Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pierwsza konstrukcja - sub aktywny na alphard sw-803z

adam smuda 30 Cze 2006 15:19 9903 35
  • pierwsza konstrukcja - sub aktywny na alphard sw-803z
    Witam.
    Jest to moja pierwsza konstrukcja :D. Obudowa suba jest wykonana z plyt wiorowj 1.8 mm.
    Przebieg mojej pracy:
    -przyciecie plyt na okreslone wymiary
    -wyciecie szkieletu
    -skrecenie obudowy
    -dokladne oklejenie kantow od srodka klejem Vicol
    -dokladne oszlifowanie powierzchni obudowy od zewnacz
    -wyciecie otworow na glosnik i wzmacniasz ze zwrotnica
    -luzne wytlumienie watolina
    -oszpachlowanie powierzchni i wyszlifowanie jej
    -i oczywiscie oklejenie okleina drewnopodobna :D

Jako przetwornik uzylem: :idea:alphard sw-803z. Duzo osob uwarza, ze glosnik ten jest nie za bardzo:cry:, ale u mnie akurat ten modej gra the best:D. QTS tego glosnika to okolo 0,7 wiec zastosowalem obudowe cloced.
    Nie znam sie zbytnio na elektronice :| wie kupilem wzmacniacz polonczony ze zwrotnica :oops:, wydawal mi sie odpowiedni i slusznie :spoko: .
    Subwoofer pracuje na wzmacniaczy Yamaha RX-450 z glosnikami Eltax Summit :boss: . Bardzo fajnie uzupelnia pasmo przenosze nia w bas calego zestawu.
    Calosc kosztowala mnie 400 zl ze wzglendu na drogi wzmacniacz 220zl.

Przebieg pracy i efekt koncowy :boss:
    Tak wygladaly poczatki mojej pracy :rofl:
    Oklejony sub z dziura na wzmacniacz ze zwrotnica. Jeszcze bez wytlumienia :D

Piszczie swoje opinie. Pozdrawiam Saddam

Fajne!
  • #2 30 Cze 2006 16:18
    -ArtuR-
    Poziom 21  

wykonanie ladne tylko jedna rzecz.... glosnik... 4+/6 za wyglad

• #3 30 Cze 2006 16:26
    drozdo
    Poziom 12  

400 to troszke za duzo jak za taki projekt, ale jak chciał tak miał :) głośnik iście do CA, ale jeśli Tobie się podobra jak gra to prosze bardzo :)

• #4 30 Cze 2006 16:29
    AVG
    Poziom 30  

jak na 1-szą konstrukcje to bardzo ładnie wykonana gratuluje :D jak pisał przedmówca trohe duży koszt budowy ale ogólnie jest ok!

• #5 30 Cze 2006 16:55
    morfi020
    Poziom 20  

no ladnie ladnie nie jest tak zle.

p.s. widze ze kazdy kupuje yamaszki w koloorze platynowo-srebrnym a ja mam czarna i wydaje mi sie ze jest ladniejsza pozdro morfi

• #6 30 Cze 2006 17:56
    adam smuda
    Poziom 10  

400 zl to troche duzo, ale pasywny by kosztowal ok. 200. Moim zdaniem sie oplacalo wydawac tyle kasy, gra naprawde bardzo dobrze :D
    Pozdrawiam

• #7 30 Cze 2006 17:57
    Dj Snake
    Poziom 22  

Udany subik udany, jeżeli ma on służyć do zastosowań czysto domowych oczywiście..... Wg. mnie to należy sie ocenka 5/6 :) Brawo...

• #8 30 Cze 2006 19:09
    ALTON
    Poziom 38  

Przyznaję.. bardzo ładnie wyszło. Osobiście wpakował bym w ten głośnik jakieś 200W ale jak wspomniałeś musisz polegać na gotowych napędach. Ocenka 4/6 (dla motywacji :) )

• #9 30 Cze 2006 20:39
    Andrew147
    Poziom 15  

cóż dało się taniej...ja zrobiłem suba kosztem koło 200zł aktywny na STK4044V - trafo miałema reszte dokupiłem :wink: i śmiga pieknie - co do Twojego - wykonanie niczego sobie - jak na alpharda wygląda solidnie ale mimo to opinie są jakie są - mój pasywny kosztował by koło 130-140zł max ale mimo to 4/6 za efekt :wink:

• #10 01 Lip 2006 10:28
    macio8888
    Poziom 22  

ładne wykonanie, ale czy ten wzmacniacz nie ma osobnej komory czy mi sie wydaje?? nie drga Ci on cały?? osobiście nie jestem zwolennikiem wkładania wzmacnaiczy do obudów głosnika...
    pozdrawiam macio8888

• #11 01 Lip 2006 12:38
    adam smuda
    Poziom 10  

Witam. Wzmacniacz nie ma osobnej komory, ale nie slysze zeby jakos drgal czy latal. Elementy sa solidnie przyczepione do panelu glownego. Poza tym wzmacniacz od srodka oblozony jest wytlumieniem :D. Subwoofer jest na kolcach i to tez z pewnoscia redukuje drgania. Pozdrawiam Saddam

• #12 01 Lip 2006 13:34
    kamil-91
    Poziom 18  

hosepepek napisał:
    OKLEINA NIE PASUJE I TO JEST GLOSNIK SAMOCHODOWY!!! uzYJ LEPIEJ JAKIEGOś sTX'A

A to czemu okleina nie pasuje? wedlug mnie wykonanie bardzo ladne. to ze glosnik jest samochodowy nie wyklucza go juz do konca z uzytkowania w domu. Jezeli autorowi brzmienie sie podoba to po co ma zmieniac na STX'a??

• #13 01 Lip 2006 20:04
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

mnie się bardzo podoba. prosta konstrukcja bez żadnych udziwnień.

Ale jednego nierozumne, ludzi którzy uważają, że:
    "STX jest bez porównania lepszy od Alphard'a"
    większość z nich nawet "nie widziała" jak Alphard chodzi a i tak z góry uważają, że jest do niczego. ktoś kiedyś tak stwierdził i wszyscy teraz to powtarzają.
    Zauważyłem kiedyś jak ktoś napisał, że:
    "ogólnie Alphard jest do d..y tylko LW i CW są dobre"
    A z praktyki wiem, że SW jest nieporównywalnie lepszy od LW czy CW
    a SW nie jest najlepszym głośnikiem Alphard'a.

• #14 01 Lip 2006 22:39
    crazy_88
    Poziom 42  

bardzo fajny subik ladne wykonanie

• #15 02 Lip 2006 02:11
    AdioElektronik
    Poziom 14  

Ładnie wykonany Sub. Jak na pierwszą konstrukcje jest 200 razy lepszy od mojego pierwszego suba. pozdro

• #16 02 Lip 2006 07:55
    macio8888
    Poziom 22  

joy_pl, głownie chodzi o to, ze alphard nie podaje faktycznych parametrów głośników. Ja sam mam w monitorkach EW65 i moge powiedzieć, ze to prawie w ogole basu nie ma(dobrze, ze mam suba).
    pozdrawiam macio8888

• #17 02 Lip 2006 18:20
    jacekw7
    Poziom 15  

Upiększył i zakończyłbyś projekt ładnym akcentem jakim jest
    aluminiowa, czerniona ,ze srebrnymi podtoczeniami obwódka na głośnik

• #18 02 Lip 2006 19:40
    dsrecordss
    Poziom 18  

Witam,
    A gdzie takie można kupić? Sam mam monitorki do wykończenia a nie umiem znaleźć takowych obwódek.
    pozdrawiam

• #19 03 Lip 2006 00:02
    jacekw7
    Poziom 15  

Gdybym potrzebował szukałbym na allegro lub na Wolumenie

• #20 03 Lip 2006 09:09
    _eddie_
    Poziom 32  

Super wykonanie, glosnik do auta ale to go nie dyskwalifikuje do domu. Obudowa closed zalatwia sprawe. Wiem jak on (alpierd) gra i nie jest zle. Troszeczke przeciaga ale to chyba zalezne od obudowy i wzmacniacza. Wcale nie jest taki cichy! Wykonanie skrzynki b.dobre. Malo kto daje takie solidne wzmocnienia. Moze i wyszlo drogo ale jak na moje oko to i tak oplacalnie.

• #21 03 Lip 2006 10:40
    gregor10
    Poziom 27  

Witam!
    wczoraj przezylem szok jak ten SW gra ! dokladnie rok temu kupil go moj kumpel , robilismy obudowe br i zamknieta , gralo do kitu , kumpel sie wkurzyl i wywalil suba do piwnicy , w tym roku naszlo go zrobic jeszcze raz bude ,zrobil 22L br strojony na 22Hz ! trojenie daje gorke 8dB w granicach 40-50Hz ! i powiedzial mi zebym natychmiast przyszedl zobaczyc cos , ja przyszlem patrze i smieje z tego zlomu , lecz gdy dal 60W sinusa , to mi szczeka opadła.... jakos nie moge uwierzyc w to co slyszalem , ale to bylo wprost niewiarygodne, bas byl mocny, niski i glosny , potrafil zatrzasc flakiem ! nie wiem czym to jest spowodowane ...
    aha dodam jeszcze tyle ze kumpel mu membrane czyscil CIF-em i starl napis , moze to odjelo wage membrany ?

PS. to nie ściema !

• #22 03 Lip 2006 22:17
    adam smuda
    Poziom 10  

Witam. Dzieki za wszystkie opinie.

Glosnik wyglada jak do CA i faktycznie takim jest, ale na wczesniejszej stronce alpharda (teraz zmienili) bylo napisane, ze ma on rowniez zastosowanie jako glosnik do subwoofera w lepszej jakosci kinach domowych.

Faktycznie z pierscieniem wygladaloby lepiej, niestety potrzebuje kase bo robie kolejna konstrukcje :).

Pozdrawiam.

• #23 05 Lip 2006 13:03
    leszekraczka
    Poziom 23  

ZAJE......FAJNE !!!!!!!!

• #24 05 Lip 2006 18:39
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jeszcze jedna sprawa odnośnie SW (Alphard'a)
    w mojej pierwszej konstrukcji miałem na bas SW803a i na początku chodził tak sobie (trochę niedopracowana obudowa), ale teraz (po kilku latach (3-4) gra bez porównania lepiej (bas jest niski głęboki i długi choć dość szybki (ogólnie z.......y)). Nawet w porównaniu z Technics'em (kolumny SB-EH580 (16cm/120Wmuz.) wychodzi lepiej "zauważalnie" lepiej.
    Ogólnie chodzi mi o to, że głośniki potrzebują czasu żeby osiągnąć szczyt swoich możliwości. Lepsze potrzebują go mniej kilka miesięcy albo mniej, trochę gorsze kilka lat a te najgorsze zawsze będą złe.
    Wniosek taki, że głośniki dwu letnie zawsze będą lepiej grały od nówek.(no chyba że się spalą)

• #25 06 Lip 2006 20:58
    Lubof
    Poziom 2  

Adamie,Adamie... zajebisty sub :D W końcu takie miłośniki składania sprzętu jak my nie mogą robić byle czego :D :spoko:

• #26 07 Lip 2006 13:26
    IrekKo
    Poziom 32  

adam smuda napisał:
    Obudowa suba jest wykonana z plyt wiorowj 1.8 mm.

Nie za cieńka ta obudowa jak na suba ??? :D
    Bardzo dobrze, że wybrałeś wzmacniacz z filtrem.
    Porządnie wykonany sub - nacisnąłem "głosuj".

• #27 08 Lip 2006 13:27
    adam smuda
    Poziom 10  

Sorry. Moja pomylka. Oczywiscie 1.8 cm.

• #28 08 Lip 2006 13:42
    Q-mac
    Poziom 22  

Mała ciekawostka. Sciagłem baze danych do tego głośnika i było tam qts 0,27.. i dla takiego policzyłem. Ale gra fajnie. A co do jakości. Zalezy jak się trafi. kuzyn go miał i był źle sklejony. przy większych wychyleniach ociera cewka. troche go porozpychał na boki i nawet ustało. Ale ogólnie głośnika nie żyłuje. Gra i basu ma dość

• #29 08 Lip 2006 14:16
    adam smuda
    Poziom 10  

Witam. Na stronie alpharda pisze, ze QTS tego glosnika to 0,70. Nie wiem czy twoj kuzynek zrobil obudowe BR czy zamknieta, ale dla takiego QTS na pewno zamknieta.

http://www.alphard.pl/product/47/57

• #30 15 Cze 2010 22:29
    Michał458
    Poziom 17  

a jak qts ma 0,87 to co wtedy?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME