Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Stx 27-150-8-SC

seal_1 09 Cze 2006 19:51 5495 15
  • Witam
    Dotychczas używalem kolumny DIY na głośnikach Tonsila oraz subwoofer na alphardzie LW 800. Lecz narodził się pomysł by zmienić subwoofer na cos mocniejszego i lepszego jakościowo. Wypadło na Stx 27 ze względu na cene oraz opinie na forum, miałem też okazje testować wersje SS u kolegi. Spodobalo mi sie i tak wziołem sie za tworzenie swojego suba na stx.

Załorzenia:
    Chciałem aby bylo lepiej niz na alphardzie lw800 czyli glosniej, z mocniejszym basem, i czysciej.

Głośnik:
    Stx 27-150-8-SC
    do tego filtr dolnoprzepustowy odciecie 160hz

Obudowa:
    Została wykonana z plyty wiórowej 18mm, w środku znajdują sie wzmocnienia. Obudowa została wyliczona w progranie winISD, ale sugerowalem sie takze innymi projektami na tym forum. Wym zewnetrzne obudowy to (wys x szer x gł) 40x36x40. Wewnatrz głośnik ma dla siebie ok 43L przestrzeni :) Obudowa jest typu Bass-reflex.

Wykończenie:
    Obudowa od wewnatrz została uszczelniona silikonem. Na tylną scianke poszła gąbka oraz na to warstwa watoliny. Z zewnątrz obudowę okleiłem brązowa okleiną drewnopodobną. rura bass-reflex ma średnice 10cm i jest długości chyba 28cm (już nie pamiętam). Głośnik został oklejony od spodu uszczelką aby w miejscu jego styku z otworem nie przedostawało sie powietrze.

Brzmienie:
    Jak dla mnie super, gra zdecydowanie lepiej niż mój poprzedni subwoofer. Właśnie czegoś takiego oczekiwałem. Bas jest głęboki, pełny dość dynamiczny i szybki.

Koszty:
    Głośnik- 59 zł+przesyłka =69 zł
    rura pcv- 10 zł
    BR- 5 zł
    terminal- 2,5 zł
    okleina- 18 zł
    wkręty- 2 zł
    filtr dolnoprzepustowy- 25 zł

cena samego subwoofera to ok 140 zł + wzmacnacz za który dałem 60 zł czyli koszt takiego subwoofera wraz z zasilaniem to 200 zł. Współczynnik cena/jakość jest dla mnie bardzo dobry.

Subwoofer zasilany jest z wzmacniacza Unitra nie znam modelu ale wygląda jak ws-442 tyle ze ma 2x80W.
    Współpracuje onz z kolumnami na głośnikach tonsil zasilanych z wzmacniacza unitra diora ws-442.
    Oto link do tej konstrukcji http://www.elektroda.pl/rtvforum/kolumny-na-glosnikach-tonsil-ytt501898.html?highlight=
    Pozdrawiam i zapraszam do komentowania i oceniania mojego dzieła

A teraz kilka fotek: [/url]

Fajne!
  • #3 09 Cze 2006 20:46
    Gilotyn@
    Poziom 30  

daj temu stx 200rms to zobaczysz co on potrafi dopiero a sub ogólnie podobva mi się

• #4 09 Cze 2006 21:57
    crazy_88
    Poziom 42  

wykonanie bardzo przyzwoite oceniam na 5:)

• #5 09 Cze 2006 23:13
    darkone
    Poziom 23  

no fajny projekcic, ale glosnik nie ma wykopu niestety :)

• #6 09 Cze 2006 23:27
    Gibon007er
    Poziom 22  

ja wsadzilbym tego STX'a do zamknietej obudowy

chyba ze masz go do ogladania filmow :)

na ile strojony :?:

• #7 09 Cze 2006 23:35
    seal_1
    Poziom 11  

strojony jest na 35-40 hz. Głównie uzywam go do muzyki, czasem zdarzaja sie także filmy.

• #8 10 Cze 2006 08:07
    ziomplock
    Poziom 10  

bardzo ładnie wyszedł aaa porównując do lw800 to w jakiej budzie go miałeś i jakie strojenie

• #9 10 Cze 2006 09:55
    Mis_Audio
    Poziom 11  

Bardzo ładnie wykonany. Ciekaw jestem jak gra:D pozdrawiam

• #10 10 Cze 2006 10:37
    seal_1
    Poziom 11  

ziomplock napisał:
    bardzo ładnie wyszedł aaa porównując do lw800 to w jakiej budzie go miałeś i jakie strojenie

TEgo alpharada najpierw miałem w BR ok 40 L strojony był rurą 6cm śr i 12cm dł , w takiej postaci był przez kilka miesięcy, po tym czasnie chcialem cos w nim zmienić ponieważ bas byl taki długi, wolny i bez kopnięcia. Zastosowałem obudowe Br ok 30L, lecz w takiej konfiguracji z otworu bass-reflex przy wiekszej mocy było słychac furczenie. Sprawdzalem z wiekszym otoworem i z dwoma ale coś nie pomagało. Wiec przerobiłem to na obudowe zamkniętą 30L. Grało to całkiem znośnie lecz nie był zbyt głośny. Bas był krótki, szybki, i bardziej kopiący. Nadawał sie bardziej do muzyki niż do filmów jak to było wprzypadku wiekszej obudowy.

• #11 10 Cze 2006 12:54
    Sein
    Poziom 9  

kolumny graja fajnie ładny czysty basik jak i sopranik jeszcze nie miałem okazji usłyszec całego sprzetu ale niebawem sie przekonam!!!

• #12 10 Cze 2006 13:52
    gregor10
    Poziom 27  

ladny sub ,
    niestety nie prawda jest ze ten glosnik gra szybko i z wykopem , natomiast piekielnie nisko schodzi to fakt , mam 4SS ,
    Jesli ktos uwaza ze on gra szybko to niech poslucha TONSIL GDN 25/80/1

• #13 10 Cze 2006 14:07
    seal_1
    Poziom 11  

Fakt nie sluszalem TONSIL GDN 25/80/1 wiec nie moge porownac ale jak dla mnie ten stx jest bardzo dobry. Wogole malo subwooferow slyszalem i moje opinie sa jaki sa :p

• #14 10 Cze 2006 14:10
    darkone
    Poziom 23  

ja napisalem ze on nie gra szybko i z wykopem wiem bo mialem ten glosnik a schodzi calkiem dobrze on moze szybko gra w zamknietej ale napewno bez wykopu

• #15 24 Cze 2006 10:18
    seal_1
    Poziom 11  

Ostatnio byłem z moim subwooferem u kolegi i sprawdzaliśmy jak sobie radzi podłączony pod 200W, i powiem szczerze ze zbytnio nie zauwazyłem róznicy pomiedzy moim a jego wzmacniaczem. Sprawszalismy na czymś takim http://allegro.pl/item111557702_mega_moc_najlepszy_w_swojej_klasie_400w_do_suba_.html
    Głośnosc była porownywalna, oraz dzwiek tez, jedynie moze tamten miał troche lepsza kontrole nad głosnikiem ale tez nieznacznie lepsza niz u mnie.

• #16 25 Cze 2006 00:32
    Andrew147
    Poziom 15  

ja katuję swojego stx 27-150-8-sc stkiem 4044V i kontrola jest całkiem niezłe i faktycznie aż tak szybki on nie jest - za to zejście ma piekielne :wink: no i wykop to poezja po prostu :D aż tego się nie spodziewałem :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME