Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Skoda fabia kontrolka sterowania silnikiem

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Skoda fabia kontrolka sterowania silnikiem
Autor
Wiadomość
phoenixgold
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: sosnowiec

Post#1 Post autora tematu 16 Cze 2006 13:16   

witam jak w temacie skoda 1.2 12V 64KM rok 2003 grudzien + inst. gazowa zakladana w skodzie wymienione wszystkie mozliwe filtry swiece plyny itd. i pojawila miesie ostatnio w trasie kontrolka sterowania silnikiem. wyczytalem w instrukcji ze moze to byc zle paliwo i przez to spaliny. mam kilka pytan do forumowiczow :

- czy to prawda ze jesli sporadycznie zapalila sie ta kontrolna to zgasnie dopiero po 20 prawidlowych odpaleniach (jesli usterni juz nie ma)
- jak podepne waga to gdzie szukac informacji na temat tego co jest nie tak, oczywiscie wiem ze blad sie pojawi ale ktore testy sa kluczowe i jak rozpoznac co jest nie tak, kupielm ostatnio urzadzonko i srednio sobie z nim radze testuje rozne rzeczy i jest ok ale tw wykresy malo mi mowia
- gdzie znajduje sie wejscie diagnostyczne w fabia bo do tej pory w polo i golfie sprawdzalem
Powrót do góry

Jozef199
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Strzelin

Post#2 17 Cze 2006 10:40   

Re: Skoda fabia kontrolka sterowania silnikiem

Pod kierownica jest schowek Otworz go tam jest zaczep Nacisnij go i otworz calkiem schowek Zanim jest zlacze
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Cze 2006 10:40   

Powrót do góry

maciekstyczen
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 17 Cze 2006 13:36   

witam.to jest całkiem naturalny objaw.może nie naturalny ale tak sie często zdarza że przy autach z gazem swieci chech engine.np w oplach to norma prawie w 100 %.nic tylko jeżdzić pozdrawiam :)
Powrót do góry

mateo027
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Białystok

Post#4 17 Cze 2006 13:44   

no popatrz, czego to sie dowiedziec mozna??to chyb ja szczesciarz jestem,ze w ostatnich autach mi sie nie palila...KOLEGO nie wprowadzaj w blad, kontrolka silnika nie powinna sie palic jesli wszystko jest dobrze.zczytac bledy i naprawic...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Cze 2006 13:44   

Powrót do góry

phoenixgold
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 18 Cze 2006 21:56   

heh wiecie co mysle ze to bylo paliwo a wlascie gaz vageim zczytalem cos takiego :

Chassis Type: 6Y - Skoda Fabia
Scan: 01,02,03,08,09,15,17,19,44,46,56,69

Address 01 -------------------------------------------------------
Controller: 03E 906 033 F
Component: 1.2l/4V SIMOS3 00HS4673
Coding: 00061
Shop #: WSC 13765
TMBPY16Y243899183 SKZ7Z0C2043655
3 Faults Found:
17911 - Load Signal from Alternator Term. DF: Implausible Signal
P1503 - 35-10 - - - Intermittent
17925 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P1517 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent
16555 - Shareware Version. To Decode all DTCs
P0171 - 35-00 - Please Register/Activate
Readiness: 0000 0000

i niestety probowalem innymi ale pokazywalo ci innego i niemoge znalezc nigdzie czego to sa blade ale w kazdym badz razie bledy skasowalem bo zatankowalem na stacji na ktorej zawsze tankuje i jest ok nie zapala sie jezdze na tym juz 3 dni i jest ok

jesli ktos wie co to za bledy i czy jeden mogl ciagnac za soba nastepny bo sa az 3 to bede wdzieczny pozdrawiam
Powrót do góry

krbl
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: lubelskie

Post#6 18 Cze 2006 22:49   

Witam
no niestety diagnoza Twoim wagiem niewiele pomogła
musisz mieć pełną wersję

Ale mam pytanie
Czy coś z samochodem jest nie tak?
Czy tylko świeci lampka
POZDRAWIAM
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Cze 2006 22:49   

Powrót do góry

phoenixgold
Poziom 4
Poziom 4

Post#7 Post autora tematu 19 Cze 2006 01:06   

samochod jak narazie chodzi ok dlatego pomysl z paliwem jakiems cienkim, vag vagiem ale kody bledow pokazal tylko ja nie mam tych akurat w dokumentacji moze ktos ma ??
Powrót do góry

Tichy
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Kraków

Post#8 15 Lip 2006 16:05   

Witam!

Będę polemizował odnośnie lampki "check engine", choć wiem, że to się trochę kłóci ze zdrowym rozsądkiem i wiedzą fachową, ale... doświadczenie życiowe podpowiada mi coś innego.

Mam Fabię 1,2 HTP (najsłabszy silnik w Fabii, 3 cylindry) z 2005 r. i od razu zamontowałem gaz (wtrysk sekwencyjny) w Skodzie. Od czasu do czasu bez żadnej widocznej przyczyny włącza się pomarańczowa kontrolka silnika, po jakimś (zazwyczaj niedługim) czasie gaśnie (nie sprawdziłem niestety, czy to zależy od czasu, przejechanych km czy ilości rozruchów auta). Zdarzyło mi się to 3 razy w roku (mam teraz 10000 km). Nie wspomniałem o tym w serwisie przy przeglądzie gwarancyjnym, ale na wszelki wypadek pojechałem do innej stacji obsługi Skody niż ta, w której kupiłem auto i zakładałem gaz :-) W ramach płatnego przeglądu gwarancyjnego rutynowo wykonują sprawdzenie komunikatów z komputera, w moim przypadku nic nie stwierdzili. Wszelkie analizy spalin i pomiary diagnostyczne wyszły im OK.

Co ciekawe, auto chodzi świetnie, spalanie nie wzrosło w czasie, gdy świeciła się kontrolka (a raz było to podczas jazdy znad morza na południe, ok. 700 km, a więc dość długa trasa). Obstawiam, że jakość tankowanego gazu ma tu wielkie znaczenie - przy okazji odradzam Statoil, sorki, ale gdy tam zatankowałem gaz, auto straciło z 5% mocy, co przy moim słabiutkim silniku i włączonej klimie powodowało, że czułem się, jakbym jechał maluchem ;-)

Mój Tato w Nubirze ma od wielu lat gaz i raz w roku zdarza mu się zobaczyć "check engine" - absolutnie nic w aucie nie jest źle, spalanie nie wzrasta, moc nie maleje. Sądzę, że przy nowoczesnych, skomputeryzowanych silnikach i przy oszukiwanym paliwie czasem minimalna anomalia w spalaniu prowadzi do panicznych reakcji elektroniki.

Kolega miał Fabię z mocnym silnikiem (nie wiem, jakim) i gaz, w jego Fabii były 2 sondy lambda i mimo wielokrotnych regulacji (że też mu się chciało tak jeździć do mechaników!) co jakiś czas i tak włączała mu się wiadoma kontrolka, a auto chodziło jak złoto.

Z praktyki wynika mi więc, że to się może zdarzać :-)

Pozdrawiam!
Powrót do góry

phoenixgold
Poziom 4
Poziom 4

Post#9 Post autora tematu 18 Lip 2006 17:32   

hmm ciekawy temat. U mnie nie zgasla po przejechaniu nawet 400 km wiec musialem przeciwcdzialac temu, nie wime czy to ma jakies zdazenie ale od czasu do czasu ale zadko przu okolo 2500 obr/min zdaza sie ze samochod tak jakby na sekunde tracil moc a pozniej takie lekkie szarpniecie i jest ok nie wiem z czego to jest.
Powrót do góry

mimimimi1
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: katowice

Post#10 25 Kwi 2007 13:26   

Ja mam Fabie 2003 1,2 HTP 12V nie mam instalacji gazowej a również mam problem z tą kontrolką. Nie wiem co jest grane ale nie zauważam żadnych nieprawidłowości w pracy silnka.
Powrót do góry

zbyha
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: 3-city

Post#11 25 Kwi 2007 13:53   

Dorzucę swoje trzy grosze. Mi jeszcze na gwarancji w silniku 1.2 HTP dwukrotnie zaświecała sie kontrolka silnika. Serwis nie znalazł powodu tego zaświecenia. Zmienili więc soft w sterowniku na nowszy, bo jak powiedzieli to może być przyczyną. I rzeczywiście - problem ustąpił.
Powrót do góry

Sady
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Radom

Post#12 25 Kwi 2007 16:21   

Nie raz wystarczy wsiąść od klienta 50pln to też pomaga na "świecenie" się kontrolki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Kwi 2007 16:21   

Powrót do góry

zbyha
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: 3-city

Post#13 26 Kwi 2007 14:25   

Jak już to "wziąć" :)
Powrót do góry

Sady
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Radom

Post#14 26 Kwi 2007 16:15   

Nie - mylisz się - od takich klientów co wyczytali na forum, że to robi się tym interfejskiem - i że można z internetu "wziąść" programik - dlatego należy od takich wziąść.
Powrót do góry

Tichy
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Kraków

Post#15 22 Lut 2009 21:04   

Jako ciekawostkę (może się komuś przyda) dorzucę, że od czasu mojego poprzedniego postu w tym temacie NIGDY nie zaświeciła mi się już wspomniana kontrolka. Albo się coś "ułożyło" albo zależy to jednak od paliwa - od tego czasu ani benzyny, ani gazu nie tankowałem na "podejrzanych" stacjach, tylko na sprawdzonych lub (w trasie) - wybranych, dużych koncernów.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Skoda fabia kontrolka sterowania silnikiem
Strona 1 z 1