Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaka instalacja gazowa do opla Corsy 1.0 ecotec

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Jaka instalacja gazowa do opla Corsy 1.0 ecotec
Autor
Wiadomość
Ajro
Poziom 10
Poziom 10

Post#1 Post autora tematu 22 Cze 2006 17:56   

Jaka instalacja gazowa do opla Corsy 1.0 ecotec

Witam wszystkich forumowiczów.
Chciałem się zapytać znawców tematyki gazowej w samochodach osobowych, mianowicie:
Jaką można założyć instalację gazową do tego samochodu (corsa B rok 98)
Ile taka instalacja może kosztować?
I czy ten samochód ma wielopunktowy wtdysk paliwa czy jedno punktowy bo poinformowano mnie, że w tym pierwszym instalacja jest o wiele droższa
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
Powrót do góry

małek
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#2 22 Cze 2006 20:46   

Re: Jaka instalacja gazowa do opla Corsy 1.0 ecotec

żadna instalacja gazowa !!!

po pierwsze wielopunkt na pewno - mogą być różne kolektory dolotowe, po drugie motronic 1.5.5 po trzecie mały silnik = beznadziejna oszczędność na gazie
Powrót do góry

Ajro
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post autora tematu 22 Cze 2006 21:54   

[/quote]po drugie motronic 1.5.5 po trzecie mały silnik = beznadziejna oszczędność na gazie
Cytat:

Małek co to znaczy motronic 1.5.5?
A druga sprawa mój znajomy ma w Fiacie uno z 97r o silniczku 997ccm instalację gazową i sobie ją bardzo chwali. Pytam o instalację do tak słabego autka ponieważ nie zależy mi na osiągach samochodu, tylko na najtańszym jego tankowaniu. I ile kosztuje w moim przypadku taka instalacja, bo ponoć juz za 1200-1400zl mogę ja zainstalować?

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Cze 2006 21:54   

Powrót do góry

damkoz
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Szczecin

Post#4 22 Cze 2006 23:10   

Podejrzewam że tam jest wtrysk wielopunktowy, teraz zależy jaki kolektor czy plastikowy czy metalowy koszt jeżeli plastikowy ok 3500zł a metalowy 2000-2500zł. Z instalacją za 1500zł to ja bym uważał - jeżeli jest to wielopunkt to jest instalkacja bez kompa taka jak się montuje w starych fiatach i ładach, ponadto wtedy nie przejdziesz przeglądu dobijasz silnik niszczysz katalizator i napewno za bardzo nie pooszczedzasz ;-) owszem da sie założyć nawet butlę turystyczną na siedzenie pasażera za 200zł ale oszczędza się jeżdzac na gazie a nie przy wyborze instalacji
Powrót do góry

Ajro
Poziom 10
Poziom 10

Post#5 Post autora tematu 23 Cze 2006 07:03   

Dzięki za opowiedź,
Widzę, że jednak ta instalacja dla mnie nie jest za tania, a 3000 lub 4000tys nie będę płacił, ponieważ autem rocznie robię ok 1000-1500km. Czyli w moim przypadku raczej by się długo zwracała. Pozostaje spalać benzynę, a mam takie pytanie troche z innej beczki, czy duszenie się silnika przy dodawaniu gazu sporadyczne, może być powodem zanieczyszczonego gaźnika?
Powrót do góry

damkoz
Poziom 17
Poziom 17

Post#6 23 Cze 2006 08:55   

jeżeli mówisz o owej corsie to jest to nie możliwe bo tu nie ma gaźnika.
Powrót do góry

IWEX100
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Skierniewice

Post#7 23 Cze 2006 13:39   

Boże kto tu się wypowiada???? Jedna zasada jeżeli nie znam tematu to się nie wypowiadam, myślę że jest to normalne. W Twojej Corsie masz trzycylindrowy silnik na wielopunktowym wtrysku paliwa z plastykowym kolektorem. Instalacja u nas (sekwencyjny wtrysk gazu) kosztuje 2.300,00 zł ze zbiornikiem w miejsce koła zapasowego.

Więcej informacji: www.iwexautogaz.pl

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Cze 2006 13:39   

Powrót do góry

damkoz
Poziom 17
Poziom 17

Post#8 23 Cze 2006 14:00   

o ciesze się ze się znalazł spec który aż tak świetnie się zna na wszystkim i moze doradzić a dokładnie przepisać to samo co kilka postów wyzej. Co do cen to gdy miałem założyć gaz do swojego auta również spotykałem flachowców oferujących insta 2 gen za 1500- 1800 i dzis cieszę się że do takich partaczy nie pojechałem - Broń Boże nie twierdze że każdy kto oferuje usługę tanio robi coś źle, ale świetnym wyznacznikiem jest opinia urzytkowników, najlepiej jechać do danego warsztatu i zapytać jaki jest u nich czas oczekiwania na montaż na oguł u takich co do pracu używają głównie młotka i przecinaka nie ma kolejki a naprawde dobrych warsztatów trzeba czekać kilka tygodni mimo że ceny są o 50% wyższe.
Pozatym ceny zależa tez od regionu kraju, ja podałem ceny jakie obowiązują w Szczecinie a tu tanio nie jest gdyż warszaty ustawiają się pod cene niemiecką ;-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Cze 2006 14:00   

Powrót do góry

Ajro
Poziom 10
Poziom 10

Post#9 Post autora tematu 23 Cze 2006 14:44   

jeżeli mówisz o owej corsie to jest to nie możliwe bo tu nie ma gaźnika.

Chyba jednak zrezygnuję z tej instalacji, ale ponieważ ktoś mi odpowiedział na pytanie o gaźnik, postanowiłem nie zakładać nowego tematu tylko spytać się jeszcze szybciutko, co może dolegać autu, że się tak zachowuje i czy naprawa tego to spory wydatek, mniej wiecej ile?
pozdrawiam
[/quote][/list]
Powrót do góry

damkoz
Poziom 17
Poziom 17

Post#10 23 Cze 2006 15:08   

jeżeli duszenie polega na szarpaniu w szczegulności na niskich obrotach podczas przyspieszania to w pierwszej kolejności wymień przewody WN i świece.
Powrót do góry

Ajro
Poziom 10
Poziom 10

Post#11 Post autora tematu 23 Cze 2006 18:31   

Duszenie polega na tym, że ja naciskam na gaz i nie ma efektu a po jakiejś sekundzie lub dwóch następuje dopiero przyspieszanie. Nie zdarza się to za każdym razem, ale jest uciążliwe szczególnie przy wyprzedzaniu, bo ja mu na gaz a on po dwóch sekundach dopiero reaguje. To dla tej usterki też świece i kable wn?
Powrót do góry

damkoz
Poziom 17
Poziom 17

Post#12 23 Cze 2006 21:35   

raczej nie, to bardziej gdyby było szarpanie przy niskich obrotach, powinieneś jechać na diagnostykę komputerem, mi to wygląda na tps albo przepływomierz ale można sobie domniemać, tam podłączą pod kompa i wyjdzie które urządzenie ma nieprawidłowe parametry.
Powrót do góry

Ajro
Poziom 10
Poziom 10

Post#13 Post autora tematu 23 Cze 2006 23:34   

dzięki wybiorę się w poniedziałek i napiszę po wszystkim co było
narazie
Powrót do góry

IWEX100
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Skierniewice

Post#14 24 Cze 2006 07:54   

damkoz masz racę że są warsztaty które pracują młotkiem i przecinakiem tylko ja montuję auto-gaz od 14 lat, mam oddział w Łodzi i hurtownię instalacji LPG, więc nie należę do tych zakładów. Cena jest niska z powodu bezpośredniego kupowania instalacji od producentów w większych ilościach a co za tym idzie otrzymujemy dobre upusty.
A co do cen na zachodzie Polski to masz rację, że są podciągane w związku z klientami z niemiec.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Cze 2006 07:54   

Powrót do góry

damkoz
Poziom 17
Poziom 17

Post#15 24 Cze 2006 10:58   

Wiem że wy macie dwa warsztaty i kilka znajomych mi osób zakładało u Was gaz i są zadowoleni dlatego napisałem że należy zapoznać się z opiniami użytkowników. Ale chodzi mi np o tajemnicze okazje w regionach gdzie np średnia cena instalacjio 2g to 2000 a ktoś wyskakuje że założy za 1200 następnego dnia przyjeżdzasz do takiego warsztatu a tam na podjezdzie spalone audi bo mechanikom coś nie wyszło ;-) a taką sytuację widziałem w szczecinie albo zakładają inst 1 gen i wciskają kit że to jest 2 gen. Niestety takich mechaników w naszym kraju jest jeszcze sporo.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Jaka instalacja gazowa do opla Corsy 1.0 ecotec
Strona 1 z 1