Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na STX GDN-30-300-4-AP

keeller 28 Cze 2006 23:12 9843 22
  • Subwoofer na STX GDN-30-300-4-AP
    Witam

Jak w temacie, sub domowo-samochodowy, przeznaczenie zalezy od tego
    czy kupie sobie wreszcie samochod :)

W zasadzie jest to moja pierwsze konstrukcja, kiedys cos splodzilem nie majac
    o tym zielonego pojecia. Mialem glosnik 30cm bazarowy Pro Audio RSW-costam, taki
    z blyszczaca membrana, wypolerowanym koszem itp co niby ma 225W rms i 450W max :)
    Glosnik gral u mnie 1.5 roku.....mimo wstydu przyznam sie...w obudowie closed 125L (tak :) sto dwadziescia piec :) )

Chcialem skonczyc z tym zamulaniem, poniewaz glosnik byl juz po wielu przejsciach zdecydowalem sie na kupno STX 30-300-4-AP, na kupnie zawazyly duza moc
    glosnika, wysoka efektywnosc, swietny wyglad....ale przede wszystkim zalezalo mi na wykopie, na zejsciu wogole mi nie zalezy.

Przeczytalem mase opinii o glosniku, chcialem zrobic mniej wiecej 35-40L strojone na 45Hz.
    Ostatecznie wyszlo okolo 40L strojone na 47Hz (mialem dwa BR i je skleilem ze soba).
    Zalezalo mi na BR z przodu, aby moc ewentualnie wsunac miedzy meble.
    Buda z MDFu 18mm, klejona wikolem i skrecona 60paroma wkretami, narazie nie tlumiona.

Co do odsluchu - jestem bardzo malo osluchany wiec nie mam zbyt duzego porownania.
    Porownujac do poprzedniej krowy - swietny wykop - to na czym mi zalezalo, gra duzo bardziej zroznicowanie, poprzedni ciagle dudnil tak samo :) , napedzam go holtonem wersja 200W, zasilanym +/- 55V, a ze glosnik ma impedancje 3Ohm to mocy ponad 200W napewno jest.

SPL naprawde ogromny, a z racji duzego wychylenia pompuje strasznie, ale profilowany BR 10cm wystarcza. Byc moze glosnik jeszcze nie jest w pelni wygrzany.

kosztorys:
    STX AP 155zl + 2x BR 5zl + wysylka = 181
    MDF (katowice ul warszawska, sklep z duzym szyldem DREWNO) ok. 37zl
    material obiciowy + wysylka = okolo 22zl
    wkrety, wikol, butapren, terminal = 20zl
    czyli w sumie okolo 260zl.

glosnik przykrecilem zwyklymi wkretami, ale na zdjeciu ich nie widac bo wtedy
    glosnik byl wlozony na probe - teraz wyglada w zasadzie tak samo.

Fajne!
  • #2 29 Cze 2006 00:52
    Armosus
    Poziom 26  

No to sie nazywa porzadne wykonanie :) Glosnik znany i ceniony, dobry wybor. Bardzo dobrze obita obudowa, jedynie mozna by sie przyczepic do tego ze nie ma podfrezowania pod glosnik i jesli bedzie w aucie to tylna scianka moglabybys pochylona. Ale ogolnie jest super. Wzmacniacz masz troche slaby, ten glosnik potrafi wytrzymac nawet 550wat rms :D Ktos juz to testowal takim carpowerem. Tak z 400wat zdaloby sie oj zdalo, wtedy bys zobaczyl co ten glosnik potrafi :)

• #3 29 Cze 2006 01:28
    AVG
    Poziom 30  

no gratulacje subek bardzo ładnie wykonany masz talent do oklejania :D jak pisał przedmówca głosnki znany i ceniony na forum
    dam Ci 6/6 a i możesz napisac wymiary subka :?:

• #4 29 Cze 2006 02:06
    elektronik_lol
    Poziom 16  

Bradzo starannie wykonany ten subik. W samochodzie bedzie wymiatał napewno.
    Pozdrawiam

• #5 29 Cze 2006 10:40
    lamer89
    Poziom 22  

Jedyne co mniet troszke razi to jasne głowki wkrętów ktorymi jest przykrecony głośnik (czarne są lepsze bo ich praktycznie nie widac).

Masz w tym jakiś filtr?
    Na jakiej czestotliwosci ma odcięcie?

• #6 29 Cze 2006 12:32
    majster1990
    Poziom 14  

lamer89 czytaj dokladnie opis!! Przeciez jest wyraznie napisane ze glosnik na zdjeciu byl wlozony tylko na probe!!

• #7 29 Cze 2006 15:23
    Dawido
    Poziom 10  

Brawo. Szczególnie w oczy rzuca się wyjątkowa estetyka wykonania. Parametry też są niezłe.

• #8 29 Cze 2006 15:25
    skubip
    Poziom 9  

zajebiscie ci wyszlo ja wczoraj zamowilem taki glosniczek i tez bede cos skladal zam zobaczymy co mi wyjdzie

jak dluga masz rurke od basreflexu

• #9 29 Cze 2006 18:06
    keeller
    Poziom 11  

wymiary suba to 50x25x35 cm + grubosc dechy
    czyli 53,6 x 28,6 x 38,6 cm.

myslalem ze glosnik stopniowo wygrzewajac sie bedzie robil sie jakis miekki i nieco bardziej mulil....tymczasem mam wrazenie ze wykop robi sie coraz lepszy :)

co do filtra - tu jest wlasnie slaba strona, wszsytkie materialy juz mialem, ale siadl mi wzmacniacz na 2x STK i musialem wylozyc kase na holtona...no i teraz ten wzmak zasila i suba i wyzszych tonow, wiec glosnik narazie pracuje tylko przez cewke z jakiejs starej zwrotki ale niedlugo moze zrobie 2x TDA + jakies monitory, a holton dostanie filtr aktywny

bass-reflex to 10cm srednicy wewnetrzenej, a dlugosc 10cm, ale sklejone 2, co daje 20cm dlugosci, profilowany z obu stron, obudowa ma wewnatrz jakeis 45L ale odejmujac glosnik z duzym magnesem, bass reflex, mysle ze bedzie okolo 40

• #10 29 Cze 2006 20:49
    Dj Snake
    Poziom 22  

No wykonanie na 6!! Bardzo ładny subik!! Pozazdrościć:)

• #11 30 Cze 2006 00:02
    Szary KMD
    Poziom 11  

Hehe do mnie doszły już dwa AP-ki i jestem w fazie kończenia moich "sub-ików" konstrukcja dość nietypowa :) ale wygląda cacanie :D jeszcze tylko wykończeniówka :D (włąśnie mi obudowy schną bo na wszelki wypadek mdf-y zostały zaimpregnowane folią w płynie (takie cuś na bazie polimerów) i jutro obijam wykłądzinką , hehehe a całość zabudowy skończe w przyszłym tygodniu :D będize tarmosiło autkiem , ojjjj będize.

ale obudówka całkiem całkiem choć klasyczna :D

• #12 01 Lip 2006 22:43
    crazy_88
    Poziom 42  

fajne wykonanie bardzo fajnie ci to wyszlo pozdrawiam

• #13 03 Lip 2006 17:58
    Andrew147
    Poziom 15  

No bardzo ładny subwoofer :wink: faktycznie oklejony wzorowo - 9/10 :wink: - przez to że potrafi przyjąc nawet 550W 4R :P czyli 400 było by optymalne...
    W każdym arzie ten głośnik to idealne zastępsto znacznie droższym i "rzekomo" dużo lepszych firmowych

• #14 03 Lip 2006 21:54
    mr_nuke
    Poziom 17  

Witam

Fajny ten subik, tylko w aucie jakiś mocny wzmacniacz trzeba zastosować ;)
    Też mam zamiar wykonać dwa subki do auta na tym glośniku.
    Moja ocena 8/10

Pozdrawiam

• #15 06 Lip 2006 11:58
    skubip
    Poziom 9  

dzisiaj odebralem wkoncu ten glosnicze zabieram sie za robienie skrzyni
    czy ktos ma jakies uwagi jak sie powinienem zabrac za to mysle ze skrzynie zrobie podobna do tej co przedstawil kolega

• #16 10 Lip 2006 11:13
    mlody1921
    Poziom 29  

keeller mam pytanko jak to oklejałeś ze tak super wyszło ??

• #17 10 Lip 2006 22:56
    skubip
    Poziom 9  

dobry klej butaprem , moment
    smarujesz oba elementy dociskach docinasz i jest super
    ja skonczylem skrzynie na wzor prezentowanej poprostu bass roznosi auto mam wszystko na low bo sie nie da wysiedziec

mega glosnik polecam

zdiecia zapodam jak zrobie

• #18 14 Lip 2006 15:14
    skubip
    Poziom 9  

a ja mam jeszcze takie pytanko czy wygluszales czyms go w srodku jeszcze czy nie??

• #19 06 Wrz 2006 17:04
    robal001
    Poziom 2  

mam pytanie jaka jest odleglosc glosnika od bass reflexu????

• #20 07 Wrz 2006 14:04
    adammc

Poziom 26  

robal001 napisał:
    mam pytanie jaka jest odleglosc glosnika od bas reflexu????

Panowie !!! zadawajcie bardziej ambitne pytania !!!

Keller: nie słuchaj nikogo kupuj auto!!, suba do bagaznika, a nie do pokoju. Zgrabna ta obudowa Ci wyszła, mnie ktos raz pouczył i teraz robie ścinane obudowy .

• #21 08 Wrz 2006 00:48
    Rademal
    Poziom 19  

mnie kusi zamknieta do tego głosniczka nie jestm maniakiem napi*****nia :D:DD:D

Moderowany przez McRancor:

Blokada pisania na 3 dni, za to co zostało wygwiazdkowane

• #22 16 Mar 2007 23:41
    Dj Dami
    Poziom 9  

witam, chcę sobie zrobić sub na wzór tego, ale zastanawia mnie fakt iż głębokość suba wynosi 25 cm, a długość bass refleksu 20 cm, czy odległość 5 cm nie jest za mała ??? jak jeszcze dojdzie wygłuszenie, to zostanie ok 2-3 cm. Niech się wypowie osoba która ma o tym pojęcie.
    Dzięki pozdrawiam

• #23 23 Mar 2007 17:13
    Stanley121
    Poziom 16  

Witam.

Dj_Dami z tego co wiem to za tunelem sie nie wygłusza... :D Troche czytałem na ten temat i wyczytałem ze odległość od scianki powinna mieć tyle co średnica otworu Br....

Ps. Wtym przypadku głębokość wewnętrzna wynosi 25 cm+grubość dechy=26.8cm czyli odległość tunelu od tylniej ścianki wynośi ok 7cm jezeli się nie mylę bo tunel wkłada się w przednia sciankę i dochodzi jej grobość czyli odległość od tylniej scianki jest wystraczająca :D
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME