Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny MOJEGO KOLEGI

PZ IX 26 Cze 2006 11:24 5802 26
  • Kolumny MOJEGO KOLEGI
    Witam
    Oto kolumny mojego kolegi.

Głośniki:
    Znane wszystkim z Altonów. GDN 25/60/8,GDM 12/40/8, GDW 9/40/8. Wszystkie oprócz GDW są regenerowane. GDN ma zawieszenie gumowe :| .

Buda (robiona na wzór Altusów 200):
    Wys-90 cm
    Szer-34 cm
    Gł-34 cm
    Niedługo koleś wykończy je kocykiem 8) .

BR:
    fi 70 mm, L-90 mm.

Zwrotka:
    Prosto z Altonów

Odsłuch (na Diorze WS 502 + loudness):
    Bas - słaby (może przez złe rozmieszcznenie kolumn, a na pewno winę ponosi zawieszenie gumowe) jest on zbyt słaby i za miękki, nie ma takiej siły w muzyce Techno.
    Średnica - gra dość dyskretnie, ale ładnie. To jest to! 8)
    Góra - najgorsza z całego pasma. Glośnik tubowy strasznie kłuje w uszy. To jest momentami nie do wytrzymania. Wydziera się niemiłosiernie :| .

Zapraszma do komentowania :D :D (tylko błagam, nie piszcie mi takich komentów w stylu: ''Po co to pokazujesz skoro jest nie twoje?'')

Fajne!
  • #2 26 Cze 2006 12:17
    Hubert_1
    Poziom 24  

Szkoda że tylko 1 tunel bass-reflex. Lepiej by wyglądały 2 o mniejszej średnicy, teraz jest dużo pustego miejsca. Pomysł dobry 4+/5.

• #3 26 Cze 2006 12:19
    pan_membran
    Poziom 12  

wyszły troche duże....mogłyby by mniejsze..ale ok. Powiedz czym sa napedzane

• #4 26 Cze 2006 13:01
    Paweł007
    Poziom 22  

Witam ciekawe ilu jeszce forumowiczow oglada fotki i pisze co im sie podoba bo tak jak pan_membran to chyba jest jeszce troche bo zamiast przeczytac ze Diotra WS 502 to napedza to sie pyta jak jakis fachowiec czym to jest napedzane.......

• #5 26 Cze 2006 13:37
    2mnemonic2
    Poziom 11  

Pomysł całkiem ok nawet mi się podoba, tylko wiem z własnego doświadczenia że regenerowane głośniki nie sagrają tak dobrze jak przeciętne "nówki"

• #6 26 Cze 2006 13:59
    postiga
    Poziom 25  

Nie wiem czemu nie wzorowales sie na budzie altusow 300, skoro ewidentnie glosniki sa takie same jak w mildtonach/altonach 80 i trzeba bylo zrobic bude na ich podobe

• #7 26 Cze 2006 14:40
    Grotesque
    Poziom 11  

Głośniki regenerowane,
    odsłuch słaby,
    całość niewykończona
    ...i w dodatku kolegi :|

To jaki właściwie był cel? Może koszt wykonania, tylko nie napisałeś, jaki był.

• #8 26 Cze 2006 17:21
    Mc`sFrYcO
    Poziom 20  

Szczerze mówiąc niepodobają mi sie te kolumny niewidać w nich jakiegokolwiek sensu buda jest zaduża przez to nie masz dobrego basu rozmieszczenie głośników byle jakie brak pierścieni na głośnikach po co robić coś na wzór altusów 300 skoro w nich znajdują sie inne głośniki? skoro głośniki pochodzą z altonów to można sie było jurz na nich wzorować, jeśli mają to być kolumny do domu to poco je obijać kocem przecież można okleić okleiną (no chyba że sie koledze podobają) moja ocena-2/10 Pozdrawiam!

• #9 26 Cze 2006 17:25
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

proporcje beznadziejne, rozmieszczenie glosnikow... kiepskie, zla zwrotnica skoro gwizdek jest za glosny. brak wykonczenia. nie ma czym sie chwalic..

• #10 26 Cze 2006 17:59
    PZ IX
    Poziom 32  

Koszt wykonania - 200 zł. Miał głośniory po znajomości. Prawdę powiedziawszy mi też się nie podobają. On się cieszy. Ale mnie one by nie zadowoliły.

• #11 26 Cze 2006 22:31
    Pogromca
    Poziom 15  

Witam no nawet fajnie tylko dlamnie te kolumienki cos podchodzą pod altusy ten bass refflex boczny ale 1 :D no Ale co do wykonania nawet okej brak szlifu konkretnego wykonczenia to jak wyciąc i wkręcic no ale co tam czepiam się . Hmm zwrotnice chyba tonsiloska niezła mam bardzo dobre oniej zdanko:) Wysokotonowce Altusoskie czy mi sie zdaje :>:> . Konkret ocenka z 6 daje 3 niech piknie szlif oklejenie noi przed tym przydał by sie wylot refflexa troche wyżej i komponowało by sie to napewno wypas :)

• #12 27 Cze 2006 00:12
    noggero
    Poziom 11  

Cop tu duzo mówic, porażka :( Niepozostaje nic tylko czytać, czytać i czytać. Materiałów na samej elektrodzie o konstrukccjach kolumn jest mnustwo, wystarczy tylko usiąść na 1h i poczytać i juz to będzie miec jakies ręce i nogi (o glowie to nawet ciężko mażyć). Ogulnie jak sie komuś podobają to w pożądku, bo po to to jest ale wspułczuje temu gościowi co dał 4+/5 (chyba że to on jest tym kolegą :P) POdsumowując: brak wykończenia, źle dobrana wielkosc obudowy, myśle ze br tez nie spoełnia swojej roli, o zwrotnicy nawet niema słowa. Za 200zł mozna zrobic monitorki na stx ktore napewno bedą graly lepiej od tego. ocena 1+/10 (+ za to ze nie są z kartonu)

• #13 27 Cze 2006 00:31
    sq8ju
    Poziom 24  

Z wyglądu nijak... jak by ktoś powycinał dziury na "pałę" i powkręcał na chama głośniki. Takie coś można zrobić w 2 godziny zamawiając płyty na wymiar. Kolega ma pewnie 11-15 lat skoro bawi się takimi pudłami. Ogólnie projekt zrobiony "od d… strony". Lepsze pudło mam w piwnicy na ziemniaki i wcale się nim na Elce nie chwale :|

• #14 27 Cze 2006 19:19
    PZ IX
    Poziom 32  

Ah musze troche sprostowac, ze kolumny wyszly za 271 zl i maja osobna komore dla niskich.

• #15 27 Cze 2006 20:57
    bakss
    Poziom 13  

nie będe obijał w bawełne Kolumny do dup....totalna poracha

sq8ju masz coś do wieku 11-15 LAT ??:> swoje pierwsze kolumny zrobiłem w wieku 15 lat i było naprawde cacy - proporcjonalne, wszystko ładnie wyliczone wcześniej zasymulowane - normalny projekt i wykonanie też a nie przełorzenie głośników ze zwrotka z jednej obudowy do drugiej za dużej obudowy.

PZ IX - a na twoim miejscu nawet bym niezamieszczał tego artykuły , nie żebym był nie miły ale z widać że często piszesz na forum i wiesz jakie projekty tutaj są.. ale cuż wolny kraj :)

• #16 27 Cze 2006 21:06
    kiepol
    Poziom 16  

Brzydkie... Wybacz ale totalnie mi się nie podobają... Wiem, że negatywne opinie są zawsze niemiłe, ale, no, niestety ni chole*y nie podobają mi się...

• #17 28 Cze 2006 00:25
    kotek*88
    Poziom 11  

ehh można było je chociaż obić materiałem i jakieś maskownice aby zakryś te mizerne głośniki co ??

Dodano po 1 [minuty]:

ehh można było je chociaż obić materiałem i jakieś maskownice aby zakryś te mizerne głośniki co ??

• #19 28 Cze 2006 20:35
    marniu
    Poziom 25  

autorze a moze to wcale nie są kolegi kolumny ? tylko twoje a że bałes sie zjeb.. to napisałeś że kolegi co !

• #20 28 Cze 2006 22:46
    Sebastian_188
    Poziom 10  

kurancik kolumienki po prostu miodzio... Chętnie bym się dowiedział coś więcej o nich... Zrobiłęś temat o nich ?

Co do kolumn widocznych na początku tematu.... cuż...
    Pierwszy rzut oka na fotki: o qrde... niestety w tym mniej pozytywnym znaczeniu...

Pierwsze co się rzuca w oczy to taka niesymetryczność głosników, drugie to troche przy duża obudowa.

Jak podajesz wymiary to ta obudowa ma jakies 80-83L. To spokojnie mógłbyś drugiego GDNa wcisnąć i Techno byloby czuć :)

Bo nie wszystko co duże jest fajne :D

Zapraszam do komentowania moich kolumn, też jeszcze nie dokończone ale za to jak cudnie grają:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/mocne-kolumny-stx-amp-tesla-made-by-seba-ytt534056.html

moja ocena 3+/6

Pozdrawiam

• #21 29 Cze 2006 20:05
    kurancik
    Poziom 11  

Sebastian_188 nie zrobiłem tematu o nich, to pierwsze zdjęcie co się ukazało na forum.

• #22 30 Cze 2006 15:35
    Caleb_
    Poziom 33  

po pierwsze niewykonczone. po drugie do bani zwrotka - skoro gdwt przekrzykuje wszystko. po trzecie rozmieszczenie glosnikow - to chyba nie taki problem zblizyc do siebie gdwt i gdm, nie?

• #23 30 Cze 2006 22:36
    PZ IX
    Poziom 32  

Ymmm proszę mi tu bez takich, że to moje kolumny :D . jeszcze raz mówię: NISKOTONOWE MAJĄ OSOBNĄ KOMORĘ. Ale nie wiem ile litrów.

• #24 30 Cze 2006 22:42
    DJ Volt
    Poziom 25  

To zawieszenie gumowe to chyba nie był najbardziej trafiony pomysł :). Rozmieszczenie głosników takie sobie i jak dla mnie za wysokie. Ogólnie to średnio na jeża mi przypadły do gustu. Mogło być lepiej.

• #25 01 Lip 2006 21:51
    djandriu
    Poziom 27  

Nie no co się czepiacie panowie , głośniki rozmieszczone wręcz idealnie , zwrotnica jest profesjonalna aaaa i byłbym zapomniał , drogi autorze skąd twój kolega ma takie obicie ?? Może ja bym ze swoich paczek zadrł dywan ?? A tak na poważnie to mógł je chociaż wykończyć.

• #26 06 Lip 2006 19:00
    adammc

Poziom 26  

zastanawiam sie czy był jakikolwiek sens rozbierac Altusy by zrobić cos takiego , lepiej juz miec altusy...
    hm osobna komora na gl. basowy , osobna na srednie i wysokie tony , hmm czy nie dokonałes jakiegos fantastycznego odkrycia z tymi komorami , podziel sie z kolegami..

Ale nie martw sie te kolumny da sie jeszcze uratować , bo nie są jeszcze wykonczone , zatkac dziury , uciąc 1/4 wysokosci i głośniki umieścić po ludzku na węrzszej ściance , w tym przypadku obrócic kolumne o 90 stopni i wpakowac glosniki na jej boku by teraz on poslużył za przód , no i poszperać w zwrotnicy, moze jeszcze okleic .

Dodano po 4 [minuty]:

Swoją drogą nie ma sie co śmiać , patrzcie co mi kiedys przyniesli , do poprawy, tam byly glosniki 38 cm 25 cm i 9cm tuba , jak ich zapytałem wykonanie tych cacek wyniosło ich 1000zl i nie kłamali weszło tam tyle płyty i silikonu i wkrętów i ramek , ze moglo sie tyle uzbierać , szkoda ze zdjecia zrobiłem dopiero po demontarzu głośników . nic tylko sie smiac.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme