Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Emulator wtryskiwaczy Stag2-E4

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Emulator wtryskiwaczy Stag2-E4
Autor
Wiadomość
key
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 24 Cze 2006 14:13   

Emulator wtryskiwaczy Stag2-E4

Witam,
Jakiś czas temu opisywałem problem z szalejącymi obrotami, mocą, etc w moim Volvo460.
Usterka została namierzona. Po zupełnym odłączeniu emulatora wtryskiwaczy auto zaczęło palić na benzynie na 4 cylindry (a nie na 3) i zachowywać się dość normalnie.
Po podłączeniu ponownie emulatora - problem znowu sie pojawił (1 świeca mokra, etc).
Przeczyściłem wszystkie styki, sprawdziłem kostki w emulatorze. Wszystko na płytce niby wydaje się OK. Zauważyłem też tam jakiś potencjometr, a obok czerwoną diodę. Czy jest szansa na wyregulowanie tego układu, czy też czeka mnie wymiana?
Emulator to Stag2-E4
Z góry dzięki za informacje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Cze 2006 14:13   

Powrót do góry

orionbenny
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: okolice Rzeszowa

Post#2 24 Cze 2006 15:16pomocny post - solucja   

Re: Emulator wtryskiwaczy Stag2-E4

Raczej czeka cię wymiana. Nieregularne działanie wskazuje na jakieś wady płytki (zimne luty). można jeszcze sprawdzić lutowanie gniazda.
Potencjometr służy do regulacji czasu odcięcia wtryskiwaczy przy przejściu na gaz - po przełączeniu na gaz wtryski benzynowe jeszcze pracują zanim do mixera dojdze gaz - wszystko po to aby nie było szarpnięcia. I to właśnie tą zwłokę się reguluje.
Instrukcja tego emu jest tu: http://www.ac.com.pl/autogaz/emulatore41
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Emulator wtryskiwaczy Stag2-E4
Strona 1 z 1