Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zapala mi się kontrolka silnika Check

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Zapala mi się kontrolka silnika Check
Autor
Wiadomość
acko
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Wł

Post#1 Post autora tematu 15 Cze 2006 21:34   

Jeżeli auto jest już w standardzie OBD II (większość samochodów po roku produkcji 2000, posiadające dwie sondy Lambda), czy konieczne jest zastosowanie "emulatora OBD", odpowiedniego do typu auta. Posiadam Citroena Xsarę 1,4 2002r i mam założoną instalację Etagaz (system nadciśnieniowego zasilania paliwem gazowym),Jeżeli tak to jaki emulator powinien być tu założony?? Jezeli można to prosiłbym o poradę, .Mam założony emulator odcięcia wtrysków. Czy w miejsce tego emulatora można podłączyć emulatora OBD II ,czy trzeba instalować osobno te emulatory?? Ponieważ po wizycie w serwisie i skasowaniu błędu po jakimś czasie zapala mi się kontrolka silnika Check. w serwisie zwalają to na instalacje gazową. Niepowinno być żadnych problemów z kontrolką silnika. niestety u mnie jest inaczej kontrolka się świeci i na gazie i na benzynie po wyzerowaniu kompa jakiś czas jest ok potem to samo, muszę dodać że jak na razie nie ma dławienia ani innych objawów Pozdrawiam !!Komputer odczytuje błąd PO 170 -korekcja dawki paliwa nieprawidłowa. Proszę o pomoc !! Czy można na tym dalej jeździć czy lepiej przełączyć na benzynę??
Powrót do góry

maciekstyczen
Poziom 6
Poziom 6

Post#2 18 Cze 2006 16:59pomocny post - solucja   

Re: Zapala mi się kontrolka silnika Check

witam.juz kiedyś o tym pisałem na forum.w większości przypadków po założeniu gazu do aut z systemem samodiagnozy włacza się lampka check engine.nie powinno tak byc ale............... lać gaz i jeżdzić :)
Powrót do góry

tomekb
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: poznan

Post#3 18 Cze 2006 17:28pomocny post - solucja   

witam potrzebna jest proxia do zdiagnozowania awarii
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Cze 2006 17:28pomocny post - solucja   

Powrót do góry

acko
Poziom 8
Poziom 8

Post#4 Post autora tematu 18 Cze 2006 21:20   

Dzięki za odpowiedź. Czyli lać gaz i jeździć i niech się świeci kontrolka??
Powrót do góry

matimon22
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: W Świętokrzyskim

Post#5 18 Cze 2006 21:39   

Niech się świeci. Pewnie chodzi oo odcięcie wtrysków, albobłędne oczyty LAMBDA(co na LPPG jest normą). więc tylko LAĆ i JEŹDZIć
Powrót do góry

Jendrek12ja
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Sosnowiec

Post#6 19 Cze 2006 08:48pomocny post - solucja   

Witam
Jak powiedział kolega wcześniej elektronika fabrycznie ustawiona na benzynę po zainstalowaniu gazu lekko "głupieje" ma po prostu za "czyste" spaliny w stosunku do zaprogramowanych parametrów. Stąd co jakiś czas komputer pokładowy mimo wysiłków w korekcji tego problemu wywala błąd w postaci zapalnej kontrolki. Jazda z zapaloną kontrolką Check na dłuższą metę jest niezdrowa bowiem komputer przestawia się w tryb pracy awaryjnej i nie uwzględnia wszystkich parametrów trakcyjnych silnika podobnie jak nasz (nie)ulubiony Windows.
Wyjściem jest instalacja symylatora sondy lambda. Czasem pomaga.
Ale problem jest po stronie gazowników. Aha nie pozwól żeby grzebali w obrogramowaniu fabrycznym autka. Z regyły kończy się dosyć kosztownie.
Pozdrufka
Jendrek12ja
Powrót do góry

acko
Poziom 8
Poziom 8

Post#7 Post autora tematu 21 Cze 2006 20:00   

Dzięki za odpowiedzi.
Znowu byłem w serwisie i błąd wykasowano, kontrolka się nie pali, ciekawe na jak długo ???. Dowiedziałem sie ze można tu założyć Emulator OBD 426 firmy AEB (najpopularniejszy) czy on by pasował do tego modelu?? lub powiedziano mi żeby zamontować EMULATOR WSKAZANIA POZIOMU PALIWA O NAZWIE 'AEB 392' i to by załatwiło sprawę. Faktycznie jak samochód przełączy się na gaz to po jakimś czasie zapala się kontrolka rezerwy paliwa mimo że paliwa jest 1/2 baku, tylko nie wiem jak to sie ma do kontrolki silnika Check i błędu PO 170(zła korekcja dawki paliwa).
proszę w dalszym ciągu o poradę!!
Powrót do góry

diag
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Białystok

Post#8 21 Cze 2006 21:41   

Miej w pierwszej kolejności pretensje do tych co zakładli taką instalkę. Kontrolka Check to nic dobrego bo ECU zaczyna robić głupoty. Musisz załatwić do końca instalkę LPG.
Powrót do góry

Jendrek12ja
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Sosnowiec

Post#9 23 Cze 2006 10:08   

Rada praktyczna przećwiczona przeze mnie. Skorzystaj z praw konsumenta. Oddałeś sprawne auto do autoryzowanego serwisu instalacji gazowych i w myśl obowiązujących przepisów powinienieś nadal takie użytkować. Serwis podejmując się usługi zawiera z tobą forme ustną umowy (prawnie obowiązującej) z której musi się wywiązać. "Na starcie" podano Ci koszt całkowity usługi. Więc nie ma mowy o dopłatach mają zrobić do porządku. Wyjdź z założenia, że są w końcu serwisem autoryzowanym. Na początek zaproponuj im pisemną skargę do producenta instalacji z reguły działa od razu. Ja miałem podobny przypadek z gazem a na dokładkę wybuch (strzelanie) gazu w rurze dolotowej (bo magik od gazu odwrotnie założył dyfuzor z klapka bezpieczeństwa) rozwalił w kawałki filtr powietrza i z niszczył przepływomierz. Chciano mnie obciążyć kosztami naprwy niby że sam to uszkodziłem sprawa oparła się o rzeczoznawcę i serwis producenta auta (gwarancja) i gazownik musiał na własny koszt usunąc wszystkie usterki.
Pozdrufka
Jendrek12ja
Powrót do góry

Gmedza
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Ryn

Post#10 23 Cze 2006 10:30   

Problem z sądą lambda. Zrób próbę rozpędź auto i przez dłuższy czas puść gaz nie wyłączając biegu. Spaliny będą trochę inne i może że kontrolka zgaśnie - co będzie świadczyło o tym że problem z sądą lambda. Test działa ale nie zawsze.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Cze 2006 10:30   

Powrót do góry

IWEX100
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Skierniewice

Post#11 23 Cze 2006 13:28   

Witam
Przestańcie wszyscy dawać dziwne rady. Zapalanie się kontrolki przy isntalacjach nadciśnieniowych jest normą ale tylko jeżeli montażysta oszczędza na założonych podzespołach. Musisz jechać do montażysty i wymusić na nim żebu zamontował Ci emulator OBDII taki jak napisałeś AEB 426 lub LOVATO 783103. W cenie instalacji powinno być wszystko co jest potrzebne do jazdy, a u Ciebie brakuje tego emulatora. Jakbyś miał założoną instalację sekwencyjnego wtrysku gazu wtedy nie potrzeba by było tego emulatora.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Cze 2006 13:28   

Powrót do góry

rkdrecki1
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Osowce

Post#12 27 Cze 2006 15:47   

Witam ja mam podobny problem z VW Passat silnik 1,8 jednopunktowy. Zapala mi sie check i pali przez caly czas kiedys mialem uszkodzony silniczek krokowy i na nim jezdzilem jakis czas ale wczesniej bylo dobrze po instalacji gazu prawie rok . Teraz nie wiem co jest po resecie nadal sie pali czek nie wiem jak to zdjagnozowac?? Prosze o pomoc.
Powrót do góry

acko
Poziom 8
Poziom 8

Post#13 Post autora tematu 28 Cze 2006 20:46   

Witam!!
Dzięki za porady, ale chyba pojadę do gazownika żeby mi założył emulator OBDII AEB 426 lub LOVATO 783103.
Powrót do góry

taaki
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Częstochowa

Post#14 29 Cze 2006 12:41   

po założeniu emulatora OBD problemy z kontrolką znikną
Powrót do góry

yaaro
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: -

Post#15 24 Lip 2006 08:33   

Problemy znikną, uchylając odrobinę rąbka tajemnicy ten emulator nie pozwala wyświetlić check engine, po prostu automatycznie resetuje błąd centralki. Wstawiając go pozbywacie się jedynie świecenia kontrolki a nie pozbywacie się problemu jej zapalania. Kontrolka zapala się z powodu przesterowania mapy paliwowej (średnie odchylenie przekracza dopuszczalne wartości). Problemy mogą się pojawić w czasie gdy inny układ nie związany z instalacja gazową ulegnie uszkodzeniu a emulator będzie resetował błąd i będzie problem w zdiagnozowaniu usterki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lip 2006 08:33   

Powrót do góry

acko
Poziom 8
Poziom 8

Post#16 Post autora tematu 07 Sie 2006 15:47   

Witam!!
Dzięki wszystkim za fachowe porady, usterka została usunięta po przez założenie emulatora OBD II - jest dobrze komputer na teście nie wykrywa błędów jest dobrze. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za rady.
Powrót do góry

Bochnak
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Sanok

Post#17 11 Kwi 2008 22:58   

Mam podobny problem tylko mój samochód opel astraG
Jest z99roku 1,8 16v eco szukam porady jaki mam do niego
Emulator zastosować ,ponoć jest w kompie gazu bingo ,który mam
Ale czek nadal świeci. Radzą aby zastosować inny a ten wypiąć.
Jaki mam zamontować?
Pozdrawiam
Powrót do góry

acko
Poziom 8
Poziom 8

Post#18 Post autora tematu 12 Kwi 2008 09:40   

Musisz zamontować emulator OBDII AEB 424 lub AEB 425 nie pamiętam który z tych dwóch do twego autka, ale w instrukcji są podane modele aut to sobie dopasujesz. Ja założyłem AEB 426 i auto chodzi mi bardzo dobrze nie świeci mi się kontrolka która mnie bardzo denerwowała. Co pewien czas podłączam kompa i sprawdzam diagnostykę i jest ok bez błędów i zaraz będzie dwa lata jak go założyłem. Jest ok!
Pozdrawiam acko.
Powrót do góry

Bochnak
Poziom 9
Poziom 9

Post#19 12 Kwi 2008 15:33   

Dzięki za odpowiedz
Mże wiesz gdzie kupić bo w alegro znalazłem tylko jeden
Pisałem ale niedostałem odpowiedzi?
Powrót do góry

Bochnak
Poziom 9
Poziom 9

Post#20 13 Kwi 2008 16:27   

Mam pytanie odnośnie sondy lambdy w oplu astrze 2 G 1,8 16v z99roku
Mam w nim sonde cztero przewodową podobno 5 voltową
U mnie przy pomiarze wychodzi od 0 do 2,20volt czy mam już szukać Nowej, czy ta praca jest normalna?
Mechanicy najchętniej by ją wymienili ale niesą stu procętowo pewni.
co mam zrobić
Powrót do góry

misio40
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Zwoleń

Post#21 25 Kwi 2008 20:10   

U mnie w Peugeocie 206 1.1 (2001) i założonym sekwencyjnym wtrysku
kontrolka świeci się prawie Non stop, przeważnie jest to błąd P0170.
Czy emulator pomoże?
Powrót do góry

acko
Poziom 8
Poziom 8

Post#22 Post autora tematu 14 Cze 2008 13:29   

Przy idealnym składzie mieszanki o proporcji 14:1 napięcie oscyluje wokół wartości 0,5 V. Jeżeli napięcie wyjściowe wynosi dokładnie 0,5V i nie wykazuje wahań, /powinno się zmieniać/ jest to sygnał że w układzie regulacji występuje uszkodzenie lub sonda Lambda nie jest uaktywniona, lub jest jeszcze zbyt zimna. Natomiast zbyt wysokie napięcie utrzymujące przez długi okres czasu, świadczy o zbyt bogatej mieszance/ za mało tlenu/. Zdarza sie tak jedynie przy zimnym silniku abo w takiej sytuacji gdzie jest dopuszczalne jest wciśniecie gazu do oporu,/niektóre układy wtryskowe wzbogacają wówczas mieszankę/. W przeciwny przypadku należy dokonać szczegółowego przeglądu układu wtryskowego paliwa albo czujnika temperatury w układzie regulacji. Pozdrawiam!!

Dodano po 2 [minuty]:

Przy założonym sekwencyjnym wtrysku nie potrzeba dodatkowego emulatora. Jechać do gazownika niech wyreguluje nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata i powinno pomóc. Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Zapala mi się kontrolka silnika Check
Strona 1 z 1