Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STX 27/150/4sc + TDA7294

Ziol3k 18 Cze 2006 10:11 7128 21
  • STX 27/150/4sc + TDA7294
    Obudowa cala wykonana z płyty wiórowej 18mm, kilka wzmocnień, objętość wewnętrzna około 45litrów. Rurka bass reflex 75mm x 158mm. Strojenia nie pamiętam. Całość klejona na wikol i skręcana wkrętami. Wszystkie nierówności zostały zaszpachlowane. Obudowa na jednej ściance ma wytłumienie. Na całość dałem okleinę. Wzmacniacz to TDA7294 + filtrdolnoprzepustowy od IRKA. Trafo 150VA. Panel został wykonany z aluminium o grubości 2mm. Kolce na których stoi sub również są DIY, wytoczone z mosiądzu. Wszystko było robione po jak najmniejszych kosztach ponieważ subwoofer budowany był z myślą o wystawieniu go na allegro.

Co do odsłuchu - jedna kość TDA nie radziła sobie jak trzeba. Brak kontroli nad głośnikiem. Przy cichym słuchaniu jeszcze dawał sobie rade. Nie powalał zejściem ale do muzyki było wystarczające. Subwoofer gral u mnie przez około tydzień (styczeń 2006) wiec nie napisze więcej szczegółów bo nie pamiętam :).

Co do kosztów, tez są to przybliżone,

Obudowa 20zl
    okleina 20zl
    wzmacniacz 63zl
    trafo 20zl
    głośnik 50zl (nie pamiętam ile kosztował przed podwyżka cen w Stxie)
    inne klamoty miałem

RAZEM: około 173zl

Fajne!
  • #2 18 Cze 2006 11:15
    noggero
    Poziom 11  

Wykoczenie w porżadku, małostandardowy terminal może sie podobać aczkolwiek dla mnie jest troche za duży (porozrzucane elemęty). W sumie to jak na tak "prostą" konstrukcje mogłeś się pokusic o fornir bo to naprawde nie jest ani trudna ani dużo droższa sprawa. No i oczywiście obudowa jest sześcianem, to duży błąd. Ogulnie to moja ocena 4+/6 bo subik miał sie dobze sprzedac, a nie grac :) a mysle ze przy takim wykończeniu spełnił swoją funkcje

• #3 18 Cze 2006 12:00
    davegbass
    Poziom 10  

jak dziala wyglada pieknie to chyba tez ladnie dziala:)

• #4 18 Cze 2006 13:15
    Gilotyn@
    Poziom 30  

wyglad 6/6 ale w środku mógł byś to poukładac trochę ogólnie 5/6

• #5 18 Cze 2006 14:02
    AVG
    Poziom 30  

bardzo ładny subek :D okleina bardzo ładnie połozona jak mówił przedmówca
    mały bałagan w srodku... strojenie w WinISD mi wyszło na 37Hz i na wykresie jest podbicie na 50Hz +3dB :|

• #6 18 Cze 2006 14:27
    Rafał20
    Poziom 23  

Mi też sie bardzo podoba wykonanie :) Mam pytanie co do napisów bod potencjometrami, jak i czym je sie robi ??? :):):)
    pozdrawiam

• #7 18 Cze 2006 14:36
    hardtmuth
    Poziom 20  

widze, ze konstrukcja troszke podobna do mojego byczka:

http://www.hardtmuth.republika.pl/sub/gal/hardt_sub.html

Tylko, ze moj lezy niezywany od 1-2 lat :).

PS: Jak udaje Ci sie takim malym bassreflexem odprowadzac tyle powietrza? Moje dwa BR`y jak dam glosniej sycza niemozliwie, a byly to najwieksze jakie moglem w gdansku znalezc...

Pozdrawiam

• #8 18 Cze 2006 14:50
    Jareen
    Poziom 21  

Mnie sie podoba, ja bym jeszcze zaokraglil kanty ale jak dla mnie bomba. 6/6 :)

• #9 18 Cze 2006 15:33
    Pytong
    Poziom 32  

Fajna pralka ... co widzicie szczególnego w wygladzie szesciokąta ? I te sprężynkowe coś z tyłu :P

• #10 18 Cze 2006 16:15
    crazy_88
    Poziom 42  

eleganckie wykonanie bardzo mi sie podoba 5 odemnie:)

• #11 18 Cze 2006 16:35
    Kisztel
    Poziom 10  

Ocena 5+ na 6, wykonanie pierwsza klasa nawet w srodku ladnie wyglada :D, okleina starannie przyklejona :wink:

• #12 19 Cze 2006 09:24
    Ziol3k
    Poziom 14  

Witam!
    Przed przykreceniem glosnika uporzadkowalem troche te kable, zabezpieczylem je rowniez gabka zeby sie nie tlukly.

