Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Po Burzy cały sprzęt od WIFI poszedł z dymem :(

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Po Burzy cały sprzęt od WIFI poszedł z dymem :(
Autor
Wiadomość
NOOKIA
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Krajenka

Post#1 Post autora tematu 23 Cze 2006 14:05   

Witam na wstepiw powiem że problem pojawil sie w czasie burzy, najprawdopodobniej tepsa gdzieś dostala w kabel bo szpila elektryczna przyszla od DSLA (narmalnie wystrzelil tak że sie aż otworzył) no i dalej poszlo na AP-ki server nawet kabel lan sie spalil i jest wszędzie do wymiany a na dokładke energetyka sie bawila światełkiem i zabiła UPS-a
:( tak więc moje pytanie brzmi kogo ścigać za uszkodzony sprzęt energetyke czy TP-se???

no i oczywiście czy ktoś z was już sie spotkal z podobnym przypadkiem

Ps. cały sprzęt mam na gwarancji ale wątpie aby to przeszło bo wszystkie użądzenia od strony lany są martwe ale radio dziala (macie może schemat linksysa WAP54G ???)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Cze 2006 14:05   

Powrót do góry

Jamal20
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Rabka

Post#2 23 Cze 2006 14:14   

Re: Po Burzy cały sprzęt od WIFI poszedł z dymem :(

No ja zaczoł bym od Tepsy a potem do Energetyki. Ktos musi zato odpowiedziec. samos ie nie załatwi[/img][/b]
Powrót do góry

~sojer
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wałbrzych

Post#3 23 Cze 2006 14:40   

A ja bym zaczął od ścigania użytkownika sprzętu. W instrukcjach nie było czasem napisane żeby wyłączać sprzęt w czasie burzy??
Powrót do góry

profesore
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: podkarpacie

Post#4 23 Cze 2006 15:17   

wyłącznie sprzętu podczas burzy to już fikcja i raczej niepiszą o tym bo jak sie ma dobra instalacje nowoczesną i zabezpieczenia tybu : bezpieczniki , listwa i ups to raczej daje to dużą gwarancję a raczej 100 % można sie jeszcze pokusić na małe zabezpieczenia kabli sieciowych i do każdego sprzęcika osobne listwy ale nie te ze sklepu tylko lepsze powyżej 100 zł , a teraz do rzeczy, miałem taki przypadek i tu musisz wiedzieć czy napięcie poszło z gniazdka czy z kabla sieciowego , czu zasilacz przepuścił
jak z gniazdka musisz sie dowiedzieć w energetyce czy coś w ostatnim czasie robili w olkolicy i co , najlepiej na piśmie / będzie ciężko , sam wiem/ z drugiej strony musisz być pewny że wszystko co masz u siebie było sprawne i miec na to rachunki / ja miałem nawet na listwe/ i tu zaczyna się zabawa bo równie dobrze mozna podac do sądu producenta listwy ,lub producenta zasilacza do dsl-a , że naprzykład niezadziałały bezpieczniki, musisz wiedzieć co przepuściło prąd, czy odrazu z gniazdka leciało bardzo duże napięcie , ale to juz proponuje fachowca od pradu
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Centrum Dowodzenia Światem

Post#5 23 Cze 2006 15:33   

Wiesz co mialem taka sama akcje i kilka osob w kolo mnie
piorun walnol w drzewo ale sie na wszystkim poindukowalo i sie ludziom telefony swiecily.
Najgorsze ze piorun palnol "z zaskocznia"
Generalnie w okolicy straty byly powane
ale na szczescie u mnie dom byl od takiej ewentualnosci ubezpeczony nie na jakies kosmiczne pieniadze ale zawsze to cos na sieciowki i switche akurat starczylo.
Co do tepsy to nikt w okolicy z tego co wiem nie probowal a co do energetyki to "mnie" (formalnie to rodzica ale ja to zalatwialem bo u kumpla byla ta sama akcja i razem pomykalismy sobie bo akurat bylo wolne od uczelni -wakacje) nie chcieli dac nawet swistka dla ubezpieczalni ze takie zdazenie mialo miejsce (najprawdopodobniej obawiali ze beda od nich ubezpieczalne cos chciac regresem), na szczescie ubezpieczalnia nie robila wyglupow bo babka stwierdzila ze miala kilka zgloszen z okolicy i w sumie nie potrzebuje zadnych swistkow.
Ale wracajac do twojej sprawy to skoro energetyka nie chciala dac zadnego swistka wiec sie czegos obawiala byc moze skutecznosci ubezpieczyciela w dochodzeniu swoich praw. Byc moze mozna by tego skutecznie dochodzic bo jesli pik przyszedl z sieci elektrycznej to w sumie jest jak by ich wina a w zasadzie niewywiazanie sie z umowy bo zobowiazuja sie dostarczac prad o jakis tam parametrach. Inna sprawa to to ze oni musza byc ubezpieczeni od szkod jakie moga wyrzadzic.
PIerwszepismo spotka sie prawie napewno z odmowa (ja sobie darowalem w tym momecie bo juz wiedzialem ze to pismo nie jest mi do szczescia potrzebe).
Kiedys slyszalem ze komus tam energetyka zwrocila za wymiane elektroniki w piecu CO ale nie jestem tego w stanie zweryfikowac.
A juz konkretnie co do twojego przypadku to podejrzewam ze to jednak polecialo po lanie tzn poindukowalo sie na kablach sieciowych
jak jest blisko pioruna to telewizor jest w stanie zabic nawet podlaczona antena bo na kablu siest sie w stanie wyindukowac wystarczajacy prad zeby zalatwic tv nawet wylaczony
Powrót do góry

lechoo
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: łódzkie

Post#6 23 Cze 2006 15:35   

Bezpieczniki, listwa, czy UPS to żadne zabezpieczenia przed wyładowniami atmosferycznymi, temat był kilka razy wałkowany na forum - możecie sobie poszukać...

Na pocieszenie dodam, że modem z tepsy dostaniesz nowy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Cze 2006 15:35   

Powrót do góry

Jack14
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Zachodniopomorskie

Post#7 23 Cze 2006 15:42   

Jeśli sprzęt był ubezpieczony na taką okoliczność to pozostało wysłać czy zanieść do serwisu uszkodzony sprzęt i poprosić o wydanie ekspertyzy.
Jeśli ekspertyza potwierdzi uszkodzenie sprzętu z powodu wyładowania atmosferycznego (przepięcia) to jest duża szansa na uzyskanie odszkodowania.
Powrót do góry

profesore
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 23 Cze 2006 15:45   

skoro tak to po co produkują listwy i upsy i nne ?
1.dla wydarci apieniędzy
2. dla spokojnej psychiki kupujacego i wiary w nic
3. dla bezpieczeństwa
i tak sobie mysle gdyby to było w normalnym kraju i ktoś np miałby wazne dane na kompie to mozna by spokojnie zaskarżyć producentów tych zabezpieczeń, u nas też mozna ale trzeba mieć dużo czasu i pieniędzy, ale czy to warto i się opłaca skórka za wyprawke to chyba tylko dla własnego spokoju i zadowolenia
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Cze 2006 15:45   

Powrót do góry

PICIA
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kraków

Post#9 23 Cze 2006 16:35   

jeśli sprzęt był nie ubezpieczony to życzę powodzenia.....i tu jestem przekonany nikt ci kasy nie odda- chyba..ze udowodnisz ze to wina np energetyki
Powrót do góry

NOOKIA
Poziom 21
Poziom 21

Post#10 Post autora tematu 23 Cze 2006 16:57   

Energetyka podczas tej burzy bawiła śię światelkiem (włącz wyłącz itd. co 2 sekundy) co do sprzętu to nie jest tak tragicznie bo już wszystko śmiga ale mam taki mały problem mianowicie mam linksysa WAP54G i potrzebuje separatorek który jest na lanie :) a w siecie nie moge znaleść żadnego zamiennika PH162509
Powrót do góry

Jack14
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Zachodniopomorskie

Post#11 23 Cze 2006 17:13   

No to tylko należy się cieszyć że tylko to.
Temat postu "brzmiał" grozą co do zaników napięcia czy chwilowych wyłączeń to UPS powinien sobie znakomicie z nimi radzić jeśli nie to pora go wymienić bo listwy przeciwzakłóceniowe ofszem czasem pomagają ale zasilania gwarantowanego nie zapewniają.

Oczywiście nie wspomnę o prawidłowym uziemieniu urządzeń bo to chyba oczywiste.
Powrót do góry

jaroslawk
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Konin

Post#12 23 Cze 2006 18:03   

Witam,
Kiedyś przerabiałem podobny problem. Ubezpieczalnie chcą zaświadczeń, a firmy typu TPSA, Energetyka nie chcą ich wydawać. Sprawy w sądach toczą się latami, i tak na samym końcu będzie to Twoja wina.

Podczas burzy to nie „Ludzie z Energetyki” bawią się prądem, a układy elektroniczne które nadzorują procesy przesyłu prądu (długa historia aby ją opisywać).
Jak ktoś wcześniej napisał że dobra instalacja jest wstanie coś poprawić. Owszem – ale jeszcze nie widziałem instalacji w 100% bezpiecznej. Wyładowanie elektryczne (burza) ma tak wysokie napięcie że raczej nic nie pomoże. Wszystkie urządzenia służące do ochrony elektroniki raczej zmniejszają uszkodzenie ale nie chronią całkowicie. Problemem w sieciach komputerowych miedzianych jest indukowanie się napięć w kablu. Podłączenie Netprotera tylko zmniejsza ryzyko uszkodzenia urządzeń.
Powrót do góry

NOOKIA
Poziom 21
Poziom 21

Post#13 Post autora tematu 23 Cze 2006 20:55   

oczywiście wszystko jest uziemione a tak na marginesie to na mojej ulicy 10 telefonów strzeliło więc ta "szpila" przyszła od tepsy :(
Powrót do góry

profesore
Poziom 15
Poziom 15

Post#14 23 Cze 2006 21:45   

a moż eposzło coś na słu[ie i puściło na skrzynke tpsa? to juz chyba pytania dla rzeczoznawców lub fachowców bo właściwie mozna zaskarżyć tpsa ale moga poszukać że to nie ich wina i dupa zbita :(
Powrót do góry

0__0
Poziom 21
Poziom 21

Post#15 23 Cze 2006 23:59   

Jakby to byla wina energetyki to poszloby cos wiecej niz tylko UPS -w przecietnym domu jest teraz tyle sprzetu elektronicznego pracujacego non stop chocby nawet w standby ze szansa padniecia tylko ups jest znikoma.
Powrót do góry

nubira
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: wrocław

Post#16 08 Wrz 2006 15:06   

marne szanse pracuje w tej branży chodzi o energetyke , a jezeli miałes uziemiony do instalacji odgromowej ,to tak sie nie robi
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Wrz 2006 15:06   

Powrót do góry

ov_Darkness
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: z Mroku...

Post#17 09 Wrz 2006 03:15   

Mądry Polak po szkodzie, ale...
Sprzęt Belkina (listwy antyprzepięciowe) mają gwarancję producenta do 1.200.000PLN (jednego miliona dwustu tysięcy!!!) na podłączony sprżęt, że go uchronią przed uszkodzeniem. Max prąd przepięcia 75.000A/2700dżuli. Mam najwyższy model listwy (w sumie kupiłem jako dość drogi i dobry rozgałężźnik-2 kompy 2 monitory i kupa sprzętu), ale jestem troszkę spokojniejszy. Gwarantują po prostu wymanę sprzętu. Dożywotnio.

Poza tym wygodnie się tego używa, ma 8 gniazdek 230V i telefoniczne. Mankamnet jest taki, ze kosztowała mnie ta listwa prawie 300PLN (ze 2lata temu). Bolesne.

Nie jestem zwiazany z żadnym handlarzem tym sprzętem. Po prostu stwierdzam, że to dobra opcja jest.

EDYTA: widze, ze ostro przepłąciłem ,albo bardzo stasniały te listwy! http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C0125591 za niecąłą stówę, to bym wszystko podłaczył do tego! Jest jeszcze seria Gold, 7stykowa, filtruje też sygnał z kablówki i ładna czarna :D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Po Burzy cały sprzęt od WIFI poszedł z dymem :(
Strona 1 z 1