Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Faktura w excelu

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Faktura w excelu
Autor
Wiadomość
seta1
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 12 Lip 2006 22:31   

Faktura w excelu

Witam
Mam małą wiedzę na temat tworzenia dokumentów w excelu, i mój kłopot polega iż nie mogę zaprojektować ładnego wyglądu „faktury firmowej”, nie oczekuje wykładu w obsłudze aplikacji - post stałby się bardzo rozległy, możliwe że ktoś będzie życzliwy i podeśle swoją frakturę, a ja po zmianie danych bym ją wykorzystał
pozdrawiam.
Powrót do góry

md
Poziom 24
Poziom 24

Post#2 12 Lip 2006 22:42   

Re: Faktura w excelu

Zastanawiam się ciągle, skąd u ludzi taki uraz do gotowych rozwiązań opartych na latach doświadczeń i gruntownej znajomości rzeczy. Za firmowy program do fakturowania zapłaciśż niewiele, a masz solidne narzędzie, którego w Excelu nie zdołasz zrobić. Wiele gazet i czasopism komputerowych zamieszcza również darmowe tego typu rozwiązania.
Sciągnij sobie to: ftp://ftp1.dgcs.com.pl/dgcs/demo/windows/fakturowanie_win/fkmx1_04.exe pobaw się chwilę, to zauważysz przewagę takich rozwiązań nad najwymyślniejszymi arkuszami Excela. Konkurencją może być jedynie Access.
Powrót do góry

seta1
Poziom 19
Poziom 19

Post#3 Post autora tematu 12 Lip 2006 23:00   

Faktura w excelu

pobieram wskazany program do fakturowania, sprawdzę możliwe ze mię zadowoli. rzecz przedstawia się następująco, wystawiam mało faktur i stawiał bym na wygląd niż na możliwość tego programu, pewnie ma wiele swobody w zmianach wyglądu i coś się dopasuje, ale zobaczymy
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lip 2006 23:00   

Powrót do góry

md
Poziom 24
Poziom 24

Post#4 12 Lip 2006 23:06   

W tego typu dokumentach wygląd jest sprawą wtórną - zamawiasz papier firmowy i już. Możesz drukować na zwykłej składance komputerowej z dowolnym nadrukiem. Ważne jest to, że program zapamiętuje dane kontrachentów, asortyment towarów wpisywany do faktur, kontroluje płatności, generuje sprawozdanie, które są niezbędne do planowania i kontrolowania zakupów. Do tego, jest tańszy niż Office z Excelem, a w firmach przede wszystkim nie można sobie pozwolić na piractwo komputerowe.
Powrót do góry

paweliw
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Bydgoszcz

Post#5 13 Lip 2006 00:42pomocny post - solucja   

Faktura w excelu

Nie do końca się zgodzę ze stwierdzeniami md.
W wielu firmach Office/Excel jest kupowany do innych celów niż wystawianie faktur.
Wtedy warto się zająć Excelem aby dodatkowo go wykorzystać do tworzenia/ewidencjonowania faktur.
Sam tak robiłem (pomimo istnienia "zewnętrznego" programu do fakturowania) gdyż faktury wystawiane z Excela były bardzo specyficzne (duża ilość danych dostarczana od dostawcy na dyskietce w formacie Excela, konieczność przeliczenia ceny sprzedaży itp.).
Oczywiście stworzony arkusz do fakturowania zawierał wszelkie niezbędne dane kontrahentów, towarów itp. Access do tego celu rzeczywiście jest dużo lepszy ale w Excel-u szybciej wprowadza się drobne poprawki.
Swego czasu były nawet takie tematy na Elektrodzie:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=426896&highlight=excel%2Bfaktur%2A&sid=85f363ede251a83abee10f0e6e214d4e
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=199724&highlight=excel%2Bfaktur%2A&sid=85f363ede251a83abee10f0e6e214d4e

Oczywiście się zgadzam, że kupowanie Office/Excela tylko do wystawiania faktur to "drobna" przesada.
Powrót do góry

md
Poziom 24
Poziom 24

Post#6 13 Lip 2006 07:19   

Samow wystawienie faktury jest tylko jednym z elementów obiegu dokumentów w firmie, istotnym ale nie jedynym. Poniżej niektóre funkcje programu do fakturowania, część z nich bez problemu zrealizujemy w Excelu, niektórych się nie da. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy korzystają ze wszystkich opcji i są firmy, dla których excelowska faktura jest wystarczająca.

# praca w sieci, z dzielonym dostępem do jednej bazy danych.
# definiowanie użytkowników i uprawnień do opcji menu.
# definiowanie dowolnych stawek VAT.
# definiowanie dowolnego formatu numeracji dokumentów.
# możliwość umieszczenia loga firmy na FV
# wystawianie zamówień sprzedaży,
# wystawianie i wydruk dokumentów sprzedaży,
# słowniki towarów, usług, kontrahentów, środka transportu,
# dokumenty sprzedaży: Zamówienie, Faktura VAT, Paragon, WZ, Faktura eksportowa, Korekta sprzedaży.
# współpraca z drukarką fiskalną.( Posnet )
# kontrola zapłat kontrahentów.
# kontrola zapłat własnych.
# współpraca z zewnętrznymi systemami księgowymi.

Na koniec mała uwaga, demko, którego link podałem jest w wersji 1.4, a najnowszy produkt ma już numer 2.5, więc demo należy traktować jako zapoznanie się z interfejsem, możliwościami i zasadą pracy proramu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2006 07:19   

Powrót do góry

leonov
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Rybnik

Post#7 13 Lip 2006 10:32pomocny post - solucja   

Faktura w excelu

Może ten poradnik jak stworzyć fakturę -
http://www.chip.pl/archiwum/printversion/printversion_12903.html
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2006 10:32pomocny post - solucja   

Powrót do góry

Driver-
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Ustrzyki Dolne

Post#8 13 Lip 2006 16:00   

paweliw napisał:

W wielu firmach Office/Excel jest kupowany do innych celów niż wystawianie faktur.

W wielu firmach nie wiedzą też o istnieniu OpenOfficeOrg 2.0, który jest darmowy, legalny i równie funkcjonalny a może nawet lepszy. Pracuje na platformach Windows, Linux, Unix i na innych. Otwiera i zapisuje w różnych formatach.

A co do faktur w Excel'u w MS Office są do wykorzystania szablony, poszukaj może coś Ci podejdzie do przeróbki. Podaj email na priv to ci podeślę :)

Pozdrawiam.
Powrót do góry

seta1
Poziom 19
Poziom 19

Post#9 Post autora tematu 13 Lip 2006 22:05   

Faktura w excelu

pobrałem wskazany program zalecany przez md, jest on zabezpieczony hasłem i nazwą użytkownika, i nawet go nie otworzyłem, poradnik- owszem, skorzystam jak znajdę więcej czasu, link zanotowałem i wrócę do niego w innym czasie. Zgadzam się z wypowiedzią -paweliw, posiadam excela i będę w stanie w krótkim czasie opanować wystawianie faktur. Trafnie zrozumiał mój post Driver-, potrzebna jest faktura do przerobienia, wymiana logo, danych adresowych itp. Istotne jest aby była ciekawie graficznie zaprojektowana.
Powrót do góry

md
Poziom 24
Poziom 24

Post#10 13 Lip 2006 22:32   

Czasem zdumiewa mnie coś, czego nie rozumiem. Ktoś zakłada temat, inni odpowiadają, a zakładający temat nawet nie pofatyguje się przeczytać z uwagą odpowiedzi. W linkach, które podałem wyraźnie napisano:
Przy pytaniu o nr licencji lub klucz aktywacji należy wpisać demo.

Po zainstalowaniu programu hasłem do programu jest dgcs, a jeśli program pyta o operatora lub użytkownika to jest to adm.

W sprawie graficznego opracowania faktury również odpowiedziałem. Wileu producentów i dystrybutorów papieru komputerowego wykonuje na życzenie nadruki w zasadzie dowolne. Skoro więc wygląd faktur ma dla kogoś pierwszorzędne znaczenie, to jest to jedyny sensowny sposób. Bezsensowne jest drukowanie faktur z rozbudowanym graficznie logo firmy na drukarce atramentowej ze względu na koszt wydruku. Można do tego celu kupić kolorową drukarkę laserową ale i tak koszty będą znaczące. Jeżeli nie chcesz zlecać nikomu druku papieru firmowego, to pobaw się jakimś programem w stylu Corel i sam wstępnie nadrukuj logo i wszystkie elementy graficzne (znak wodny itp). Tak przygotowaną kartkę papieru wstawiasz do dowolnej drukarki i drukujesz fakturę z Excela, Abase z OpenOffice-a lub jakiegokolwiek innego programu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2006 22:32   

Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Post#11 13 Lip 2006 22:46   

Faktura w excelu

Przecież w samym Excelu masz gotowy szablon faktury, którą przerabiasz jak chcesz. Możesz tam wstawić nawet zdjęcie teściowej :lol:
Plik > Nowy > Arkusze kalkulacyjne i wybierasz Faktura.
Tak na marginesie to faktura ma być przede wszystkim prosta i czytelna - to nie obraz Salvadora Dali tylko świstek do wypłaty pieniędzy.
Powrót do góry

Driver-
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Ustrzyki Dolne

Post#12 13 Lip 2006 22:59pomocny post - solucja   

Już wysłałem, powinna do Ciebie dotrzeć. W razie jakich problemów pytań i.t.p. kontakt via email albo na GG. Dla siebie przerobiłem na RACHUNEK.
Pozdrawiam
Powrót do góry

seta1
Poziom 19
Poziom 19

Post#13 Post autora tematu 14 Lip 2006 00:40   

Faktura w excelu

Robert B- tak są szablony, ale ja nie doinstalowałem jak odnajdę płytę to pewnie uda się zaadoptować tą faktur na moje potrzeby.
md- ja natomiast nie rozumie skąd w Twoim poście tyle ironii, odpowiadanie na posty nie jest obowiązkowe więc po co te uwagi, a tak na marginesie to link który podałeś jest dostępem do ftp- a i żadnych wyjaśnień nie znalazłem.
Driver- dzięki, prawie to jest to co chciałbym dawać jako fakturę, kilka przeróbek i będzie na moje potrzeby. jak masz jeszcze coś to podeślij do porównania.
Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Post#14 14 Lip 2006 01:04   

seta1 napisał:
Robert B- tak są szablony, ale ja nie doinstalowałem jak odnajdę płytę to pewnie uda się zaadoptować tą faktur na moje potrzeby...

No to jaki problem :)
Włącz makra i przerabiaj ten szablon do woli.
Nie wsadzaj wielu ozdóbek bo i tak ten kto fakturę dostaje patrzy tylko na rubrykę z ceną.
Darmowych programów do fakturowania jest pełno :)
Np.
http://www.megakomp.pl/?ido=27

A tak całkiem z innej beczki: Wiecie ile wynosi ŚREDNI czas zapłaty faktury w naszym kraju?
No to się trzymajcie :lol: : 440 dni
Sam kiedyś czekałem na zapłatę z hotelu XXXXXXX przez dziesięć miesięcy. Doskonały sposób na bankructwo dla małych firm. Mój znajomy nadal czeka na zapłatę u syndyka po nieistniejącej już Bardzo Pobożnej Niepokalanej Telewizji.

Załączniki:
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Faktura w excelu
Strona 1 z 1