Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

potrzebny wykrywacz przewodów pod tynkiem

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogłoszenia Elektronika -> potrzebny wykrywacz przewodów pod tynkiem
Autor
Wiadomość
Usunięty

Post#1 Post autora tematu 28 Cze 2006 00:43   

Witam
poszukuję jakiegoś dobrego urządzenia, które pomoże mi zlokalizować gdzie pod tynkiem znajdują się przewody elektryczne. Tynkarze zatynkowali część puszek a zdjęcia z przed tynkowania skasowały się w komputerze. Problem jest jeszcze większy z tego powodu, że niektóre przewody nie były podłączone i nie płynie w nich prąd. Kupiłem takie tanie urządzonko w supermarkecie ale nic z tego nie wyszło. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
Hubert
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Cze 2006 00:43   

Powrót do góry

zwora
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Krakow

Post#2 28 Cze 2006 14:25   

Re: potrzebny wykrywacz przewodów pod tynkiem

Sa trzy rozwiazania:
1.najtansze -zasilasz wszystkie przewody i uzywasz urzadzenia do wykrywania przewodow pod napieciem (tylko jakies lepsze niz to z supermarketu)

poszukaj sobie fazer777 - osobiscie nie znam, ale byly posty na jego temat i z tego co widzialem ludzie byli zadowoleni

2. kupujesz detektor ultradzwiekowy (wykrywa przewody pod napieciem, metal i drewno) - ja mam nienajlepsze doswiadczenia z detektorem firmy Stanley. Moze moj egzemplarz byl jakis wadliwy, nie wiem, ale ma spore problemy z wykrywaniem zwlaszcza drewna. Z przewodami pod napieciem jest nieco lepiej. Jego kolejna wada byl przycisk umieszczony tak, ze przyrzad sam sie wlaczal podczas transportu, czy przechowywania. Naprawde wstyd dla konstruktora tego urzadzenia. Teraz widze na stronie stanleya nieco nowsze detektory:

http://www.stanleyworks.pl/Nowo%C5%9B%C4%87%20w%20wykrywaczach%20profili%20marki%20Stanley%20.aspx

Tego niefortunnego przycisku nie maja, a jak jest z wykrywaniem to musialbys kogos zapytac.

3. kupujesz urzadzenie skladajace sie z nadajnika i odbiornika. Nadajnik podlaczasz do koncowki przewodu a odbiornikiem sledzisz przewod w scianie. Tego typu urzadzenia sa najdokladniejsze, ale drozsze od wariantu nr. 1. Wada - trzeba miec dostep do przewodow. I bezwzglednie nalezy wylaczyc zasilanie! :-)

Pozdrawiam
Powrót do góry

juurrek
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: warszawa

Post#3 28 Cze 2006 18:03   

polecam detector 777 ma wiele funkcji cena 40zł.z małym plusem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Cze 2006 18:03   

Powrót do góry

norbert.s.
Moderator Zabezpieczeń
Moderator Zabezpieczeń

Miasto: Gliwice

Post#4 29 Cze 2006 09:58   

kupiłem niedawno stanleya intellisensor pro,cena ok.150zł ale naprawdę działa,polecam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Cze 2006 09:58   

Powrót do góry

suworow
Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Miasto: Wołomin, Warszawa

Post#5 12 Gru 2006 23:20   

Witam,
chciałem przyłaczyć się do pytania. Potrzebuję detektora przewodów pod tynkiem. tyle ze cena 150 zł aczkolwiek niezła jest dla mnie nieco za wysoka. Czy da się kupić coś tańszego? (oczywiście działającego)
pozdrawiam
Powrót do góry

zwora
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Krakow

Post#6 13 Gru 2006 07:45   

Witam

A do czego konkretnie jest Ci to urzadzenie potrzebne? Czy tylko do stwierdzania gdzie moga byc kable, po to by sie w nie np. nie wwiercic. Wtedy potrzebny Ci bedzie detektor tego typu jak dalem w linku pare postow wczesniej. Jesli jednak jestes lub chcesz zostac elektrykiem i szukac uszkodzen w instalacji to koniecznie kup przyrzad do sledzenia kabli (taki z nadajnikiem i detektorem). Jak to sprecyzujesz, to dopiero wtedy mozna zaczac poszukiwania odpowiedniego cenowo sprzetu. Pozdrawiam
Powrót do góry

suworow

Post#7 01 Sty 2007 22:43   

dokladnie chodzi mi o wykrywanie metalowych przedmiotów pod tynkiem. Do sledzenia przewodów pod napięciem uzywam fazera i ten mi wystarcza.
150 zeta to dla mnie za dużo szukam więc czegoś tanszego. co było by jednak w stanie wykryc nie tylko druty zbrojeniowe czy rury ale tez przewody elektryczne a może nawet sieciowe, telefoniczne czy antenowe ( generalnie wszystko co w domu sie może przydażyć.) Dobrze gdyby mogło tez okreslić w przybliżeniu na jakiej głebokości to-to sie znajduje
cenowo odpowiadaja mi np. takie
Detektor wielofunkcyjny (MMD-989) (skoro bada gęstość materiału to może tez byc pomocnym w ustaleniu tras np plastikowych rur czy peszeli?)
Detektor indukcyjny (MD-22)
takie urzadzenia ma w swojej ofercie sklep:http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=03259
z góry dziekuje za odpowiedzi.
Powrót do góry

vinci
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Nowy Sącz

Post#8 03 Sty 2007 10:57   

włącze się do dyskusji ponieważ potrzebuje wiedzieć czy Detektor indukcyjny (MD-22) jest lepszy od Detektor wielofunkcyjny (MT-99) cena podobna. sama nazwa wsakzuje ze wielofunkcyjny wiec bardziej przydatny. Zastanawiam sie nad jednym tylko, przy MD-22 pisze że wykrywa kable pod napięciem na głębokości do 9cm natomiast w opisie MT-99 nie ma do jakiej głębokości penetruje. czy to oznacza, ze bardzo płytko?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sty 2007 10:57   

Powrót do góry

suworow

Post#9 02 Lut 2007 23:53   

Witam,
dzieki za odpowiedzi. kupiłem na allegro za 104 zeta proponowany przez was intellisensor Pro. Powtórzę za norbertem" to naprawdę dziala"
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogłoszenia Elektronika -> potrzebny wykrywacz przewodów pod tynkiem
Strona 1 z 1