głównie Takero,SW,Umberto oraz innych za pozytywne opinie o tym właśnie głośniku, dzięki czemu zdecydowalismy się właśnie na ten głośnik.

A tu kilka filmików dla niedowiarków:D W pierwszym leci Bass I Love You, w drugim Equador 2005 (DJ Lhasa Rmx), w trzecim Three Six Mafia - Late Nite Tip, w czwartym Dj Billy e - Beats 4 My Van, w piątym test od 20khz do 20hz(przewinięty na sam bas), szósty utwór jeszcze raz Bassotronics - Bass, I Love You, tylko z innego ujęcia
    http://s000.wyslijto.pl/?file_id=001447341851292934504553750
    http://s002.wyslijto.pl/?file_id=000989404637990548937983636
    http://s001.wyslijto.pl/?file_id=001877422954943956863260463
    http://s001.wyslijto.pl/?file_id=001877413927249635185532653
    http://s001.wyslijto.pl/?file_id=001877418638442886969366544
    http://s001.wyslijto.pl/?file_id=001877400877891403427290578
    Filmiki z tego serwera można ściągać chyba tylko przez 7 dni, więc jak ktoś ma serwer to proszę się zgłosić i umieścimy tam te filmiki na stałe, żeby każdy nawet po miesiącu sobie mógł je pobrać.

A oto kilka fotek

Fajne!
  • #2 06 Cze 2006 22:02
    Misian@
    Poziom 27  

No No No kawał dobrej roboty!!

Bardzo mi się podoba tylko weź i wymień te śruby mocójące to kłują w oczy niemiłosiernie ;)
    I popraw troche to obicie, ba rabdzo się zuca w oczy...

Dla mnie 5/6

Pozdrawiam
    Misian@

• #3 06 Cze 2006 22:31
    mlody1921
    Poziom 29  

no jeju moji fach mistrze :D

wiem ze trzesie tym sejko niemiłosiernie <spoko>

jak dla mnie 6/6 bo wiem ze juz niedlugo bedzie poprawione obicie :D

pozdrawiam

• #4 06 Cze 2006 23:09
    Pączek18
    Poziom 1  

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że to ja jestem ten Łukasz od wyżynarki:D Bezpośredniego udziału w powstawaniu tego eleganckiego sprzętu nie brałem ale byłem na bieżąco w postepach! Sprzęcik jest naprawdę nietuzinkowy i w tak małym autku jakim jest seicento robi niezłą rzęźnię! Stx gra naprawdę bardzo głośno czym wzbudza ogólne poruszenie wśród przechodniów gdy moj kumpel pojawia sie w Strzelinie swym niepozornym wydawałoby się samochodem! Bas jest dość niski jednak podstawowym ograniczeniem są gabaryty obudowy wymuszone wymiarami bagażnika! Mimo to uważam że moi ziomkowie odwalili kawał niezłej roboty przy skromnym udziale mojej wyżynarki marki BOSH:) Dodam że włożyli w to sporo entuzjazmu i zapału bo aż złamali mi nożyk w wyżynarce<lol> Wrażenia odsłuchowe stoją na wysokim poziomie co spowodowane jest dobrej jakości sprzętem (koalicja CARPOWER & STX) i pierwszej klasy wykonaniem! Sam słuchałem jak to gra więc wiem co mówię! Z niecierpliwością czekam na bliźniaczy sprzęt Elvisa który niebawem poruszy całe strzelińskie osiedle gdy przejedzie przez nie Ibiza:D Tak więc gratuluję moim ziomom pierwszej klasy roboty! Zastanawiam sie czy czołga nie wyposażyć w podobny sprzęcik grający:)

Pozdrawiam!!!

• #5 06 Cze 2006 23:13
    Elvis18
    Poziom 14  

dzięki chłopaki za dobre opinie:D
    Śruby mocujące są srebrne dopasowane do kosza głośnika, ale nie wiem czemu na ostatniej fotce te z góry wyszły jakieś czerwone, widocznie odbija się karoseria seiko w nich.
    Wykładzinka już niebawem zostanie poprawiona i wrzuce fotke już skończonego subika. Trochę dziwna jest ta wykładzina bo ona ma jakis biały spód i dlatego tak widać, ale na to pójdą takie fajne aluminiowe kątowniki i to zakryją
    pozdrawiam

• #6 06 Cze 2006 23:25
    CJ_Basseer
    Poziom 24  

O chopok z audiomani:D
    konstrukcja ok:) tylk widac niedociagniecia w wykonczeniu ale ok:)
    sam jestem w trakcie budowy takiego zestawiku takze przekonam sie na co stac tego ap'ka

• #7 07 Cze 2006 00:26
    Armosus
    Poziom 26  

No ladnie, ladnie, czekam na dokonczone wykonczenie. Tylko na tym 1 filmiku to wyglada jakby ten glosnik juz nie wyrabial i chcial uciec :P Kusi mnie on :D

• #8 07 Cze 2006 09:53
    mlody1921
    Poziom 29  

armosus wlasni smiga jakby mial wyskoczyc ale to tylko 225 w rms go napędza a jak by było z 350 lol ponoc najlepiej chodzi na carpower tym 500 rms hmmmm :D jakby nie patrzył ladny z niego rodzynek :D

• #9 07 Cze 2006 10:28
    Elvis18
    Poziom 14  

Nom na tym 1 filmiku bardzo się wychyla jakby chciał wyskoczyć:D dwa centymetry luzem ma wyskoku. Na bass i love you zdaje się, że głośnik traci kontrolę i trzepie tą membraną, ale tak nie jest bo każdy subwoofer tak się zachowuje jak się na nim puści tą piosenkę bo ona jest właśnie do tego stworzona aby pokazać możliwości głośnika. Dodam tylko że stx ani razu nie walnął nam cewką o nabiegunnik nawet jak katowaliśmy go bass testami różnej maści np. bass creations, Extreme Sub Woofer Test, 40-20hz itp. chcemy nagrać jeszcze filmik, w którym leci dj Billy e - Beats 4 My Van ,czyli to samo co testowało potwornego jackhammera:D
    pozdrawiam

• #10 07 Cze 2006 12:56
    Arkadius3
    Poziom 16  

no mi się mega bardzo podoba :) sej musi nieźle latać. Moze przez lato zarobie troche to sobie też coś takiego zbuduje bo mam w bagażniku tube Dibeisi czy jakoś tak juz przy niej nerwicy dostaje ale jak dają to trzeba brać :)

pozdrawiam konstruktora tego potworka :D

• #11 07 Cze 2006 17:55
    Elvis18
    Poziom 14  

Arkadius3 wywalaj z bagażnika tą tubę rulon dibeisi! Mój kuzyn to ma i wiem jak to gra, wiem co czujesz stary bo to nie gra tylko tak jakoś buczy i przeciąga bez wykopu i praktycznie bas jest taki sam cały czas. Jak się przesiądziesz na Stxa w lecie to zobaczysz ogromną różnicę zapewniam Cię.
    Ja rownież pozdrawiam

• #12 08 Cze 2006 23:01
    15jacek15
    Poziom 21  

witam

ogolnie buda ladnie wykonana :D i podoba mi sie samo wykonanie choc widac niedociagniecia w obiciu, ale skoro macie zamiar to poprawic to super :) chcialbym cos powiedziec odniosnie drugiego filmiku, widze ze lubicie jak telefoniki podskakuja na dachu :) mialem subwoofer boschman wlasniej konstrukcji obliczony win isd i po wrzuceniu tego suba dio bmw (nie pamietam modelu) bodajrze stara 3-ka (sedan) , po zamknieciu bagaznika telefony mocniej skakaly na dachu i basik byl ladniutki :D teraz mam subwoofer na glosniku magnat 300 watt rms i ten to dopiero jazde robi :D

pozdrawiam i prosze o kolejne filmiki :D

15jacek15

• #13 09 Cze 2006 09:48
    Elvis18
    Poziom 14  

Nom ten filmik z telefonami daliśmy po to, żeby zobaczyć czy telefony będą choć trochę tak skakać jak na stronce realmofexcursion latają:D
    Sądzę, że jakby buda była trochę większa i niżej strojona, byłby mocniejszy wzmachol to by te telefoniki lepiej skakały sobie, ale sub został tak zestrojony i zbudowany, żeby nie robić najniższego basu (bo w muzyce techno nie ma najniższych basów, chyba, że sporadycznie) tylko, żeby w muzyce był wyczuwalny mocny wykop i tak właśnie jest, dlatego strojenie 45hz.
    Kolejne filmiki się pojawią niebawem:D

pozdrawiam

• #14 09 Cze 2006 15:23
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

Ogolnie obicie strzaszne.... NIedopracowane wogole. Te katowniki to juz kompletny bezsens. Nawet sam kolor bardzo nieekonomiczny... Zerwijcie to i polazcie taka okleine estradowa z prawdziwego zdarzenia. Ciemno szara. Jest ona gruba bo ok 3-4mm i wybacza duze bledy. Jak sie postarasz to nie bedize wogole widac laczen. A ze bedzie szara to wogole sie nie bedize brudzic(wizualnie).
    Sama konstrukcja nie ma nic w sobie do zarzucenia... Ladnie wykonana skrzynka. Brakuje tylko jakiejs oslony glosnika...

Jestem ciekaw jak by to gralo w BP 4th badz 6th. W koncu lepiej bylo by z ochrona dla glosnika.

Napisz lepiej co masz na reszte pasma bo nienawidze dresiarzy ktory jada samochodem i nic nie slychac tylko basss...z czego wiem to bas to ok 10% pasma calej piosenki... Wiec o reszte tez trzeba zadbac...

• #15 09 Cze 2006 17:11
    darkone
    Poziom 23  

no ladnie ladnie, fakt nie lubie niebieskiego koloru jako okladziny na suby ale w bagazniku tego nie widac, bardzo kusi mnie ten glosnik jako uzupelnienie kopiącego basu dla moich kolumn na:
    32-300-4SC
    20/40
    ARV
    chcialbym go posluchac, ma ktos moze na nim konstrukcje niedaleko katowic :D ?

• #16 09 Cze 2006 21:15
    Misian@
    Poziom 27  

Ja zaniedługo będę miał podobny :D :D

W poniedziałem zamawiam AP'eka i wsadzam już do zrobionej ala estradowej budy 50L z prostokątnym BR :D :D

• #17 09 Cze 2006 21:58
    crazy_88
    Poziom 42  

bardzo udany projekt:)jakiej muzy sluchasZ?

• #18 09 Cze 2006 23:57
    15jacek15
    Poziom 21  

Misian@

nio to jak zrobisz subika, to mysle ze pokarzesz efekt swojej pracy :)

Elvis18

kiedy orientacyjnie beda kolejne filmiki z Twoim subem :) jezeli moglbym prosic to zeby plynniej nim ruszac bo tak to jest taki efekt rzucanioa aparatem

pozdrawiam 15jacek15

Dodano po 41 [sekundy]:

"nim" - tzn aparatem

• #19 10 Cze 2006 00:18
    Elvis18
    Poziom 14  

mlody_elektronik gustów i guścików się nie ocenia :wink: Mojemu koledze akurat spodobał się niebieski kolor i pasuje do czerwonego auta i tak zostanie!
    Zobaczysz, czy kątowniki to bezsens jak bedą jutro fotki. Ta wykładzina też się nie bedzie brudzić bo to wykładzina estradowa tylko w kolorze niebieskim a nie szarym, albo czarnym. Nie brakuje tam żadnej osłony bo nikt tam nie będzie pchał łap, ani nic, a sam głośnik też się nie uszkodzi. Nie jesteśmy dresami(w dresie to tylko na siłkę chodzę) i lubimy sobie posłuchać normalnie muzyki, a nie tylko sam bas! takich to u nas w mieście nie brakuje. Głośniki na przodzie to Tonsili mają bardzo dobre średnie tony, a i wysokich też nie brakuje.
    crazy_88 słuchamy różnej muzy tak jak pisałem wcześniej od spokojnej po techno. Jacku filmiki na życzenie bedą jeszcze dziś, ale później jak się wyśpię:D ja nie nagrywam filmików tylko robi to mój kolega, który ma cyfrówkę i to on tak kręci.
    pozdrawiam

• #20 10 Cze 2006 14:22
    206105
    Usunięty  
  • #21 10 Cze 2006 15:39
    Armosus
    Poziom 26  

To chyba ty jestes "dresiarz" jesli uwazasz ze jak kto slucha techno i ma komorke buheheh :D. Czy tylko "dresiarze" musza sluchac techno? Nie. Czy tylko "dresiarze" maja komorki? Nie. To o co ci chodzi? Komorka na dachu by la po to aby zobaczyc jakie wibracje ten sub powoduje. Tez mam komorke i czasem lubie posluchac techno. I co jestem "dresiarzem? Nie. Ciekawa teorie masz.

• #22 10 Cze 2006 19:11
    Elvis18
    Poziom 14  

Dzięki za wsparcie Armosus:D nom ja dresem nie jestem, a słucham techno:D za chwilę będą nowe fotki i filmiki, kto chce to zapraszam do ściągania filmików.
    pozdrawiam

• #23 10 Cze 2006 22:41
    15jacek15
    Poziom 21  

nio to czekamy na kolejne filmiki :) moze zapodacie jakis filmik z rap-em amerykanskim ?? tam jest ladny basik dopiero :D

co do "dresiarstwa" to ja tez lubie techno, co nie znaczy ze jestem drechem :)

pozdrawiam 15jacek15'

--------------
    MAGNAT WYMIATA :D

• #24 11 Cze 2006 09:39
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

Nie oto chodzi ze ten kto slucha techno jest dresem. JA glosnie slucham techno i za dresa sie nie uwazam. Poprostu Veehraz nie doczytal chyba. I pomyslal tak jak ja ze samym basem zyje konstruktor... I jezdzi i gniecie basem bo poco mu srednie i wysokie.

Ale autor juz napisal ze ma GDM10 tonsila na przodzie. To juz jakis postep. ALe ja bym wladowal GDM18/80 i do tego pozadny wzmacniacz. Jakies dobre wysokotonowce i wtedy bedize pelnia sukcesu.

Co do tego mojego pomyslu z ochrona glosnika to nie taki glupi pomysl bo jednak taka gola membrana jest podatna na uszkodzenia. I nawet nie chodzi oto ze nie bedize nic wozone razem z subem ale oto ze sam sub jest wozony i przy ostrzejszej jezdzie moze ladnie ta membrana udezyc w blache przed nia...oto mi chodzilo...

Czekam na kolejne filmy i zdjecia z obiciem i naroznikami...

• #25 11 Cze 2006 10:16
    qscgu
    Poziom 34  

hmm.. ciekawy jest ten glosnik, wysokosc cewki mala, xmax maly ale za to xdam duzy co widac chocby na filmikach, SPL spory, FS iscie samochodowy... nic dziwnego ze ten glosnik jest tak drogi, ciekawa konstrukcja, chcialbym kiedys posluchac tego glosnika... byc moze zrobilbym sobie suba do samochodu ale wpierw musze slyszec jak gra

• #26 11 Cze 2006 10:21
    Arkadius3
    Poziom 16  

też bym chętnie posłuchał na realu sobie tego głośniczka bo latem planuje na nim zrobić suba do auta.

Mi się podobają te srebrne obramowania :)

jeszcze jedno pytanie do wykonawcy. Ten sub jest jakoś przymocowany w bagaźniku? czy sobie luźno może jeździć? jak przymocowany to w jaki sposób

Co do osłony głośnika bym był za założeniem czegoś takiego: http://www.allegro.pl/item108943745_maskownica_chromowana_na_glosnik_30cm_zobacz_.html

albo takie coś mi się bardziej podoba http://www.allegro.pl/item109145504_maskownica_chromowana_na_glosnik_16_5_cm.html

• #27 11 Cze 2006 10:56
    Elvis18
    Poziom 14  

No właśnie mlody_elektronik możnaby było wstawić tam coś porządnego do przodu, ale nie ma miejsca:cry: te Tonsile to fabryczne głośniczki i siedzą w kokpicie i nic większego tam nie wejdzie niż 10cm, a kolega jakby chciał to by musiał kupować jakieś specjalne panele drzwiowe, żeby wstawić głośniki w drzwi bo teraz w tych orginalnych nie da rady poprostu.
    Nom w sumie to masz rację i trzeba będzie zabezpieczyć ten głośnik przed uszkodzeniami jednak. Filmy i zdjęcia są powyżej, ponieważ zedytowałem posta i tam dodałem, teraz możecie sobie porównać.
    qscgu już teraz wiadomo dlaczego Stx ma taki resor górny potężny.
    Jak byłem na giełdzie to trzymałem w rękach właśnie tego Stxa AP i Stxa 32-300-4SC i powiem, że AP ma znacznie lepszy wygląd i sprawia wrażenie bardzo solidnego, szczególnie kosz głośnika jest świetny i solidny, nie sposób go wygiąć ani nic, w przeciwieństwie do 32-300-4SC. Jakby domowe Stxy miały kosz taki jak AP to byłyby piękne głośniki.
    Arkadius3 subik nie jest przymocowany w bagażniku, ponieważ wcale się nie przesuwa w bagażniku, ale w planach są specjalne pasy, które będą "trzymać" suba, tak dla pewności.
    O właśnie takie coś jak w pierwszym linku mi się podoba, i takie coś będzie niebawem zamontowane.

pozdrawiam

• #28 11 Cze 2006 10:57
    Mc`sFrYcO
    Poziom 20  

Witam wszystko pięknie ładnie ale czy ten sub nie zagłusza ci przypadkiem tych tonsilów? niedośc że ten głośnik siedzi w sejczento to ma jeszcze 30 cm tak na moje oko to starczyła by tam tuba na głośniku 25cm i na pewno nie zajeła by aż tylke miejsca ale fakt wykop to napewno ma niezły :D

• #29 11 Cze 2006 11:11
    Elvis18
    Poziom 14  

Nom nie powiem bo trochę zagłusza jednak, ale tak jest ustawiony, że przody idealnie se zgrywają z subem, wystarczy trochę pokręcić levelem na wzmacniaczu i innymi bajerkami:D
    Mc`sFrYcO 25 by tam spokojnie starczyła no, ale mój kolega chciał Stxa, bo był ciekawy, czy to tak fajnie zagra jak opisują na forach i zagrało:D
    Tuba rulon to moim zdaniem się nie nadaje, jeśli o tką "tubę" Ci chodziło, bo to tylko dudni i w aucie masz kijowy dźwięk, ale za to auto słychać z kilometra! Kiedyś pamiętam jak siedziałem na przystanku koło szkoły to jechał koleś i słychać go było już zza zakrętu i nagle wszyscy na przystanku "ale coś napier...", a jak podjechał bliżej to basu praktycznie zero! słychać było tylko jak blacha lekko rzęziła i na dodatek głośniki w drzwiach mu charczały bo miał otwarte szyby i było słychać. W aucie praktycznie tylko strojenie 40-45hz wchodzi w grę bo człowiek kierujący samochodem nie usłyszy podobno już niższego zejścia, więc dlatego nasz subik nie został zestrojony niżej, a takie tuby rulony są nisko strojone, dlatego z daleka je dobrze słychać, a jak są bliżej to już kicha. Jak coś źle napisałem to proszę mnie poprawić

pozdrawiam

• #30 11 Cze 2006 12:28
    15jacek15
    Poziom 21  

witam

chcialbym powiedziec, ze trzeci i czwarty link do filmikow nie dziala :(

po wstawieniu tych kontowniczkow poprawil sie troszke wyglad subika bo nie widac tych niedoskonalosci :)

dla mnie spoxik ;)

pozdrawiam 15jacek15

---------------------
    MAGNAT :D:D:D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME