Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolejny "lampiaczek" :)

METALOWIEC 17 Lip 2006 21:18 9982 30
  • Kolejny "lampiaczek" :)
    Witam.
    Popełniłem sobie taki oto właśnie wzmacniaczyk lampowy do gitary :) Wzmacniacz ma dwa kanały, czysty(Fender Blackface) i przesterowany(Soldano SLO100) oraz końcówkę mocy na parze EL34. Moc, jaką osiąga wzmacniacz przewiduję około 60W, a to ze względu na dosyc wysokie napięcie anodowe, które wynosi 490V. Za trafo głośnikowe robi sieciówka TS50/49, które, mimo tak wysokiego napięcia, radzi sobie bardzo dobrze. Zrobiłem też w nim taki mały "bajerek" :P Jest nim kontrolka zasilania. Jeśli wzmacniacz pracuje w trybie Stand-by, kontrolka świeci się na czerwono, jeśli jednak włączymy nap. anodowe, kontrolka zaczyna świecić na zielono. Niby nic, ale efekt jest dosyć ciekawy :) Rozwiązane jest to na dwu-sekcyjnym, przełącznym przekaźniku. Leżał i zbierał kurz, toteż go wykorzystałem :D Obudowę wykonałem z płyty wiórowej 17mm i okleiłem czarnym "kocem". Ta kratka na przodzie pochodzi ze starego pochłąniacza kuchennego. Wyciełem ją i zdarłem farbę papierem sciernym zapiętym na tarczy do wiertarki. Nie ma żadnych rys, a powierzchnia jest gładka. Foty "bebeszków" wyszły bardzo nie wyraźnie. NIe wiem czemu, ale nie udalo mi się tak ustawić aparatu, żeby były choć odrobine wyraźniejsze. Najciekawsze jest to, że w całym wzmacniaczu nie ma płytek z obwodami drukowanymi. Jedynym "czymś" na kształt takowej jest płytka przy lampach mocy, na której, do psełdo-ścieżek powierzchniowo przymocowane są elementy służące do ustawienia napięcia Biasu. Reszta zrobiona jest na takiej listwie z laminatu, z punktami lutowniczymi. Nawet filtr napięcia anodowego jest w pająku. Jakoś mi ten sposób przypadł do gustu :D żadnych problemów wynikłych z takiego montarzu nie miałem :)

Fajne!
  • #2 17 Lip 2006 21:28
    maxrider
    Poziom 20  

bardzo ładny !!
    tylko tą siatkę bym troche zmienił żeby było troche lepiej lampy widać i całą resztę ale to kwestia gustu!!
    pozdrawiam!!

• #3 17 Lip 2006 21:32
    METALOWIEC
    Poziom 18  

wszystkie lampy poza EL34 siedzą w ekranach, więc nie bardzo jest co podziwiać a dobrze widoczne trafa jakoś mnie nie pociągają :D być może i ma zbyt słaby prześwit ta siatka, ale mnie sie osobiście podoba :)

• #4 17 Lip 2006 21:33
    dodo_1989
    Poziom 13  

Wzmacniaczyk po prostu bomba! Mi się podoba :). W sumie liczy się przede wszystkim brzmienie, ale profesjonalny wygląd nie szkodzi :). Tymczasem takowy jest! Gratulację i życzę jeszcze kolejnych sukcesów w tej dziedzinie! Tymczasem wiem, że właśnie zapowiadają się kolejne cuda :). Pozdro!

• #5 17 Lip 2006 21:35
    METALOWIEC
    Poziom 18  

Hehe masz rację Dodo :P Jeszcze trzeba do niego wystrugać kolumnę na dwóch Eminence Legend V12 :D

• #6 17 Lip 2006 21:36
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

Moim zdaniem listwy laminatu psują efekt, tzn. sam pomysł wykorzystania takich listew jest OK, ale wykonanie trochę nie ten teges. Razi nieregularny kształt i rozmieszczenie punktów lutowniczych, jak również ich wielkość i odległości między nimi - są zbyt małe. Ze względu na grzanie się i wytrzymałość mechaniczną powinny być większe. Poza tym nie mam żadnych uwag - oprócz listew wszystko mi się podoba. Fajny pomysł z wykorzystaniem siatki od pochłaniacza jako maskownicy, zważywszy, że to chyba najtrudniejszy do wykonania element obudowy ze względu na słabszą dostępność na rynku siatek i blach perforowanych.

• #8 17 Lip 2006 21:44
    METALOWIEC
    Poziom 18  

No fakt, że do listew się nie przyłożyłem, ale najważniejsze, że działa :D

• #9 18 Lip 2006 01:06
    Duch__
    Poziom 31  

Zastanawiam sie kto jest lepszy w robieniu pajęczyn..... ty czy Spiderman :) (bez obrazy) Wygląd całkiem całkiem dał bym 6/6 ale będzie 5/6 za te Spagetti...

• #10 18 Lip 2006 21:47
    METALOWIEC
    Poziom 18  

No w środku jest niezły bajzel, ale jak dla mnie to jest to najbardziej funkcjonalne, gdyż nic mnie nie ogranicza. Taki montarz nigdy nie sprawiał mi problemów, dlatego go praktykuję :D Natomiast w pieerotnej wersji zasilacz oraz układ przełączania kanałów byly na płytkach i były z nimi problemy. Anyway : Dziękuję za pozytywne opinie :)

• #11 19 Lip 2006 20:56
    METALOWIEC
    Poziom 18  

Witam. Dorzucam jeszcze kilka "rozbieranych" fotek :D A dodam jeszcze, że te kratki nie są wcale przykręcone do obudowy, mimo iż w pierwotnej wersjii były. Poprostu okazało się, po oklejeniu skrzynki kocem, że nie ma potrzeby ich przykręcać, bo siedzą wystarczająca ciasno :) Tam na jednym zdjęciu widać nam lampami mocy taką kratkę, jak ta na przodzie. Nie montowałem tylniej ściany do obudowy, gdyż zbytnio utrudniała wentylację, mimo wratki wentylacyjnej o powierzchni około decymetra kwardatowego.

• #13 20 Lip 2006 14:22
    METALOWIEC
    Poziom 18  

Chassis odkupiłem od kolegi :P Zapewne wygląda ono znajomo, bo pokazywał foty wzmacniacza na tym chassis :P

• #15 20 Lip 2006 14:42
    METALOWIEC
    Poziom 18  

Przester troche szumi ale to normalne. Inverter (też Fenderowski) wprowadzał cichy brum, ale dałem kondensator 220n między jego anoty i jest spokój :)

• #16 22 Lip 2006 02:20
    Mark II
    Poziom 19  

Poważny minus za okablowanie i te nieszczęsne listwy montażowe. Mozna było trochę się przyłożyć. Reszta fajna :D

• #17 22 Lip 2006 02:42
    Zenek
    Poziom 30  

jak wyżej- minus za montaż- można umieścić tez djęcia pod hasłem: jak nie należy lutować układów elektronicznych DIY...bo młodzież patrzy i uczy się ;) I jeszcze drobiazg- zdjęcia nr 2 i 3 na początku tematu....Artystyczne efekty? Modern Art? czy może po prostu nieudane, wtedy lepiej je usunąć ...Podobnie, jak te przedstawiające nieszczęsny montaż i "punkty lutownicze" z przewagą kalafonii ...
    Poza tym wszystko fajne.

• #18 22 Lip 2006 10:42
    METALOWIEC
    Poziom 18  

Pisałem na początku tematu, że nie udało mi się tak ustawić aparatu, aby te zdjęcia wyszły wyraźnie. Dwa razy próbowałem je usunąć i się nie dało :(

• #19 22 Lip 2006 22:27
    Xrzychu
    Poziom 15  

Panowie czepiacie się zdjęć... I tak fajnie że się pochwalił ;), aż chciałbym usłyszeć dźwięk na tym wzmku

Pozdrawiam

• #20 22 Lip 2006 22:57
    METALOWIEC
    Poziom 18  

Uuuu z próbkami będzie cięzko niestety :( Najprawdopodobniej dopiero w drugiej połowie sierpnia będe miał możliwość nagrania jego (na próbie). W domu nie nagram, bo będzie za głośno jak ustawie go tak, żeby dobrze brzmiał, a próba będzie tak późno, bo wszyscy wyjechali :(

Pozdrawiam

• #21 23 Lip 2006 11:47
    Xrzychu
    Poziom 15  

To nie zostao nam nic innego jak czekać :) pozdrawiam

• #22 23 Lip 2006 18:46
    prymus14
    Poziom 2  

jestem ciekaw czy do takiego cacka da sie dolozyc jakis duzy wentylator albo caly ich zestaw. a calosc jest ok.

Dodano po 26 [sekundy]:

bo takie cos sie na pewno mocno grzeje.

• #23 25 Lip 2006 13:42
    METALOWIEC
    Poziom 18  

Grzać to się grzeje, ale ja nie montowałem tylniej ściany, w związku z tym wentylacja jest dosyć dobra :)

• #24 25 Lip 2006 15:48
    aktyp
    Poziom 26  

Transformator głosnikowy [sieciowy] nigdy nie zastąpi orginału, proponował bym wymienic na trafo głosnikowe dla lamp EL-34. Na tym trafie może mieć najwyżej 15W. Przykre ale prawdziwe,.

• #25 25 Lip 2006 16:55
    METALOWIEC
    Poziom 18  

Jak tylko będę miał możliwość to wymienie to trafo. Najpierw trzeba pospłacać "kredyty" za części ;)

• #26 25 Lip 2006 17:14
    włuczykij
    Poziom 27  

widzę, że nie tylko ja 'jade' na kredycie;]

• #27 07 Sie 2006 13:34
    dodo_1989
    Poziom 13  

Przyłączam się do klubu :). Też jadę na długach, ale ogólnie nie mam problemu z pożyczkami :). Jakbym napisał ile mam długu to by Wam szczeny opadły :). Ale na szczeście nie muszę go spłacać zbyt szybko :). Pozdrowionka!

• #28 15 Lip 2008 11:14
    AREK0882
    Poziom 16  

Witam !! Do Metalowiec czy mógłbyś powiedzieć coś o tym transformatorze TS50/49 czy naprawde tylko te 15 wat można wycisnąć , sposób jego podłączenia na stonie toma jest.Czytałem gdzieś że ktoś też podłączył jakiś inny transformator sieciowy i jak zobaczył przebieg na oscyloskopie to jedna połówka sinusoidy byla normalna a drugiej prawie w ogóle nie było :).Czy robiłeś może jakieś pomiary ?
    Pozdrawiam

• #29 15 Lip 2008 11:21
    Balu
    Poziom 38  

Jezuuuu 500V w środku a ty to na kablach od lanu na pająka lutowałeś?
    Nie kopnęło Cię to ani razu?
    Nie machnąłeś się w montażu?
    Dla mnie szok :D
    Zdecydowanie zostaw zdjęcia zewnętrza tylko:D

• #30 15 Lip 2008 17:47
    xray81
    Poziom 18  

Ludzie ale z was górnicy archeolodzy, AREK0882 spójrz na datę ostatniego postu prawie dwa lata.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME