Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Earthquake Magma 15" x2 DBdrag

mike21 12 Lip 2006 22:49 27589 161
  • Earthquake Magma 15" x2 DBdrag

Ostatnio postanowiłem troszkę się pobawić i zbudowałem takie cacko do DB. Jest to moja pierwsza skrzynia o podłożu DB dragowym. Skrzynia z płyty wiórowej o grubości 3cm (surowa) dzielona komora dla usztywnienia konstrukcji. Objętość skrzyni 2x 77,5L zestrojona na 35Hz wygłuszona i obita materiałem. Głośniki zasilone wzmacniaczem JBL 1201.1 Kable 25mm2. kondensator Dietz 5F i dodatkowy akumulator. Reszta zestawu jednostka sterujące Pioneer deh 77mp3 przód (w podszybiu) JBl power P 452 w drzwiach PowerBass black 16,5mm zasilone starym wzmacniaczem Alpine mrv T-501 .

P.s Dla mniej wtajemniczonych;

"dB DRAG - zawody na najgłośniejsze auto; tu nie liczą się niuanse brzmienia lecz wyłącznie ilość produkowanych decybeli !!! Najlepsi zawodnicy na świecie osiągają wyniki przekraczające 170dB podczas gdy granica bólu ludzkiego ucha to "tylko" 120dB - jest to zatem prawdziwy sport dla prawdziwych fanów basu !!!"

Fajne!
  • Megger
  • #2 12 Lip 2006 22:52
    Misian@
    Poziom 27  

PROWIZJA!!!!!!! hehe to nie jest Allegro że trzeba kupować ;)
    Pozdrawiam

Ale poświęciłem się

I tak:
    Zmaściłeś totalnie przednią ścianke. bez urazy ale czy to pierwsza Twója konstrukcja z prostokątnym BR??
    Jak byś się trochę zainteresował jak się taki BR robi to byś się dowiedział że się go robi na "zakładkę" a nie wycina w czołowej płycie. Obicie "uciorane" ale z pewnością da sie wyczyścić
    Moge sie założyć że te Br szumią bo nie są idealnie wycięte.... a jak robisz na zakładkę to nie masz żadnych krawędzi gdzie powietrze mogło by szumieć... Głośniki spoko ale jak dla mnie wykonanie 3+/6 ale bankowo nadgania to brzmieniem....+ szumy hehe :P

Pozdrawiam

• #3 12 Lip 2006 22:54
    romoo
    Użytkownik obserwowany

No cóz Audi+ 2 magmy z płaskimi membramami. A jak to gra?

• Megger
  • #4 12 Lip 2006 23:14
    mike21
    Poziom 29  

Sorki ale nie moge wyrzucic do konca prowizji poniewaz wpBywa na to wielkosc zdjecia.heh co do wykonania tak jest to pierwszy mój projekt a co do obicia skrzyni poprostu zostaly mi scinki materialu i z tego wyszlo to co wyszlo hmm co do portów nic nie szumi.:D

• #5 13 Lip 2006 00:18
    Passat_EQ
    Poziom 22  

romoo napisał:
    No cóz Audi+ 2 magmy z płaskimi membramami. A jak to gra?

innych magm nie ma :)

• #6 13 Lip 2006 00:54
    darkone
    Poziom 23  

zmniejsz rozmiar zdjęc... jak dla mnie to skrzynki za duze troche jak na bagaznik... nic nie wsadzisz do niego juz. nie wiem jak grają magmy ale pewnie nietuzinkowo... ZA NISKIE STROJENIE!!! w aucie nie stroi sie tak nisko bo najnizsze rejestry są i tak podbijane. minimum to 40hz. obicie troche zfatygowane... niepotrzebnie dzielone komory! chyba ze chcesz puscic jednego na prawy drugiego na lewy kanal, br pewnie ci swiszczy bo wydaje mi sie za maly jak na ten glosnik, z wkretami przesadziles i masz szczescie ze ci sie nie rozwalily plyty wiorowe,
    ogolnie wychodzi 4-/6...

• #7 13 Lip 2006 00:55
    steraf
    Poziom 13  

Czym napędzasz tego kolosa ? Zeby ci sie bagaznik nie otworzył podczas jazdy :D

Straciłęm wszystkie punkty przez te zdjęcia:!:

• #8 13 Lip 2006 06:30
    mike21
    Poziom 29  

:D Hmm no można się przyczepić do obicia, bo jest kiepskie tak jak już wspominałem sa to ścinki materiału, które mi zostały, co do portów takie mi wyszły w Winsid pro i bass-box :wink: i nic nie świszczy, co do strojenia z tego, co wiem jest to dobre strojenie a płyta hmm jest to płyta wiórowa o grubości 3cm :) i dzielona dla tego, aby usztywnić cała konstrukcje no i jeśli się dobrze orientuje powinno się dzielić skrzynie. Skrzynia jest napędzana JBL 1201.1

P.s
    Co do wielkości skrzyni fakt jest wielka ale nie używam bagażnika wiec taka mi pasuje .Pozdrawiam!!!

• Megger
  • #9 13 Lip 2006 09:05
    Skator
    Poziom 17  

2 x magma z obudowa z plyty wiórowej? nieporozumienie, za cienkie ciany i wykonianie :P

• #10 13 Lip 2006 09:49
    Passat_EQ
    Poziom 22  

darkone napisał:
    zmniejsz rozmiar zdjęc... jak dla mnie to skrzynki za duze troche jak na bagaznik... nic nie wsadzisz do niego juz. nie wiem jak grają magmy ale pewnie nietuzinkowo... ZA NISKIE STROJENIE!!! w aucie nie stroi sie tak nisko bo najnizsze rejestry są i tak podbijane. minimum to 40hz. obicie troche zfatygowane... niepotrzebnie dzielone komory! chyba ze chcesz puscic jednego na prawy drugiego na lewy kanal, br pewnie ci swiszczy bo wydaje mi sie za maly jak na ten glosnik, z wkretami przesadziles i masz szczescie ze ci sie nie rozwalily plyty wiorowe,
    ogolnie wychodzi 4-/6...

Skrzynki powinny być raczej sobne.
    To strojenie jak na magme i tak jest wysokie:)
    Przy 40hz to magme sie odcina ale filtrem LPF,
    Zalecana czestotliwość filtracji juz dla 12" to okolic 50hz.

Podkreślam, Magma 15 to subwoofer a nie estradowy gośnik basowy. Obok słowa subwoofer w encyklopedii powinno być zdjęcie Magmy 15" z membraną pasywną.

• #11 13 Lip 2006 11:17
    ige
    Poziom 35  

mam pytanie ile kosztuje magma?a co do samej konstrukcji to calkiem niezle,napewno robi nieziemska zadyme :D

• #12 13 Lip 2006 11:47
    darkone
    Poziom 23  

Passat_EQ napisał:

[...]
    Skrzynki powinny być raczej sobne.
    To strojenie jak na magme i tak jest wysokie:)
    Przy 40hz to magme sie odcina ale filtrem LPF,
    Zalecana czestotliwość filtracji juz dla 12" to okolic 50hz.

Podkreślam, Magma 15 to subwoofer a nie estradowy gośnik basowy. Obok słowa subwoofer w encyklopedii powinno być zdjęcie Magmy 15" z membraną pasywną.

...

niestety nie moge sie z toba zgodzic:
    50hz to jest jeszcze niski bas... nie wierzysz? to zapusc sobie generator.
    odcięcie bym mu dal do 80-100hz i stroil na 40hz nawet jesli to jest subwoofer to trzeba pamietac o wytrzymalosci glosnika a nie stroic go na 10hz podbijac bas, dac mu jego moc RMS i dziwic sie dlaczego membrama lezy obok glosnika :D 30hz to dziwek ktory moze sie do filmow nadaje bo to dla mnie nie jest dzwiek...

• #13 13 Lip 2006 12:11
    Passat_EQ
    Poziom 22  

Kolego, niestety nie wiesz jakim głosnikiem jest magma wiec Twoje "widzi mi sie" jest bezpodstawne.
    Magma ma Xmax w okolicach jednego cala.Ta ciekawa konstrukcja jest własnie taka po to by te 10hz starać sie przetworzyć.
    Czestoliwość 100hz jest nieosiągalna dla tego głosnika.
    Powtarzam, dla wersji 12cali zaleca sie filtracje od 50hz w góre.
    Znam ten głosni dosłownie na wskroś :)

Róznież mało racjonalne wydaje sie wstawienie głosnika 12" w skrzynie zamkniętą 15-18L a jest taki :)

Dodano po 2 [minuty]:

ige napisał:
    mam pytanie ile kosztuje magma?a co do samej konstrukcji to calkiem niezle,napewno robi nieziemska zadyme :D

Sugerowana cena detaliczna 2000zł/szt.
    Na ten moment Magma 15 jest chyba nieosiągalna w Polsce.

• #14 13 Lip 2006 12:39
    ALTON
    Poziom 38  

Widok nieprzeciętny - aż się chce patrzeć. CA to dział akustyki któremu życie poświęcę :). Wzmacniacz nie codzienny o 2 klasy wyżej niż oklepane monacory. Głośniki jak miód. Chciałbym zasiąść w tym aucie...
    Może jakiś film nakręcisz a potem zobaczymy go na www.realmofexcursion.com ? :)

ocena 20/10

• #15 13 Lip 2006 12:53
    Passat_EQ
    Poziom 22  

Moim zdaniem odpowiednim wzmacniaczem byłby Orion 2500D bądz po jednym DLS A6 na głosnik.
    Ewentualnie Hifonics z wysokiej serii.

• #16 13 Lip 2006 14:25
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

Dla mnie ciut bezsens. Aby dorownac poziomem srednich tonów do tego suba potrzeba by chyba trzba kappe 15 od tych 50hz do 500hz dalej podeprzec to BMS4594. A tak to radocha sammym basem... W/g mnie duzo pieniedzy wywalone w cos co jest zupelnie nie potrzebne. POzatym nie zaladny ten sub...

• #17 13 Lip 2006 15:01
    mike21
    Poziom 29  

Heh a skąd ty wiesz kolego, co ja mam z przodu? Ta skrzynia może nie jest najładniejsza, ale za to jak gra :lol: a tak poza tym jestem fanem mocnego bassu i tylko to sie dla mnie liczy :wink:

• #18 13 Lip 2006 15:55
    mlody_elektronik
    Poziom 27  

typowe dresiarskie podejscie....tylko basss.....

Napewno nie masz takiego zestawu na przodzie aby wystarczyl do uzupelnienia pasma.

Przepraszam jak cie obrazilem ale widze ze liczyles same pochwaly a pojawila sie krytyka...

• #19 13 Lip 2006 16:16
    darkone
    Poziom 23  

Passat_EQ napisał:
    Kolego, niestety nie wiesz jakim głosnikiem jest magma wiec Twoje "widzi mi sie" jest bezpodstawne.
    Magma ma Xmax w okolicach jednego cala.Ta ciekawa konstrukcja jest własnie taka po to by te 10hz starać sie przetworzyć.

[...]

to dla mnie jest gow*iany glosnik. 10hz??? wiesz co to jest 10hz? trzepot membramy a nie muzyka. xmax 2,5cm to bas jest gorszy niz przeciągniety ser chyba ze uklad magnetyczny jest wielkosci glowy ludzkiej... nie wiem czym sie tu zachwycac... to to sie nawet do mocnej muzyki nie nadaje tylko do bass testow! ktore na dluzsza mete sa nie do zniesienia

• #20 13 Lip 2006 16:19
    SiLeNt_hUnTeR
    Poziom 21  

zgadzam się z młodym_elektronikiem... byle coś wrzucić w bagaznik i być słyszalnym w promieniu 1km. Wybacz, ale basem można się delektować tylko słuchając go cicho, razem z resztą pasma. Jednym słowem sprofanowałeś te głośniki taką aplikacją.

• #21 13 Lip 2006 16:52
    mike21
    Poziom 29  

dresiarskie podejście ? heh to wy macie dresiarskie podejście :lol:jak juz mówiem jest to moja pierwsza skrzynia i mam prawo popelnic blendy wcale nie oczekiwałem samych pochwal wiedziałem ze tak będzie ale cóż :wink: Ok to dalej oceniajcie monocary stx i alpierdy bo tylko to słyszeliście w życiu na pewno polowa z was nawet nie widziała tego głośnika na oczy heh .Pozdrawiam!!!:D

• #22 13 Lip 2006 17:01
    Passat_EQ
    Poziom 22  

darkone napisał:
    Passat_EQ napisał:

[...]

to dla mnie jest gow*iany glosnik. 10hz??? wiesz co to jest 10hz? trzepot membramy a nie muzyka. xmax 2,5cm to bas jest gorszy niz przeciągniety ser chyba ze uklad magnetyczny jest wielkosci glowy ludzkiej... nie wiem czym sie tu zachwycac... to to sie nawet do mocnej muzyki nie nadaje tylko do bas testow! ktore na dluzsza mete sa nie do zniesienia

Wiem co to jest 10hz.
    Jest taki zakres czestotliwości nie odbieralny przez ucho ludzkie, jednak nie znaczy ze nasze zmysły go nie rejestrują. Własnie te dzwieki dodają dynamiki muzyce i nie twierdze... , są one jedynie świetnym jej uzupełnieniem oczywiście w odpowiednim stopniu.

• #23 13 Lip 2006 17:13
    SiLeNt_hUnTeR
    Poziom 21  

mike21 napisał:
    dresiarskie podejście ? heh to wy macie dresiarskie podejście :lol:jak juz mówiem jest to moja pierwsza skrzynia i mam prawo popelnic blendy wcale nie oczekiwałem samych pochwal wiedziałem ze tak będzie ale cóż :wink: Ok to dalej oceniajcie monocary stx i alpierdy bo tylko to słyszeliście w życiu na pewno polowa z was nawet nie widziała tego głośnika na oczy heh .Pozdrawiam!!!:D

My mamy normalne podejście, nie ma co się podniecać samym głośnikiem, liczy się jego aplikacja. Nie słyszałem tego głośnika ale wiem o co Ci chodzi. Jakbyś kupił dwa Alphardy CW1202C pewnie nie odczułbyś różnicy, bo przy tak wysokiej głośności trudno odnaleźć jakiekolwiek walory basu wydobywającego się ze skrzyni. Jeszcze to "Monster Garage" w nazwie tematu. To mówi samo za siebie.

• #24 13 Lip 2006 17:49
    Andrew147
    Poziom 15  

Wg mnie tak kosztowne głośniki powinny mieć zdwcydowanie lepszą obudowę - w końcu skoro na nie Cię stać to czemu nie dołozyłeś grosza na solidnąelegancką obudowę? Spójrz choćby na nowe suby na STX AP - wyglądają jak z fabryki jak nie lepiej... Co do strojenia to faktycznie powinno byćwyższe - to ja swój głosnik STX stroiłem na 35Hz do domq Ocena 4/6

• #25 13 Lip 2006 18:22
    Misian@
    Poziom 27  

W 100% zgadzam się z kolegą Andrew147
    Głośniki fakt że są grogie... a to jeszcze 2x
    Ja jak bym się miał już tym zachwycać to wolałbym sobie zrobić do tego 1 głośnika tak odje****aną bude że patrzećna głośnik to taka sama przyjemność była by podziwiać obudowe.... a Ty nawet nie postarałes się o czystą okładzinę...
    Mam niedaleko siebie podobnego gostka.
    Ma 2xOrion 15" H2 czy jakoś tak... i też tak szpanóje basem jak autor tematu... tylko BASS BASS i jeszcze raz BASS a potem jak cos do niego mówie to nadstawia ręke ku uchu i mówi "możesz głośniej"

Jak dla mnie ta"instalacja" to tylko do dB Dragu bo takie coś to bezsęs jest... ale to tylko moje zdanie...

PS: a ten mój sąsiad to samego suba codziennie zabiera go do domu na noc bo boi sie ze mu go ktoś zaj***e a i tak prawie co drugi dzień są u niego miejscy... bo za głośno basóje....
    Jak sie ma 420Ah w Oplu Omedze B to czemu nie... ale bez przesady...

Wolałbym mieć swojego syba i Monakora 1502 i do tego tak świetnie zrobiony przud w aucie że normalnie nie chciało by się z tego auta wychodzić niż mieć takiego SAMEGO suba w aucie...

Jakie masz alternatory?? Pewnie 1x70A bo całą kase pewnie wydałeś na głośniki sądząc po tej "rozmowie"

Pozdrawiam

• #26 13 Lip 2006 18:45
    SiLeNt_hUnTeR
    Poziom 21  

Ciekawi mnie jeszcze jak mocno przygasają Ci światła gdy tak "basujesz" w nocy. Brak kondensatora jest pewny

• #27 13 Lip 2006 19:05
    Elvis18
    Poziom 14  

Pierwsza konstrukcja całkiem ok, ale przydałaby się lepsza obudowa, a poza tym te głośniki to tylko są do osiągnięcia potężnego ciśnienia w db dragu, a nie do słuchania muzyki na nich. Jedź na zawody, jak wygrasz to będziesz miał kasę na profesjonalną obudowę:D
    Nie chciałbym aż takiego potężnego sprzętu bo 5 minut słuchania i akumulator pewnie podziękuje. Nic nie napisałeś jakie masz kable do tego, jak to jest wszystko podpięte i w ogóle czy masz tam kondensator jakiś

pozdro

• #28 13 Lip 2006 19:14
    darkone
    Poziom 23  

Cytat:
    [...]

Wiem co to jest 10hz.
    Jest taki zakres czestotliwości nie odbieralny przez ucho ludzkie, jednak nie znaczy ze nasze zmysły go nie rejestrują. Własnie te dzwieki dodają dynamiki muzyce i nie twierdze... , są one jedynie świetnym jej uzupełnieniem oczywiście w odpowiednim stopniu.

jesli czegos nie slyszysz to znaczy ze zmysly go nie rejestrują i nie wiem jak 10hz moze poprawic dynamike muzyki skoro nie ma w niej nawet 10hz? slyszales jakis utwor ktory zawiera 10hz? bo ja nie

• #29 13 Lip 2006 20:04
    mike21
    Poziom 29  

Hmm no oczywiste ze chce jechać na zawody przecież nie zrobiłem sobie tej skrzyni na długie trasy, chociaż lubię słuchać muzyki na takim sprzęcie i nic tego nie zmieni każdy ma inne upodobania jedni lubią jakość inni ilość proste nie rozumie tych dziwnych wypowiedzi? Jak już wspominałem jest to moja pierwsza skrzynia i wszyła tak jak wyszła w przyszłości na pewno to zmienię. A te wyzwiska od dresów heh śmieszne dajcie spokój .co do kabli sa narazie 25mm2 ale już idą do mnie 35mm2 kondensator jest dietz 5F i dodatkowy aku. Dla waszej świadomości nic nie przygasa.
    P.s co do tego MONSTER GARAGE heh mialo byc smiesznie ale widze ze tu sami powazni ludzie Ok sn......y

• #30 13 Lip 2006 20:16
    ige
    Poziom 35  

a mi tam sie podoba ta konstrukcja a zwlaszcza glosniki wole to niz ogladac poraz XXXX suby na oklepanych stx i nierozumiem co niektorych wypowiedzi moze poprostu co niektorzy zazdroszcza ze kolege na takie glosnik stac,a juz wogole nie rozumiem nazywanie kogos dresem.ja tam tez lubie masakrujacy bas i co jestem dresem?mike21 powiedz mi jaka moca dysponuje ten jbl?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME