Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Elektryczny pistolet do malowania z Castoramy - opinie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Samochody Archiwum -> Elektryczny pistolet do malowania z Castoramy - opinie
Autor
Wiadomość
SebaD
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Olesno

Post#1 Post autora tematu 11 Cze 2006 10:45   

Witam
Chciałbym sobie kupić taki pistolet za cenę 85zł. Ale nie wiem co on jest warty. Na opakowaniu pisało że ma pojemnik na farbę 1litr, moc 80watt, wydajność 240l/min
Moje pytanie: co da isę tym malować?? Jakie są wasze wrażenia i opinie. Da się tym pomalować elementy samochodu itp??

SebaD
Powrót do góry

dartomis
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Łódź

Post#2 11 Cze 2006 11:20   

Re: Elektryczny pistolet do malowania z Castoramy - opinie

Pomalować się da , ale efekty nie będą super. Do malowania karoserii wykorzystuje się kompresor który powinien dawać min 6 atm, a najlepiej 8 atm. Pistolet elektryczny- jest to dobra sprawa, ale nie do lakierowania samochodu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Cze 2006 11:20   

Powrót do góry

SebaD
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 11 Cze 2006 11:22   

A powiedzmy jak bym sobie kupił najtańszy kompresor z biedronki za 300zł i komplet pistoletów lakierniczych za 80zł to pomaluje samochód??
Powrót do góry

sws18
Poziom 4
Poziom 4

Post#4 13 Sie 2006 12:03   

Czemu miałbys nie pomalować? Wszystkim pomalujesz. Nawet pędzlem, ale efekt bedzie mizerny.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sie 2006 12:03   

Powrót do góry

SebaD
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 Post autora tematu 15 Sie 2006 16:52   

No właśnie, a mi tu chodzi o ten efekt
Powrót do góry

Dee Jay Gucio
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Brzóza Królewska

Post#6 16 Sie 2006 19:35   

Przy zakupie sprężarki zwróć uwagę na wydajność bo często pistolety pociągną nawet 250L powietrza/min do niej dokupić musisz reduktor (jeżeli nie ma go w sprężarce) i odwadniacz powietrza, na średniej klasy pistolet będziesz musiał wydać powyżej 100 lub 150zł ale ilość wydanej kasy wpłynie na efekt końcowy. Jeżeli pierwszy raz będziesz trzymał pistolet w ręce to odradzam malowanie w garażu bo można się nie miło rozczarować efektem końcowym :( ale życzę powodzenia.
Powrót do góry

on30alejka
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: CZESTOCHOWA

Post#7 07 Cze 2007 20:45   

Jesli chodzi o efekt końcowy to powiem tak,pomalowalem sobie moją stara furmanke pistoleten elektrycznym za 75 złoty,wystarczy skupic sie nad tym zeby nie zrobic zlewkek a to nie jest problem,puzniej wystarczyly mi 2 pasty polerskie i za 200 zloty liczac cene zakupu pistoletu polalowalem sobie furmanke a w w arsztacie krzykneli mi 2000 :)Odwagi!!!!!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Cze 2007 20:45   

Powrót do góry

kuba_puchatek
Poziom 14
Poziom 14

Post#8 07 Cze 2007 21:11   

a może chodzi o malowanie elektrostatyczne ?
Powrót do góry

Dee Jay Gucio
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Brzóza Królewska

Post#9 11 Cze 2007 18:27   

on30alejka napisał:
Jesli chodzi o efekt końcowy to powiem tak,pomalowalem sobie moją stara furmanke pistoleten elektrycznym za 75 złoty,wystarczy skupic sie nad tym zeby nie zrobic zlewkek a to nie jest problem,puzniej wystarczyly mi 2 pasty polerskie i za 200 zloty liczac cene zakupu pistoletu polalowalem sobie furmanke a w w arsztacie krzykneli mi 2000 :)Odwagi!!!!!!

on30alejka sprzedajesz takie pistolety?? Takim sprzętem to sobie laweczkę pomalujesz ale nie elementy karoserii, do tego trzeba kompresor o wydajności min 150L/min (malowanie przerywane). Ten pistolet może mieć wydajność 240l/min ale mgły lakierniczej a to zasadnicza różnica.
Powrót do góry

SebaD
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 Post autora tematu 13 Cze 2007 11:56   

Na tę chwilę uważam, że do pomalowania samochodu najlepiej użyć pistolet + kompresor. Jednak takie wynalazki jak pistolet elektryczny nie da takiego efektu jak stara technika malowania z kompresorem
Powrót do góry

kosmatek
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: z ibimanii

Post#11 13 Cze 2007 12:27   

Według mnie wszystko zależy od tego jakiego efektu oczekujesz, jeżeli twój samochód nie jest wart fortunę i ma np. każda blachę innego koloru to wiadomo, że pomalowanie go elektrycznym "malowidłem" może wpłynąć na ładniejszy wygląd bynajmniej patrząc z daleka ;) Jeśli Twoje auto ma wartość wyższa nawet sentymentalnie to odradzam szczerze używanie "malowidełka" czy nawet farby w sprayu - porobisz na pewno zacieki i przebarwienia. Kupno kompresora i pistoletu to powiedzmy 500zł (jeśli malowanie ma wyglądać w miarę dobrze) do tego dochodzą koszta przygotowania samochodu do malowania, chemikalia typu rozpuszczalniki, farba, lakier bezbarwny, podkład itd. suma ci powoli rośnie do tego dochodzi wynajem garażu - jeśli nie masz, który trzeba jakby nie patrzeć idealnie sprzątnąć - nie może być ani grama kurzu a to graniczy z cudem ;) Również przymierzam się do lakierowania samochodu i powiem szczerze iż wole poczekać kolejny rok jazdy łaciatym samochodem (ma porobione zaprawki i pryśnięty jest podkładem, sprejem kolor podobny do lakieru by za bardzo nie rzucało sie w oczy) odłożyć pieniądze i zrobić to profesjonalnie, niż wyrzucić pieniądze w lakier i potem żałować. Przy domowy lakiernik czyli lakiernik, który pracuje po godzinach) za samo pryśniecie samochodu skasuje Cię około 500zł (samochód musisz niestety przygotować samemu) warsztat profesjonalny bez przygotowania samochodu (czyli bez rozkładania go na części pierwsze ale ze szlifowaniem) chciał ode mnie 2500 tysiąca oczywiście za zmianę koloru (z kosztem farby i lakieru). Autko mam naprawdę małe ;)

Jeśli masz sentyment do samochodu wstrzymaj sie z lakierowaniem i odłóż pieniądze na profesjonalistę.
Pozdrawiam
Powrót do góry

kapitan bomba
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Tarnów

Post#12 27 Lut 2010 10:04   

A czy taki pistolet nadaje się do malowania pokoju, zwykła farbą akrylową? Czy można go używa to farb lateksowych? Chcę pomalować pokój, ale nie trzymałem jeszcze takiego pistoletu w ręce. Może lepiej malować tradycyjnie pędzel, wałek?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lut 2010 10:04   

Powrót do góry

omega79
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: - z morza

Post#13 11 Kwi 2010 14:42   

no właśnie mam te same pytanie co kolega wyzej .
"A czy taki pistolet nadaje się do malowania pokoju, zwykła farbą akrylową? Czy można go używa to farb lateksowych? Chcę pomalować pokój.
Powrót do góry

drum88bass
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: skarzysko-kamienna

Post#14 26 Cze 2011 17:29   

mam paint zoma..

moja opinia na jego temat

-wykonanie pistoletu mizerne dysza plastikowa
-do wykonania i budowy turbiny mam wiele zastrzezen brak chlodzenie silnika ,turbina po 30 min grzeje sie jakby wrocila z piekla z delegacji:D juz lepiej samemu zrobic sobie taka turbine ,w srodku jest silnik ssacy i uszczelka uszczelniajaca komore zasysajaca od komory dmuchajacej ,,,budowa prosa jak but.....

-krutki waz powietrzny(ze wzgledu ze sie grzeje w hu. niemozna go trzymac na pasku na ramieniu ,ani polozyc na ziemi bo waz zakrotki trzeba sobie dorobic dluzszy

a co do malowania
malowalem plot betonowy farba zew.rozcienczona do 50 din (czyli dla tych co niewiedza co to oznacza) w przeciagu 50 sec farba splynela z kubka forda) maluje sie dobrze jak na taka zabawke ale chodzi za mna teraz aby sobie samemu zrobic turbine:D jak zrobie to sie podziele wynalazkiem .. farby akrylowe i lateksowe tez pociagnie.

jak ktos ma do sprzedania pistolety same bez turbin z checia odkupie .pisac na priv pozdrawiam Mariusz
Powrót do góry

345
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: smietnik

Post#15 16 Paź 2011 09:09   

Jak to mówią "szkłem du.y nie wytrzesz". Zastanów się co piszesz. Wyższe ciśnienie to mniejsza kropla. Musisz znaleźć granice pomiędzy odpowiednią kroplą a zapyleniem w garażu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Eksploatacja -> Samochody Archiwum -> Elektryczny pistolet do malowania z Castoramy - opinie
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.086 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony