Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Porady na temat oklejania kolumn okleina drewnopodobna :)

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Porady na temat oklejania kolumn okleina drewnopodobna :)
Autor
Wiadomość
łuki88
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Nowy Dwór Mazowiecki.

Post#1 Post autora tematu 20 Cze 2006 12:21   

Witam ponownie :) Zamierzam sobie poprawic stare budy do kolumn w wakacje (zrobic nowe) i chce je okleic okleina drewnopodobna, bo fornir to juz nie dla mnie, wole ladne granie a wyglad po prostu przyzwoity, czyli chyba okleina spelni te oczekiwania :)
I chcialbym Was spytac:
1. Jak oklejac zeby to wyszlo najlepiej?
2. Od ktorych scianek zaczynac?
3. Jak wykanczac narozniki zeby nie odstawala okleina, czym ja odcinac itp. ?
4. Czym to dociskac zeby dobrze sie zeszlo z deska (płyta wiórowa)?
5. Jaka najlepiej szpachle uzyc i jak to wyszlifowac (rodzaj papieru sciernego itp.)?
Fajnie by bylo jakbyscie jeszcze od siebie dodali jakies wskazowki ;)

Tylko nie piszcie zebym poszukal bo juz szukalem, a nie znalazlem zadowalajacych odpowiedzi :)

Z gory dzieki za pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Cze 2006 12:21   

Powrót do góry

mirro1234
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Rzeszów

Post#2 20 Cze 2006 13:15   

Re: Porady na temat oklejania kolumn okleina drewnopodobna :

Ad.3. żeby nie odstawała musisz położyć szpachle na narożniki i dokładnie wyszlifować papierem ściernym (gr. ziar. 120).

Ad.4. Niczym nie musisz dociskać. Okleina to zwykła naklejka i dociskasz ją ręką podczas przyklejania, uważając żeby nie porobić pęcherzyków powietrza. Gdzieś po dwuch dniach klej sam osiągnie maksymalną wytrzymałość.

Ad.5. Szpachla wypełniająca (żółta) taka jak stosują lakiernicy samochodowi. Nie kupuj szpachli wykańczającej, uniwersalnej a już napewno nie z włóknem szklanym, bo tego nie dotrzesz za chiny ludowe. A grubość ziarna papieru może być 120.

Rada: nie śpiesz się z oklejaniem; rób powoli i dokładnie; przyklejaj okleinę tak jak napisane jest na odwrocie i jak ją (rozmasowujesz) na powierzchni to od środka na zewnątrz a nie odwrotnie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Cze 2006 13:15   

Powrót do góry

łuki88
Poziom 20
Poziom 20

Post#3 Post autora tematu 22 Cze 2006 22:36   

Dzieki za odp. A od ktorych scianek zaczynac oklejanie? Od np. lewej bocznej i przejechac do prawej a przod i tyl odzielnie? Aha a jak ja docinac i w jakiej kolejnosci przy rogach? Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Cze 2006 22:36   

Powrót do góry

mirro1234
Poziom 19
Poziom 19

Post#4 23 Cze 2006 10:46   

Ja zaczynałem od bocznych. Oklejałem "jednym ciągiem" na około. Przód i tył na końcu. Z daleka nawet to wygląda ale z bilska... no wiadomo - może być lepiej.
Odcinać można możem tapicerskim przy kantach trzba uważać i ciąć równo i powoli.
Przy rogach - no tu jet problem - ja odcinałem nożyczkami i wyrównywałem żyletką (ale to troche męczące).
Powrót do góry

łuki88
Poziom 20
Poziom 20

Post#5 Post autora tematu 23 Cze 2006 20:59   

No to juz troche wiem :) Aha a ile tej szpachli potrzeba? I jaki koszt jest tego? Ile utwardzacza uzyc? I jeszcze jedno... Jak deske do deski (prostopadle) przykrecic (tzn. czolowa do boku) zeby sie ladnie zeszly? Przylozyc je do siebie prostopadle i powoli wiercic malym wiertlem przez obydwie? Kurde nie chce spaprac tego zbytnio no i nakladac nie wiadomo ile szpachli... :) Pozdro
Powrót do góry

mirro1234
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 24 Cze 2006 14:12   

Szpachli powinna wystarczyć mała puszka (szpachla wypełniająca - taka jak lakiernicy samochodowi stosują).

Koszt takiej szpachli to 5,5 - 7,5 zł (w rzszowie :) ).

Utwardzacza tylko trochę (w zateżności ilr go użyjesz tak szybko szpachla stwardnieje). Ale nie dawaj go za dużo, bo szpachla "zdechnie" zanim ją nałożysz. Jak dasz bez utwardzacza to też zaschnie, tylko że trzeba będzie dłużej poczekać.

Cyt: deske do deski (prostopadle) przykrecic (tzn. czolowa do boku) zeby sie ladnie zeszly?
Właśnie tak.

Musisz wszystko dokładnie dotrzeć, bo pod okleiną wszystko będzie widać niestety :([/b]
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Porady na temat oklejania kolumn okleina drewnopodobna :)
Strona 1 z 1