Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniczki komputerowe na Walentynki ;] by Kiepol (R) :P

kiepol 11 Cze 2006 00:52 11012 57
  • Głośniczki komputerowe na Walentynki ;] by Kiepol (R) :P
    Witam !

Długo się zebrać nie mogłem, żeby wam to pokazać, ale w końcu leń mnie opuścił i wrzuciłem fotki do kompa ;] Skoro jesteśmy już przy temacie fotek, to przepraszam z góry za słabą ich jakoś, ale używałem aparatu z tel. kom.

To co chce wam pokazać, to kolumienki (czyt. głośniczki) o dość nietypowym kształcie (patrz foto :P), które idealnie nadają się na walentynki :D Te, które tutaj zobaczycie dostała moja dziewczyna (gorące buziaczki :*) właśnie na walentynki bierzącego roku :D Ok, starczy wstępu (i tak niewiele osób czyta :P), zapraszam do opisu i zdjęć:

OBUDOWA
    Zamknięta, nie liczona :P. Wykonana z płyty wiórowej grubości 18 mm, klejona klejem polimerowym (bodajże), później szpachlowana, szlifowana i malowana na kolor Ferrari :P

PRZETWORNIKI
    Hmmm... coś :D Wyciągnięte z innych głośniczków komputerowych (moja dziewczyna nie ma dużych wymagań, co do dźwięku, ale za to lubi jak coś ładnie wygląda, stąd zasadnicze przywiązanie wagi do design'u kolmienek).

WZMACNIACZ
    No tu jest potęga :D 2x25W na TDA 1554Q ;]

ZWROTNICA
    A po co ? Głośniczki są szerokopasmowe (niby) :D

Cały projekt pochłąnął kilka weekendów, ale uważam, że było warto :D W razie jakichkolwiek pytań, proszę się nie krępować i pytać :D

Proszę o krytykę...

Fajne!
  • #2 11 Cze 2006 04:21
    lex00
    Poziom 26  

Ty to masz serce (a nawet dwa) :D Bardzo fajne głośniczki. Mógłbyś je pokryć pluszem lub wsadzić do jakiegoś miśka. Profesjonalne wykonanie.

• #3 11 Cze 2006 06:59
    Gilotyn@
    Poziom 30  

hmm doąść nietypowe wykonanie ale o to chodzi dość fajnie ci to wyszło

• #4 11 Cze 2006 08:47
    15jacek15
    Poziom 21  

heheh

dość ciekawy projekcik :) i takie projekty sa wlasnie fajne :) mam nadzieje ze dziewczyna sie ucieszyla i jej dobrze sluża :)

życze powodzenie w kolejnych konstrukcjach

pozdrawiam 15jacek15

• #5 11 Cze 2006 09:37
    scut
    Poziom 14  

Świetna rzecz - taka miła. Gratuluję uczuciowej kobiety, która takie coś doceni :)
    moje pytanie - czym zrobiłeś zaokrąglenia na górze ? Bo płyty 18mm raczej nie giąłeś, ładnie ( na zdjęciach przynajmniej ) wyszło, równo bez żadnych odskoków
    pozdrawiam

• #6 11 Cze 2006 10:22
    qscgu
    Poziom 34  

no wlasnie tez sie zastanawiam jak zrobiles te zaokrąglenia na gorze. btw. jesli dziewczynie sie to spobodalo to ci jej gratuluje ;)

• #7 11 Cze 2006 10:29
    kiepol
    Poziom 16  

Dziękuję za pozytywne komentarze :D Każdy, kto widzi te głośniczki zadaje mi pytanie, w jaki sposób zrobiłem ich kształt :P

To jest bardzo prosta sprawa, już tłumaczę :D Wyobraźcie sobie jakiś arkusz płyty wiórowej (dowolny), w moim przypadku 18mm. I na tym arkuszu odrysowywujemy, od uprzednio przygotowanego szablony, kilka serduszek (w moim przypadku 4 na jedną kolumienkę), następnie te serduszka składamy ze sobą (dwa nie mogą mieć środka, żeby utwórzyło się "pudełko") i kleimy. Później jest szpachla, szlifowanie i malowanie :D Jeżeli mam być szczery to też głowiłem się jak to zrobić :D Przed walentynkami zastanawiałem się co zrobić, bądź kupić mojej lubej na walentynki i tak wymieniałem kilka rzeczy pod rząd, aż w końcu powiedziałem "zrobię Ci głośniczki do komputera w kształecie serduszek", powiedziałem to w żartach, a moje kochanie na to "no, no to jest bardzo dobry pomysł", na co ja "eeeeee....". I miałem problem jak to zrobić teraz, żeby się nie narobić, a ładnie wyglądało :D Wpadłem na takie coś i wydaje mi się, że wygląda to przynajmniej przyzwoicie :D

• #8 11 Cze 2006 10:46
    macio8888
    Poziom 22  

Ciekawy projekt:D nawet bardzo ciekawy:) tylko mogłeś je tak jak napisał Kolega Lex wsadzić do jakiegoś pluszu lub futerka:)
    pozdrawiam macio8888

• #9 11 Cze 2006 17:32
    kiepol
    Poziom 16  

Hmmm... Plusz lub futerko... :P Moja dziewczyna nie lubi takich udziwnień (woli prostotę, przyjżystość i porządek), a konstrukcja była robiona dla niej, więc... sami rozumiecie :D

• #10 11 Cze 2006 18:49
    lamer89
    Poziom 22  

Jakbyś jeszcze zrobił ładne czerwone maskownice na te głośniczki było by idealnie bo tak to troszke to wygląda jak niedokończone.(moim zdaniem matowa farba ładniej by wyglądała alt to tylko moje zdanie)

Jak zrobiłeś te zaokrąglenia?

• #11 11 Cze 2006 18:55
    jgrupa
    Poziom 15  

lamer89 napisał:
    Jakbyś jeszcze zrobił ładne czerwone maskownice na te głośniczki było by idealnie bo tak to troszke to wygląda jak niedokończone.(moim zdaniem matowa farba ładniej by wyglądała alt to tylko moje zdanie)

Jak zrobiłeś te zaokrąglenia?

kiepol napisał:
    Dziękuję za pozytywne komentarze :D Każdy, kto widzi te głośniczki zadaje mi pytanie, w jaki sposób zrobiłem ich kształt :P

To jest bardzo prosta sprawa, już tłumaczę :D Wyobraźcie sobie jakiś arkusz płyty wiórowej (dowolny), w moim przypadku 18mm. I na tym arkuszu odrysowywujemy, od uprzednio przygotowanego szablony, kilka serduszek (w moim przypadku 4 na jedną kolumienkę), następnie te serduszka składamy ze sobą (dwa nie mogą mieć środka, żeby utwórzyło się "pudełko") i kleimy. Później jest szpachla, szlifowanie i malowanie :D Jeżeli mam być szczery to też głowiłem się jak to zrobić :D Przed walentynkami zastanawiałem się co zrobić, bądź kupić mojej lubej na walentynki i tak wymieniałem kilka rzeczy pod rząd, aż w końcu powiedziałem "zrobię Ci głośniczki do komputera w kształecie serduszek", powiedziałem to w żartach, a moje kochanie na to "no, no to jest bardzo dobry pomysł", na co ja "eeeeee....". I miałem problem jak to zrobić teraz, żeby się nie narobić, a ładnie wyglądało :D Wpadłem na takie coś i wydaje mi się, że wygląda to przynajmniej przyzwoicie :D

• #12 11 Cze 2006 21:15
    kiepol
    Poziom 16  

jgrupa dzięki :D Już napisałem jak to zrobiłem. Pozdrawiam

• #14 12 Cze 2006 15:11
    barti223
    Poziom 20  

Naprawde super konstrukcja, fajne wykonanie.
    Bardzo duży plus;)

• #16 12 Cze 2006 15:51
    jgrupa
    Poziom 15  

A właśnie nie myślałeś nad jakimiś maskownicami?

• #17 12 Cze 2006 17:51
    Jareen
    Poziom 21  

hehe kolumienki boskie ale ja bym jeszcze dodal jakies sopraniki po 8zł na allegro sa dynamiczne :) jakos by sie pasmo moze uzupełniło :) a tak to 6 za pomysł, tez musze cos swojej małej wykombinować :) narazie poprosila mnie zebym ja zawolal jak bede robil centralny do kina bo chce sie przygladać :)

• #18 12 Cze 2006 18:38
    badyl00
    Poziom 22  

Gdzie mozna kupić plusz lub futerko?? Sam chciałem kiedyś suba obić czymś takim.

• #19 12 Cze 2006 21:42
    kiepol
    Poziom 16  

Dziękuję wszystkim za pozytywne komentarze, jest mi naprawdę miło słysząc tyle pozytywnych opinii :D Dzięki...

• #20 12 Cze 2006 21:56
    Edziooo
    Poziom 13  

fajne głośniczki tutaj widze "serce" włożone w te kolumienki ładna konstrukcja. Tak nie typowa. Może na święta wielkanocne zrobisz coś ala Jajka wielkanocne :)

• #21 12 Cze 2006 22:40
    kiepol
    Poziom 16  

Hehe... nie no, trzeba iść do przodu, a nie się uwsteczniać, zrobię króliczka wielkanocnego :P:P:P:P (hmmm... tak sobie pomyślałem i... w mojej głowie w momencie powstał gotowy projekt, całkiem fajnie, by to nawet wygladało :P)

• #22 12 Cze 2006 23:07
    jgrupa
    Poziom 15  

hmm... Napisałeś, żę są szeroko pasmowe, to jest gdzieś napisany zakres przenoszonych częstotliwości?? Jeżeli jest to ile wynosi??

• #23 13 Cze 2006 00:40
    kiepol
    Poziom 16  

Hmm... więc może tak... konstrukcja przede wszystkim ma wyglądać, na plan poboczny zepchnięte jest brzmienie (bo w zasadzie, czy potrzebne są przetworniki hi-end do odtwarzania dźwięków z Windy ?) Zakresu przenoszenia nigdzie nie miałem napisanego, ale napisałem, że sąszerokopasmowe, jako że zostały wyciągnięte z głośniczków komputerowych stereo (nie wspomaganych subem) firmy Genius. To co mnie urzekło w tych głośniczkach, to to, że mają zawieszenie górne z prawdziego zdarzenia (piankowe), a nie jak to w większości (starszych) głośniczków komputerowych za zawieszenie górne służyła membrana "pofalowana" na końcach (nie wiem jak inaczej to nazwać, ale chyba zrozumiałe jest o czym mówię). Także chcąc odpowiedzieć Ci prosto i bez owijania na Twoje pytanie, muszę powiedzieć: "Nie"

• #24 13 Cze 2006 15:17
    jgrupa
    Poziom 15  

Ładniej by wyglądały z maskownicami jakimiś czerwonymi.

Dodano po 3 [minuty]:

• #25 14 Cze 2006 10:45
    Duch__
    Poziom 31  

No no, ktoś już wcześniej napisał że masz wielkie serce, a nawet dwa. Też sie do tego stwierdzenia dołączam... Czego to facet nie zrobi by (może użyje złego słowa) podlizać się swojej kochanie. Dobrze że wywiązałeś sie z obietnicy o tych głośniczkach bo mógł by być kryzys później.... Ocena "tylko" 5+ za brak maskownic.

• #26 14 Cze 2006 11:32
    korr3
    Poziom 10  

Witam.Super pomysł,super wykonanie.Zrób jeszcze jakieś cudaczne maskownice(może serduszka)i będzie O.K Pozdrawiam

• #27 14 Cze 2006 22:11
    patry11
    Poziom 13  

Witam. Fajne bardzo mi się podobaja, ale chciałbym się dowiedzieć ile W mają głośniczki.

• #28 14 Cze 2006 23:22
    Armosus
    Poziom 26  

Na "chopski" rozum, autor napisal ze sa wyciagniete z jakichs glosniczkow do kompa = niewiecej jak 5W.

• #29 15 Cze 2006 11:19
    kiepol
    Poziom 16  

patry11 tak jak kolega powyżej napisał, głośniczki mają (z tego co pamiętam) 5 W :D Co do maskownic, to hmm... wielu z was twierdzi, że poprawiloby to wygląd kolumienek... jeżeli mam być szczery, to nie mam pomysłu jak te maskownice miałyby wyglądać :/ Jeżeli macie ochotę i czasu troszke to prosze zaprezentujcie jakieś koncepcję maskownic i może wspólnie coś wybierzemy... :P Taki mały OpenSource hehe :D (Od razu mówię, że zanim maskownice zrobię, to będę musiał skończyć subik do tych serduszek...)

• #30 15 Cze 2006 14:19
    Armosus
    Poziom 26  

To moze cale kino domowe :P:P A w jakim ksztalcie bedzie ten subik i jaki glosnik tam bedzie siedzial?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME