Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 25 Cze 2006 18:45
    mieczynski
    Poziom 9  

Mam alternator od poloneza i chcę go założyć do C-330, ale nie wiem jaki zacisk przy alternatorze do czego w instalacji podłączyć, co do stacyjki a co do kontrolki ładowania. Oznaczenia zacisków to: 30- przypuszczam że to ładowanie na +, 67, i jeszcze jakiś, który nie ma oznaczenia. http://niegowa.prv.pl/allegro/foto4d.jpg -tutaj jest fotka takiego od tyłu tyle że ten jest od fiata 125p i chyba nie ma wbudowanego regulatora napięcia a mój ma. Z góry dziękuje za pomoc.

• #2 25 Cze 2006 19:29
    waldekel
    Poziom 27  

To co masz na nakrętkę to do akumulatora, a na wsuwkę to do lampki.
    (temat postu bardziej pasuje do Usterki Samochody)

• #3 25 Cze 2006 19:47
    tytano1
    Poziom 11  

Nie zapomnij że c-330 ma plus na rame,wiec żeby założyć alternator od poloneza trzeba zamienić polaryzacje.

• #4 25 Cze 2006 19:48
    jesta19
    Poziom 24  

trzeba pominąć cały układ regulatora w ciągniku

• #5 25 Cze 2006 23:13
    mieczynski
    Poziom 9  

tak ale na tam są 2 na wsuwke i nie wiem który ale sprawadze a akumulatory tak podpiąłem że jest "-" na mase

• #6 25 Cze 2006 23:37
    Usunięty
  • Pomocny post
    #7 25 Cze 2006 23:50
    tqmeh
    Poziom 18  

Witam

W capku masz + na mase wiec po 1 zamień bieguny
    po 2 zacisk 30 to ładowanie polaczgo przewodem przynajmniej 6 kwadrat z + na rozruszniku
    po 3 teraz wzbudzenie mozesz to zrobić na 2 sposoby
    3.1 wtkorzystaj regulator z poldka --taka duza puszka zasil ja na 15 z + przez stacyjke tak zeby dostawala napiecie po włozeniu kluczyka drugi zacisk 67 polacz z 67 w alternatorze. Całosc polacz kablami od pradnicy regulator daj tam gdzie byl stary
    Została jeszcze kontrolka od ladowania potrzebny jest przekaznik z 1 stykiem NC tzn zwarty bez zasilania (tez był w poldku)
    z jednej strony dajesz na ten przekaznik "-" a z drugiej zasilanie z alternatora z tego wlasnie nie opianego styku
    Przez jego styki puszczasz kontrolke ladowania tzn dajesz jej zazilanie z + a - przez styk przekaznika
    3.2
    mozna założyc regulator elektroniczny jak w maluchu i bedzie duzo prościej pod warunkiem ze alternator ma tzw male diody czyli dodatkowe 3 diody zasilajace ta nie opisana koncowke
    zeby to sprawdzic trzeba zajzec do srodka

Pozdrawiam

• #9 26 Cze 2006 20:09
    mieczynski
    Poziom 9  

Założyłem i działa. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

• #10 08 Gru 2007 18:33
    przemek_raq
    Poziom 14  

Witam, mam alternator a124 6-diodowy i elektroniczny regulator, wszystko podłączone według podanego wyżej schematu i niestety problem, mam ciągle napięcie 12,8 które się nie zmienia, tak jakby altek nie ładował, napięcie na obwodzie wzbudzenia rośnie z 1,4 do 3 V na wysokich obrotach, przed założeniem rozebrałem altka i sprawdziłem ciągłość wszystkich obwodów jak i diody. Kontrolka ładowania oczywiście nie gaśnie, co może być przyczyną?

• #11 08 Gru 2007 18:40
    viper555
    spec od auto-elektro

Jak to ma działać jak schemat jest samowzbudnego a ty masz obcowzbudny.P

• #12 08 Gru 2007 19:00
    przemek_raq
    Poziom 14  

czyli albo przerabiać go na 9-cio diodowy albo zastosować przekaźnik na lampce kontrolnej, lub też poszukać samowzbudnego z wbudowanym regulatorem...

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty