Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Kolumny pod這gowe zlotnika

zlotnik 18 Cze 2006 15:04 9983 33
  • Kolumny pod這gowe zlotnika
    G這郾iki

Wysokotonowy ARV104/04/8
    字edniotonowy ARP150/00/8
    Niskotonowy GDN32-300-4 SC

Obudowa

kolumna zbudowana z p造ty wi鏎owej o grubo軼i 22mm , p造ty sklejane klejem wikolowym i wzmocnione wkr皻ami o d逝go軼i 6cm wkr璚ane co 10cm na ca這嗆 posz這 oko這 200 wkr皻闚 ;) komora basowa jeszcze uszczelniona silikonem, kolumna jest podzielona na dwie komory , basow ma 55litr闚 po odj璚iu g這郾ika kabli zwrotnicy oko這 50litr闚 komora wyg逝szona watolin 3cm tylko na tylnej 軼ianie i druga komora na wysoki i 鈔edni wszytko po陰czone kablem z miedzi beztlenowej 2 X 1,50 mm kolumna strojona jest na 44hz br o 鈔ednicy wewn徠rz 7.5cm przed逝穎ne rurami pcv na grilu :D po przed逝瞠niu br maj d逝go嗆 22cm

Wyko鎍zenie

wszystkie nier闚no軼i zaszpachlowane szpachl do drewna i pu積iej obklejone tapet samoprzylepn czarn . kolumny staj na nie du篡ch plastikowych nu磬ach

Ods逝ch

Moim za這瞠niem by造 kolumny z szybkim basem i szczeg馧ow g鏎 i 鈔ednic i plan wykonany w 100%:D bas jest bardzo szybki i twardy schodzi do 37hz mo磧iwe 瞠 by zeszed ni瞠j ale juz ograniczenia pokoju nigdy jeszcze nie uda這 mi si uzyska w pokoju mniej ni 37hz a mia貫m ju r騜ne kolumny i sobwoofery. 字ednie i wysokie graj bardzo szczeg馧owo i wyra積ie jedynie 鈔edni jest troch natarczywy ale jest to spowodowane z造mi odcieciami zwrotnicy w planach wymiana na janbo narazie brak funduszy :)

Nap璠

kolumny nap璠zam ju kultowym pioneerem A717 MK2 moc wzmacniacza 2x100W 8R 2x 150W 4R w wzmacniaczu siedz 2 trafa po 410W ka盥y 2 ogromne kondensatory po 22000uf ka盥y samo zasilanie wa篡 12kg:D 2 pary tranzystor闚 na kana ,wzmacniacz trzyma GDN za morde jak trzeba :D

Kosztorys

2xGDN 32-300-4 sc 4x br 8cm 2x terminale z przesy趾a 275z kupione na www.stx.pl
    鈔ednie i wysokie ju mia貫m ale cena ich oko這 170z z przesy趾a
    deski, okleina, wkr皻y, kable, watolina, klej, pcv, sylikon oko這 200z
    zwrotnice posiadam ju od dawna jaka stara JAMO :) wiec za darmo

ca這嗆 oko這 650z

Koniec

To praktycznie pierwsza moja powa積a konstrakucja przedtym by tylko subwoofer i tuning zg 40 :) Planowa貫m budowa kolumn ju od dawna jestem z nich bardzo zadowolony graj bardzo czysto i pot篹nie zdecydowa貫m si na wersje 4 ohmow GDN 瞠by wi璚ej wydusi ze wzmacniacza :) kolumny nadaj si idealnie do spokojnego s逝chania jak i do masarzu plec闚 :D:D:D:D

Fajne!
  • #2 18 Cze 2006 15:33
    Mc`sFrYcO
    Poziom 20  

Witam mi sie podoba nie mam nic do zarzucenia wyko鎍zenie staranne (osobi軼ie bym zastosowa inny kolor okleiny ale to rzecz gustu oczywi軼ie) kolumny prezentuj si naprawde pot篹nie zapewne i tak graja w ko鎍u nap璠zasz je po膨dnym wzmacniaczem, jakiej jest wielko軼i pokuj w kt鏎ym ich u篡wasz?

• #4 18 Cze 2006 15:48
    pi鏎ko
    Poziom 30  

Stolarka bez zarzutu. Wyb鏎 g這郾ik闚 dobry.

Jak dla mnie brak czego co nada這by cechy indywidualne, taka standardowa skrzynka...

Zwrotnic powiniene przynajmniej pomierzy, mo瞠 wystarcz jakie korekty warto軼i element闚. Masz mo瞠 jej schemat?

• #5 18 Cze 2006 15:54
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

KOlumny robione na taka jakby stara mode...Tzn.: serokie, wysokie a plytkie.

TEraz moda robienia z basowcem po boku i wysokimi i srednimi na przodzie...

ale to rzecz gustu...mnie akurat taki i takie podchodza...

Co do wykonania widac ze starannie. PIszesz ze wyszpachlowales i wyszlifowales dopiero okleiles. Czyli pelna robota nie na odwal sie... A to chwali...
    Szkoda tylko ze caly efekt rozwaliles tymi srobami/wkretami metalicznego koloru daj czarne i bedize juz pelen efekt...

Ocena 5/6

• #6 18 Cze 2006 16:13
    crazy_88
    Poziom 42  

ladne wykonanie a wzmaciacz jest bardzo dobry ma mocne mozliwosci slyszalem podpietego lanzara max 12 pod niego to bylem w szoku

• #7 18 Cze 2006 16:40
    zlotnik
    Poziom 16  

pok鎩 15m\2 :D mlody_elektronik co do konstrukcji z basem z boku straszliwie mi sie to nie podoba lubie ogl康a jak g這郾ik niskotonowy pracuje i jedno z moich za這瞠 by這 瞠by wygl康a造 oldscholowo :D
    poniewa jestem zakochany w sprzencie z prze這mu lat 80\90
    Bym zapomnia o podzi瘯owaniu ALTONOWI udzieli mi du穎 rad i wskaz闚ek jak r闚niesz dla Alpha1982 kt鏎y pomaga w budowie kolumn :)
    a co do prostych skrzynek to pi瘯no tkwi w prostocie :D:D

• #8 18 Cze 2006 17:04
    Jareen
    Poziom 21  

witam. kostrukcja bardzo ok, tez gustuje w altusach, mildtonach itp :) niepokoj mnie tylko te cienkie przewody wzmak-kolumna. ocena 6/6 :) pozdrawiam

• #9 18 Cze 2006 17:58
    alph1982
    Poziom 12  

Dzi瘯i 瞠 o mnie nie zapomnia貫 ;) . Kolumny oczywi軼ie spoko, sam bym zbudowa podobne. Przyczepie sie jedynie do tej okleiny (do czego musze ;) ) - jak ju co robisz "na powa積ie" to lepiej u篡 forniru :P. Wiem 瞠 z fornirem to wi瘯szy k這pot a ta okleina to i tak wygl康a nie幢e. Ju nie umiem sie doczeka czasu jak Twoi rodzice "zmyj si" na troche d逝瞠j :D.

• #10 18 Cze 2006 22:53
    kamil-91
    Poziom 18  

Witam. kolumny wedlug mnie wykonane starannie. Co do forniru i glosniku z boku to uwazam ze wygladalo by to na audiofilska konstrukcje, a autor chcial chyba zachowac styl altusow itp. Mi taki uklad i kolor okleiny sie podoba, maja taki lekki estradowy posmak. W koncu glosnik basowy to nie jakies liche 20 cm.

• #11 19 Cze 2006 10:39
    noggero
    Poziom 11  

ζdnie, 豉dnie ale zeczywiscie jak robic cos to robic raz a poz康nie tzn. Ten arv jest jasniejszy jakbys zrobil frezowanie dla niskiego i sredniego to moze bardziej wygl康a這by "stonowanie", moze jaki 豉macz fali by sie przydal? Zwrotnica to pora磬a (poczytaj o zwrotnicach robionych przy pomocy pomiar闚), jak wydajesz 650z a twoje kolumienki dzialaj na 60% mozliwosci, to dozuc jeszcze te 100zl i niech dzialaj na 100%. Oczywiscie jak niemasz kasy to mozesz je dopieszczac z czasem.

Reszta to kwestia gustu, niski z przodu jest ok okleina tez pasuje na takiej szafie. Ocena 3/6, zadna rewelacja, od tak dobze wykonczone glosniczki, wi瘯sz uwage przyku貫 do wyko鎍zenia a mniejsz do brzmienia, ale dzi瘯i temu masz teraz pole do popisu i majsterkowania :D pozdrawiam

• #12 19 Cze 2006 11:31
    spigo3
    Poziom 14  

co wy tak chwalicie?!!
    wizualnie to tragedia
    zmarnowa喚 tylko czas
    trzeba by這 to najpierw zaprojektowa a nie na odpierdziel... szkoda moich s這w...

• #13 19 Cze 2006 12:10
    zlotnik
    Poziom 16  

noggero graj na 60% ?? pisa貫m 瞠 tylko 鈔ednie s lekko natarczywe ale po co s eq ?? mam od 800hz do 6khz przyciszone o 3db i gra idelanie a przciesz pisa貫m ze jak b璠 mia kase to kupie now zwrotnic jak by co zapraszam na ods逝ch :D:D
    spigo3 na odpierdziel ?? chcia bym zobaczy twoj pierwsz konstrukcj :D:D:D

• #14 19 Cze 2006 14:07
    kamil-91
    Poziom 18  

spigo3

鄉iem twierdzic ze to kolejny nick tropera cz hubertasa

• #15 19 Cze 2006 15:05
    trailong
    Poziom 19  

A czy one nie sa za niskie jak na pod這g闚ki? Bo tak patrze na to zdj璚ie przy parapecie i kaloryferze i wydaje mi sie 瞠 za niskie s... Bo wysokie powinny by na wysoko軼i s逝chacza a tak chyba? nie jest...

Po za tym konstrukcja niczego sobie ;)

• #16 19 Cze 2006 15:27
    darkone
    Poziom 23  

Mam prawie takie same kolumienki jak ty tyle ze mialem ich projekt w glowie od roku dopoki nie nazbieralem pieniedzy, tyle ze ja mam zamiast ARP tonsila 20/40 ktory lepiej sprawdza sie w tej roli niz ARP :D tylko ciekawi mnie jedno, po co rozdzielales komory? przeciez ARP ma zamkniety kosz, dzieki temu moglbys uzyskac mniejsz obudowie na dodatek i zmniejszyc odleglosci pomiedzy glosnikami, jedno wlasnie mi sie nie podoba to te ogleglosci, masz nierowne odleglosci pomiedzy glosnikami i wg mnie za du瘸 odleglosc pomiedzy BR a niskotonowym. co daje ocene 4+/6 za wykonanie i 5+/6 za dobranie glosnikow

noggero: czy uwazasz ze wybral zle glosniki? jesli tak to jestes w bl璠zie, 32-300 to najlepsza 30 za t cene, nawet do 250zl nie kupisz lepszego (chyba ze do samochodu [30-300-4AP]) ARV tez jest swietnym glosnikiem za bardzo ma陰 cene, jest o 20zl tanszy od Visatona SC 10 N tylko ARP trzeba dosc nisko ci帷 bo pozniej jest "natarczywy"

• #17 19 Cze 2006 15:58
    zlotnik
    Poziom 16  

wymiary kolumn: wysoko嗆 94cm szeroko嗆 38cm g喚boko嗆 32cm
    zgadza si ze ARP ma zamkni皻y kosz i nie trzeba go odgradza ale chcia貫m 瞠by GDN siedzia w 55L i tak kolumienki by by造 bardzo ma貫 i ju kompletnie nie by造 by pod這gowe przez to ta dodatkowa komora 瞠by je troch powi瘯szy. Jak siedz to wysokotonowy jest prawie na wysoko嗆 ucha mo瞠 4cm ni瞠j wi璚 niema tak tragicznie :).Bardzo mnie zaskoczy這 w kolumnach to 瞠 nie trzeba wcale u篡wa podbicia basu 瞠by jego ilo嗆 by豉 zadowalaj帷a ca造 czas s逝cham ze w陰czonym directem i ilo嗆 basu jest imponuj帷a zadowoli nawet najwi瘯szych amator闚 niskich cz瘰totliwo軼i :D
    przedtem mia貫m 25 100 4 sc i bas by dopiero s造szalny przy 5 watach trzeba by這 troch ga趾i odkr璚i 瞠by by這 co s造cha teraz przy bardzo cichym s逝chaniu oko這 1W bas jest ju s造szalny i idealnie komponuje si z ca陰 reszt (wysokimi 鈔ednimi)

Dzi瘯uje wszytkim za pozytywne komentarze :)

• #18 19 Cze 2006 21:49
    noggero
    Poziom 11  

Darktone: niewiem dlaczego mi robisz wyk豉d cen g這郾ik闚 dostepnych na polskim rynku, przeciez ani slowem nie wspomnialem o nich (co do 30 za 250zl to bym sie klucil)

Zlotnik: Jak zrobisz zwrotke "z prawdziweego zdazenia" to sam przekonasz si ze twoje glosniki potrafi duzo wi璚ej niz to co teraz slyszysz. Przyznam si szczeze ze jeszcze niezrobilem ani jednej konstrukcji bo caly czas dowiaduje si nowych zeczy i uwazam ze wiem za malo bo zrobienie sko郾ej 軼ianki na przeciw wysokotonowca to koszt zaden a jzu w jakims stopniu poprawia to bzmienie. Dlatego chcialbym ci zach璚ic do postudiowania http://www.audiomania.info/articles.php?PHPSESSID=ee12c22e71dc1f9b8a36562f343247be
    a sam zobaczysz jaki potencja d瞠mie w twoim zestawie. Poprosu wyko篡staj max mozliwosci za min ceny. A tak na marginesie to bez BR bas jest jeszcze szybszy i bro cie Panie Bo瞠 zebys kupowal zwortnice gotow, wydasz niepotrzebnie pieni康ze a efekt b璠zie nijaki. Uzupe軟ij sw wiedze w tym zakresie (budowanie zwortnic), to nic nie kosztuje, a efekt w豉snor璚znej konstrukcji napewno b璠zie lepszy od "gotowca". Wyb鏎 nalezy do ciebie, powodzenia

• #19 19 Cze 2006 22:29
    darkone
    Poziom 23  

no widzisz... wiec jedyne co jest zle to zwrotnica a glosniki sa naprawde dobrze dobrane, ja bym sie nie klocil nie ma lepszej 30tki do 250zl... jesli myslisz o tonsilach to zapomnij :D te jego kolumny lepiej graja niz altusy 300... ;]

• #20 19 Cze 2006 22:54
    zlotnik
    Poziom 16  

noggero na pewno masz racj 瞠 samemu wyjdzie taniej i lepiej jeszcze to przemy郵e :) co do altus闚 300 to akurat mia貫m okazje s逝cha z yamah A 720 no i gr podobnie do moich szybko i twardo ale altusy troch dudni przy 70hz ci篹ko powiedzie co lepiej trzeba by s逝cha w tym samym pomieszczeniu na tym samym wzmacniaczu na tych samych utworach :D ale szczerze wydaje mi si 瞠 na GDN 32 300 robi wi瘯sz zadym :D

• #21 20 Cze 2006 00:28
    Jareen
    Poziom 21  

znowu mam nieodpart ochote spiecia sie co do grania tonsili :P ale kolejnej rebelii wszczynal nie bede :P:P:P a twoje kolumny bardzo ok, i takiego wzmaka beda sie sluchac :)

• #22 20 Cze 2006 23:41
    Dj_Stone
    Poziom 12  

Siemasz zlotnik!! A nie pr鏏owa貫 symulowa wariantu 37 Hz / 66 litr闚?
    Z tej samej paki jakby zastosowa inn przegrod, to chyba mo積a by by這 tak zestroi tego GDN-a? Nic do tych kolumn nie mam, skoro za這瞠niem by kr鏒ki bas to rozumiem, ale w moim wariancie charakterystyka jest bardziej liniowa, mo積a powiedzie, 瞠 bardziej liniowej temu GDN-owi si nie da zasymulowa :D Kolumny naprawd pot篹nie wygl康aj!! Ty masz dopiero do nich 100 W, a wszyscy wiemy jakie stx-y s pancerne :D Taka kolumna powinna przyj望 spokojnie grubo ponad 200 W!!
    Pozdroo!!

• #24 22 Cze 2006 13:55
    luki233
    Poziom 18  

Wed逝g mnie bardzo dobra konstrukcja, nale篡 sie 5 ;)

• #25 22 Cze 2006 16:26
    Caleb_
    Poziom 33  

w miare ok, ale:
    - odleglosci miedzy glosnikami makabrycznie duze. Trzeba bylo zrobic maksymalnie blisko siebie.
    - z uwagi na taka srednice glosnika niskotonowego lepszym wyborem byloby umieszczenie go z boku, albo chociaz sredniotonowe i wysokotonowe dac niesymetrycznie (mniejszy wplyw obudowy) i (co juz jest kwestia gustu) wyglad by sie poprawil
    - kolor okleiny mi sie nie podoba
    - zwrotnica do bani - razem z ta janbo, na ktora planujesz wymienic, ale i tak bez sprzetu pomiarowego nie zrobi sie czegos poprawnego (nawet z 2-way czesto sa duze problemy)
    - Nie wiem jaka jest wysokosc kolumny, ale tutaj nie wyglada mi to na metr (chyba ze nie doczytalem z opisu) - dobrze jesli ma co najmniej metr - po co stosowac dodatkowe podstawki, skoro konstrukcyjnie kolumna moze miec odpowiednia wysokosc

• #26 25 Cze 2006 17:44
    2mnemonic2
    Poziom 11  

Witam mam bardzo podobna konstrukcj, tzn na takim samym stx i 鈔edniaku tesli, a wysokoton闚ki to tonsil gdwk 11/100/8, na zwrotnicy janbo J-3B, a nap璠zam to wszystko yamah ax 570, og鏊nie kolumny sprawuj si bardzo dobrze, jednak jest malutki problem przy wi瘯szych mocach, tonsil i tesla nie daj bardzo rady przy tak olbrzymim stx. Ale og鏊nie konstrukcja jest bardzo ok.

• #27 26 Lip 2006 22:09
    tomal4321
    Poziom 16  

Czy mia貫 problemy z kantami obudowy po oklejeniu. Bo u mnie okleina na kantach lekko odchodzi. Macie jaki pomys jak temu zaradzi?

• #28 27 Lip 2006 07:47
    Dj_Stone
    Poziom 12  

Yo!!
    Na oklein mam taki patent: na surow p造t na這篡 minimum 2 warstwy jakiego lakieru (jakikolwiek, ja np u篡wa貫m Nitrolac'a). Najlepiej na這篡 pistoletem. Po wyschni璚iu lakieru kleisz oklein i je郵i jest wystarczaj帷o g豉dka powierzchnia, to klej od okleiny tak si czepia lakieru, 瞠 trudno r瘯 oderwa!!
    Sprawdzone!!
    Mam te patent na niewidoczne 陰czenia okleiny na kraw璠ziach, ale to ju d逝窺za historia... :)
    Pozdroo!!

• #29 27 Lip 2006 09:27
    tomal4321
    Poziom 16  

Tylko 瞠 ja ju obklei貫m swoja obudow i pozosta豉 mi lekko odklejaj帷a si folia na kantach. Czy mo瞠 da jakiego kleju na te kanty czy co takiego? Albo wszystkie kanty oblecie kontownikiem aluminiowym ale to ju chyba ostateczno嗆 i znowu koszty:( Mo瞠 zdradzisz mi ten patent. PROSZ!!!

• #30 27 Lip 2006 10:09
    Dj_Stone
    Poziom 12  

Hehe!!
    To nic specjalnego, ale efekty s zdumiewaj帷e :D
    Warunkiem jest dobrze przygotowana obudowa (kraw璠zie musz by idealne: ostre i g豉dkie). Ty piszesz, 瞠 ju oklei貫... Domy郵am si, 瞠 klei貫 oklein na surow p造t nawet niewypolerowan papierem, dlatego Ci odchodzi :|
    Mo瞠sz lekko klejem posmarowa, ale sam nie wiem jak to b璠zie wygl康a.
    Najlepiej by by這 zedrze oklein, co nie powinno w twoim przypadku by trudne :D i wypolerowa paczk, na這篡 lakier i klei now foli :| wiem, 瞠 to koszty, ale co za co.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME