Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer estradowy na 2 x JBL 15" 100db/1m

gothye 13 Cze 2006 21:01 7969 26
  • Subwoofer estradowy na 2 x JBL 15" 100db/1m
    Chcę zeprezentować subwoofer jaki wykonałem z wykorzystniem dwóch głosnikow JBL 15" Fs=30Hz .Qts =0,21 Vas=293 l. Obudowa ma pojemnosc ok 140 l (45x45x95cm) wykonana z płyty wiurowej 22 mm wewnatrz sporo wzmocnien,przednia scianka wpuszczona w srodek całosci ok 2cm od krawędzi zewnetrznych,całosć strojona na 56 Hz przez dwa otwory z przodu o fi ok 120mmco daje F3 ok 48Hz a F6 = 40 Hz.wykonczenie to filc czarnoszary klejony na budapren ,metalowe rączki oraz kątowniki na kantach.Suboofer ma efektywnosc ok 101db/1W i jest wstanie wytworzyc max SPL ok 137dB w odległosci 1m.Sub ma impedancje 4R i jako nape słuzy zrobiony przezemnie zmodfikowany DAP ( niedługo opis) o mocy w mostku ok 1800W /4R
    Dzwięk : bas jest niski ,dynamiczny naprawde przyjemny a o zarazem głosny ,właczony umnie na podwórku w sródmieściu nie osiągając 75% mocy wzmacniacza słyczeli wszyscy wyraznie benny benasse :) sub wraz z Dap ma celowo nagłaśniach imprezy w pomieszeniach oraz czasami małe plenerki
    sorki za fotke psa niewiem jak sie wzieła ale juz ją zostawie :D

Fajne!
  • #2 13 Cze 2006 23:29
    Hubertas
    Poziom 10  

Sub w porządku ale czy on wytworzy aż 137 dB to nie byłbym tego taki pewien, zależy jaką moc mają te głośniki bo ich nie podałeś, oczywiście podaj moc rms a nie muzyczną.

• #3 14 Cze 2006 07:14
    15jacek15
    Poziom 21  

moim zdaniem subik ładnie wykonany, ale tak jak moj przedmowca watpie ze az 137 decybei wyciśnie :(

Ocena 5/6

pozdrawiam 15jacek15

• #4 14 Cze 2006 09:14
    gothye
    Poziom 33  

137db to jest teoretyczne spl .przy niskich tonach bedzie nieco nizsze ok 134db :) moc głosnika to ok 450W /8R podane przez producenta ,cewka 12cm wentylowana mówi sama za siebie :D ,jesli chodzi o głosnik to jest niedostępny na rynku do kupienia , o moc sie niespieram poniewarz z moją końcówka tworzy sie niezłe piekiełko przy muzyce
    w razie wątpliposci zapraszam na odsłuch

• #5 14 Cze 2006 09:57
    Stefan99
    Poziom 15  

ile Cię to wyniosło wszystko w sumie ?

• #7 14 Cze 2006 13:33
    bocian90
    Poziom 27  

jgrupa - jak byś łąskawie przeczytał opis to byś wiedział :]
    Sub bardzo ładny ,głośniki nie byle jakie.Całość wygląda bardzo łądnie tylko nie podoba mi się taki BR jak bym dał prostokatny.

• #8 14 Cze 2006 14:07
    Hubertas
    Poziom 10  

Szczerze wam powiem że nie podobają mi się te głośniki, one są jakieś stare, nie podoba mi sie ich kolor membrany gdyż są czarne. Dla mnie najlepsze głośniki JBLa to są SRX z jasnymi membranami no i o większych mocach po 600 wat rms sztuka. Niedostępne na rynku bo ich już nie produkują a innym już sie porospadały, dobrze je musiałeś oszczędzać, że jeszcze sie nie posypały. 137 dB i ja mam w tą bajkę uwierzyć jak JBL SR4719X na dwóch 45 cm zmiażdżą te dwa 38 cm czarne siepy. JBL SR4719X 1200 wat rms mają 138 dB a te dwa siepy stare 137 dB , ludzie to jest wyssane z palca!!!!!!!!!

Dodano po 6 [minuty]:

Sub JBLa SR4719X na dole, on ma 138 dB a twój ma o wiele mniej.

• #9 14 Cze 2006 14:25
    15jacek15
    Poziom 21  

HUBERTAS jak dla Ciebie liczy sie najbardziej kolor głośnika to kup sobie dibeisi :) bedziesz mial ladne srebrne membrany, dla mnie osobiscie najwazniejsze sa parametry i brzmienie a nie wyglada, ale sa gusta i guściki wiec juz nic nie mowie.

ogolenie paczka jest bardzo ladna, choc lepiej by bylo jak by kolnierze od bass reflex byly na wykladzinie widoczne :)

pozdrawiam 15jacek15

• #10 14 Cze 2006 14:38
    ALTON
    Poziom 38  

15jacek15 ale hubertum, hubertas tego nie rozumie więc zostaw go lepiej w spokoju ;). Pozatym huber'as um po raz nie zliczony zaśmiecasz forum.

gothye
    Cóż mogę powiedzieć. Czekam tylko na opis dapa :). Widzę że wkładasz serce w to co robisz i to jest ważne.

• #11 14 Cze 2006 17:19
    Hubertas
    Poziom 10  

15jacek15 napisał:
    HUBERTAS jak dla Ciebie liczy sie najbardziej kolor głośnika to kup sobie dibeisi :) bedziesz mial ladne srebrne membrany, dla mnie osobiscie najwazniejsze sa parametry i brzmienie a nie wyglada, ale sa gusta i guściki wiec juz nic nie mowie.

pozdrawiam 15jacek15

Ja pisze o SRX JBL a ten jakieś głupoty gada o jakimś dibeisi, tobie już nic nie pomoże, skonsultuj sie z lekarzem i to szybko na nagi bo na głowe za późno.
    Ty nie masz zielonego pojęcia co to jest wogóle JBL SRX z jasnymi membranami, takich subów GOTHYE-EGO z czarnymi membranami trzeba KILKA!!! na jedną pakę 2x18" JBL SRX

• #12 14 Cze 2006 18:09
    ige
    Poziom 35  

Hubertas napisał:

Ty nie masz zielonego pojęcia co to jest wogóle JBL SRX z jasnymi membranami, takich subów GOTHYE-EGO z czarnymi membranami trzeba KILKA!!! na jedną pakę 2x18" JBL SRX

chlopie wyluzuj juz z tymi JBL bo mi sie juz slabo robi jak widze ze w kazdym topicu sie nimi podniecasz a wcale nie sa tak super jak myslisz bo jest sporo owiele lepszych glosnikow,a pozatym co to za porownanie 2x15 do 2x18cali szkoda ze jeszcze nie porownales ich do swojego super ekstra zajebistego suba na dwoch STX30-200.....
    A co do samej konstrukcji to bardzo mi sie podoba pewnie robi niezla zadyme czekam jeszcze na tego zmodowanego DAP-a :)

• #13 14 Cze 2006 19:09
    Hubertas
    Poziom 10  

Konstrukcja jest zwalona na maksa, po co takie dzióry? jak okulary duże wyglądają, najlepiej by wyglądał prostokątny bass reflex tak jak wyżej napisał bocian90.

• #14 14 Cze 2006 19:18
    crazy_88
    Poziom 42  

mogles skorzystac z programu do symulacji obudowy i porzadnie zrobic ale na zachete prace oceniam na 4

• #15 14 Cze 2006 19:22
    gothye
    Poziom 33  

dziury moze i wyglądają jak oklulary ale zrozum teraz człowieku to ma grać a nie wabić widokiem rybki :D wysokośc subwoofera to 95 cm czyli tyle ile mamy mniej wiecej w aucie aby go zmieścic i dla tego tak one wyglądają gdyz otwór prostokątny nie zmiescił by sie na sciance przedniej a z tyłu jak by sie znajdował stanowiło by to problem w jego ustawieniu i zgraniem z całą resztą ,teraz jestem na etapie poszukiwania ładnych barelexów.
    co do max SPL to ja roztrzygne spór ,w najbliższym czasie odbedzie sie impreza z udziałem sub i zrobie pomiar za pomocą CLIO (mam nadzieje ze wiadomo co chodzi :) i podam wynik na forum

co do DAP to juz niedługo ..........

Dzieki alton za dobre słowa ;)
    obudowa jest zaprojektowana w bass box ,ten jest juz "n-ty" gdyz sie juz pogubiłem dawno

dla mnie ten sub zapewnia porządną dawke niskich tonów i jestem z niego bardzo zadowolony

koszta budowy
    głośniki nowe !!! 2 szt 200zł :D:D
    obudowa i jej wykonczenie ok 200zł

• #16 14 Cze 2006 20:42
    Gilotyn@
    Poziom 30  

sub bardzo dobry a co do wyglądu to ja sądze to co koledzy takie suby mają grac a nie wyglądać i tyle chciałbnym usłyszeszeć go w akcji jak to chodzi. a i czekam na opis zmodowanego DAP

• #17 14 Cze 2006 21:26
    ALTON
    Poziom 38  

Hubertas czy byłeś u psychologa ze swoimi problemami związanymi z subami jbl ? Obawiam się ze to nie jest normalne. Pomińmy sprawę normalności. Jest to nie smaczne. Jak ktoś wspomniał mnie również zbiera na mdłości jak widzę twój kolejny post w którym piszesz że coś ma czarne membrany to jest do kitu.

Mam prośbę pod którą podpisze się większość userów w dziale akustyka. Przestań już pisać na elektrodzie. Poco mamy sobie psuć nerwy.

Prośba do moderatora.

Chciałbym by ten post został przez hubertasa chodź odczytany...

Przeprosiny dla autora tematu.

• #18 14 Cze 2006 22:07
    maxrider
    Poziom 20  

przyłanczam sie do opini autora!!
    ma graća nie wyglądać ten sprzęt na pewno robi sporo dobrego hałasu i o to chodzi!!
    do wyglądu siadły by jakieś końcówki na te otwory !!
    nie moge się opisu DAPa doczekać!!
    pozdro nie daj się poniżyć przez innych!!
    Ps. wiadomo o kogo chodzi :D

• #19 14 Cze 2006 22:26
    15jacek15
    Poziom 21  

do Moderatora : Prosze moderatora tego dzialu o ukaranie użytkownika "Hubertas" za to co robi, chcialbym powniedziec ze nie zycze sobie zeby ktos wypowiadal sie w negatywny sposob na moj temat, bo nie ma racji i niech lepiej sie uspokoi. Z góry dziekuję . pozdrawiam 15jacek15

mi sie skrzyneczka autora tematu podoba i jest spoko jak dla mnie. Co nie ktorym na tym forum przeszkadza kolor membrany ale to inna sparawa, co nie podlega dyskusji. Zycze kolejnych udanych konstrukcji i zdobywania doświadczenia w budowie, choc niektorzy nie doceniaja włożonej pracy, dla mnie zrobienie czegos samemu to jest wielki plus :) skoro konstruktorowi sie podoba, bo to w koncu jest najwazniejsze to ok :)

pozdrawiam 15jacek15

• #20 14 Cze 2006 22:41
    Hubertas
    Poziom 10  

15jacek15 ty sie pierwszy ze mnie zaśmiałeś (ja wcześniej niczym ci nie zawiniłem) pisałeś żebym sobie kupił jakieś lipne dibeisi jeśli chce miec jasne membrany, a zupełnie o czym innym pisałem oJBL pisałem że mają jasne membrany, sprowokowałeś mnie-bo bez przyczyny bym tobie nie przycioł łatki, nie toleruje ludzi którzy są dla mnie chamscy i sie wyśmiewają z prawdy.

Dodano po 2 [minuty]:

A jeszcze jego wina i rząda żeby mnie ukarano, no to jest typowy tuped skur...

• #21 14 Cze 2006 23:21
    Armosus
    Poziom 26  

Dobra, koniec, finito tej "klotni". Koledze 15jacek15 chodzilo o to, ze jesli uwazasz, ze glosniki ktore maja czarny kolor membrany sa to kitu to zebys kupil sobie dibeisi i bedziesz mial tecze kolorow. Jakosci glosnika nie ocenia sie po wygladzie tylko po parametrach, pomiarach i co najwazniejsze ODSLUCHACH.

Acha i jescze jedno - popracuj nad ortografia ;)

• #22 14 Cze 2006 23:35
    djbolo
    Poziom 31  

Na temat powiem tyle: Ładne, staranne wykonanie. Masz może pełne T-S tego głośnika? Bo chętnie bym sprawdził go w innych kombinacjach.

Do moderatorów: w myśl dawnego hasła: "Zwalczajcie stonkę!" :(:?

Tyle razy już raportowałem podobne posty i nadal nic nie można zrobić? :( :(

• #23 15 Cze 2006 20:57
    gothye
    Poziom 33  

witam
    oto pełne parametry T/S fs=30Hz ,qts=0.21,Vas=293 ,qes=0.21,qms=5
    re=6.6R, SD=370
    znalazłem jeszcze fotke przed ofilcowaniem ;)
    pozdrawiam

• #24 18 Cze 2006 16:30
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

Wykonanie ladne i widac przemyslane...

Rowniez przylaczam sie do apelu 15jacek15.

JEdnak z jedna zecza sie zgadzam z hubertasem 137dB nie wyda. ALe cos kolo 130-135dB napewno. Trzeba zmiezyc.

A co do wygladu dalbym cala siatke na przod a nie samochodowe grile...

Czemu jeden glosnik ma srebrna kopulke a drugi czarna ??

• #25 18 Cze 2006 22:49
    Hefajstos
    Poziom 35  

Głośniki stare, ale zacne. Wyglądają trochę jak studyjne Lansingi;) Co do SPLu, to wiadomo, że chodzi o SPL kalkulowany, tak wszyscy podają przecież (tak jakby SPL i moc podaja w jednej liczbie;) ).

W sumie, to ci zazdroszcze, o mało nie kupiłem kiedyś 2225H...

--
    pozdrawiam
    Hefi

• #26 30 Cze 2006 18:12
    Dj Snake
    Poziom 22  

NIe no, to jest dopiero subik :D Nie widzialem jeszcze na elce takiego, i pewno dlugo nie zobacze... Wg. mnie konstrukcja na 4+/6 bo troszke moznabylo lepiej popracowac nad obiciem, no i kombinuj coś z tym Bass reflexem bo to nie powinno tak wyglądać...

• #27 12 Lip 2006 12:14
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Z wyglądu przyjemne odczucia wyzwalają te głośniki, bo mają czarne zakurzone membramy i TS przyzwoite. Mnie odpychają plastikowe kolorowe membramy nic nie wnoszące do natężenia i jakości dżwięku, których jest na pęczki na alleg....Ciekawi mnie tylko dlaczego mają różne zatyczki przeciwpyłowe. A kłótnia nad kolorem membram jest conajmniej komiczną sytuacją.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme