Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

stacyjka się zacina - opel astra I (96r')

jasiudj 15 Cze 2006 10:56
  • #1 15 Cze 2006 10:56
    jasiudj
    Poziom 9  

Witam.

Mam następujący problem, w moim oplu astrze I zaczęła zacinać się stacyjka – jest problem z przekręceniem kluczyka (pomiędzy stopniem 0 i 1 stacyjki.). Zanim odpalę samochód musze nieźle się namęczyć i naszarpać. Czy taką stacyjkę da się w jakiś sposób naprawić czy raczej tylko wymienić na nową???
    Dziękuje za wszelką pomoc.

• #2 15 Cze 2006 11:21
    ekrecik83
    Poziom 13  

Kup w serwisie wkład do stacyjki/kostkę/ i wymień-będzie najtaniej.Nic tam nie naprawisz a na przyszłość z kluczykiem nie czepiać kilo złomu!!!

• #3 15 Cze 2006 18:37
    _robert_
    Poziom 20  

Spróbuj rozruszać ją przy pomocy WD-40 lub czegoś podobnego, rurkę dołączoną do preparatu wsadż w zamek stacyjki i psikaj,po chwili włóż kluczyk i staraj się rozruszać stacyjkę.Powtarzaj tą operację do skutku.Jeżeli nie pomoże ratuję cię zakup używanej lub nowej o ile nie masz imo w kluczyku nie ma kłopotu z wymianą jeżeli jest nie obędzie się bez wizyty w serwisie...

Dodano po 13 [minuty]:

jeżeli nie masz immo...brakująca fraza

• #4 15 Cze 2006 20:21
    kubus4995
    Poziom 19  

Jak nadmienił kolega ekrecik83 w tych oplach często padaja kostki stacyjki a wymiana nie jest kłopotliwa obejdzie sie bez sciągania kierownicy (wiadamo poduszka).
    Pozdrawiam.

• #5 15 Cze 2006 21:23
    jasiudj
    Poziom 9  

Wielki dzięki za wszelkie rady. Dzisiaj opracowałem sobie system na odpalenie mojej astry – przekręcam kluczyk do pozycji w której stacyjka się blokuje następnie naciskam na kluczyk (wciskam go bardziej w stacyjkę) i udaje się przekręcić J. Zdaje sobie sprawę że kiedyś może się nie udać... Jutro spróbuje z WD40. Immobilajzera nie mam, więc mama nadziej że ewentualna wymiana nie powinna być problemem. Czy ktoś się orientuje ile taka stacja może kosztować?
    Jeszcze raz dzięki za rady.

• #6 15 Cze 2006 21:26
    _robert_
    Poziom 20  

Nowy wkład z jednym kluczem około 100zł...

• #7 15 Cze 2006 23:10
    vvaldek
    Poziom 28  

wymien poki daje sie jeszcze przekrecic bo pozniej bedziesz musial ja wydlubac

• #8 23 Cze 2006 00:21
    ekrecik83
    Poziom 13  

jasiudj

bo przekombinujesz koledzy dobrze radzą.Pozd.

• #9 26 Cze 2006 07:33
    Adam Walko
    Poziom 12  

Wymień jak najprędzej! Miałem przypadek, że koledze okruch z kołeczka
    tak się ustawił, że zablokował środnik, i ani w lewo ani w prawo a klucz w stacyjce. Skończyło się i tak wymianą a można to zrobić w dogodnym dla siebie terminie, a nie jak akurat kiedy jest pilny wyjazd. Jak kołeczki blokujące się już wytrą to nawet potrafi wypaść z otworu i ustawić się w najbardziej nieprzewidywalnym położeniu. Aby takie sytuacje nie występowały
    należy np. raz na pół roku nasmarować kilkowa kroplami lepszego oleju
    ( ja stosuję "olej do maszyn do szycia") przy pomocy igły i strzykawki
    środnik wraz z umieszczonymi w nim kołeczkami.

• #10 26 Cze 2006 11:46
    Solo
    Poziom 21  

eh a moze po prostu podjechac z tym do odpowiedniego warsztatu gdzie wyjmą główkę stacyjki i ułoża jeszcze raz zapadki pod ten wytarty juz klucz? Szybko, sprawnie i w okolicach 80 PLN koszta :)

• #11 26 Cze 2006 14:19
    adjar
    Poziom 24  

Mysle ze jeszcze innym powodem tego problemu moze byc blokada kierownicy. U mnie jesli rusze kierownica zanim zwolnie blokade przekrecajac kluczyk, ciezko potem go przekrecic.

• #12 26 Cze 2006 17:19
    juurrek
    Poziom 12  

taki problem miałem w kadecie dorobiono mi nowy klucz (stary był wytarty) i problem minoł .Jest to najtańsza wersia

• #13 26 Cze 2006 18:37
    Solo
    Poziom 21  

wcale nie taka najtansza bo jak to 96 rok to nowy klucz kosztuje okolo 150 pln (immo fabryczne). A wcale nie ma gwarancji ze z nowym kluczem ruszy.
    Pozdrawiam :)

• #14 26 Cze 2006 19:01
    juurrek
    Poziom 12  

a kto dorabia klucze w autoryzowanym salonie? mnie dorobiono za30zł. w zwykłym zakładzie

• #15 26 Cze 2006 21:41
    rafaltd
    Poziom 10  

A gdzie dorabiają klucze z immo za 30 zeta? Ja teź dorabiałem do siebie taki klucz i najtaniej to za około 100 zł udało mi się znaleźć.

• #16 27 Cze 2006 10:54
    adjar
    Poziom 24  

A ewentualnie zawsze mozna zrobic obejscie i zamiast kluczyka - guzik :) W dwoch autkach mialem rozrusznik uruchamiany przyciskiem, bo stacyjka padnieta, a nie chcialem inwestowac.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty