Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARN 226-05 do samochodu...

Szokolo 11 Lip 2006 22:33 4208 22
  • ARN 226-05 do samochodu...
    Witam! Chciałbym przedstawić mój zestaw niskotonowy do samochodu. Wykożystany jest głośnik jak w temacie, wzmacniacz stary dobry JBL GTQ 190 (4 kanałowy) działający obecnie 2+1. 100W na Teslę 2x35W obsługuje 6x9 Boschmann XLR-9949S. System jest tak pomyślany, że w ciągu ok. 30s można wyczyścić bagażnik do zera :-). Zastosowane zostały szybkozłączki... ARN 226-05 pracuje w paśmie do 80Hz, Boschmanny >80Hz. Jak dla mnie gra super :-). Co nieco o budowie. Skrzynia zamknięta 34L, wykonana została z mebli mojego kolegi :-). Obicie to podsufitka z autobusu klejona na "lewą stronę". Maskownica zespawana została z prętów walcowanych 6mm metodą MMA. Lakier to srebrny metalik (pod kolor samochodu). Jutro doślę fotki w jak to wygląda w samochodzie. Pozdrawiam!

Fajne!
  • #2 11 Lip 2006 23:23
    Gibon007er
    Poziom 22  

yyyyyyyy

ten glosnik do samochodu :?:

moze zmienic go na stx'a :?:

pozdrawiam

• #3 11 Lip 2006 23:40
    Armosus
    Poziom 26  

Bardzo ladnie wykonany subwoofer :)
    Dobrze obity, swietna maskownica i dobry wzmacniacz, tylko uwazaj - ARN ma tylko 70 wat RMS a ty mu dajesz 100. I mozna by kabelek od wzmacniacz do glosnika skrocic.

Gibon a czemu nie do auta? Jesli koledze Szokolo wystarcza to chyba efekt uzyskany? A tam od razu STX...wszedzie STX...tu jest Tesla i jest dobrze. Autor bardzo zadowolony i o to w DIY chodzi, a nie juz zmiany.

• #4 12 Lip 2006 00:26
    Szokolo
    Poziom 19  

Kabelek skrócić trzeba fakt :-) Wzmacniacz jest rozkręcony na jakieś 70% mocy, więcej poczciwa tesla nie przyjmie :-(. Ale dla nie i tak jest ok... W małym głośniku duży duch, każdy kto pierw posłucha (zwłaszcza na tylnej kanapie) następnie zobaczy głośnik łapie się za głowę... Te głośniczki Tesli naprawdę moge polecić.

• #5 12 Lip 2006 01:13
    Koffboy
    Poziom 18  

Wszystko fajnie tylko powiem szczerze ze maskownica mi sie nie podoba a jak juz to mogles ja tak zamontowac zeby "jeden dziubek" ramie bylo rowno na gorze głosnika chyba lepiej by wygladalo (tzn odrotnie niz eraz jest zamontowane)

• #6 12 Lip 2006 09:24
    Gilotyn@
    Poziom 30  

no fajna konstrukcja nie powiem. No i wkońcu tesla :) Może ja bym coś takiego sklecił :) taki nieduży subek który można sybko demontować :)

• #7 12 Lip 2006 11:31
    Szokolo
    Poziom 19  

Maskownica kwestia gustu :-), chciałem uniknąć zakładania konwencjonalnego"grila". Sprzęt jak napisałem można zdemontować w całości w 30s (z stoperem w ręku). Bardzo mi zależało aby w jednej chwili cieszyć się "dość dobrym" dźwiękiem, a chwilkę później przewieźść np. dwa worki ziemniaków...

• #8 12 Lip 2006 11:40
    Gibon007er
    Poziom 22  

oczywiscie ...
    jesli glosnik wystarcza to mozna go zostawic ..

jesli chodzi o wzmacniacz to ma kolega racje..

za duzo mu zapodajesz i po glosniczku :D

pozdarwiam

• #9 12 Lip 2006 15:33
    ro_beri
    Poziom 23  

Prezencja i wykonanie bardzo dobre...pomysł na maskownice świetny, choć o czywiscie to rzecz gustu...a wzmacniacz ...no coż..trza by to usłyszec...

• #10 12 Lip 2006 17:01
    Andrew147
    Poziom 15  

Mi osobiście bardzo podoba się maskownica - wykonanie subika wyśmienite sam głośnik też nie najgorszy - po prostu za dużo ludzi robi na stx i to przez to pewnie...A nuż okaże sięże Tesla do samochodu będzie też wporządku :wink: Z resztąsam mówisz że jesteś zadowolony - to najważniejsze :)

• #11 13 Lip 2006 00:08
    przemek2f
    Poziom 15  

hej tez mam suba na tesli ale 03 i jak zapodam jej z 70rms to zaczyna walic chyba cewka czy u Ciebie tez tak jest?

• #12 13 Lip 2006 00:14
    Andrew147
    Poziom 15  

może masz cuśz obudową nie tak? źle wyliczona, nieszczelna, choćprzyznam że ja tak miałem jak za duży sygnał szedł na mojego stxa

• #13 13 Lip 2006 00:22
    kotek*88
    Poziom 11  

pomyśł świetny jedyne co mi się nie podoba to ten "obtrzaskany" kolor obicia
    ale generalnie jest świetny!!! oby tak dalej!!!

• #14 13 Lip 2006 10:32
    Szokolo
    Poziom 19  

Nie nic się nie dzieje. Może to dlatego, że głośnik pracuje w dość małej obudowie zamkniętej, jak również jest dobrze uszczelniona (dałem nawet uszczelki pod głośnik). Powietrze zamknięte w obudowie stanowi dodatkowe zawieszenie głośnika. Jak wcześniej pisałem wzmacniacz rozkręcony na ok.70% i to jest ok., ponieważ na radiu mogę kręcić prawie do końca ( dalej nie próbowałem, bo dla mnie za głośno...) i nie ma zniekształceń. A jeszcze jedno w radiu mam włączoną funkcję LOUD, za to bas mam ustawiony na -5dB. Podejżewam jak bym ustawił bas na 0dB, to dni głośnika byłyby już policzone (podejżewam, że cewka też by wychodziła z normalnego punktu pracy)... A co do koloru obicia chciałbym czarne, ale musiałem robić z takich materiałów jakimi dysponowałem :-(

• #15 13 Lip 2006 11:01
    przemek2f
    Poziom 15  

buda 35l szczelna na 100% wiec chyba głosnik ma dosc

• #16 13 Lip 2006 15:57
    tgaudio
    Poziom 13  

hm..tak sie zastanawiam patrząc na te "jajka" w półce..nie lepiej zostawić je same zasilane przez dodatkowy wzmacniacz ? ( chyba ze chodzą z radia poprzez zwrotnice odcianjącą lekko basy by półka sie nie trzęsła )ciekawi mnie czy jest duza róznica z wyłączonym i włączonym subem...Tesle są niezłe jak na cenę i ten głośnik jest predefiniowany raczej do zamknietej ale nie wiem czy jest lepsze zejście..chyba że chodzi o jak najwieszy hałas. Pozdrawiam

• #17 13 Lip 2006 18:10
    Szokolo
    Poziom 19  

Elipsy 6x9 zasilane zą z wzmacniacza jak napisałem na początku, odcięcie 80Hz. Moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem puszczenie całego pasma na głośniki w półce... Kolega tak miał podłączone, z racji braku "zawieszenia powietrznego" przewody doprowadzające prąd do cewki uległy przerwaniu (można się domyślać jakie x-max miał głośnik w chwili zerwania przyłączy).

• #18 27 Lip 2006 19:32
    maciej_mi
    Poziom 18  
  • #19 27 Lip 2006 22:28
    Szokolo
    Poziom 19  

A więc po kolei.

ARN 226 03/4 i ARN 226 05/4 parametry praktcznie te same wybór głośnika zależy od gustu... Obudowa zamknięta ok. 30L (FS=30Hz, Qes=0,75, Qts=0,65, SPL=86dB)

ARN 226 07/4 (FS=30Hz, Qes=0,49, Qts=0,44, SPL=88dB)
    Głośnik nadaje się do obudowy zarówno bas-reflex jak i zamkniętej ma najwyższą skuteczność z wymienionych modeli.

ARN 226 08/4 (FS=34Hz, Qes=0,76, Qts=0,63, SPL=87dB)
    Obudowa zamknięta.

Podsumowując do samochodu dabłym ostatniego (membrana z polipropylenu :-). Chciałem taki dać, lecz nie mogłem go kupić :-(. Co do wzmacniacza wydaje mi się, że on jest bez przetwornicy i nie da się zmostkować. Pozdrawiam!

• #20 28 Lip 2006 12:10
    maciej_mi
    Poziom 18  

Chyba wezme ten ostatni glosniczek.
    Jaki proponujesz wzmak pod ten glosniczek, najlepiej jakis maly 2 kanalowy do zmostkowania i jakis sub-filtr.

• #21 28 Lip 2006 20:30
    Szokolo
    Poziom 19  

Większość dzisiejszych wzmacniaczy ma wbudowane filtry elektroniczne nawet z regulacją odcięcia, także nie trzeba filtra pasywnego :-). Co do wzmacniacza 2- kanałowego... Napisz jaki sprzęt masz/będziesz miał poza tym subem (głośniki z przodu z tyłu) wtedy coś doradzimy. Pozdrawiam!

• #22 28 Lip 2006 22:00
    maciej_mi
    Poziom 18  

Radyjko to deh-2820mp.
    Zestaw przedni to odseparowane phonocary y i syczki sinuslive.
    Glosniki z tylu beda zbedne.
    Mysle o jakiejs tanszej uzywce.

• #23 28 Lip 2006 22:36
    Szokolo
    Poziom 19  

Kup wzmacniacz 4- kanałowy, moim zdaniem z tyłu też powinny być głośniki. Odetniesz górę na subie będzie bum, bum.. Przerabiałem to było nie ciekawie. Co do wzmacniacza to z tańszych będzie Blaupunkt z serii GTA, coś z Monacora.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme