Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ważność kursu prawa jazdy

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Ważność kursu prawa jazdy
Autor
Wiadomość
/|\Atari
Poziom 21
Poziom 21

Post#1 Post autora tematu 02 Lip 2006 14:19   

Witam

Niecałe dwa lata temu ukończyłem kurs prawa jazdy i moje papiery trafiły do ośrodka egzaminującego w Legnicy (jestem z Lubina). Podeszłem w sumie do jazdy dwa razy, lecz w obu przypadkach nie udało się. Potem dałem sobie z tym spokój bo dom, szkoła... (...). Teraz zastanawiam się, czy mógłbym wykupić sobie pare godzin jazdy i ponownie zapisać się na egzamin teoretyczny oraz praktyczny. Czy kurs ma jakiś termin ważności? Czy nie jest za późno?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lip 2006 14:19   

Powrót do góry

andi274
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: kraśnik

Post#2 02 Lip 2006 14:44   

witam obawiam się że nic z tego nie będzie i bedziesz musiał robić wszystko od początku .Czy zdawałeś testy?
Powrót do góry

/|\Atari
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 Post autora tematu 02 Lip 2006 16:33   

Re: Ważność kursu prawa jazdy

Ostatni raz test praktyczny (jazde) zdawałem nieco ponad rok temu. Nie pamiętam też już gdzie, ale czytałem jakiegoś posta z 2003/04 z podobnym pytaniem i odpowiedziano, że kurs jest ponoć bezterminowy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lip 2006 16:33   

Powrót do góry

andi274
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: kraśnik

Post#4 02 Lip 2006 20:54   

z tego co pamiętam [jazda] była bezterminowa ale tylko w tedy jak podchodziło się do egzaminu co jakiś czas ale przerwy nie mogły być większe jak [5m-c] czy tak jest dalej niewiem ,zapytam mam znajomego instruktora .pozdrawiam
Powrót do góry

artur.lubin
Poziom 20
Poziom 20

Post#5 02 Lip 2006 21:06   

/|\Atari napisał:
Witam

Niecałe dwa lata temu ukończyłem kurs prawa jazdy i moje papiery trafiły do ośrodka egzaminującego w Legnicy (jestem z Lubina). Podeszłem w sumie do jazdy dwa razy, lecz w obu przypadkach nie udało się. Potem dałem sobie z tym spokój bo dom, szkoła... (...). Teraz zastanawiam się, czy mógłbym wykupić sobie pare godzin jazdy i ponownie zapisać się na egzamin teoretyczny oraz praktyczny. Czy kurs ma jakiś termin ważności? Czy nie jest za późno?

Po pierwsze pozdrawiam kolegę z Lubina (Kilińskiego się kłania).
Po drugie nie jest za późno. Musisz zgłosić się do WORD i złożyć papiery na egzamin teoretyczny gdyż ten jest ważny tylko 6 m-cy. Jak go zdasz wtedy idziesz na praktykę. Co do godzin to musisz je wykupować tylko w przypadku gdy nie zdasz danego egzaminu 5 razy. Wtedy kupuje się albo 5 godzin egzaminu teoretycznego albo praktycznego (zależy to od tego jaki egzamin był oblany 5 razy). Wyjeżdżone godziny muszą być udokumentowane.

POWODZENIA NA EGZAMINIE :)
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Centrum Dowodzenia Światem

Post#6 02 Lip 2006 21:15   

Z tego co wiem to kurs nie ma terminu waznosci
Pisaem kiedys maila do WORD mniejwiecej nastepujacej tresci

Cytat:
Zwracam sie z uprzejma prosba o udzielenie mi odpowiedzi na nastepujace pytanie :
Jaki dlugi jest okres waznosci kursu na prawo jazdy kategorji A i B
Poniewaz kurs ukonczylem 3 lata temu ( przystapilem do 2 egzaminow) chcialem sie dowiedziec czy wygasl juz okres waznosci kursu (o ile takowy istnieje), i co za tym idzie czy aby przystapic do egzaminu konieczne bedzie powtorne odbycie kursu podstawowego
Za odpowiedz z gory dziekuje

Otrzymalem odpowiedz :

Cytat:

Jeżeli ukończył Pan kurs prawa jazdy po dniu 1.lipca 1998 r. to jest on nadal ważny.

Bylo to w lipcu zeszlego roku
Pozejrzewam ze kurs jest wazny bezterminowo czyli do pierwszej grubszej zmiany przepisow
Jesli chodzi o czas od egzaminu to zdany egzamin testowy wazny jest przez pol roku po uplywie tego czasu nalezy ponownie zdawac czesc testowa
No a po pol roku od ostatniego egazminu o ile dobrze pamietam osrodek egzaminacyjny odsyla papiery do wydzialu komunikacji.
Trzeba sie tam udac i zalatwic formalnosci tzn ponowne przeslanie dokumentow do wskazanego osrodka egazminacyjnego
z tym ze
UWAGA !!!!!!!
Po tej procedurze papiery w osrodku sa tylko tydzien lub dwa (NIe pmientam juz) i sa z powrotem odsylane o ile nie ustawi sie terminu exama inf pewna bo sie sam tak w bolka zaladowamem myslac ze beda na mnie czekac w osrodku egzminacyjnym
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lip 2006 21:15   

Powrót do góry

Generic
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 03 Lip 2006 10:48   

artur.lubin napisał:

Po pierwsze pozdrawiam kolegę z Lubina (Kilińskiego się kłania).
Po drugie nie jest za późno. Musisz zgłosić się do WORD i złożyć papiery na egzamin teoretyczny gdyż ten jest ważny tylko 6 m-cy. Jak go zdasz wtedy idziesz na praktykę. Co do godzin to musisz je wykupować tylko w przypadku gdy nie zdasz danego egzaminu 5 razy. Wtedy kupuje się albo 5 godzin egzaminu teoretycznego albo praktycznego (zależy to od tego jaki egzamin był oblany 5 razy). Wyjeżdżone godziny muszą być udokumentowane.

POWODZENIA NA EGZAMINIE :)

kurs dodatkowy trzeba zrobic po 3 niezdanych egzaminach (i jest to 5godzin)
Powrót do góry

artur.lubin
Poziom 20
Poziom 20

Post#8 03 Lip 2006 11:21   

faktycznie. przepraszam za pomyłkę.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Ważność kursu prawa jazdy
Strona 1 z 1