Co do napisow na panelu to byly one robione znakowarka kolumnową. Wyglada to mniejwiecej tak http://www.intrex.pl/index.htm?job=89&lang=pl

Jezeli chodzi o srednice bassreflexa, to rzeczywiscie przy glosniejszym graniu bylo slychac swisty powietrza.

Pozdrawiam!

• #13 19 Cze 2006 10:08
    noggero
    Poziom 11  

Kolego -Pytong- sześcian jest taką figurą że daje nam największy litraż przy najmniejszej powierzchni, tzn zajmuje najmniej miejsc (podstawówka, matematyka sie kłania). Więc wszyscy by robili sześciany ponieważ zajmowały by najmniej miejsca... a jednak tego nierobią. Za zadanie domowe poczytaj sobie o falach stojących a dowiesz się dlaczego większość nierobi sześcianów. Pozdrawiam

• #14 19 Cze 2006 11:20
    spigo3
    Poziom 14  

okleina za prosta (nie podoba się)
    wylot za mały względem obudowy co za dobrze wizualnie nie wygląda...
    panel też nie za ładny... szkoda tyle pieniążków wydałeś a nie postarałeś sie

• #15 19 Cze 2006 14:44
    marik_te
    Poziom 22  

Wygląd OK. Nawet ładny. Ale czy to o to chodzi? Jak dla mnie to tylko sub zrobiony żeby sprzedać komuś kto się nie zna i tylko jak zobaczy że ładny to weźmie go. Bo z tego co widze to już nie gra tak pięknie jak wygląda.

• #16 19 Cze 2006 15:07
    Ziol3k
    Poziom 14  

tak to juz bywa, jak sie chce miec pienadze na jakas konstrukcje to trzeba te pieniadze jakos zdobyc a pracy jeszcze nie mam. Pewnie zarobil bym wiecej jakbym zamias STX'a dal jakis super czerwony glosnik z napisem 1000Wz bazaru, ale wolalem dac STXa ktory potrafi wmiare zagrac, ale nie wyglada wystrzalowo. Ale moim zdaniem i tak jest to konstrukcja lepsza niz konstrukcja kupiona za 200zl w domu handlowym. Nie ma sie co oszukiwac, ludzie (nie wszyscy) kupuja to co jest najtansze i "i sie swieci".

• #17 19 Cze 2006 18:32
    hardtmuth
    Poziom 20  

W mojej konstrukcji podobnej do Twojej, zaluje ze dalem tak duza skrzynie, impuls jest ogromny, przez co muzyke ciezko sie slucha. To jedyna wada, poza tym jesli chce sie miec glosno, bez dobrej kontroli bass`u to nadaje sie jak najbardziej, na impreze, czy zeby kogos zagluszyc.

• #18 20 Cze 2006 13:13
    marik_te
    Poziom 22  

No nie jest to konstrukcja jak z biedronek i innych. Całe szczęście że nie wszyscy kupują to co ładnie wygląda i jeszcze świeci. No do zagłuszania i wnerwiania sąsiadów nada się jak znalazł.

• #19 16 Lip 2006 17:51
    DUD3K
    Poziom 19  

powiedz jakiej wartosci sa rezystory obnizajace sygnal z wysokopoziomowego na niskopoziomowy ?

• #20 16 Lip 2006 19:20
    hardtmuth
    Poziom 20  

To sie rezystorami rozwiazuje?

Az takie to proste? :>

• #21 17 Lip 2006 11:03
    Ziol3k
    Poziom 14  

Nie pamietam dokladnych wartosci. Mozna to sprawdzic na diyaudio.pl - jest tam schemat tego wzmacniacza.

• #22 18 Lip 2006 13:32
    DUD3K
    Poziom 19  

no tak zreszta wystarczy zajrzec do schematu byle jakiego wzmacniacza :) i sprawdzic jakie rezystory sa do wyjsc sluchawkowych :D u yamahy znalazlem 270 omow,

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme