Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Polonez 1.6 Caro - Instalacja elektryczna

zaba666 21 Jun 2006 10:49
 • #1 21 Jun 2006 10:49
  zaba666
  Level 11  
  Helpful post? (0)
  Witam, mam duży problem z moim Poldkiem, podczas jazdy na gazie silnik zmniejsza swoje obroty do ok. 600 a czasami gaśnie (tylko po wciśnięciu sprzęgła, nie zależnie czy to będzie zmiana biegu czy postój na skrzyżowaniu). Jak już obroty spadną (spadną) kontrolki na desce rozdzielczej szaleją (STOP, pedał hamulca, olej) i słychać jak się załancza i wyłancza jakiś przekaźnik. Po dodaniu gazu się uspokaja, po zejściu silnika na obr jałowe znowu się to powtarza, po chwili zapala się kontrolka hamulca i ogrzewania tylnej szyby. Raz na jakiś czas się uspokaja, więc wydaje mi się że jest to wina instalacji elektrycznej. I tu maja prośba, jak by ktoś miał cały schemat instalacji elektrycznej do Poloneza 1.6 GLI Caro był bym bardzo wdzięczny.
 • #2 21 Jun 2006 13:50
  adamnocun
  Level 11  
  Helpful post? (0)
  a czy to się dzieje tylko na gazie czy też na bynzynie.
 • #3 21 Jun 2006 20:34
  _robert_
  Level 20  
  Helpful post? (0)
  Sprawdż poziom i cisnienie oleju.W Gli jeśli nie ma ciśnienia oleju przekażnik pompy paliwa umieszczony za schowkiem wyłancz się powodując załancznie kontrolek tablicy wskażników...
 • #4 02 Jul 2006 09:53
  zaba666
  Level 11  
  Topic author Helpful post? (+1)
  wyszło mi że wtrysk jest uszkodzony, przez co mimo przejścia na gaz wtrysk podawał paliwo ( kapało jak z kranu, po kropelce). Na wysokich obrotach było ok, bo silnik wszystko spalał, ale na niskich była za bogata mieszanka i chyba dlatego przygasał. Po przejściu na gaz wyłączam pompę paliwa i już jest ok :) jeszcze zostaje kwestia samoczynnego włączania się ogrzewania tylnej szyby i wariacji czujnika oleju. Śliczne dzięki za rady :)

  Dodano po 2 [minuty]:

  PS: posiadam całą książkę do tego samochodu w wersji elektronicznej. Niestety waży ok 30M i jest w pdf. Jak ktoś by chciał mogę bezpłatnie wysłać. Pozdrawiam
 • #5 02 Jul 2006 13:12
  Albercik 321
  Level 25  
  Helpful post? (0)
  Wariacje czujnika oleju i samoczynne właczanie sie ogrzewania tylnej szyby mogą mieć wspólna podstawe właśnie w uszkodzonym czujniku ciśnienia oleju.Aczkolwiek,zależy co rozumiesz pod pojęciem wariacje czujnika oleju i samoczynne włącznie sie ogrzewania tylnej szyby,ponieważ w Polonezach jest tak,że jak jest zimno,to ogrzewanie tylnej szyby włącza sie samoczynnie i po jakimś czasie(jak sam go nie wyłaczysz) wyłącza sie samo.Ogrzewanie to włacza się po uzyskaniu odpowiedniego ciśnienia oleju w silniku..Tak samo nawet w ciepłe dni,jak chcesz włączyc to ogrzewanie,to musisz poczekać kilka sekund po uruchomieniu silnika,zą olej bedzie miał odpowiednie ciśnienie.
  Search 4 million + Products
Browse Products