Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subik do auta na STXie 25-150-4-SS

conQeror 29 Cze 2006 18:11 4135 13
  • Subik do auta na STXie 25-150-4-SS
    Witam

Jest to moja druga konstrukcja, ale pierwszy subwoofer. głośnik taki jak w tytule kupiony okazyjnie na allegro, miał to byc stx 27-150-4-ss ale sie pomylili i wysłali tego. Jego koszt to 40zł z przesyłką:P więc kumpel dla którego miał być subik powiedział że nie opłaca się odsyłać i wystarczy mu ta 25.

opis konstrukcji:

Obudowa była trochę robiona na oko gdyż nie znalazłem za bardzo parametrów głośnika (tak szczerze to prawie nie szukałem :P). Całość po odjęciu głośnika i wszystkiego co w środku ma jakieś 35l i jest strojona na słuch tunelem o średnicy 7,5cm i długości 13cm, materiał na obudowę to 18mm wiurówka. Ponieważ to sub do samochodu tylna ścianka lekko pochylona. Wygłuszenie to 3,5cm watolina na tylnej i górnej ściance, zwrotnica o zwykły filtr pasywny (12 db/oct) zaprojektowany w oparciu o tę stronę http://audioefm.w.interia.pl/budowa_zw.htm i rady Tomaszao ;], okablowanie to 2,5mm miedz bez tlenowa. Wykończenie to czarny kocyk klejony na budapren.

Wrażenia:

Ponieważ nie miałem okazji posłuchać go na konkretnym wzmaku powiem tylko wrażenia z wygrzewania i wstępnego odsłuchu na mojej unitrze która przy 8 omach ma 35w na kanał więc przy 4 pewnie trochę więcej. Dźwięk jest ładny, basik nie zamula jest nawet zaskakująco szybki. Do kina nie nadaje się choćby z tych względów że był strojony do muzyki jak na moje ucho to jakieś 40hz. Niestety na moim wzmaku z łatwością można było odczuć że brak mu mocy :( ale jak tylko kolega kupi do niego wzmaka zdam kompletną relację ;]

Koszta:

wiurówka - 0zł (stare meble)
    wygłuszenie - 0zł (miałem trochę z poprzedniej konstrukcji)
    głośnik - 40zł
    filtr - 10zł
    obicie - 18zł
    BR - 4zł
    terminal - 2zł
    budapre, wikol, wkręty - 10zł
    kable - 1,5zł

w sumie niecałe 90zł no i oczywiście zainkasowałem za robocizne ;]

Teraz fotki

Pozdrawiam i czekam na opinie.

Fajne!
  • #2 29 Cze 2006 18:51
    adam_16_
    Poziom 16  

Strojenie 45hz. Calkiem niezle wyglada, typowa obudowa samochodowa. Jedynie mogles kupic inny tunel BR (ten mi sie jakos niepodoba) i umiescic go nizej. Jezeli Ci sie podoba jak gra, to spoko. Moja ocenka 4/6. Pozdrawiam ;)

• #3 29 Cze 2006 20:40
    pan_membran
    Poziom 12  

no calkiem niezly, ja jestem za:)
    ocena 4+/6

• #4 29 Cze 2006 21:10
    !ron
    Poziom 21  

25-150 i w dodatku SS ! Kurcze STX ma dużo glośników, których nie ma na stronce producenta... heh chyba że są to składaki kolesi z allegro.

Sub przeciętny, dobrze wykonany i ja daje 6 na 10

• #5 29 Cze 2006 21:33
    168931
    Usunięty  
  • #6 29 Cze 2006 21:42
    conQeror
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam

Tak kocyk z brukowej a skąd wiesz :):) A co do tego STXa to nie sądzę że to składak kosz ma taki jak 30-300-4AP tylko że jakby chromowany a nie taki szary no i oczywiście mniejszy ;]

• #7 29 Cze 2006 21:45
    168931
    Usunięty  
  • #8 03 Lip 2006 21:50
    mr_nuke
    Poziom 17  

Witam

Niezły ten subik, aczkolwiek ten 27-150-4-ss byłby w stanie przepompować więcej powietrza.
    Mimo to daje mu 7/10

Pozdrawiam

• #9 03 Lip 2006 23:54
    moomen
    Poziom 11  

ale tu chyba mamy mniejszą skrzynię i tańszy zestaw, niż w przypadku 27
    także ocenię na 7/10

• #10 05 Lip 2006 00:42
    kiepol
    Poziom 16  

Klasyka. Cięzko jest oceniać "taką samą" konstrukcję po raz X. Ale, żebyś nie poczuł się urażony, powiem to co zwykle w takiej sytuacji: Bardzo ładna konstrukcja. Pozdrawiam (ale mam dzisiaj zajadliwy humor)

• #11 07 Lip 2006 13:11
    IrekKo
    Poziom 32  

To i ja coś dorzucę od siebie.
    Konstrukcja - klasyczna aż do bulu - szkoda.
    Strojenie za wysokie, przedłuż (jeśli możesz) rurę B-R o 5cm.
    Nie napisałeś przy jakiej częstotliwości sub jest cięty.
    A w zasadzie po co zwrotnica pasywna?
    Większość wzmacniaczy ma filtry aktywne, a jeżeli ten użyty do napędzania tego suba nie ma, to lepiej zrobić aktywny z regulacją odcięcia(lub bardziej wypasiony z regulacją fazy). Koszty podobne.

• #12 08 Lip 2006 19:24
    conQeror
    VIP Zasłużony dla elektroda

IrekKo napisał:

Strojenie za wysokie, przedłuż (jeśli możesz) rurę B-R o 5cm.
    Nie napisałeś przy jakiej częstotliwości sub jest cięty.
    A w zasadzie po co zwrotnica pasywna?

Wiem że większość wzmaków ma ale ten sub nie był robiony dla mnie tylko na zamówienie i wszystko było robione pod klienta, sub cięty na około 330hz. Co do strojenia to tak jak pisałem było robione na słuch więc nawet nie wiem na ile jest strojony ;]. Rura była tak dobrana by jak najbardziej odpowiadało dla klienta. Osobiście bym zestroił trochę niżej bo głośnik swoje może ale..... to nie mój subik ;]

Pozdrawiam

• #13 22 Lip 2006 18:51
    xxsnakexx
    Poziom 10  

witam

spoko subik wlasnie takiego szukalem bo jest gabarytowo nieduzy i wygladzik tez ma spox tylko bym dal ten B-R zamiast po srodku to na samym dole a tak to konstrukcja gicior ocena 5+/6
    pozdro :D

• #14 22 Lip 2006 22:18
    kkoperekk
    Poziom 13  

A mi sie jakoś podoba BR na tej samej wysokości co głośnik :D:D. I te membrany :D:D.

Jak zachodze do sklepu na brukową zawsze mnie sie pytają "Po kabel?" :D:D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME