Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 10 Cze 2006 23:59
    jp9a
    Poziom 9  

proszę o pomoc w konfiguracji routera Linksys w sieci Multimedia. Konfigurowałem go na wzór neostrady, ale nic z tego. Gdzieś czytałem, że MM ma zablokowaną usługę dzielenia łącza, czy to możliwe? Podobno można wykupić tę usługę, ale z ich "jedynie słusznymi" skonfigurowanymi routerami.
    Może podzieli się ktoś swoją wiedzą na ten temat, bo nie wiem, czy warto tracić czas, jak i tak nic z tego.

• #2 12 Cze 2006 01:43
    dj_pielgrzym
    Poziom 24  

mm nie ma zablokowanej takiej uslugi... Nie wiem czy coś się pozmieniało w MM ale dajesz na
    - Dynamic IP Address (Cable Modem User) ( a nie ppoe jak w neostradzie )
    podajesz dnsy i inne rzeczy które chce router.

Na koniec bardzo ważny zabieg. Po ustawieniu wszystkiego musisz wyciagnąć wtyke ( rj 45 ) łączącą modem MM z routerem. wyłączyć zarówno modem jak i router z prądu. Włączyć modem MM poczekać chwile wlączyć router i połączyć je kablami. Modem MM jak i innych tv kablowych PAMIETA OSTATNI MAC ADRES i dlatego jak podłączysz inny sprzet musisz wyłączyć i wlączyć wsio. O ile dobrze wszystko ustawiłeś i przypisałeś sobie na kompie odpowiednie IP ( albo włączyłeś w routerze DHCP ) będziesz miał neta :)
    Dalej dzielisz jak chcesz...

I na KONIEC - MM NIE BLOKUJE DZIELENIA NETU !

• #3 12 Cze 2006 17:12
    jp9a
    Poziom 9  

konfiguracja routera Linksys WAG354G w Multimedia Polska:

WAŻNE: NIE PODAWAĆ SERVICE NAME (przez to, że podałem nie chciał mi się początkowo konfigurować)

encapsulation: RFC 2516 PPPoE
    Multiplexing: LLC
    VPI: 0
    VCI: 33
    user name: ?
    password: ?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty