Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak skleic i czym uszkodzona Membrane w Tonsil GDN 30/120/1?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Jak skleic i czym uszkodzona Membrane w Tonsil GDN 30/120/1?
Autor
Wiadomość
gregor10
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: everywhere

Post#1 Post autora tematu 08 Cze 2006 17:44   

Witam!
Mam nastepujacy Problem :

Mam Głosnik Tonsil GDN 30/120/1, ma on uszkodzoną zieloną membrane.

Jest on wyciagniety z Kolumny Tonsil Zeus , tam jest zalozony nowy GDN 30/120/1 w miejsce tego uszkodzonego.

A ten mi zostal , nikt mi go nie zregeneruje na zielonej membranie , postanowilem ze go zregeneruje sam.
Slyszałem o jakims podklejaniu membrany . Nie wiem na ile to wytrzyma , bo glosnik chcialbym wlozyc do suba.

Uszkodzenie polega na tym ze membrana jest nadlamana, a w dodatku oberwana (niesztywna ) ponizej kopólki , troszke wyzej niz klejenie cewki .Przez to charczy.

Prosze o doradzenie mi , czy

1. Próbowac jakos czyms to skleic i jak .

2. Czy moze regenerowac (kupilem sobie w Krakowie na gieldzie membrane dosc sztywna na piance, jest troszke inna bo nie ma tego rantu przy zakonczeniu membrany jak oryginalna z 30/120/1)

3.Moze jakis inne pomysly macie ? Inna membrana, oryginalna np od GDN 30/80/2 tylko gdzie kupic ?

Załączam zdjecia glosnika i zakupionej Membrany.

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Cze 2006 17:44   

Powrót do góry

Kamilz89
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Wieluń

Post#2 08 Cze 2006 20:30   

www.pabel.pl
Powrót do góry

gregor10
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 Post autora tematu 09 Cze 2006 09:24   

Re: Jak skleic i czym uszkodzona Membrane w Tonsil GDN 30/12

Kamilz- w ogole mi nie pomogles , myslisz ze nie znam pabla , umifona ? dzwonilem tam i wsio wiem na temat reneneracji u nich .

Prosze dokladnie przeczytac caly Topic i doradzic
1. Czy kleic i czym ,

2. czy dobrze zrobie jesli zregeneruje na tej membranie ,

3. lub gdzie mozna kupic oryginalna membrane np od 30/80/2 (tez ma taki rant na koncu membrany jak w moim glosniku . Moze macie jakies inne pomysly ?

POzdrawiam!
Powrót do góry

Kamilz89
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Wieluń

Post#4 09 Cze 2006 11:49pomocny post - solucja   

Kleic to musisz :) mysle ze bezbarwny budaprenopodobny klej wystarczy

ja bym zregenerowal na membranie od 30/100 ;)

a taka membrane to chyba mozesz u pabla kupic nie ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Cze 2006 11:49pomocny post - solucja   

Powrót do góry

Ziol3k
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Przemyśl

Post#5 09 Cze 2006 12:12pomocny post - solucja   

Witaj gregor10, ja bym sie narazie powstrzymal z wymiana calej membrany, na pekniecie naloz kilka warstw wikolu, powinno pomoc, mi sie tak udalo naprawic wlasnie takiego Tonsila. A co do wytrzymalosci, rozmawialem z tym gosciem ktoremu zrobilem ten glosnik - i nie ma z nim zadnych problemow. Nawet jak by to mialo wytrzymac tylko 1 miesiac to moim zdaniem lepiej jest spróbować z wikolem niz odrazu wymienic cala membrane. Mozesz rowniez sprobowac nalozyc na to pekniecie poxipol. Nakladajac klej od wewnetrznej strony nawet nie zmienisz wygladu glosnika wiec nic nie tracisz.

Niestety nie znalazlem zdjec z regeneracji tego glosnika wiec nie moge pokazac jak to wygladalo.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Cze 2006 12:12pomocny post - solucja   

Powrót do góry

gregor10
Poziom 21
Poziom 21

Post#6 Post autora tematu 09 Cze 2006 19:41   

Wiec narazie zrezygnuje z wymiany membrany .
Sprobuje naprawic ta zieloną

Najbardziej odpowiedni wydaje mi sie poxipol , tylko czy on bedzie na tyle "chwytliwy " ze złapie sie mocno membrany od spodu ?

Z Góry dziekuje za odpowiedz .
a co do wikolu , to mysle ze tez jest ok , ale czy nie za kruchy ?

Pozdrawiam!
Powrót do góry

Ziol3k
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Przemyśl

Post#7 09 Cze 2006 23:12pomocny post - solucja   

Witaj! Poxipol jest bardzo dobrze "chwytliwy", kiedys na probe na starej tonsilowskiej membranie zrobilem "kleksa" przy probie oderwania kleju od membrany, papierowa membrana rozdzielila sie, laczenie poxipolu z membrana nie rozerwalo sie. Jezeli obawiasz sie ze jest zbyt slabo chwytliwy to mozesz rozsmarowac poxipol na wiekszej powierzchni. Co do wikolu to on nie jest az tak bardzo kruchliwy zeby mogl sie "zlamac" czy cos w tym stylu. Moze na probe posmaruj kartke papieru kilkoma warstwami wikolu i ocen czy satysfakcjonuje cie taki efekt.
Pozdrawiam
Powrót do góry

bartus2
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: biecz

Post#8 10 Sty 2007 22:10   

pany silikon pod górny resor a a przy cewce distal kilka zrobilem ipracuja dotej pory
Powrót do góry

Pawel S.
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Koszalin

Post#9 10 Sty 2007 23:04   

o ile sie nie myle najbardziej przeszkadza to dolne zalamanie
jezeli przesuniecie jest delikatne to mozesz pokryc jakims klejem
jezeli mocno sie deformuje membrana w tym miejscu to odklej kopolke przeciwpylowa i wzmocnij ten docinek membrany odpowiednim wycinkiem z tej membrany ktora kupiles (lub innej np wycietej po renowacji)
napewno zwiekszy sie masa membrany ale dla suba to bedzie nawet lepiej

co do klejow...
w tonsilach uzywam glownie vicolu - jezeli jest dobrego producenta to po wyschnieciu jest bezbarwny i nie lamie sie
jezeli karas cewki jest aluminiowy lub z innego tworzywa to niezawodne sa kleje epoksydowe
zawieszenie kleje na niezawodny butapren - okazal sie najlepszy sposrod 5 klejow poliuretanowych
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Sty 2007 23:04   

Powrót do góry

gregor10
Poziom 21
Poziom 21

Post#10 Post autora tematu 11 Sty 2007 16:42   

Witam!
dzieki za pomoc , ale problem rozwiazalem jakis czas temu, nie kleilem tej czarnej membrany , uznalem ze szkoda niszczyc glosnika bo jest ciezko dostepny i ma ladny wyglada, postanowilem zrobic test klejow i kleilem membrany uszodzone roznymi klejami, najlepszym okazal sie - uwaga - SUPER GLUE , skleil membrane najmocniej , ze jest normalnie jak" z blachy" , jedyna jego wada , gdy sie da za duzo przesiaka na druga strone membrany i wtedy klapa , ja nasaczalem w miejscu "pierscienia" tego co sie zrobil 2 razy i wzmocnilo extra , jedynie widac w miejscu klejenia ale to jest niewidoczne bo od czarnej strony membrany , przetestowalem go w kolumnie i chodzi tak samo jak oryginal , jedynie ma ta ryse ktora widac na zdjeciu, prawdopodobnie zastosuje go w subwooferze . 65L @37Hz ale to odlegle plany.

Pozdrawiam!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Jak skleic i czym uszkodzona Membrane w Tonsil GDN 30/120/1?
Strona 1 z 1