Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win2000 i SB128 nie działa.

TM85 11 Cze 2003 15:00 1245 14
  • #1 11 Cze 2003 15:00
    TM85
    Poziom 25  

Witam wszystkich. Mam problem z zainstalowaniem Soundblastera 128 pod Windows 2000. Próbowałem już prawie wszystkich rodzajów sterowników i :x blada! Niby wszystko idzie pomyślnie a potem na końcu instalacji wyskakuje "Nieprawidłowe dane"
    Może niezbędna jest jakaś łatka na system :?:
    Problem jak się okazuje nie dotyczy tylko mnie - przykład:
    http://www.it-faq.pl/news_archives/ms-news.pl.windows2000.sprzet/2002/sep/msg00040.html
    Chip na karcie to CT5880.
    Myślałem że dobrze zrobię kupując Soundblastera, a tymczasem u kumpli wszystko jest OK na najtańszych kartach. Co robić ???

• #2 11 Cze 2003 21:31
    ceder
    Poziom 12  

Witam,
    Nie napisales na jakiej plycie masz kompa i czy cos jeszcze masz wetkniete w PCI. Jesli masz to sprobuj poprzestawiac karty w slotach. U mnie na niektorych kombinacjach nie chciala chodzic k.sieciowa bo sie tez wlasnie ze SB gryzla i dokladnie ten sam blad wyswietlalo. Przelozylem dzwiekowke na inny slot i jak reka odjal :)
    Ew. zainstaluj jesli jeszcze nie masz SP3 ale to jest wg mnie raczej problem hardware.

• #3 11 Cze 2003 21:37
    lusio2
    Poziom 12  

nie wiem czy dobrze powiem ale karta potrzebuje więcej przerwań czy coś spróbuj zrobić tak żęby na PCI obok niej nie było żadnej innej karty u mnie tak działa modem inaczej nie chce bo gryzie się z SB

• #4 11 Cze 2003 21:52
    elektryk
    Poziom 42  

Czy ta karta ma wbudowany wzmacniacz audio i taki płaski aluminiowy radiator ok 3cm x 4cm? Jeśli tak to mam podobną w swoim komputerze pod w2k chodzi na sterowniku "Creative AudioPCI (ES1370), SB PCI 64/128 (WDM)" sterownik wybrał instaler i do tej pory chodzi bez błędnie.

• #5 11 Cze 2003 23:39
    TM85
    Poziom 25  

A więc uzupełniam dane:
    Przede wszystkim wszystko było ok na WindowsME (konfiguracja bez zmian).
    Płyta Asus p3v4, na pokładzie tylko Geforce i SB128.
    Soundblaster AudioPCI128 jest bez radiatora, mam oryginalne sterowniki do win2000 na płycie i... nic.
    Przekładałem kartę do innych slotów i... nic.
    Ściągałem najnowsze sterowniki creative i ...nic.
    Gdy odinstaluję w menadżerze urządzeń "kontroler multimediów audio" ( SB bez sterowników) windows znajduje nowy sprzet, ładuje sterowniki i...nic tzn. "Wystąpił błąd podczas instalacji urządzenia. Błędne dane." :)
    Cokolwiek bym nie robił i kombinował jest zawsze "Wystąpił błąd podczas instalacji urządzenia. Błędne dane."
    Co najśmieszniejsze nie mogę znaleźć solucji na stronach producentów.
    Ciekawe czy Service Pack 3 coś tu pomoże.

• #6 11 Cze 2003 23:51
    cortez_
    Poziom 26  

Pytanie zasadnicze czy karta dzialala wczesniej z innym systemem? Sprawdzales ja u kogos na innej plycie i innym sprzecie?

• #7 11 Cze 2003 23:56
    lusio2
    Poziom 12  

chyba jest gdzieś coś takiego co odpowiada za to że nie możemy zainstalować sretowników innych niż podpisane cyfrowo - może to coś pomoże jak to się wyłączy - tylko gdzie to było...

• #8 12 Cze 2003 09:35
    TM85
    Poziom 25  

Jest faktycznie taka opcja: Właściwości systemu/sprzęt/podpisywanie sterowników i... to samo. :(
    Sciągam service pack, o postępach zamelduję.
    Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Czekam na inne sugestie. :D

• #9 12 Cze 2003 18:39
    lusio2
    Poziom 12  

hyh nie wiem czy to może mieć coś wspólnego ale spróbuj zainstalować najpierw jakiegoś nowszego DirectX'a może to coś da - ale nie wydaje mi sie

• #10 13 Cze 2003 18:51
    Adam_ad
    Poziom 11  

Jesli np u kolegi bedzie dzialac w kompie a uciebie nie to przestaw przerwanie dla tego urzadzenia. Tak w ogole to sprawdz czy wlasnie tam nie ma konfliktow z innym urzadzeniem. Czasami mozna miec problem nawet z uzadzeniami na plycie ale to jusz sporadycznie...
    Pozdrawiam

• #11 13 Cze 2003 23:50
    stimoroll
    Poziom 20  

TIP napisał:
    A więc uzupełniam dane:
    Przede wszystkim wszystko było ok na WindowsME (konfiguracja bez zmian).
    ..... mam oryginalne sterowniki do win2000 na płycie i... nic.

Hmm - wcześniej pisałeś że masz win2000 . 2000 a ME to jest różnica. Drivery pod 2000 na ME nie koniecznie będą chodziły. z 98 prędzej. Jak miałem ME i SB live tylko drivery na ME dziąłały prawidłowo.

A to tylko tak - napewno nie w tym tkiw przyczyna. A czy masz jeszcze inny system by sprawdzić czy sama karta jest sprawna? Może na innym kompie?

• #12 14 Cze 2003 09:00
    Alarmus
    Poziom 13  

Jeśli masz Win2000 to ściągnij stery pod XP będzie chodzić, mój kolega to samo przerabiał ale wreszcie mum się udało

• #13 15 Cze 2003 18:13
    TM85
    Poziom 25  

Dzięki serdeczne za następną garść porad, i precyzuję jeszcze bardziej:
    Dawniej miałem WIN ME i działało wszystko OK.
    Teraz mam WIN 2000 i brak dźwięku, a dokładniej ŻADNYCH sterowników nie mogę zainstalować bo wyskakuje "Błędne dane"

• #14 24 Cze 2003 21:00
    TM85
    Poziom 25  

Najnowsze wieści: nie można zainstalować również karty MINT na chipie CMI8738 :x :)
    Problem identyczny.

• #15 14 Wrz 2003 00:36
    TM85
    Poziom 25  

Sytuacja wyjaśniona - błędy przy instalacji. Po podłączeniu innego CD-ROM i ponownej instalacji całości chodzi jak burza.

Dzięki za zainteresowanie!

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme