Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PowerBass PB-CK6 vs PB S-6C - jaka różnica?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> CarAudio Ogólne -> PowerBass PB-CK6 vs PB S-6C - jaka różnica?
Autor
Wiadomość
TomLib
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: podkarpacie

Post#1 Post autora tematu 13 Lip 2006 08:24   

Witam,
na stronie www.essa.com.pl jeszcze nie dawno można było przeczytać że zakończono produkcje PB-CK6. Zamiast nich wprowadzono serie S. Chciałbym się dowiedzieć czy te S-6C są conajmniej równie dobre jak te sprawdzone i chwalone przez wszystkich PB-CK6? Muszę kupić właśnie jakiś odseparowany zestaw i nie wiem czy warto kupić te z seri S czy "polować" po innych sklepach na PB-CK6.

Bardzo proszę o pomoc
tomlib(malpa)wp.pl
Powrót do góry

malek79
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: elblag

Post#2 14 Lip 2006 17:33   

Re: PowerBass PB-CK6 vs PB S-6C - jaka różnica?

Ja osobiście mam Bk-6 audiofilem nie jestem i jakoś to nawet fajnie gra na wygłuszonych drzwiach i oczywiście podpiete pod wzmak. Co do Ck-6 to chyba cięzko zdobyć już teraz, chyba że urzywane moze ktoś ma.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lip 2006 17:33   

Powrót do góry

magik2k3
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Kwidzyn

Post#3 15 Lip 2006 00:29   

Mam tą samą sytuację już od jakiegoś czasu planowałem kupić te głośniki ale nie spieszyło mi się zbytnio no i mam nauczke :[ nie dość że drorzsze to nie wiadomo jak to gra jeśli chodzi o zakres częstotliwości ma sporo mniejszy niż te poprzednie.
A może jest jakiś sklep gdzie można jeszcze dostać starą wersję? ale tylko nową używanych nie chce

Dodano po 6 [minuty]:

PS.
A może lepiej nie ryzykować i kupić sprawdzone Hertz DSK 165
Długo szukałem i czytałem o głośnikach które się najlepiej prezentują no i wiele ludzi zachwalało te PB więc się na nie zdecydowałem ale w tej sytuacji może Hertz DSK 165 będą lepsze?
Testował już ktoś te nowe głośniki?
Powrót do góry

Skator
Poziom 15
Poziom 15

Post#4 15 Lip 2006 01:19   

magik2k3
sprawdzone to sa ESK
Powrót do góry

magik2k3
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 15 Lip 2006 01:41   

No tak ale one też mają inną cenę i bez wzmacniacza nie podchodź:)
Co prawda mam jakiś stary wzmacniacz po 80W na kanał ale nie dał bym głowy że by je pociągnął.
A co do DSK to większość też je chwaliła jak za tą cenę tyle że tweetery w nich kiepskie podobno.
A sprawdzone w sensie że wiem czego się spodziewać po nich a nie że są jakieś super bo nie są i wiem o tym, za to o tych nowych PB S-6C nie wiem nic i nie chciał bym się zawieść na nich jako jeden z pierwszych posiadaczy :]
Jednak chyba jeszcze poczekam i zobaczymy co ludzie o nich powiedzą myślę że powinny być dobre skoro dowarzyli się wstrzymać chyba najlepiej sprzedającą się serie z ich produktów i zamiast niej puścić to, czas pokaże co są warte.
Powrót do góry

TomLib
Poziom 17
Poziom 17

Post#6 Post autora tematu 16 Lip 2006 12:37   

tego właśnie sie obawiałem. Teraz załuje że zwlekałem z kupnem bo teraz nie miałbym już takiego problemu :( Teoretycznie jak pisze magik2k3 powinny być lepsze skoro zastąpiono nimi jedne z najlepiej sprzedających się głośników... No ale najlepiej gdyby to ktoś sprawdził. Ja sie chyba wstrzymam troszke i zobacze co z tego wyjdzie. Gość z Essa mówił że "są porównywalne".

Proszę o dalsze opinie

Pozdr
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lip 2006 12:37   

Powrót do góry

magik2k3
Poziom 11
Poziom 11

Post#7 16 Lip 2006 13:05   

TomLib napisał:
"są porównywalne".

No to fajnie Ci powiedział :/ skoro są tylko porównywalne to dlaczego są drorzsze? :/
Hmm ciekaw jestem jak by to porównanie wyglądało, przecież te głośniki się znacznie zmieniły nawet materiał membrany jest inne ehh teraz podobnie jak TomLib żałuje że ich wcześniej nie kupiłem.
A może ktoś wie gdzie w pomorskim można jeszcze dostać te głośniki może w jakiś sklepach audio się jeszcze uchowały?
Powrót do góry

TomLib
Poziom 17
Poziom 17

Post#8 Post autora tematu 16 Lip 2006 13:10   

ale zauważcie że może z miesiąc po wprowadzeniu cała seria jest w dużej promocji cenowej i jeszcze gratis wysyłka, koszulka i smycz!?!? http://www.essa.com.pl/promocje/index.php#1096

Czy to czymś nie smierdzi... Daje do myślenia! :(
Powrót do góry

magik2k3
Poziom 11
Poziom 11

Post#9 16 Lip 2006 13:29   

TomLib no właśnie to samo zauwarzyłem, i boje się że to może być niewypał ta seria nie, i nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego wycofali poprzednią skoro im się tak dobrze sprzedawała :| :?:
Nie wiem jak w innych krajach ale u nas były chyba najbardziej popularne i chyba najlepsze w tej cenie.
Powrót do góry

Skator
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 16 Lip 2006 17:24   

bo producent ja wycofal juz i wprowadzil lepsze
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Lip 2006 17:24   

Powrót do góry

magik2k3
Poziom 11
Poziom 11

Post#11 16 Lip 2006 18:06   

Skator no tak lepsze to łatwo napisać ale masz na to jakieś dowody?
Wcześniej pisałem że skoro odważyli się wstrzymać tamtą serie i puścili tą to teoretycznie powinna być lepsza ale mi np nie wystarczy że ktoś napisze że są lepsze bo jak ktoś chce coś sprzedać to wiadomo że nie napisze że są lipne
Dlatego cały czas czekam i liczę na to że osoby które zakupiły te głośniczki napiszą jak to gra, jeśli nikt się nie wypowie prawdopodobnie kupie je w ciemno ale jeszcze z miecha poczekam.
Powrót do góry

Skator
Poziom 15
Poziom 15

Post#12 17 Lip 2006 09:17   

mowie tak po opini ESSA
Powrót do góry

norti
Poziom 15
Poziom 15

Post#13 17 Lip 2006 11:48   

podobnego kopa do ck6 maja L-6 wiec inna polka cenowa, S-6 graja bardziej "naturalnie" bez mocnych basow, itp.
Powrót do góry

qunsek
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Danków

Post#14 18 Lip 2006 23:36   

s-6c są lepsze od phonocar'ów titanium (ten najmocniejszy zestaw odseparowany)??

Sorki za wtrącanie :)
Powrót do góry

Dj Darecki
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Elblag

Post#15 19 Lip 2006 01:03   

No i nowa seria Powerbassa ma 3 omy !!
dostajemy kilka % mocy ( za darmo ? hehe )
Powrót do góry

tiger1981
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Katowice

Post#16 21 Lip 2006 07:04   

jak kogos interesuja PB CK6 to pisac na gg 3868781 mam je pół roku juz i pora isc wyzej :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lip 2006 07:04   

Powrót do góry

dejot
Poziom 15
Poziom 15

Post#17 26 Lip 2006 01:26   

TomLib napisał:
ale zauważcie że może z miesiąc po wprowadzeniu cała seria jest w dużej promocji cenowej i jeszcze gratis wysyłka, koszulka i smycz!?!? http://www.essa.com.pl/promocje/index.php#1096
Czy to czymś nie smierdzi... Daje do myślenia! :(

He, he, standardowe gadki ;)
A na poważnie i po kolei.
Stara seria (BK, CK) była produkowana w latach 2002-2003 potem w latach 2004-2005 były nieco zmodyfikowane serie BK...v.2 i CK...v.2.
Głośniki te były więc na rynku od ponad 4 lat w USA, od 2 lat w Niemczech, Anglii i Beneluxie a od roku w Polsce. We wszystkich tych krajach z miesiąca na miesiąc gwałtownie rosła ich sprzedaż. Tak więc załapaliśmy się na samą końcówkę sprzedaży i dlatego niektórym wydaje się że szybko ta sprzedaż się skończyła. Od dwóch lat, równolegle ze sprzedażą starej serii były już gotowe pierwsze próbki serii nowych. Jednak ciągle były ćwiczone i dopracowywane aby jak najwięcej z nich wycisnąć cały czas pamiętając że z założenia ma to być dobrze grająca i sprzedająca się ale jednak tania liga cenowa. Pierwsze ćwiczebne sample mieliśmy już u siebie w lipcu ubiegłego roku. Już wówczas zapowiadały się bardzo dobrze. Problem (pozytywny) powstał mniej więcej we wrześniu gdy kooperanci zaoferowali fabryce nowe komponenty do budowy tweeterów konstrukcujnie i materiałowo bardzo zbliżone do komponentów jakie stosuje w tańszych seriach Morel i DLS. Zaoferowano też nową technologię tłumienia rezonansów własnych mbrany wooferów miksturą na bazie cyrykony (Zirconium) zastosowaną w obecnych zestawach serii L.
Pomimo ze nowe serie były już prawie dopracowane zdecydowano że jednak wprowadzą do nich te nowe komponenty i technologie gdyz zapowiadały się obiecująco a gdy oni tego nie zrobia to i tak ktoś wczesniej czy później to zastosuje i mogą wówczas dostać po d..e od konkurencji. Miało to być nawet kosztem przesunięcia o rok wprowadzenia nowych serii (gdyby coś trzeba było dłużej dopracowywać) ponieważ stare serie z miesiąca na miesiąc sprzedawały się w coraz większych ilościach. Nie było więc obaw że naturalnie umrze sprzedaż starych serii a nowe nie będą jeszcze gotowe. Mniej więcej we wrześniu 2005 znowu mieliśmy prawie finalne próbki zmienionych nowych serii. Okazało się że brzmieniowo są dużo lepsze od starych i tu zacząła się druga część problemu bo fabryka wcześniej doprodukowała dużą ilość starych BK i CK aby przetrwać czas na nowo opracowywanie nowych serii i aby zaspokoić coraz większe potrzeby rynku. Może ktoś jeszcze pamięta jak od grudnie do lutego nie było ani jednego zestawu CK-6 bo nie można było się w amerykańskiej centrali doprosić dodatkowego zamówienia a planowane rozeszło się o dwa miesiące za wcześnie. Naprodukowali więc dużo BK i CK a już w tym czasie były gotowe S i L, które okazało się że brzmiały lepiej. Bali się więc że te nowe wyszły im za dobrze w tej cenie przez co zabiją sprzedaż starych i zostaną z dużą ilością niesprzedanego towaru. W grudniu 2005 mogliśmy już składać zamówienia na nową serię S i L ale producent mocno wysróbował cenę aby stała się ona ceną zaporową w porównaniu z BK i CK. W miarę jak ubywało starych serii z magazynu tak stopniowo odpuszczali cenę aż do kwietnia 2006 i wówczas przyszły pierwsze zestawy S i L w handlowych ilościach.

W sprawie różnic w wykonaniu i brzmienia jest tak jak na naszej stronie. Nie ma tam kitu. Opis jest po przesłuchani kilkunasu zestawów zamontowanych w różnych autach. Wiadomo że nie przećwiczyliśmy wszystkich wariantów i we wszystkich drzwiach. Moga wiec być brzmieniowe różnice pomiedzy różnymi samochodami i różnymi miejcsami montażu i ukierunkowania głośników. No ale to jest raczej oczywiste.
W nowych seriach są całkowicie nowe 25-milimetrowe kopułki wysokotonowe (były 20-mm), bardziej szczegółowe, dokładniejsze i o przyjemniejszym dla ucha brzmieniu.
Ogólnie to nie można powiedziec że seria S bezpośrednio zastępuje BK a seria L zastępuje serię CK. To są całkowicie nie tylko mnie lepiej ale też całkowicie inaczej brzmiące zestawy. Dużo jednak zależy od właściwego doboru danej serii do słuchanej przez siebie muzy oraz do własnych upodobań i gustu. Dlatego przyjeto też takie nazwy serii jak oznacza się ciuchy: S, M, L, XL, 2XL, 3XL. Każdy więc dbiera brzmienie do własnego gustu i potrzeb tak jak ciuchy dobiera do własnego rozmiaru a nie do rozmiaru sąsiada czy kupmla.
Seria S gra bardziej naturalnie, z lepszym środkiem, brzmienie jest bardziej zrównoważone tonalnie (jednak celulozowe woofery robią najlepszą robotę). Głośniki te są bardziej uniwersalne, potrzebują mniej mocy (nieźle już grają nawet pod radiem), bardziej nadają się do klasycznych gatunków muzyki rozrywkowej (rock, pop, jazz, itp). Wierniej odtwarzają wokale i naturalne instrumenty. Brzmieniowo bardzo podobne np. do tańszych modeli Rainbow, Dego.
Seria L ma nieco podkręcone krańce pasma (bas i wysokie) kosztem trochę wycofanych tonów średnich. Lepiej nadają się do muzy elektronicznej, hip-hopu, techno, rabanki, itp. Te głośniki zaleca się też go muzy skompresowanej np. w MP3 lub jakościowo słabiej nagranej. Z racji że podczas kompresji najbardziej zdegradowane i obcięte jest pasmo najniższe i najwyższe a najlepiej uwypuklony jest środek to głośniki te mogą skutecznie "uratować i naprawić" tak zepsute brzmienie gdyż właśnie mają odwrotną charakterystykę i niskie oraz wysokie tony mają lekko i efekciarsko podrajcowane. Myza nabiera większego tempa, kopa i brzmi soczyściej, dynamiczniej i jest mniej zamulona po tej kompresji. Po prostu lepiej kopią i już :)

W sprawie cen i promocji.
Ceny nieco spadły bo obecnie dogadaliśmy się z innymi dystrybutorami (Niemcy, Czechy, Benelux i Węgry) i teraz razem dokonujemy jednego wspólnego i większego zakupu.
Z racji że w Europie mamy wyższe koszty, wyższy niż w USA VAT, cło na towar spoza Unii i znaczą część ceny robi transport to po takich manewrach można trochę zbić koszty.
Tak więc ostatni zakup to wspólny a więc tańszy zakup i stąd możliwość obniżenia ceny. Taka sama promocja jest teraz również w Niemczech. Gdy te wspólne zakupy sprawdzą się na dłuższą metę to owe promocyjne ceny staną się już standardowymi cenami detalicznymi. Na razie dla bezpieczeństwa musi być pozostawiona furtka w raze konieczności powrotu do poprzednich cen na wypadek gdyby zawiódł układ ze wspólnymi zakupami. Jednak w chwili obecnej nic na to nie wskazuje.
W cenniku podaliśmy również ceny kolejnych wyższych serii, które nie będą w promocyjnych cenach gdyż podane ceny są już z uwzględnieniem tych niższych kosztów zakupu.
No a że zawsze trzeba jakoś zwrócić uwagę że w ofercie pojawiło się coś nowego to dajemy jeszcze koszulki i smycze, które pozostały w znacznej ilości po ostatniej imprezie car audio w Rzeszowie. Chyba więc lepiej gdy będzie się nosiło po Polsce logo PB niż gdy wszystko będzie kisło w magazynie. Zwłaszcza że i tak już jest zapłacone.
Ot i cała śmierdząca sprawa, która niektórym daje dużo do myślenia a inni wietrzą jakiś podstęp lub ściemę.

Napisałem wszystko raz a konkretniej gdyż zaglądam tu nieregularnie i w zwiazku z tym mogę czasem za szybko nie odpowiedzieć na jakieś pytanie. Tak więc sorry, gdy mnie na jakis czas zamilknę.

Zaczynają pojawiać się pierwsze opinie o nowej serii, np tutaj coś jest:
http://www.forum.tuning.info.pl/viewtopic.php?t=52708

Pozdrawiam
JD
ESSA

Dodano po 29 [minuty]:

TomLib napisał:
tego właśnie sie obawiałem. Teraz załuje że zwlekałem z kupnem bo teraz nie miałbym już takiego problemu :( Teoretycznie jak pisze magik2k3 powinny być lepsze skoro zastąpiono nimi jedne z najlepiej sprzedających się głośników... No ale najlepiej gdyby to ktoś sprawdził. Ja sie chyba wstrzymam troszke i zobacze co z tego wyjdzie. Gość z Essa mówił że "są porównywalne".
Proszę o dalsze opinie
Pozdr

Chodzi o to że ten gość z ESSA, kóry gada przez telefon przewaznie cały dzień siedzi w dziale sprzedaży i czsem dłużej mu schodzi zanim na żywca dokładniej obsłucha wszystkie nowe produkty zamontowane w różnych autach. Do serwisu montującego wyskakuje tylko na chwilę aby ogólnie załapać co się dzieje i jak co zagrało. Na wyrobienie sobie zdania musi mu upłynąć więcej czasu. Ja ćwiczę wszystkie nowe głośniki w różnych warunkach i na różnych garunkach muzy w różnych autach, które tylko pojawią się na montaż a i tak nie mogę jeszcze powiedzieć że wiem wszystko na ten temat. Każdy samochód to inne warunki odsłuchu i inne brzmienie. W jednych drzwiach jest więcej a w drugim mniej litrów, są inne miejsca montażu głośników, różne odtwarzacze CD, jedni mają drzwi wytłumione inni nie chcą tego robić albo jeszcze w danej chwili nie mają na to kasy. Są systemy ze wzmakami i bez. Klocki też są różnego kalibru i klasy.
Tak więc nie wymagajcie żeby miesiąc po wprowadzeniu głośników do oferty wszyscy w firmie jednogłośnie mówili tak somo i aby było to dla każdego wiarygodne na 100%. Ktoś też może mieć inne pojęcie o dobrym brzmieniu. Dla jednego jest dobrze gdy wszystko gra równo i nic się poza resztę nie wyrywa i wazniejsz od kopa jest scena a dla innego jak nie ma grubego basiora to brzmienie jest kiszkowate. I jeden i drugi ma rację bo każdy słucha tak jak lubi ale opinia jednego nie koniecznie musi przypasowac innemu.
Nie oczekujcie więc na gotowe recepty jak z ksiażki kucharskiej bo każdy słyszy inaczej i może czegoś innego oczekiwać. Gdy tego nie dostanie w dużej dawce to będzie zawiedziony a inny może być właśnie z tego powodu szcześliwy.
Powrót do góry

qunsek
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Danków

Post#18 28 Lip 2006 13:39   

Najelepiej poczekać jeszcze jaki m-c na opinie. Cheh tylko ja już musze kupić głośniczki i postawie na s-6. :D
Powrót do góry

TomLib
Poziom 17
Poziom 17

Post#19 Post autora tematu 29 Sie 2006 13:26   

Zdecydowałem się jednak dołożyć na serię L czyli jakies 450zl... ale chwileczke 450zl to juz nie 300 z kawałkiem !!??

Więc może za 500zl jakieś Rainbow, Infinity, JBL czy inne będą lepsze? Mam to zamiar podpiąc pod Blaupunkta GTA470 (teoretycznie 75W 4Ohm). Bardzo proszę o pomoc w doborze bo wakacje się juz konczą a ja dopiero suba zrobilem :)
Powrót do góry

hagop
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: slupsk

Post#20 29 Sie 2006 17:35   

magik2k3 napisał:

A co do DSK to większość też je chwaliła jak za tą cenę tyle że tweetery w nich kiepskie podobno.

moze nie tyle co kiepskie ale specyficzne. mi osobisie ich brzemiie mi sie bardzo podoba. (ale jezeli podniesie sie wysokie tony za wysoko to zaczyna to draznic)
Powrót do góry

jepek
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Pomorze

Post#21 29 Sie 2006 19:00   

Ja kupiłem w essa.com.pl PB L-6C i jestem bardzo zadowolony. Jedyny - to tweetery tzn. kable od nich. U mnie urwał się kabel przy samym tweeterze i myśle teraz jak to przylutować, bo przecież tego gwarancja nie obejmie...

No i te maskownice, które nie pasują do mk3...
Powrót do góry

crazy_88
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: z nikąd:P hehe

Post#22 31 Sie 2006 11:00   

witam polecam duzo zestawow pb l6 i s6 i kazdy byl zadowolony nie bylo zadnych pretensji mysle ze sa bardziej udane od poprzednich wersji ktorych wlasciwie ciezko jest dostac
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> CarAudio Ogólne -> PowerBass PB-CK6 vs PB S-6C - jaka różnica?
Strona 1 z 1