Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moje Satelity :)

jaras231 04 Lip 2006 16:32 5164 25
  • Moje Satelity :)
    Witam!!!

Jest to moja pierwsza konstrukcja :)

Wykonane z plyty MDF 18mm w calosci sa klejone dobrym klejem obudowy sa zamkniete
    Wylozone sa welna mineralna pozyczona z budowy ;)

Przetwornik wysoko tonowy to GDWK 11/120 tonsila (kupilem za 60zl szt.)
    Głosnik nisko tonowy to zadna rewelacja wybralem go ze wzgledu na jego wyglad i rozsadna cene (25zl szt)

Pasmo podzielone jest na ok 5kHz narazie sa to zwrotnice pierwszego rzedu (brak funduszy)

obecnie mam juz 4 szt zrobione niestety z przyczyny wiadomo jakiej :/ reszta glosniczkow czeka na lepsze czasy mam jeszcze zamiar zrobic dwa centralne przedni i tylni ale na razie musza poczekac :(

do tego wszystkiego moj brat zrobil mi odpowiednio do kazdej sztuki podstawki :)

na koniec jeszcze pare fotek :)

obecnie maja kolor czarny połysk wyglada troszke lepiej niz matowe ;)

Pozdrawiam
    Jarek

[/i]

Dodano po 5 [minuty]:

Przepraszam za zdjecia nie sprawdzilem rozdzielczosci;/

Fajne!
  • #2 04 Lip 2006 16:41
    NOOKIA
    Poziom 28  

te zdjecia to mogłbyś zmienic no ale coż co do kalumienek to wkonanie dobre masz 4/5

• #3 04 Lip 2006 16:55
    Kamilz89
    Poziom 16  

mogl bys pomniejszyc zdjecia ja mam roz 1024x 768 i nie zaciekawie to wyglada :/

• #4 04 Lip 2006 21:34
    adam smuda
    Poziom 10  

Witam. Z tego co widac, to kolumieki wygladaja calkiem fajnie. Napisz jak gra niskotonowy. Jak na satelitki to moga byc.

• #5 04 Lip 2006 22:54
    15jacek15
    Poziom 21  

witam

obudowy schludnie wykonane, glosnik niskotonowy to DBS ( dibeisi) popraw mnie jesli sie mysle :) powiedz jak on gra ?? jakie sa jego niskie tony ??

ogolnie konstrukcja udana :) podstawki spoko :)

pozdrawiam 15jacek15

• #6 04 Lip 2006 23:14
    mc_thorn
    Poziom 10  

większych zdjęć już nie mogłeś?
    wykonanie ładne i staranne podoba mi się
    pewnie i połyskowe lepiej się prezentują niż matowe tak jak to było z moimi
    Pozdrawiam

• #7 04 Lip 2006 23:34
    Jarema
    Użytkownik obserwowany

Kamilz89 napisał:
    mogl bys pomniejszyc zdjecia ja mam roz 1024x 768 i nie zaciekawie to wyglada :/

Witam,
    Nie martw sie. Ja mam 1280x1024 i też się zdjęcia nie mieszczą...
    Co do satelit to wykonanie ładne, ciekawe jakie wrażenia odsłuchowe.

P.S.
    Za niebieskie resory w Altonach masz u mnie przynajmniej, duży minus (oczywiście tutaj chodzi o gusta o których się nie dyskutuje :D )

• #8 05 Lip 2006 00:42
    AraseK00
    Poziom 10  

N jak na pierwszą konstrukcje to nawet nawet-moze lepiej czymś okleic(fornir lub okleina) NApisz jak gra ten nisko-sredni bo jestem bardzo ciekawy
    Tak 15jacek15 nie myliłes sie ten niski to dibeisi-na allegro kosztuje 22 zł.

• #9 05 Lip 2006 09:14
    skrapi
    Poziom 11  

kolumienki jako satelitki to spoko podstawki tez 5/5 dla ciebie

• #10 05 Lip 2006 09:20
    marek-cho
    Poziom 16  

a te pety na drugiej fotce to część zestawu ?? ogólnie udana konstrukcja :D

• #11 05 Lip 2006 11:09
    DEMON-FX
    Poziom 22  

Mozesz napsac jak gra ten 11/120?????? Nie wiesz moze jaką on ma skuteczność??

• #12 05 Lip 2006 12:00
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

jaras231 napisał:

Wykonane z plyty MDF 18mm w calosci sa klejone dobrym klejem obudowy sa zamkniete
    Przetwornik wysoko tonowy to GDWK 11/120 tonsila (kupilem za 60zl szt.)
    Głosnik nisko tonowy to zadna rewelacja wybralem go ze wzgledu na jego wyglad i rozsadna cene (25zl szt)
    Pasmo podzielone jest na ok 5kHz narazie sa to zwrotnice pierwszego rzedu (brak funduszy)
    obecnie mam juz 4 szt zrobione niestety z przyczyny wiadomo jakiej :/ reszta glosniczkow czeka na lepsze czasy mam jeszcze zamiar zrobic dwa centralne przedni i tylni ale na razie musza poczekac

No dobra, teraz można troszkę poczytać nie latając, między mega zdjęciami.
    Twój opis jest nie zupełny, nie wiadomo, jaki jest midwoofer (ale jeżeli ten, co podali przedmówcy to kiepsko to widzę) ile litrów mają paczki, podałeś podział i rząd filtra, podaj z jakich elementów:D
    Myślałem, że przetworniki dobiera się ze względu na ich parametry :D
    Rozsądna cena? :D :D :D
    Co to znaczy? Rozsądnie jest kupić monacora sph 176 za mniej niż 150zł
    Wcale mi nie chodzi o to że zapłaciłeś mało, ale rozsądek to pojęcie względne.
    18'stka stx'a też kosztuje "rozsądnie"

Panowie przedmówcy :D
    Kolumny to nie tylko stolarka, więc jak można oceniać zestaw nie wiedząc praktycznie o nim nic(poza tweeterem,podziałem i grubością płyty MDF)
    Na forum widzę coraz więcej jasnowidzów.:D

Pseudo-komentaż:
    Kolumna bardzo mi się podoba, bo jest czarna i z mdf i z fajną wysokotonówką, rób więcej takich kolumn, ocena 5+/6, jak podasz głośnik niskośredni to 6/6

NAJLEPSZY komentaż w tym temacie:
    marek-cho napisał:
    a te pety na drugiej fotce to część zestawu ?? ogólnie udana konstrukcja :D

Skąd ten wniosek? mareczku-cho, nabijasz sobie posty, czy ogólnie się nabijasz?

No po prostu jaja jak berety
    :D

U mnie masz wielki plus za wkręty z łbem imbusowym, gdzie je kupiłeś?
    DEMON-FX napisał:

google+wklej+szukaj dokładnie 5 sek.
    http://www.alder.com.pl/index.php?cont=eshop&...ID=21&prodID=904&dzialanie=szczegoly&trybwys=
    Fakt, srtona tonsila nie działa (teraz) ale nie ma problemu ze znalezieniem przetwornika tak popularnej firmy. :D

• #13 05 Lip 2006 12:53
    DEMON-FX
    Poziom 22  

Przemu-lukasz jestres w duzym błędzie. Myslisz ze nie wiem co to google?? chyba ty tez nie bo z czytaniem to widze ze u ciebie są problemy. Kolega napsał konkretnie przewtwornik 11/120 a ty mi dajesz link do 8-11/120 to chyba inny głosnik ??

• #14 05 Lip 2006 13:30
    crazy_88
    Poziom 42  

komu jak komu ale mi projekt sie podoba moja ocenka 5 na zachete

• #15 05 Lip 2006 15:41
    przemo-lukas

DEMON-FX napisał:
    Przemu-lukasz jestres w duzym błędzie. Myslisz ze nie wiem co to google?? chyba ty tez nie bo z czytaniem to widze ze u ciebie są problemy. Kolega napsał konkretnie przewtwornik 11/120 a ty mi dajesz link do 8-11/120 to chyba inny głosnik ??

Z całą pewnością jest to inny głośnik.
    Więc jeśli pokazałeś, że umiesz czytać i że wiesz jak działa google to do dzieła.
    Dziwi mnie jedynie fakt, że mimo umiejętności czytania, nie zwróciłeś uwagi na inne problemy w tym projekcie? :D

• #16 05 Lip 2006 15:45
    DEMON-FX
    Poziom 22  

Słuchaj jezeli jestes taki cwaniak to pokaz jak sie szuka informacji o 11/120

• #17 05 Lip 2006 23:14
    50146
    Usunięty  
  • #18 06 Lip 2006 12:12
    Caleb_
    Poziom 33  

az szkoda tego tonsila do wspolpracy z dibeisi. czemu kolumny roznia sie miedzy soba kolorem? w swojej konstrukcji mogles chociaz zblizyc maksymalnie do siebie glosniki (nic by cie to nie kosztowalo).

Cytat:
    przeciez nie da sie powiedziec jak glosnik gra, jesli jest zle zaaplikowany (zakladam tak, poniewaz autor tematu nic nie pisze o zwrotnicy, wiec raczej nie ma sie czym pochwalic). tu odpowiedni temat.
    Cytat:
    Za niebieskie resory w Altonach masz u mnie przynajmniej, duży minus (oczywiście tutaj chodzi o gusta o których się nie dyskutuje Very Happy )
    szkoda tych altonow...

• #19 07 Lip 2006 16:37
    Dj Snake
    Poziom 22  

jaras231 napisał:
    Witam!!!

Zastanawiam się kiedy zwrócisz tą wełnę spowrotem na budowe:D:D:D
    A co do samych kolumn, to z powodu niepełnego opisu i kiepskiego niskotonowego tylko 3+/6

• #20 08 Lip 2006 00:04
    kotek*88
    Poziom 11  

Monitorki bardzo ładne nawet bardzo. ślicznie wyglądają z tymi podstawkami ale ja bym popracował jeszcze nad tymi mildtonami :):D

• #21 08 Lip 2006 13:03
    jaras231
    Poziom 12  

Altony sa juz stare i orginalne glosniki sie poprostu rozpadly niebieskie zawieszenie tez mi sie nie podoba ale glosniki sa dobre 200 watowe produkcji tonsila w przyszlosci mam zamiar wsadzic je w inne kasty gdzie glosnik nie bedzie widoczny
    Dla Denon Fx http://www.allegro.pl/item114422054_gdwk_11_120_tonsil_oryginal.html
    na stronie tonsila nie ma tych glosnikow, (chyba ze dolozyli w ostatnim czasie)
    proponuje zakup przez allegro, w poznaniu w sklepie za gdwk 11/100 zycza sobie 100zl!!
    Przemo-lukas co mam ci napisac na temat zwrotnic?? kondensator bipolarny i dławik co mam wiecej napisac??
    A co do nisko tonowcow to sa dibeisi
    nie ma rewelacji to fakt mocnego basu z nich nie ma ale od tego sa 10" tonsile, dibeisi dobrze radzi sobie do 5kHz

• #22 08 Lip 2006 16:36
    Caleb_
    Poziom 33  

a czy przypadkiem GDWK 11/100 nie ma membrany tytanowej? To faktycznie jest GDWK 11/120, ale czy nie mialby z tego samego materialu membrany?

• #23 08 Lip 2006 19:56
    jaras231
    Poziom 12  

Sa jeszcze rakie same jak te moje tylko ze 100W
    wszystko to samo
    mozliwe ze cos ze sumbolem zamieszalem ale nie wydaje mi sie

• #24 10 Lip 2006 18:00
    przemo-lukas

kotek*88 napisał:
    Monitorki bardzo ładne nawet bardzo. ślicznie wyglądają z tymi podstawkami ale ja bym popracował jeszcze nad tymi mildtonami :):D

tak Panie "kotek*88" może i "ładnie" wyglądają, ale tu oceniamy kontsrukcję monitorków, więc trafniejsza była by uwaga aby popracować nad midwooferem a nie milldtonem w zupełnie innej konstrukcji.
    Pytanie do konstruktora.
    Jak liczyłeś paczki nie mając praktycznie żadnych danych?
    :D

• #25 12 Lip 2006 14:06
    saimon500
    Poziom 14  

Bardzo fajnie jedne pasują do drugich wszystko znormalizowane w kwesti wyglądu bardzo mi się podobają.

• #26 29 Lip 2006 12:53
    elektromanaik16
    Poziom 12  

Ja ma rozdzielczość 1600*1200 i u mnie zdiecia dobrze wyglądają:)
    głośniczki zrobione ładnie 5/5

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME